Zápisník jedné lásky

Poutavý milostný příběh se odehrává roku 1946 v Jižní Karolíně. Jedenatřicetiletý Noah Caulhoun, válečný veterán z amerického Jihu, se po druhé světové válce vrací domů, aby začal nový život a obnovil zašlou krásu starého venkovského domu na plantáži. I když mu práce přináší uspokojení, stále ho rozechvívá vzpomínka na krásnou Allie, s níž se setkal před čtrnácti lety a kterou miloval hlubokou a upřímnou láskou. Přestože se mu nepodařilo dívku znovu najít, nemůže zapomenout na jejich společně strávené léto. Pomalu se smiřuje s tím, že bude do konce života pouze vzpomínat, když se jeho milovaná náhle vrací do města, aby se s ním setkala naposledy... Podle bestselleru Nicholase Sparkse natočil režisér Nick Cassavetes pro filmové studio New Line Cinema epický příběh o ztracené a znovu nalezené lásce, o nových začátcích a druhých šancích....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73536/big_zapisnik-jedne-lasky-l4z-73536.jpg 4.21136

Calhounovi 1.

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Notebook, 1996

Kniha Zápisník jedné lásky

katerina.marko
22. listopadu

Krásný příběh, četlo se to samo :-)

maryska09

Romantická kniha pro romantické duše s reálným, smutným koncem. Láska má velkou moc, na ničem jiném nezáleží

KarinNechvata

Klasika, kterou žádná romantická duše nemůže nemilovat, ať už jako knihu, nebo zfilmovanou. Dávám si ji opakovaně.

LéňaM

Tuto knihu jsem četla před lety a moc se mi líbila. Proto jsem se k ni vrátila.
No a teď jsem usoudila že červená knihovna pro mě uz není.
Pěkně napsáno, příběh hezký, ale asi pro jiné čtenáře než jsem já.

DOJEMNÝ PŘÍBĚH ALLE A NOAHA, navodí dobrou náladu. Doporučuji. Moje oblíbené čtení. Budu se k autorovi vracet.
Zda je kniha vhodná pro Vás, napoví statistika: Přečteno 1687, hodnoceno 1128, komentovalo 261, nejvíce palců 52.

Prospero

(+ SPOILER) Je to smutná kniha i smutný film. Příběh o mladé dívce a mladém muži, kteří se do sebe v mládí zamilovali, ale jejich cesty se rozdělily. Ona byla z lepší společnosti a čekala ji univerzita a velký život ve velkoměstě.. On nebyl nikdo, protloukal se životem, sám.. a svůj skromný život na venkově teprve budoval. Přesto si po letech našli cestu zpátky k sobě..

Ten konec je pro mě spíše tragický, než romantický, ale k takovému konci nejspíše spěje každý život a každá naplněná láska. A také jsem se utvrdil v tom, že je lepší nemilovat, protože ztráta z vlastního života nebolí tolik, jako ztráta někoho, koho celý život milujete.

Knihu jsem dostal od své bývalé přítelkyně po shlédnutí filmu a dodnes se usmívám, když ji zahlédnu ve své knihovně. A přesto všechno, co se mezi námi stalo, doufám a věřím, že je šťastná a našla to, co hledala.

Lu200

Zpravidla první čtu knihu a pak se dívám na film. U této knihy jsem to udělala opačně a možná to ovlivnilo mé hodnocení.
Film se mi líbil víc, protože tam byl krasne zachycen počátek jejich lásky. V knize byly jen malé náznaky a to mi trošku vadilo.

Samozřejmě tak hlubokou lásku lze jen závidět.

Je to taková malá oddechová romantická jednohubka v létě k vodě, nebo v zimě ke krbu.

Péťa Z.

Tak tohle mě vzalo za srdce. Film jsem viděla už několikrát, ale knížku jsem četla až teď. A vůbec nejsem zklamaná. Výňatky z poezie pohladí po duši, části z dopisů Noaha i Allie mi vehnaly slzy do očí. Celkově autor moc hezky vykreslil Noahův vztah k hodnotám a k přírodě. Žádné slovo tu není navíc, a přece jich není málo, ačkoliv je to tak útlá knížka... Tohle je ten typ knihy, kdy máte chuť si podtrhávat určité pasáže, protože jsou tak krásné a plné moudrosti, že na ně nechcete zapomenout...