Zápisník jedné lásky přehled

Zápisník jedné lásky
https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73536/bmid_zapisnik-jedne-lasky-l4z-73536.jpg 4 1273 1273

Calhounovi série

1. díl >

Poutavý milostný příběh se odehrává roku 1946 v Jižní Karolíně. Jedenatřicetiletý Noah Caulhoun, válečný veterán z amerického Jihu, se po druhé světové válce vrací domů, aby začal nový život a obnovil zašlou krásu starého venkovského domu na plantáži. I když mu práce přináší uspokojení, stále ho rozechvívá vzpomínka na krásnou Allie, s níž se setkal před čtrnácti lety a kterou miloval hlubokou a upřímnou láskou. Přestože se mu nepodařilo dívku znovu najít, nemůže zapomenout na jejich společně strávené léto. Pomalu se smiřuje s tím, že bude do konce života pouze vzpomínat, když se jeho milovaná náhle vrací do města, aby se s ním setkala naposledy... Podle bestselleru Nicholase Sparkse natočil režisér Nick Cassavetes pro filmové studio New Line Cinema epický příběh o ztracené a znovu nalezené lásce, o nových začátcích a druhých šancích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Notebook , 1996

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zápisník jedné lásky. Přihlašte se a napište ho.

Derbis
dnes

Vždycky, když narazím na film, říkám si, nejdřív budu koukat na film. Tam se dozvím základní věci a pak si přečtu knihu, abych se dozvěděla víc o nich. Tento spisovatel si umí pohrát s příběhem. Zapůsobit. Pohrát si s vašimi emocemi. Rozdupat je. Znovu vzít a znovu rotrhat. A nakonec v neporušeném stavu vrátit zpět. Dokonalost. Pokud chcete zažít znovu romantiku, lásku, emoce, Sparks je pro to nejlepší. Jako jeden z mála má neskutečně propracované příběhy. Prostě věříte, že se to stalo a chcete to zažít také

Hradčiatko
01.05.2024 5 z 5

Film pozná asi každý a romantické duše plesajú, pretože posolstvo je úžasné, nádherné, v knihe ešte viac umocnené pohľadom z oboch strán, prežívaním opätovného stretnutia i uvedomenia si nástupu choroby, ktorá ich vzájomne nevyhnutne vzdiali. Verím na lásku, verím aj na tú večnú, verím na duše, ktoré sa musia stretnúť. Listy boli nádherné, poetické... a opäť sa odvolám na vlastný koment k Než jsem tě poznala, Hvězdy nám nepřály a ďalšie a na môjho Willa - píšem pre neho denník, každý deň zaznamenávam všetky slová a myšlienky, aby sme raz... jeden či druhý ich mali naveky pri sebe a ľahšie sa nám zmierovalo s nevyhnutným. Poéziu on píše a ja čítam nahlas. Whitmana máme obaja radi, je to jedno z diel, kde sme našli ďalšie čriepky toho nášho príbehu, iste nielen my...

ještěrka38
13.02.2024 2 z 5

Nějak jsem se nemohla začíst. Za mě určitě je lepší film. Přišlo mi to takové nemastné, neslané. Takové nepropracované. Sparks má určitě lepší knihy.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.

Citáty z knihy (1)

Odloučení je tak bolestné proto, že naše duše jsou spojené. Možná vždycky byly a budou.

Kniha Zápisník jedné lásky v seznamech

v Přečtených1 903x
ve Čtenářské výzvě273x