Líbali jsme se

David Levithan napsal příběh založený na skutečné události – Harry a Craig, dva sedmnáctiletí kluci, se zúčastnili líbacího maratonu, aby překonali Guinnessův rekord a zároveň upozornili na předsudky panující ve společnosti. Dehydratovaní a nevyspalí se snaží překonat rekord a jejich úsilí se stává ohniskem, kolem kterého se točí příběh dalších dospívajících kluků, již hledají svoji vlastní identitu, lásku, řeší rodinné problémy – a hlavně touží objevit své místo v tomto světě. Levithan umně splétá nitky jejich příběhu do jednoho velkého o dospívání a hledání vlastní identity, zkrátka tom, jaké to dnes je být mladý kluk na kluky. David Levithan je autorem mnoha oceňovaných románů. Českým čtenářům je známý především svým románem Den co den. Dále pak knihami Nick a Norah: až do ochraptění a Dash & Lily – Kniha přání, které napsal společně s Rachel Cohnovou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260214/libali-jsme-se-jCH-260214.jpg 4.2233
Originální název:

Two Boys Kissing (2013)

Žánr:
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (55)

Přidat komentář
LaDouceBrise
29. dubna

Ohodnotila bych to jedním slovem – zvláštní. Stále se ale nemůžu rozhodnout, zda má toto slovo vzhledem ke knize pozitivní, či negativní význam.

Námět byl velmi dobrý. Ale zpracování pokulhává. A to hodně.
Styl psaní mi nesedl. Ze začátku jsem byla naprosto zmatená a vůbec jsem si nebyla jistá tím, jestli chci ve čtení pokračovat. Ale díky malému rozsahu jsem si řekla, že tomu dám šanci.
Vadilo mi, že text není členěný na kapitoly. Vadilo mi časté střídání pohledů. Vadilo mi to, že jsem se v knížce zorientovala asi až po sto stránkách. To je špatně.

Myslím, že téma knihy by se dalo uchopit mnohem lépe. Spád kniha nabrala až ke konci, autor promarnil její potenciál a já jsem zklamaná. Mrzí mě to, protože ačkoli knížky s touto tematikou zásadně nečtu, tohle mi pomohlo se trochu více ztotožnit s homosexuály a pochopit je.

PS: A taky by neuškodilo, kdyby se v knize tak často nevyskytovalo slovo "šoustat"... Dá se to přece nějak nahradit, nemůžu si pomoct, ale jsem proti němu až vysazená. A mnohdy mi použití tohoto slova přišlo i naprosto zbytečné. Jako by ho tam autor za každou cenu chtěl natlačit.

Nevím, co si o tom myslet. Uvažte sami. Ale za pokus to stojí.

Dominika_a
18. dubna

Kniha se četla sama, miluji knihy s LGBT tématikou, do které sama patřím. A tato byla přesně to, co jsem hledala. Velice silná kniha, kterou by jsi určitě měl přečíst každý, určitě mu otevře oči.

katchamccall
25. března

Nedokážu si představit, že by tuhle knihu četlo 14tileté dítě a něco si z ní vzalo. Kniha naprosto úžasná. Měl by si ji přečíst každý homofob na světě a uvědomit si, že na homosexualitě prostě není nic divnýho!!!

kaja3190
10. února

Skvělá kniha, doporučuji všem.

1kiki16
26. ledna

Pro mě je to neuvěřitelně silná kniha a doporučila bych si ji přečíst naprosto každému...

Nepospichej
21. ledna

“Love is so painful, how could you ever wish it on anybody? And love is so essential, how could you ever stand in its way?”

Ani nevím, proč mi trvalo tak dlouho si tu knihu koupit a přečíst si ji. Ale jakmile jsem to udělala, nelitovala jsem ani jedné stránky. Věřím, že styl vyprávění nesedne každému, i mně koneckonců některé pasáže vypravěčů vadily, přišly mi zbytečné a raději bych ji nahradila další částí příběhu některé z dvojic. Ale čím víc jsem se blížila ke konci, tím víc mi kniha přirůstala k srdci, a už teď můžu říct, že je to kniha, která ve mě zůstane opravdu hodně dlouho. Neuvěřitelná dávka emocí, kterou jsem v tomhle období potřebovala víc, než cokoliv jiného.

Lidé, přečtěte si Líbali jsme se od Davida Levithana. Je to čtení na dva nebo tři večery. A stojí za to.

TaJiná
07.11.2017

Nebavila mě, přeskakovala jsem stránky.

maca1245
19.09.2017

Upřímně jsem nevěděl co od této knihy očekávat. Ale byl jsem velice překvapen jak to dopadlo. Styl vyprávění bylo něco úžasného. V této podobě jsem ještě nic takového nečetl. Postavy byly zajimavé a dá se snimi i za těch málo stranek sžít a oblíbit si je. Za mě 5* zaslouženě

SmallLucia
12.09.2017

Úplně jiný styl vyprávění tomu dává neuvěřitelné kouzlo. Dostaly mě všechny osudy, všechna slova, celá atmosféra.

Audrina
09.09.2017

S autorem jsem se poprvé setkala u knihy Den co den, kde mě naprosto nadchnul. Možná proto jsem měla od knihy až moc velká očekávání. Příběh má sice necelých 200 stran, ale já ho četla tři dny, protože jsem se nedokázala absolutně začít.
Příběh se zajímavou tematikou, ale mě osobně zvlášť nezaujal

LilKure
15.08.2017

Tahle knížka mě vrátila do kdysi ztracených kolejí, kdy jsem trávil hodiny a hodiny nad knížkami. Způsob psaní je jednoduše geniální, nutí čtenáře být neustále ve střehu. S hrdiny se seznamujete pomalu, někteří se Vám můžou zdát si navzájem tolik podobní, i když jsou si tak vzdálení. Bez konkurence jedna z mých nejoblíbenějších knížek.

Sunday
16.07.2017

Předepisuju k léčbě HOMOFOBIE

planet129
08.07.2017

Prvních 50 stran se mi celá kniha pletla, ale poté se to rozjelo a já ji nemohla odložit. Objevilo se zde mnoho krásných myšlenek, což u mne bylo další plus. Opravdu se mi zamlouval autorův styl psaní - obzvláště jak dokázal popsat postavení homosexuálů v dnešní době

misssicccka
26.06.2017

Nevim, kdo zaradil knihu do supliku pro deti a mladez, ale ja coby zenska na materske a za par let ctyricatnice jsem nadsena ;), pokud toto cte dnesni mladez a "ucte to", jsem nadsena o to vice i z nasi mladeze ;), protoze tato kniha skryva mnoho krasnych myslenek, mnoho pohledu na homosexualitu a mnoho jejich stretu. Moc se mi libilo vypraveni z pohledu tech, kteri meli trnitou cestu bez spetky tolerance, vysypanou kamenim strachu ze vseho, co je ceka. Dobry pocit mam z toho, ze je zde videt, jak se postaveni gayu a lesbicek ve spolecnosti skutecne posunulo, stejne tak si musime uvedomit, ze jsou tu v pristupu k temto lidem jeste stale rezervy a nesmyslne predsudky. Ja sama jsem rada, ze jsem se s necim takovym nemusela potykat a klobouk dolu pred temi, co to ustali v dobach pro ne velmi nepriznivych.

2x_dan
20.04.2017

Ze začátku na mě kniha zapůsobila poněkud "skákavým" dojmem, často odbočující od hlavního děje a na začátek doprovázena nadměrným počtem postav. Nicméně kdo jí dá šanci, určitě nebude litovat. Příběh se v průběhu ujednocuje a každý si bude schopný v postavách udělat pořádek. V tomto případě bere za své pravidlo "nesuď knihu podle obalu", neboť přesto, že na mě kniha na první pohled zapůsobila dojmem sladkého románku pro dívčí skupinu čtenářů (nic proti této četbě), objevil jsem v ní spoustu krásné filosofie a kniha ve spoustě případech změnila můj pohled a názory na homosexualitu, která je zde fantasticky podána.
Už dlouho mě žádná kniha, jako Levithanova Líbali jsme se, takto neoslovila. Nanejvýše doporučuji a ke knize se rád určitě v budoucnosti ještě vrátím.

PinkAlicorn
29.03.2017

prvních asi tak pět stran jsem si říkala, že tohle prostě nepřečtu... pořád jsem nechápala, kdo to vlastně vypráví, myšlenky mi nedávaly smysl... ale vytrvala jsem a nelituju, protože hned potom mě to neskutečně chytlo! neodtrhla jsem se, dokud jsem knížku nedočetla! je to velmi silný příběh (příběhy) a doporučuju všem, co tuhle tématiku mají rádi, ale i těm, kteří se v ní ještě moc nevyznají :)

Schmetti
19.02.2017

Velký palec nahoru za homosexuální tématiku. Více najdete v mojí recenzi: http://blumensprache.blog.cz/1702/libali-jsme-se-david-levithan-knizni-recenze

milan.krimsky
10.02.2017

Kniha, která popisuje životní příběh několika g-kluků není špatná, ale odstavce se čtou na přeskáčku, tudíž čtenář má v hlavé zmatek a musí přemýšlet nad jmény a dějem jednotlivých osob

Anna 13
23.12.2016

Nemohu snad již napsat víc, než jsem řekla v mé recenzi: http://knihy-jsou-duvodem-k-ziti.blog.cz/1612/libali-jsme-se-david-levithan

Kniha zasluhující si nějaké velmi vysoké ocenění. Roztrhala mi srdce. Nevím, který příběh by ho teď mohl dát dohromady...

Držte se...

ondras666
19.12.2016

Kniha byla docela zajímavá svým hlavním příběhem o rekordu v líbání. Ale celkový dojem nic moc. Neustále přebíhání v každém odstavci k jiným osobám a ten způsob psaní z pohledu nás diváků, celkový dojem hodně zkazil. Proto ubírám jednu hvězdičku.

luciefeix
15.11.2016odpad!

vubec mi nesedí styl psaní kterým je kniha něco jako vyprávěna .. mluví se v ruzných osobách každý odstavec o něčem jiném . vzdala jsem to jelikož to nemělo vubec zadnou logiku ,

Mišule_11
06.11.2016

Zajímavá kniha..! :) Úplně něco jiného než jsem zvyklá číst, ale i tak se mi kniha líbila. Sice než jsem se ze začátku do ní dostala, ale potom mě úplně pohltila a dostala. :)

HermioneCZ
08.10.2016

Zpočátku se mi kniha moc nelíbila, především pasáže, kdy ještě nebylo zcela jasné, kdo je vypravěčem. Když se však přehoupla přibližně 1/3 knihy, začal se mi příběh docela líbit, zlomový okamžik u mě však nastal v pasáži, kdy se chce Cooper zabít... Pak už jsem kihu vyloženě ,,žrala" :D. Také jsem velmi ocenila autorův dovětek na konci a objasnní jeho inspirace.
Nebyla to sice bůhví jaká četba, ale odpočinková, jak jsem zpočatku myslela, že bude, to taky nebyla. Takže za mě 4 hvězdy, knihumoc doporučuji všem, kteří by se rádi zamysleli/porozuměli problematice homosexuálů.

Jass
30.09.2016

Bylo to... podivné. Popravdě něco naprosto jiného, než jsem čekala... Nevěřícně jsem přečetla tři stránky a vrátila se k ní za měsíc. A pořád to bylo stejně divné. Ale četla jsem dál, všechno se začalo spojovat a třídit, a nakonec to bylo vážně dobré. Stejně jsem z toho ale občas měla pocit takové nedotaženosti... Znovu už po ní asi nesáhnu, ale vážně se mi líbila a můžu jen doporučit.

todilka
26.09.2016

Zatím nedokáži přidělit počet hvězd, ani napsat nějaký smysluplný komentář. Není to žánr, který běžně čtu, musím si to nechat projít hlavou.

"Někdy přijde nadhled příliš pozdě. Sám sobě nemůžeš věřit. Myslíš, že můžeš, ale nemůžeš. Ne proto, že jsi sobecký. Nemůžeš žít pro nikoho jiného. Jakkoli bys chtěl, nemůžeš žít jen proto, že tě chce mít někdo jiný na živu. Nemůžeš zůstat na živu pro své rodiče. Nemůžeš zůstat na živu pro své kamarády. A nemáš vůči nim žádnou povinnost zůstat naživu. Povinnost žít máš jedině vůči sobě, nikomu jinému."

Prostě...čtěte!

*Čtenářská výzva 2016: Kniha napsaná nebo inspirovaná skutečností

DeeKrakova
06.08.2016

Trvalo mi asi 30 stran než jsem pobrala kdo je kdo ale nakonec to šlo samo a měla jsem dočteno. Poutavá a milá kniha, žádný velký příběh ale k zamyšlení. Netradiční, zábavné a velmi poutavé. Za pár hodin přečteno.
Líbí se mi autorův styl psaní, určitě si od něj přečtu další knihy. :)

Etule
02.08.2016

Ze začátku mě lehce zaskočil způsob, jakým byl příběh vyprávěn. Jenže každou další stránkou jsem si uvědomovala, že přesně takhle to vyprávěno být má.
Zhltnuto na jeden zátah, nedokázala jsem se odtrhnout. Nedokázala jsem jim všem nefandit. Moc pěkné čtení, ačkoliv mezi řádky hluboce zasahující a smutné.

tweed
07.07.2016

Pokud si chcete přečíst něco milého, obyčejného (a tím vlastně i naprosto zajímavého a netradičního), můžete Two Boys Kissing bez obav otevřít :)

Shannon
03.07.2016

Pro mě tato kniha byla místy dost naivní a také docela předvídatelná. Ale ve svém žánru, román pro mladé, je to asi jedna z lepších knih. Líbilo se mi jak byly popsané vztahy a také nevšední téma, které bylo zpracované dost otevřeně. Hodnotím průměrně, čekala jsem víc.

bartosovic00
10.06.2016

Nechci se moc opakovat, ale vážně to byl velce krásný a silný příběh...