Svatba přehled

Svatba
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1327/bmid_calhounovi-svatba-T5i-1327.jpg 4 230 230

Calhounovi série

< 2. díl

Wilson Lewis (zeť Allie a Noaha Calhounových ze Zápisníku jediné lásky) je úspěšný právník, ale v soukromém životě mu to začíná skřípat. Ačkoli má před sebou příklad nádherného manželství rodičů své ženy Jane, sám se nikdy doopravdy nenaučil projevovat city. V práci se mu dařilo a rodinu dobře zabezpečil, ale teď už děti vyrostly, odešly z domova a Wilson si po třiceti letech manželství bolestně uvědomuje, že si se svou ženou už nemá co říct. Je mu to líto, protože nikdy nepřestal Jane milovat, a v duchu si přiznává, že ji zanedbával. Zatouží přimět Jane, aby se do něho znovu zamilovala. Za pomoci velkorysého, moudrého tchána Noaha se rozhodne napravit svou dřívější nevšímavost a začne manželce chystat velkolepé překvapení v naději, že si opět získá její srdce… Přeložila Monika Hřebačková. NICHOLAS SPARKS je populární americký autor, jehož romány se pravidelně objevují na žebříčku bestsellerů, byly přeloženy do více než třiceti jazyků a podle tří z nich byly natočeny celovečerní filmy. Kromě Zápisníku jedné lásky vyšel v Euromedia Group také jeho román Útěk do samoty. N. Sparks žije s rodinou v Severní Karolíně.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Wedding , 2003


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Svatba. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (63)

smejkalova.m
02.06.2024 5 z 5

Krásný příběh, přečetla jsem na jeden zátah. Zápisník jedné lásky pro mě tolik čtivý nebyl, proto jsem se do pokračování moc nehrnula ale tohle bylo úplně jinde. :)

terryaknihy
11.02.2024 5 z 5

Kdo jste četl Zápisník jedné lásky, tak si určitě pamatujete Noaha a Allie. Jejich nádherný a naprosto láskyplný vztah, ze kterého vzešlo několik dětí. Svatba se zaměřuje na Jane a hlavně na jejího manžela Wilsona, z jehož pohledu je příběh vyprávěn. Wilson zapomněl na 30. výročí a začal vnímat, že jeho vztah se ženou značně kolísá. Postupně prochází minulost jejich vztahu a rozhodne se, že s pomocí Noaha, kterého chodí navštěvovat, vymyslí překvapení, aby jí po roce vynahradil zkažené výročí a zároveň všechny ty roky předtím, kdy se více věnoval práci, než rodině.
Je to krásný, jemný a srdceryvný příběh, který nás zavádí do života dvou lidí, kteří se milují, ale zapadli do stereotypu. Wilson svou ženu miluje, ale cítí ve svých vzpomínkách, že se jejich vztah postupně přeměnil a je čas s tím něco dělat. Současně návštěvy Noaha a jeho vzpomínky na Allie jsou hezkou třešničkou, jelikož jejich vztah a hlavně jejich snaha o jeho budování, je krásný příklad.


Knihotyna
18.06.2023 5 z 5

Co se mi líbilo:
- Wilson je zeť Noaha a Noah je prostě kouzelný v jakémkoliv věku :)
- příběh o lidech, kterým už je přes 50 let, ale vrací se i do minulosti
- láska celé rodiny - sourozenců, dětí, manželů, Noaha :)
- dárek k výročí
- to, o co v celé knize jde - wau!
- uvědomění si Wilsona, kde dělal chybu, co mu scházelo, co své ženě nedával
- vztah dětí a Wilsona (upřímnost nadevše)

Celou dobu jsem četla a říkala jsem si, aha, no dobrý, aha, a co teď? Aha a jakože co bude dál? A pak - wau! Slzy tekly proudem :D. Doporučuji!

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Svatba v seznamech

v Právě čtených5x
v Přečtených367x
ve Čtenářské výzvě10x
v Doporučených10x
v Knihotéce193x
v Chystám se číst172x
v Chci si koupit66x
v dalších seznamech1x