Zápisník jedné lásky

Poutavý milostný příběh se odehrává roku 1946 v Jižní Karolíně. Jedenatřicetiletý Noah Caulhoun, válečný veterán z amerického Jihu, se po druhé světové válce vrací domů, aby začal nový život a obnovil zašlou krásu starého venkovského domu na plantáži. I když mu práce přináší uspokojení, stále ho rozechvívá vzpomínka na krásnou Allie, s níž se setkal před čtrnácti lety a kterou miloval hlubokou a upřímnou láskou.Přestože se mu nepodařilo dívku znovu najít, nemůže zapomenout na jejich společně strávené léto. Pomalu se smiřuje s tím, že bude do konce života pouze vzpomínat, když se jeho milovaná náhle vrací do města, aby se s ním setkala naposledy...Podle bestselleru Nicholase Sparkse natočil režisér Nick Cassavetes pro filmové studio New Line Cinema epický příběh o ztracené a znovu nalezené lásce, o nových začátcích a druhých šancích....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/73_/73536/zapisnik-jedne-lasky-l4z-73536.jpg 4.2916

Calhounovi (1.)

The Notebook (1996)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Pajkenzi50

Jak jsem začala číst první stránku, hltala jsem slova a nechtěla jsem se zastavit. Kniha me hrozně překvapila dějem a slovy. Knihu jsem přečetla během dvou až třech dnů. Velmi ráda si knížku přečtu zase a znovu.

helenkan

Krásný,dojemný příběh. A musím podotknout,že i film je úžasnej.

makyla

Knížka nebyla špatná, ale... Tady musím napsat, že film se mi líbil více. Kupodivu byl obsáhlejší než kniha. Takže ano, stojí za přečtení, ale do mých top knih patřit nebude. Určitě sek ní někdy vrátím a znovu přečtu, ale Sparks má lepší knihy.

Hedžoková

Jedna z mála knih, kdy je film daleko lepší, krásnější a dojemnější než kniha.

Ronny97

Nádherný příběh, který ukazuje, že Noah, i když se může zdát opak, nemoc své ženy přemohl a neprestal Allie dokazovat svou lásku k ní :)

attila1

Přečteno na jeden zátah, úžasný životní příběh i slzička ukápla.

nicole1990

krásný příběh akorát mi tam chybělo to jak se poznali a zamilovali do sebe to co bylo ve filmu v knížce chybí... Ale skvělá knížka určitě si přečtu i další knížky od Sparkse :-)

MichaelaFilip

Nádherná kniha, obvykle čtu erotické romány. Když se, ale objevila v jedné knize tato a často se o ní mluvilo, musela jsem si ji přečíst a stálo to za to! Krásná knížka, která zahřeje u srdíčka ale zároveň ukápne i pár slz.

Andulka VK

Knizku prave ctu-po precteni prvnich radku jsem si uvedomila,ze pribeh znam-a znam jej z filmoveho zpracovani,ktere se mi moc libilo.Znovu prozivam vztah Allie a Noaha-navic si je vybavuji podle filmovych predstavitelu a docela se mi to zamlouva!Snad poprve mohu rici,ze se mi snad to filmove ztvarneni zda podarenejsi nez kniha-psala jsem to i v komentari u knihy"Svatba"od tohoto meho oblibeneho spisovatele...

Tess.96

Ze všech knih, co jsem četla od Nicholase Sparkse bude tahle kniha patřit mezi ty méně oblíbené, nicméně stále povedené. Je to příběh o opravdové lásce, nemyslím si, že by to bylo nereálné, spíše jedinečné. Určitě na světě existuje několik takových zamilovaných párů, kteří si vyznávají lásku až do smrti. Místy mi to přišlo až moc sladké a zrychlené.

hana6090

Tak popravdě od Zápisníku jsem nic moc nečekala, protože romantiku vyložene nemusím, Ale říkala jsem si že film byl celkem fajn, tak že tomu dám šanci. A ještě že tak :) moc pěkně se to četlo, má to krásný děj a vůbec na tom nemůžu najít žádnou chybu. Jasně, je to romantika, chvilkama možná až moc sladký, ale po přečtení knížky jsem určitě neměla ten pocit, že by to bylo nějak moc přitažený za vlasy, nebo "nereálný"....Jenom se divím, jak z takové knížečky někdo zvládl vymáčknout dvě hodiny filmu :D

speciale88

Filmové zpracování knihy mi dalo více než kniha samotná. V knize jsem se trochu ztrácela, ale i tak pěkná kniha, která se dala přečíst. Možná kdybych si prva přečetla knihu a pak až shlédla film zážitek z knihy by byl jiný. Přesto si ale knihu nechám v knihovně.

iiiccc

Knihu jsem přečetla až na základě filmu. Film byl krásný, zpracované téma mě velice nadchlo, a proto se má pozornost stočila ke knize. Dle mého názoru je toto jediná kniha, která je horší než filmové provedení. Zklamání bylo sice veliké, ale co se dá dělat, to je život. Nicméně příběh je to skutečně nádherný.

Kiks

Jedna z mých nejoblíbenějších knih od prvního přečtení. Krátká a přitom tak silná. Doporučuji všem aspoň trochu romantickým duším :)

andy_nejedla

Kniha se mi hodně líbila a určitě si přečtu od Sparkse další, líbí se mi jeho styl vyprávění. Jediné, co bych téhle knize vytkla, je poslední kapitola, zbytečně se to táhlo a i přesto, že kniha je sama o sobě krátká, tak poslední kapitola (která měla cca 50 stránek) mohla být kratší, proto 4 hvězdičky.

ajka91

Film s Rachel McAdams a Raynem Goslingem je jeden z nejkrásnějších a nejzamilovanějších filmů vůbec. Proto jsem si musela samozřejmě přečíst i knihu. Jedná se o nádherný příběh, avšak místy přeslazený a konec mi přišel už moc přitažený za vlasy. Kvůli tomu dávám o hvězdu méně.

Kekik

*Ty a já se od sebe lišíme. Pocházíme z různých světů, a přece jsi to byla ty, kdo mě naučil znát cenu lásku.*
Zápisník jsem kdysi přečetla coby součástí knihy Světového čtení. A mnohokrát shlédla film. Teď, po letech, kdy si kompletuji Sparksovu sbírku, jsem se na Zápisník vrhla znovu. A opět mě příběh naprosto dostal. Věřím na lásku na celý život. A ty nádherné dopisy... Má romantická duše nyní plesá, ale i pláče. Noah je pro mě ztělesněním nesmrtelné lásky. Příběh Noaha a Allie chytne za srdce. Mě tedy rozhodně. Zápisník jedné lásky je pro mě výjimečný ještě v jednom bodě- je to jediný případ, kdy se mi filmové zpracování líbí o chloupek více než kniha, ale za to nejspíš může Ryan Gosling :-) Rozhodně knihu DOPORUČUJI. Je vážně nádherná. Toto umí jen Nicholas Sparks.
*Vím, že v tuhle chvíli už jsme jako den a noc- stále spolu, stále od sebe odděleni.*

LenysekC

Film jsem neviděla, a po přečtení knížky ani nechci. Byla jsem zvědavá, proč je to tak zprofanované, ale nepřišla jsem na to. Věřím na všechno to, o čem kniha je, žiju to, a přesto - nebo právě proto - to byl jeden z nejhorších milostných příběhů, jaké jsem kdy četla.

Szekynka

Myšlenka že po tolika letech spolu, je láska pořád tak silná si mi líbí.
Jsem sice realista, ale člověk může snít a tajně doufat :)

Poutavě napsaná knih, která mě uchvátila. Film je stejně tak povedený, ale jak je známo kniha je kniha a doporučuji začít knihou.

georginaa

Jak kniha, tak i film stojí za shlédnutí, ale doporučuji pro čtenáře vždy jako první knihu. To z důvodu, že je obsáhlejší děj a né vše je ve filmu použito. Sparks má dobré vcítění lidí a perfektně to umí do příběhu vložit.

Dandy1

Zajímalo by mě, jestli by mohla doopravdy existovat taková láska ještě po padesátiletém soužití. Moc tomu nevěřím. Ale bylo by to krásné.

Charmedka

Miluji film s Rachel McAdams a Ryanem Goslingem. Je to jeden z nejhezčích romantických filmů a můžu ho vidět stále dokola. A jelikož ho znám téměř zpaměti, kniha mě už tolik nechytla. Je krásná, o tom žádná, ale ten film má pro mě větší kouzlo a atmosféru.

booksSendy

Ukápla mi slza. Krásný zamilovaný příběh, který by se podle mého mohl uskutečnit i v reálném životě.

Andrée

Moje hodnocení je bohužel ovlivněno tím, že jsem jako první viděla film.
Kniha se pro mne stala něčím tak nezáživným, že jsem si přála, ať se co nejdříve dočtu konce.

Nomia

Zápisník jedné lásky je pro mě koncentrát všech romantických děl v jednom. Láska, romantika, osudovost atd. Za mě málo realistické, příliš malý rozsah díla a asi patřím mezi tábor těch, kterým kniha přišla až přespříliš sladkobolná.
Všichni ostatní cynikové, ruce pryč od Zápisníku, není to nic pro vás.

Barbora H

Nějak to není úplně můj žánr, raději shlédnu občas film...

lenka7348
29.12.2017

Kdo by v životě nechtěl zažít lásku, která ho pohltí tak, že má pocit, že může hory přenášet a bez toho druhého se ani rána nedožije...

K této knize mě přivedla čtenářská výzva, a rozhodně nelituji, že jsem si ji přečetla. Velmi obdivuji p. Sparkse, že jako muž dokázal tak krásně popsat veškeré emoce, které čtenáře (pokud není z kamene) zasáhnou - to se často nevidí. Nicméně po dalších jeho knihách prozatím sahat nebudu, abych si případně nezkazila dojem. :-)

PavlínaAlžběta
22.12.2017

Asi jako poslední čtenář na světe jsem dnes dočetla knihu od N. Sparkse, Zápisník jedné lásky. Knihu jsem si přivezla z dovolené, kde jsem ji nečetla a ani po letech jsem ji nečetla, film jsem také neviděla. Co se týče romantiky, tak v tomto příběhu se na ní nešetří. Pohádková láska v dnešním světe snad nemožná, ale přesto se mě příběh docela i líbil, rozhodně neřadím knihu mezi mé oblíbené romantické knihy. Děj se nevleče a osudy hlavních postav, včetně jejich citů jsou vykresleny a popsány silně a krásně, to se nedá upřít. Námět na příběh je velmi romantický, postavený na hlubokých pocitech, velké lásce až do smrti. Každopádně knihu po druhé číst nebudu a film také vynechám.

Zuzvil
17.12.2017

Knizku jsem prave docetla, ano, je krasna, pribeh je nadherny a velice romanticky, ale ja asi nebudu takovy romantik, proto hodnotim tremi hvezdickami. Libi a oslovil me “system” kapitol, kdy pribeh zacina v soucasnosti, jde do minulosti a vraci se zpet do pritomnosti. Naopak me vubec neoslovil konec, nebudu to vice komentovat, abych nespoilerovala, ale konec za me ne-e. Podivam se urcite jeste na film. Vsem romantickym dusim knihu ale vrele doporucuji!

DéňaPéňa
14.11.2017

Knihu Milý Johne od Sparkse jsem přečetla jedním dechem, ale Zápisníkem jedné lásky jsem se musela přímo prokousávat. Možná to bylo i tím, že jsem nejdříve viděla film, což byla asi chyba. Příběh je to ale stále krásný, dojemný a ocukrovaný.