Svatba

Wilson Lewis (zeť Allie a Noaha Calhounových ze Zápisníku jediné lásky) je úspěšný právník, ale v soukromém životě mu to začíná skřípat. Ačkoli má před sebou příklad nádherného manželství rodičů své ženy Jane, sám se nikdy doopravdy nenaučil projevovat city. V práci se mu dařilo a rodinu dobře zabezpečil, ale teď už děti vyrostly, odešly z domova a Wilson si po třiceti letech manželství bolestně uvědomuje, že si se svou ženou už nemá co říct. Je mu to líto, protože nikdy nepřestal Jane milovat, a v duchu si přiznává, že ji zanedbával. Zatouží přimět Jane, aby se do něho znovu zamilovala. Za pomoci velkorysého, moudrého tchána Noaha se rozhodne napravit svou dřívější nevšímavost a začne manželce chystat velkolepé překvapení v naději, že si opět získá její srdce…
Přeložila Monika Hřebačková.

NICHOLAS SPARKS je populární americký autor, jehož romány se pravidelně objevují na žebříčku bestsellerů, byly přeloženy do více než třiceti jazyků a podle tří z nich byly natočeny celovečerní filmy. Kromě Zápisníku jedné lásky vyšel v Euromedia Group také jeho román Útěk do samoty. N. Sparks žije s rodinou v Severní Karolíně. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1327/calhounovi-svatba-T5i-1327.jpg 3.9137

Calhounovi (2.)

The Wedding (2003)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Deervil

Roztomilé, krátké a nenáročné. Rozhodně příjemná oddechovka, perfektní na léto i zimu. :)

Dandy1

Tady žádný romantický příběh nenajdete.

Hana86

Tato knížka mě velmi bavila, i když děj je vlastně takové poklidné vyprávění. Konec mě nepřekvapil, čekala jsem to, ale nelituji času. Je zde tolik pěkných myšlenek... Tuto knihu miluje moje maminka, protože je právě teď ve věku, jako hrdinové knihy a vlastně také ve stejné situaci (my děti už jsme z domu). Dokázala se plně vcítit do hlavních hrdinů. Proto myslím, že kniha zaujme spíše zralé ženy, než mladší ročníky, ani já se neumím naplno vžít do vztahu 50-ti letých, i když jsem šťastně vdaná několik let. Sparkse mám ráda, pro mě tato kniha není jeho top, ale za mě si 4 hvězdy zaslouží.

Rodaw

Zápisník jedné lásky se mi líbil více (když už jsme u něho- film pro mě asi ještě silnější zážitek). Ale stejně jako každá kniha od pana Sparkse - četla se moc hezky!! Ale rozhodně nepatří mezi ty mé úplně NEJ.

Lemurka

Příjemné oddechové čtení. Knihu více ocení dámy, které jsou v dlouhodobém vztahu s mužem. Příběh je zamyšlením nad tím, že na manželství se musí pracovat neustále, aby si po odchodu dětí měli stále co říct ....

Leňulaaa

Kniha byla celkem dobrá, romantické čtení kde se manžel snaží získat zpět city své ženy. Konec byl překvapivý, líbilo se mi, že v celé knize byl zapojen Noah (zápisník jedné lásky) ale rozhodně nemohu říct, že by mi kniha vyrazila dech. Příjemné čtení, ale Sparks má lepší knihy.

Aaloha

Kniha je zdlouhavá, až samotný konec nabere trochu obrátky. Jinak bych knihu zařadila jako průměr, kdo nečetl o nic nepřišel.

Horalka5
28.11.2016

Mě tedy Sparks zklamal. Celá kniha byla jen takové plácání se v bahně a prodlužování agónie, kdy se vlastně vůbec nic nedělo. Ale abych nebyla jen zlá, o to více mě překvapil ten konec, zajímavý zvrat, které celé knize vysloužil alespoň tři hvězdy :)

Elis1317
04.06.2016

Sparks opět nezklamal..příjemné čtení na víkend :)

Stydia
05.05.2016

Tato kniha mě opravdu nadchla. I když nemám moc ráda poklidné příběhy a tento jím bezesporu je, tak musím říct, že se mi moc dobře četl a hltala jsem každé slovo. Závěr jsem vůbec nečekala a velmi příjemně mě překvapil.

Barbra06
10.04.2016

Nebylo to špatné, byl z toho cítit Sparks a navíc tam byl Noah ze Zápisníku. Samozřejmě, že to není TOP kniha, ale příběh hezký a zajímavý.

kalinkacz
16.03.2016

No... No... Snad nejméně povedený Sparks dle mého názoru.. Pokračování jeho příběhů evidentně nejsou to, do čeho by se měl tento autor pouštět... Jistě, že příběh je opět napsán skvěle, ale podle mého názoru mu chybí ta typická "Sparksovská" jiskra... Kniha nemá takový spád a náboj... Ovšem pro všechny milovníky tohoto spisovatele (jako jsem já sama) je to samozřejmě příběh, který stojí za přečtení... Už jen kvůli tomu, že navazuje na jeden ze Sparksových příběhů...

Terez.a
28.09.2015

Já od Sparkse čekala víc. Začátek byl přímo úmorně nudný, romantický konec to trochu vylepšil, ale kdybych tuto knihu nečetla o nic bych nepřišla.

NikNik
13.07.2015

Kniha s nostalgickým příběhem. Na začátku jsem si říkala, že to bude jen o vzpomínkách na život, ale ve výsledku to byl překrásný, nevšední příběh, který jsem přečetla jedním dechem a na konci mě dojal. Je to prostě Sparks a jeho knihy mají duši.

shay
27.06.2015

Ze začátku mě kniha moc nebavila. Říkala jsem si, že to snad nemohl ani napsat Sparks a těšila jsem se, až ji konečně dočtu. Pak mě ale děj mile překvapil. Konec byl naprosto úžasný.

lucy.sankova
27.06.2015

Stačí jedno slovo - krásné. Akorát tenhle příběh mě nedonutil plakat, jako ostatní jeho knihy. :)

niknikita
02.05.2015

Hodně romantické a americké, jak už řekla hanča 34, takže ani není co dodat. Přiznám se, že jsem čekala víc od svého oblíbeného autora...

Heyhey
25.03.2015

Škoda papíru na takovou knihu o ničem. A vrchol všeho byla nespisovná řeč hlavních hrdinů.

Marceles
14.02.2015

Doporučila bych jako povinnou četbu pro všechny, kteří mají už mají za sebou nějaký ten "pátek" manželství s partnerem, kterého si vybrali už v mládí. Při čtení si může každý zavzpomínat, zamyslet se nad uběhlými roky, zabilancovat ... a sáhnout si tak trochu do vlastního svědomí.

renata67
14.02.2015

Četla jsem toho od Sparkse hodně a tato kniha mě na rozdíl od jeho ostatních knih příliš neoslovila, zvláště první část byla nudná, druhá příliš "přeslazená". Sparksovi knihy mám ráda, ale tahle mi opravdu nesedla.

hany77
08.02.2015

úžasná kniha, která je napsaná s takovou lehkostí, se kterou se i čte...občas sice na člověka dýchne taková ta americká romantika, trošku přitažená za vlasy, ale celkový dojem je úžasný. Vznášíte se na křídlech romantiky a jen si přeje, aby tohle potkalo i Vás...

LucyNej
24.01.2015

Co dodat, je to Nicholas Sparks... Kdo má rád jeho knihy, nebude litovat :)

helenkan
10.01.2015

Jako vždy paráda.

Terka18
25.12.2014

Hezká kniha, pro mě trošku oddechovka, ale stejně jsem musela číct a číst, aby jsem věděla jak to dopadne. Krásný konec a pro mě lepší něž Zapisník...

Lenka.Vílka
20.11.2014

Dokonale, krasne (nic jineho od sparkse ani ocekavat nelze)...jsem rada, ze jsem si knihu konecne precetla :) a opet nadseni...

Vendulik
05.11.2014

Nejhorší dílo od Nichole jaké jsem četla. Musela jsem se nutit abych knihu vůbec dočetla. A místy byla hodně přeslazená. Námět super ale zpracování o ničem. Taky se vyskytly v knížkce chyby.

Ankavi
25.10.2014

Na tuto knihu jsem se moc těšila. Začátek vypadal hodně slibně, téma rodičů, jejichž děti vylétají z hnízda, není zas tak často literárně zpracovávané, takže jsem se s chutí začetla. Autor umí mistrně prolínat dějové linie současnost - minulost, takže první třetina knihy se rozjela dobře. Jednu hvězdičku ale hned ubírám za 3 gramatické chyby, které se v knize vyskytují - shodu podmětu s přísudkem umí 9-leté děti, chyby tohoto typu prostě v knihách nesnáším. Nicméně čím víc jsem četla, tím méně nadšena jsem byla. Nechci nic z děje prozrazovat, ale pro mě je to příliš "americky" sladké čtení, zkrátka ubírám další hvězdičku. I když jako celek je příběh velmi hezký, kniha mi moc nesedla, což se mi u tohoto autora ještě nestalo.

kika 13
22.10.2014

Knížka se mi četla dobře.Od tohoto autora se mi ale zdála slabší než na co jsem zvyklá.

danipos
08.09.2014

Je to klasický romantický román, ale ne pro všechny:) myslím, že pro mladé dívky a ženy zrovna není primárně určen, ale určitě ho pochopí ženy, které již mají se svým mužem pár let odžito:) mě osobně se kniha četla moc dobře, autor psát umí a některé momenty byly vysloveně dojemné. Kdo by si tuto knihu měl ale přečíst určitě, jsou právě muži, z nichž někteří berou po pár letech soužití svoji partnerku jako samozřejmost, mohli by se touto knihou nechat inspirovat.

Pavlačinka
24.08.2014

Sparks opět nezklamal a i když se na začátku dalo něco tušit, v průběhu knížky vás ovládl úplně jinými pocity, takže závěr byl jako vždy úžasný a nečekaný!