Zápisník jedné lásky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Poutavý milostný příběh se odehrává roku 1946 v Jižní Karolíně. Jedenatřicetiletý Noah Caulhoun, válečný veterán z amerického Jihu, se po druhé světové válce vrací domů, aby začal nový život a obnovil zašlou krásu starého venkovského domu na plantáži. I když mu práce přináší uspokojení, stále ho rozechvívá vzpomínka na krásnou Allie, s níž se setkal před čtrnácti lety a kterou miloval hlubokou a upřímnou láskou. Přestože se mu nepodařilo dívku znovu najít, nemůže zapomenout na jejich společně strávené léto. Pomalu se smiřuje s tím, že bude do konce života pouze vzpomínat, když se jeho milovaná náhle vrací do města, aby se s ním setkala naposledy... Podle bestselleru Nicholase Sparkse natočil režisér Nick Cassavetes pro filmové studio New Line Cinema epický příběh o ztracené a znovu nalezené lásce, o nových začátcích a druhých šancích....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73536/big_zapisnik-jedne-lasky-l4z-73536.jpg 4.21213
Série:

Calhounovi 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Notebook, 1996


více info...
Nahrávám...

Komentáře (280)

Kniha Zápisník jedné lásky

LenickaSik
25. února

Přečteno po šesti letech díky čtenářské výzvě. Moc krásný příběh o lásce, která překonává věk i vážnou nemoc. 4/5 ⭐️

Pivísek
28. ledna

Díky filmu jsem věděla do čeho jdu a myslela jsem si, že mě kniha moc nepřekvapí. Myslela jsem si, že nebudu plakat jako u filmu. Mýlila jsem se. Příběh je opravdu plný lásky, souznění, citu a naděje. Prostředí, postavy i děj jsou tak barvitě popsány, že jsem se vcítila do obou hlavních hrdinů a nemohla jsem přestat číst, dokud nebyl opravdu konec. Člověk tak nějak nad tím životem začne uvažovat trochu jinak... Citlivěji...


hnilda3
21. ledna

Četla jsem po několikáté, tentokrát v originále. Vždy mě to dojme :-).

jana2144
27.12.2022

Je to možná poprvé, kdy se mi film líbil víc než kniha. Nicméně nic proti knize, byla velmi romantická. Jen po množství těch láskyplných slov jsem si připadala jak karamelka:)

martiline
13.12.2022

Překvapilo mne, jak dojemně jsem se při čtení cítila, zamilovaně, láskyplně, tajemně, záhadně. Myslela jsem si, že kniha to ve mne nedokáže vyvolat ... ale ...
A teď se podívám na film ...

Lejčís
23.11.2022

Na to, že se jedná defacto o autorovu prvotinu v oblasti románů, je to dílo skutečně povedené. Kniha je krásným příkladem toho, že i dojemnému propracovanému příběhu bohatě stačí 160 stran, když má autor talent. Díky své délce tak aspoň nezabíhá do zbytečných hluchých míst a zdlouhavých popisů, drží se základní linie, přesto není nic uspěchané.
Zápisník jedné lásky nejspíš každý, kdo má rád romantické příběhy, už někdy viděl. Ryan Gosling a Rachel McAdams v něm excelují, a byť se film ani kniha nedokázali vyvarovat jistých klišé, nám romantickým duším to ani v nejmenším nevadí.
Překvapilo mě, jak vyzrálý autorský styl už tenkrát Sparks měl, a že si ho udržel po celou svou spisovatelskou kariéru. Tato kniha byla právem odrazovým můstkem jeho slávy.
Pokud vás zajímá příběh jako takový, více vás patrně uspokojí jeho věrné filmové zpracování, protože v knize se moc nového opravdu nedozvíte. Pokud jste však fanoušky Sparkse, pak by vám ani tento titul neměl uniknout. Rozhodně vás nezklame :)

Aziza23
20.10.2022

Za mňa je táto kniha taký priemer. Keď vidím tie päťhviezdičkové hodnotenia, tak sa sama seba pýtam, ako je možné, že mňa ten príbeh tak neuchvátil. No a... neviem. Skrátka ma láska Noaha a Allie vôbec neohúrila a ani vo mne nezarezonovala.

Veronika_mad
04.10.2022

Vlastně jsem nenašla žádný rozdíl mezi filmem a knihou... Ale jako vždy je kniha lepší :)

1 ...