To nejlepší z nás

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dawson Cole se už v dětství rozhodl, že nepůjde ve stopách svých předků – zločinců a kriminálníků, a v sedmnácti letech proto utekl z domova. Útočiště našel u ovdovělého podivína a automechanika Tucka Hostetlera. Rodina Amandy Collierové naopak patří v městečku Oriental k městské honoraci a na svou dceru klade jen ty nejvyšší nároky. Ona má však své představy o životě a nic nedbá toho, že chlapec, do kterého se zamiluje, je z opovrhované rodiny. Nepřízeň i nešťastná nehoda však mladé lásce nepřejí… Když Tuck Hostetler umírá, jeho posledním přáním je, aby se Amanda a Dawson sešli na pohřbu – po pětadvaceti letech. Společné vzpomínky na chvíli sice vzbuzují zdání, že snad existuje nekonečná láska. Jenomže život je o poznání komplikovanější a někdy je nutné vzdát se toho nejcennějšího, co máme....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164137/to-nejlepsi-z-nas-Shy-164137.jpg 4.2778
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Best of Me, 2011


více info...
Nahrávám...

Komentáře (214)

Kniha To nejlepší z nás

adelazelenkova
17. června

Moje první kniha od autora a musím říct, že úspěšná! Znám film, který patří k mým nejoblíbenějším. Vždy u něho brečím, proto jsem byla zvědavá, zda ve mně vyvolá kniha stejné pocity. A opravdu vyvolala. U poslední stránky jsem slzy již zadržet nedokázala. I když je pro někoho konec až moc “jako z pohádky” a nereálný, mě naprosto dostal. Bylo to dojemné zakončení krásné knihy. Stejně jako film, tak i knihu mohu doporučit na klidné letní čtení. Určitě vás také zasáhne.

princesse
01. června

Další příjemné čtení od tohoto autora. Mrknu se ještě na film, pro srovnání. Škoda toho přílišného násilí zbytku rodiny hlavního hrdiny, to mi trochu dojem z "romanťárny" kazilo. Každopádně konec opět z řádky "to nevymyslíš". Velká náhoda každopádně ...


Lejčís
27. dubna

Jak já toho Sparkse miluju...
Skvěle se čte, vždycky mě dojme k slzám a naprosto pohltí. Těmi příběhy doslova žiju, dokud je nedočtu, a pokaždé ve mně něco zanechají. To nejlepší z nás není výjimkou a musím říct, že knižní zápletka se mi líbila mnohem víc než ta filmová. Jediné, co mi film vynahradil, bylo detailnější zpracování lásky mezi Dawsonem a Amandou, když byli ještě mladí, protože to mi v knize trošku scházelo. I tak je to ale vynikající dílko :)

ladyfromskye
25. února

Klasický Sparks tak, jak ho máme rádi. Jenže tentokrát se prostě nemůžu smířit s koncem. Rozumějte, ono to tak dopadnout muselo (jinak by to ani nebyl Sparks), jenže mně poprvé u jeho knihy zůstala po dočtení v ústech hořká pachuť a snad i trocha nenávisti k Amandě. Protože Dawsonovy city byly pro mě opravdivější, protože on tomu vztahu dal mnohem, mnohem víc. Vlastně mu dal úplně všechno. Přišlo mi to tak nefér. Jenže víte co? Život není fér. Proto jsem nakonec musela tu hořkost spolknout a jít dál.

CarrieVel
31. ledna

Ano, Nicholas Sparks umí, jen se divím, že ho baví psát stejný příběh pořád dokola. Ale splnil má očekávání. Je to stejné jako Zápisník jedné lásky, Milý Johne, ale pokud vás Sparks baví, nebudete zklamaní.

rumund
21. ledna

Je to má několikátá kniha Nicholase Sparkse. Tento spisovatel prostě umí ....

Surikata369
18.12.2020

Taková typická průměrná kniha, která se dobře čte, ale ničím nijak extra neoslní... Hlavní postavy jsou vesměs sympatické, osud řádně zamotaný, jen ten konec mi přišel už tak nějak vydřený, aby to co nejvíc,,zasáhlo srdíčko'' :D

koki.veru
02.12.2020

Začátek byl na mě trošku pomalejší a chvilku mi trvalo, než jsem se začetla. Nakonec se to ale ukázalo jako krásná, romantická knížka s velice dojemným závěrem.

1 ...