Poslední píseň

Život vzpurné sedmnáctileté Ronnie se obrátí vzhůru nohama, když musí opustit milovaný New York a odjet na letní prázdniny za svým otcem do ospalého městečka u moře. Nemůže se smířit s tím, že její táta, koncertní pianista, před třemi lety odešel od jejich rodiny. Ronnie se rozhodne, že odmítne každou tátovu nabídku ke smíření, i když po jejich společně prožívané vášni pro hudbu se jí tajně stýská. Na městské pouti se Ronnie seznámí s výstřední dívkou Blaze, která by mohla být skvělou kamarádkou nebýt jejího násilnického kluka Marcuse, a potká pohledného Willa. Ronnie ho považuje za hloupého frajírka, ale brzy bude muset svůj názor změnit. Ostatně o těchhle prázdninách na ni čeká krom velké první lásky i mnohem větší a osudovější překvapení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41815/posledni-pisen-n9Q-41815.jpg 4.4632
Vydáno:, Ikar (ČR)

The Last Song (2009)

Kniha Poslední píseň

Drahuš

Krásná kniha, emotivní, laskavá. Úplně letní dovolenková...

TimetoStyle

Tohle je přesně ta knížka, která je na mém wish listu už opravdu dlouho. Když jsem si ho prohlížela naposledy, zaujala mě právě tahle ta. V duchu jsem si řekla ,,Tak a dost, jdu si jí koupit." Hned jsem se podívala na databázi knih do bazaru, jedna slečna ji tam prodávala asi za 120,- Kč vč. poštovného. V tu chvíli jsem jí hned začala psát, že o tu knížku mám zájem. Za dva dny byla u mě a já se do ní konečně začetla.
Tahle knížka měla tu čest být první od tohoto autora.
Byla jsem zvědavá, proto jsem si na internetu našla film a asi na 10 minut jsem se na něj dívala. Pak jsem ho vypla a četla jsem dál. Díky tomuhle jsem se asi prvních 30 stran nudila, protože jsem znala děj. Mile mě překvapilo, že to bylo fakt dobře popsáno, knížka je mnohem propracovanější.
Líbilo se mi, jakou roli mělo vytrážové okno v kostele. Pokud tuhle knížku budete číst poprvé, hned na začátku má svůj význam, tak si ho všimněte :-) Článek o požáru v kostele je taky důležitý, tak si ho důkladně přečtěte.
Ze začátku jsem se ztrácela ve jménech postav. Pletla jsem si tyto dvě jména - Will a Jonah, naštěstí to netrvalo dlouho.
Kdybych si měla vybrat z postav, které se mi fakt líbily, tak by to byl Ronniin otec. Kvůli ní se obětoval a přestal hrát na piano, i když je to ta jediná věc, která mu pomáhala nemyslet na bolest. I přes tohle se své vášně vzdal, aby byl blíž ke své dceři. Hned druhá nejmilovanější postava je Ronnie, protože je podle mě hodně silná.
Jediné, co mi na téhle té knížce vadilo, byla jedna nemoc a tou je rakovina. Fakt mi připadá, že ať si vyberu jakoukoli knížku, tak v ní musí být. Copak autoři neznají i jiné nemoci? (Např. takhle knížka mi ukázala zase jinou nemoc ,,Všechno, úplně všechno")
Naopak plus vidím v tom, jak mě autor chtěl přesvědčit, že Ronnie je fakt špatná, že tu jednu věc udělala. Ale já jsem si říkala, že je přeci hodná, že tohle by v životě neudělala. Ronnie mi fakt přirostla k srdci, a proto jsem tomu nechtěla uvěřit. Nakonec jsem měla pravdu já, ale víc vám říkám nebudu, jinak bych vám prozradila hodně.
Tuhle knížku bych chtěla doporučit všem, kdo mají rádi romantiku. (nechci tuhle knížku moc srovnávat, ale má podobný příběh jako ,,Hvězdy nám nepřály")
Já po knížce zase někdy sáhnu, abych mohla s Ronnie znovu prožít tu krásnou lásku ♥

Micha-Él

Nádherná knížka, která zobrazuje nejen první lásku, ale také hledání sebe sama a velkou životní ztrátu. Tímto příběhem mě Sparks opravdu dostal, vyždímal ze mě veškeré emoce! A přitom, jak se může zdát, že je knížka plná klišé, našla jsem v ní spoustu věcí k zamyšlení. Před tím jsem od autora četla Talisman, ale Poslední píseň jej naprosto převálcovala. Kdybych mohla, dala bych i víc hvězdiček. :)

Kačaba79

Půjčeno na dovolenou jako lehké čtení k moři a předčila očekávání. Autora jsem neznala a mohu říct, že si ho přidám ke svým oblíbeným. Kniha mne nadchla. Pohled na svět dospívajících, jejich myšlení a celkové rodinné vazby a i šťastný konec. Přečteno jedním dechem.

katynais

Americká klasika, přijde mi to vše tak předvídatelné. Kdo ale chce romantiku, tak ji dostane i dobry konec. U tehle mi ukapla i slza u smutne pasaze. Dokonce jsem i chvili zapochybovala o stasnem konci, ale nastesti se nekonal:)

Veruu95

Poslední píseň je prostě srdcovka, miluji jak knihu, tak film. Knihy od N. Sparkse mám celkově ráda, ale Poslední píseň spolu s Talismanem jsou prostě nejlepší :)

TheMelorry

Nádherná, silná a emotivní kniha. Je ti dojemný romantický příběh o letní lásce, rodinných vztazícha ale také pomíjivosti života. Je až z podivem, že něco tak citlivého dokázal napsat muž. Po letech je to první kniha, u které jsem plakala.

lukozminova

Úžasná jako všechny od Sparkse