Poslední píseň

Poslední píseň https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41815/bmid_posledni-pisen-V2W-41815.jpg 4 818 176

Život vzpurné sedmnáctileté Ronnie se obrátí vzhůru nohama, když musí opustit milovaný New York a odjet na letní prázdniny za svým otcem do ospalého městečka u moře. Nemůže se smířit s tím, že její táta, koncertní pianista, před třemi lety odešel od jejich rodiny. Ronnie se rozhodne, že odmítne každou tátovu nabídku ke smíření, i když po jejich společně prožívané vášni pro hudbu se jí tajně stýská. Na městské pouti se Ronnie seznámí s výstřední dívkou Blaze, která by mohla být skvělou kamarádkou nebýt jejího násilnického kluka Marcuse, a potká pohledného Willa. Ronnie ho považuje za hloupého frajírka, ale brzy bude muset svůj názor změnit. Ostatně o těchhle prázdninách na ni čeká krom velké první lásky i mnohem větší a osudovější překvapení.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Song , 2009

Nathally
Nathally
08.11.2023 5 z 5

Moje první kniha od Sparkse, ale musím říct, že už teď patří mezi moje oblíbené. Tolik emocí u jedné knihy jsem dlouho neměla a na konci jsem bulela snad celou dobu. Opravdu skvělá kniha a dokonce i zfilmování se mi hodně líbilo. Myslím, že si ji ještě někdy přečtu.

Babo
Babo
30.10.2023

Byla to moje první kniha od Sparkse. Nevím,kdo určuje, že jde o knihu pro ženy. V tomto případě zřejmě někdo, že si představuje ženy zamrzlé někdy v 17. Pro mě takový dívčí romám, které jsem před mnoha destiletími četla moc ráda.
Takže odkládám .

Mišule_11
Mišule_11
05.07.2023 5 z 5

Jeden z dalších náročných příběhů z pera autora, který podle mě stojí za to si přečíst! :)
Viděla jsem dříve film než přečetla knihu, takže jsem věděla, do čeho jdu, ale byla jsem na omylu! Detailně propracovaný a emočně nabitý příběh celé rodiny a Ronnie mě dostal až k slzám..

Dandy1
Dandy1
21.03.2023 5 z 5

Moc pěkně zpracované téma dospívání. Pan Sparks umí psát citlivé a emočně bohaté příběhy.

Kristy.Seb
Kristy.Seb
15.03.2023 4 z 5

Pravda něco znamená, jenom když je těžký ji přiznat.

Nic tě nenaplní tak jako láska.

Život je v podstatě píseň. Na začátku je záhada, na konci je stvrzení, ale uprostřed, tam spočívají všechny emoce, díky nimž to celé stojí za to.

Naprosto dech beroucí příběh. Film už jsem znala, ale kam se hrabe na knihu! Skvěle popsané emoce a život...

Evelin
Evelin
07.03.2023 5 z 5

Krasna kniha, hezky, ale smutny pribeh.

pegasek
pegasek
08.02.2023 5 z 5

Nádherná kniha,nádherný příběh.hltala jsem každé písmenko.ano i já jsem si poplakala.

sidonka
sidonka
30.01.2023 5 z 5

Další nádherná kniha od Sparkse se vším všudy co k tomuto žánru patří, jsem hodně zvědavá na film

Nuttelka
Nuttelka
17.01.2023 4 z 5

Knihu jsem přečetla v rámci společného čtení a moc dobře vím, proč se Sparksovi vyhýbám... Doluje ze mě potoky slz a úplně mě odrovná. Mé srdce pláče pro Steva a Jonaha, ale k Ronnie mám prostě výhrady, i když držela do posledního dechu - do poslední písně... A naprosto úžasné bylo želví hnízdo, i já bych to vše ráda viděla na vlastní oči.

petulkapeta
petulkapeta
16.01.2023 5 z 5

,,Pořád jsi taková, jak jsem si myslel. Od prvního okamžiku, kdy jsme se potkali. A lepší pro mě už být nemůžeš."

Můj oblíbený Sparks..opět nezklamal..příběh o lásce,přátelství,tajemstvi a odpuštění.

hana1039
hana1039
16.01.2023 5 z 5

Dojemný příběh i poučný, že jsme na tomto světě jen ,, krátkou chvíli,, a proto bychom z toho měli těžit co nejvíce to jde...

martiline
martiline
30.07.2022 5 z 5

Nejprve jsem si myslela, že kniha mi moc nedá - z důvodu obsahu: láska, romantika, mládí (tedy kromě poklidného letního čtení) ... ale autor píše tak příjemně, že jsem se začetla ani nevím jak.
Teď jsem dočetla ... a jen nechávám vše v sobě doznívat. Nádherné, dojemné, smutné, zamilované a osudné. V posledních částech knihy jsem pro slzy ani nemohla číst.

Silvisek
Silvisek
23.06.2022 5 z 5

Krasna knizka a opravdu k zamysleni.

evik2710
evik2710
29.12.2021 3 z 5

Pěkný příběh k zamyšlení a uvědomění co je v životě důležité

Dámaskloboukem
Dámaskloboukem
21.10.2021 4 z 5

Tak já úplně nevím..... asi jsem nesáhla po správném kousku od N. Sparkse. Ne, že by to bylo špatné, to určitě ne. Ale od tak vynášeného autora jsem čekala víc. Líbilo se mi, jak byla každá kapitola líčena z pohledu jiné postavy a kvalitní překlad.
Začátek se mi zdál hodně čtivý, uprostřed je to takové uondané a závěrečný přextremizovaný gejzír emocí můj názor nevylepšil.
Ted si prohlížím vzadu na přebalu knihy fotku autora, kde se profesionálně usmívá v elegantní kožené bundě s bezchybnou havraní hřívou nad vysokým čelem a nějak mu tu dokonalost nemůžu uvěřit.

drnda13
drnda13
29.09.2021 5 z 5

Krásná kniha jako všechny, které jsem od tohoto autora četla. Konec knihy jsem probrečela.

ta.tajemna
ta.tajemna
01.09.2021 5 z 5

Knížka se četla sama a stránky rychle ubývaly. Postavy jsem si oblíbila hned na začátku. Sice jsem viděla film, ale i přes to jsem při čtení několikrát neudržela slzy. Nádherně vymyšlený děj, který vás pohltí.

VercaV
VercaV
19.05.2021 5 z 5

Neměla jsem žádné očekávání. Začátek mě moc nebavil, bylo to táhlé a pro mě nezajímavé, ale to se cca po 70 stranách změnilo. Všechny postavy byly silné, jejich příběh a hlavně jejich emoce. Celkově je to velmi silná a emoční kniha. Děj originální. Poseldní část knihy jsem probrečela. Opravdu to bylo silné a skvělé. Bylo krásné vidět, jak Ronnie dospěla.

jeny-v
jeny-v
25.01.2021 5 z 5

N.Sparks patří právem mezi mé nejoblíbenější spisovatele. Miluji jeho hluboký literární cit pro ztvárnění děje a vytvoření postav ve svých románech. Příběh Ronnie, která s bratrem Jonahem odjíždí na nucené prázdniny ke svému otci do Wrightsville Beach. Steve Miller opustil rodinu a jeho skoro osmnáctiletá dcera mu nechce odpustit. V přímořském městečku se seznamuje s problémovou partou teenagerů - Blaze, Markusem, Teddym a Lancem. Jenže zjišťuje, že by ji mohly akorát dostat do problémů. Při dvou náhodných setkání s Willem, který pracuje brigádně v otcově autodílně a jako dobrovolník ve vodním světě, se sbližují a Ronnie objevuje a přijímá to, co v N.Y. vždy zavrhovala. Dojemný příběh o lásce, prozření, odpuštění, dospívání a osudu, jehož čtení jsem musela pro slzy několikrát přerušit. Doporučuji a v hodnocení určitě více než 5 hvězdiček.

Ešína
Ešína
26.11.2020 5 z 5

Nestává se moc často abych u knihy ronila slzy, ale tady se mi opravdu draly do očí. Krásně napsaný příběh. Zvláště vztah hlavní hrdinky s jejím otcem.

láska zfilmováno hudba romantika léto

Nicholas Sparks
americká, 1965