To nejlepší z nás

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dawson Cole se už v dětství rozhodl, že nepůjde ve stopách svých předků – zločinců a kriminálníků, a v sedmnácti letech proto utekl z domova. Útočiště našel u ovdovělého podivína a automechanika Tucka Hostetlera. Rodina Amandy Collierové naopak patří v městečku Oriental k městské honoraci a na svou dceru klade jen ty nejvyšší nároky. Ona má však své představy o životě a nic nedbá toho, že chlapec, do kterého se zamiluje, je z opovrhované rodiny. Nepřízeň i nešťastná nehoda však mladé lásce nepřejí… Když Tuck Hostetler umírá, jeho posledním přáním je, aby se Amanda a Dawson sešli na pohřbu – po pětadvaceti letech. Společné vzpomínky na chvíli sice vzbuzují zdání, že snad existuje nekonečná láska. Jenomže život je o poznání komplikovanější a někdy je nutné vzdát se toho nejcennějšího, co máme....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164137/big_to-nejlepsi-z-nas-Shy-164137.jpg 4.2823
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Best of Me, 2011


více info...
Nahrávám...

Komentáře (224)

Kniha To nejlepší z nás

Nikolča
23. července

Pokud nejprve čtete knihu a až následně zhlédnete film, kniha se vám může líbit. Já však nejprve viděla film, který jsem si zamilovala a patří k mým oblíbeným. Kniha pro mě bohužel byla zklamáním. Plno částí, které tvořily hloubku příběhu i postav, je v knize naprosto jinak a upřímně mi to kazilo dojem z celkového příběhu. Často se zlobím, že filmaři děj knih pro film upravují, v tomto případě nemohli udělat lépe.

Monyel
03. července

Typická Sparksovina. Navzdory zápletce, která obsahuje mnoho klišé a má lehce předvídatelný konec (alespoň pro ty, co už četli nějaká autorova díla), si kniha uchovala své kouzlo a byla čtivá. Ústřední dvojice mi byla sympatická a fandila jsem ji, nicméně jsem si k postavám nevytvořila nijak hlubší vztah. Dawson a jeho životní příběh působil místy nereálně. Dále by neuškodilo, kdyby autor začátek vztahu Amandy a Dawsona trochu rozvedl. Knihu i přes drobné výhrady hodnotím kladně.


Micha-Él
30. června

Moc milé a dojemné! Sparks nejenže dokáže napsat dokonalé, procítěné milostné příběhy, dokáže do nich vložit také úžasné životní pravdy, aniž by to však působilo násilně nebo nepřirozeně. Tak vznikají romány plné romantiky, které ale zároveň vůbec nekloužou po povrchu. Jen ten konec na mě byl možná trochu příliš, i když život bývá mnohdy nevyzpytatelný...

SoňaF
27. června

Klasická romantika od Sparkse. Překvapil mě konec knihy a uronila jsem nejednu slzu. Ve srovnání s filmem byla kniha mnohem příjemnější a dojemnější. Moc se mi líbí, jak autor popisuje pocity hlavních postav.

Nattali.ka
20. června

Romantické čtení o osudové lásce, zároveň ovšem velmi smutné. Když jsem začala číst, přišlo mi to nějaké povědomé až jsem zjistila, že příběh jsem již viděla zfilmovaný, což mě od čtení trošku odradilo, jelikož jsem věděla, jak to skončí, tak mi docela trvalo knihu dočíst. Vyhrocený konec s nepravděpodobným zakončením jakožto završení té oné jedinné osudové lásky mi přišel trošku přehnaný. Autor má lepší knihy a dokonce bych řekla, že film se mi líbil více.

Dietwithstyle
12. května

Moje první kniha od Sparkse. Příběh se hezky četl, byla jsem v napětí, co se stane dál. Konec mi připadal hodně málo pravděpodobný, ale na druhou stranu - papír snese vše. Možná jsem měla trochu přehnaná očekávání, proto dávám 4*.

adrianna0305
24. březnaodpad!

...a to nejhorší od Sparkse. Ty jeho vývary lásky jsou prostě nepoživatelné.

Knihomolka506
28. ledna

K filmu a knize zároveň:
"láska je tak složitá jako sám život."
Amanda a Dawson se znají od školy. Jako mladí a nezkušení se do sebe zamilovali, ale obě rodiny se ani k jednomu nechovali moc hezky- Amandě rodiče zakazovali vztah a Dawsona bil táta - takže vzájemné vyznávání lásky museli na nějaký čas přerušit. Sejdou se po letech u smutné události. Pohřbu společného kamaráda- tragédie je sice oba opět sblíží, ale spolu musí čelit smutným vzpomínkám z minulosti. Něco se ale začíná kazit...

1 ...