Poslední píseň

Život vzpurné sedmnáctileté Ronnie se obrátí vzhůru nohama, když musí opustit milovaný New York a odjet na letní prázdniny za svým otcem do ospalého městečka u moře. Nemůže se smířit s tím, že její táta, koncertní pianista, před třemi lety odešel od jejich rodiny. Ronnie se rozhodne, že odmítne každou tátovu nabídku ke smíření, i když po jejich společně prožívané vášni pro hudbu se jí tajně stýská. Na městské pouti se Ronnie seznámí s výstřední dívkou Blaze, která by mohla být skvělou kamarádkou nebýt jejího násilnického kluka Marcuse, a potká pohledného Willa. Ronnie ho považuje za hloupého frajírka, ale brzy bude muset svůj názor změnit. Ostatně o těchhle prázdninách na ni čeká krom velké první lásky i mnohem větší a osudovější překvapení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41815/big_posledni-pisen-VCb-41815.JPG 4.4725

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Song, 2009

Kniha Poslední píseň

Dámaskloboukem

Tak já úplně nevím..... asi jsem nesáhla po správném kousku od N. Sparkse. Ne, že by to bylo špatné, to určitě ne. Ale od tak vynášeného autora jsem čekala víc. Líbilo se mi, jak byla každá kapitola líčena z pohledu jiné postavy a kvalitní překlad.
Začátek se mi zdál hodně čtivý, uprostřed je to takové uondané a závěrečný přextremizovaný gejzír emocí můj názor nevylepšil.
Ted si prohlížím vzadu na přebalu knihy fotku autora, kde se profesionálně usmívá v elegantní kožené bundě s bezchybnou havraní hřívou nad vysokým čelem a nějak mu tu dokonalost nemůžu uvěřit.

drnda13

Krásná kniha jako všechny, které jsem od tohoto autora četla. Konec knihy jsem probrečela.

ta.tajemna

Knížka se četla sama a stránky rychle ubývali. Postavy jsem si oblíbila hned na začátku. Sice jsem viděla film, ale i přes to jsem při čtení několikrát neudržela slzy. Nádherně vymyšlený děj, který vás pohltí.

VercaV

Neměla jsem žádné očekávání. Začátek mě moc nebavil, bylo to táhlé a pro mě nezajímavé, ale to se cca po 70 stranách změnilo. Všechny postavy byly silné, jejich příběh a hlavně jejich emoce. Celkově je to velmi silná a emoční kniha. Děj originální. Poseldní část knihy jsem probrečela. Opravdu to bylo silné a skvělé. Bylo krásné vidět, jak Ronnie dospěla.

jeny-v

N.Sparks patří právem mezi mé nejoblíbenější spisovatele. Miluji jeho hluboký literární cit pro ztvárnění děje a vytvoření postav ve svých románech. Příběh Ronnie, která s bratrem Jonahem odjíždí na nucené prázdniny ke svému otci do Wrightsville Beach. Steve Miller opustil rodinu a jeho skoro osmnáctiletá dcera mu nechce odpustit. V přímořském městečku se seznamuje s problémovou partou teenagerů - Blaze, Markusem, Teddym a Lancem. Jenže zjišťuje, že by ji mohly akorát dostat do problémů. Při dvou náhodných setkání s Willem, který pracuje brigádně v otcově autodílně a jako dobrovolník ve vodním světě, se sbližují a Ronnie objevuje a přijímá to, co v N.Y. vždy zavrhovala. Dojemný příběh o lásce, prozření, odpuštění, dospívání a osudu, jehož čtení jsem musela pro slzy několikrát přerušit. Doporučuji a v hodnocení určitě více než 5 hvězdiček.

Ešína
26.11.2020

Nestává se moc často abych u knihy ronila slzy, ale tady se mi opravdu draly do očí. Krásně napsaný příběh. Zvláště vztah hlavní hrdinky s jejím otcem.

ydnac
07.09.2020

Vše už bylo řečeno, krásná kniha..

EmaPerkaus
06.09.2020

Nádherný příběh, který mě tak nějak dojal. Po dočtení knihy jsem příběh měla v hlavě dlouhou dobu a to často nezažívám.