To nejlepší z nás

To nejlepší z nás https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164137/bmid_to-nejlepsi-z-nas-Shy-164137.jpg 4 874 235

Dawson Cole se už v dětství rozhodl, že nepůjde ve stopách svých předků – zločinců a kriminálníků, a v sedmnácti letech proto utekl z domova. Útočiště našel u ovdovělého podivína a automechanika Tucka Hostetlera. Rodina Amandy Collierové naopak patří v městečku Oriental k městské honoraci a na svou dceru klade jen ty nejvyšší nároky. Ona má však své představy o životě a nic nedbá toho, že chlapec, do kterého se zamiluje, je z opovrhované rodiny. Nepřízeň i nešťastná nehoda však mladé lásce nepřejí… Když Tuck Hostetler umírá, jeho posledním přáním je, aby se Amanda a Dawson sešli na pohřbu – po pětadvaceti letech. Společné vzpomínky na chvíli sice vzbuzují zdání, že snad existuje nekonečná láska. Jenomže život je o poznání komplikovanější a někdy je nutné vzdát se toho nejcennějšího, co máme.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Best of Me , 2011

serafína
20.10.2013 4 z 5

Souhlasím s Vaili, příjemné počtení

Senzibil
15.10.2013 5 z 5

Když jsem seznámila se zadní částí knihy, okamžitě mi vyvstaly paralely s klasickým dílem Romeo a Julie. Avšak, s výjimkou tragického konce, se To nejlepší z nás s tímto slavným příběhem nesrovnává. Tato kniha vytváří jedinečný a nezapomenutelný zážitek, který vás pohltí již od prvních stránek.

Autorova schopnost propojit a ucelit příběh je výjimečná. Skrze vyprávění vedlejších postav získáváme hlubší vhled do myšlenek a osobností hlavních postav, což přidává na komplexnosti celého díla. Tento přístup nám umožňuje lépe porozumět motivacím a vývoji postav, a zároveň nás přinutí přemýšlet o tom, jakým směrem se bude příběh vyvíjet.

Jednou z výrazných charakteristik knihy je absence klasického happy endu. I přes tuto melancholickou notu však autor dokáže vytvořit krásný a uspokojivý závěr. Tato kombinace neočekávaných zvratů a nekompromisního přístupu k vyprávění přidává příběhu na hloubce a autentičnosti.

Celkově řečeno, To nejlepší z nás není pouze knihou, kterou zamilujete okamžitě po přečtení, ale také dílem, které vás zanechá hloubavě přemýšlivými o osudu postav a o nevyzpytatelné povaze lidských vztahů.

berunda34
11.10.2013

Opravdu jsem se začetla a kniha nezklamala, netušila jsem v takový konec i slza ukápla .....ale takové čtení mam ráda, tento spisovatel ví jak napsat dobrou knihu. Jestli bude i filmová verze jako u (Vzkaz v lahvi, Milý Johne) budu se těšit i na film. Ale čtení je čtení to asi zůstane.

vaili
30.09.2013 5 z 5

Pěkné, poutavé, ale konec hodně hodně nerálný :)

vercadole
22.09.2013 5 z 5

Nicholas Sparks opět nezklamal. Krásný příběh, okořeněný napětím a konec... Ten prostě jiný být nemohl. Já jsem více než spokojená:)))

Eevina
16.09.2013 5 z 5

Klasický Sparks... normálně u knih nebo filmů nebrečím, ale Sparks mě donutil už podruhé se rozbrečet, nejdříve u Milý Johne a ted u téhle krásné, úžasné knihy. Ani mi pořádně nejde popsat směsici pocitů, které se v sobě teď mám, ale nejsou špatné, jsem zároveň nadšená ale i smutná.

lucy.sankova
06.09.2013 5 z 5

Krásné, poutavé. Je to prozatím první kniha, kterou jsem od Nicholase Sparkse přečetla a určitě v jeho knihách budu pokračovat. Mile mě překvapil.

aurantium
29.08.2013 4 z 5

Další krásný smutný příběh od Nicholase Sparkse. Jeho knihy mám přečtené všechny, nevím jestli u nás vycházejí v pořadí, ve kterém je psal, ale stále více mi přijde, že se snaží zakomponovat i více akční výjevy (Bezpečný přístav, To nejlepší z nás). Četla jsem, že jeho snem bylo psaní detektivek, ale populární román Zápisník jedné lásky mu přinesl takový věhlas, že u podobných knih už zůstal.

Kate.S
23.08.2013 4 z 5

Toto je moje premiéra, co se týče Nicholase Sparkse. Kniha se mi líbila, ale občas mi přišla poněkud zdlouhavá. SPOILER Na konci, kde se řeší transplantace srdce, mi to dokonce přišlo jako zcela jiný příběh než dosud. Ale konec mi opravdu vyrazil dech. Doufala jsem totiž, že Dawson na Teda vyzraje. Nicméně závěr je naprosto úžasný. Je to krásný příběh a navnadil mě na další knihy od tohoto autora.

Nikar
21.08.2013 4 z 5

Námět velice poutaný, dojemný, konec opravdu moc smutný, možná by bylo zajímavé knihu ukončit jinak. Pro mě "osvěžení" v mé knihovně, která je plná thrillerů a detektivek :-). Hodnotím pozitivně.

kneslova
11.08.2013 3 z 5

Váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami, slušný začátek a konec. Pro mě neuvěřitelný hlavní hrdina, myslím si, že dosti nereálný ve skutečném světě a do toho ta jeho rodina...no, kdo má rád romantiku a dojemné konce, ten si počte

Lauralex
08.08.2013 4 z 5

Co říct? Tohle přesně je prostě Sparks a proto ho miluju. ♥
Pravda, závěr byl ke konci trochu předvídatelný, ale tohle jsou právě jeho konce, které on umí. Víc netřeba.

kam-pak
26.07.2013

Sparks tento žánr opravdu umí. Oddechovka na jeden večer, kapesník při ruce. Já si knihu budu díky právě konci příběhu pamatovat.

evasamankova
25.07.2013 3 z 5

Zase jedna kniha, u které ukápla slza. Ale přesto mám pocit, že to tentokrát bylo moc účelové, umělé a za každou cenu dojímavé.
Kvůli celkovému konci a vyústění, které se mi nelíbilo, z výše popsaných důvodů, nemůžu dát větší hodnocení.

Morsie
18.07.2013 4 z 5

Páni! No já na romantiku nejsem, ale tahle kniha mi vyrazila dech. Je to opravdu moc krásný příběh, kterému nechybí čtivá forma, spád, inteligence a propracovanost postav, děje i míst. Je vidět, že je autor velice vyspělý, a že má za sebou mnoho kvalitních titulů. Jen je škoda, že jsem žádný z nich ještě nečetla - trochu jsem se bála, že to bude červená knihovna. No teď se za to stydím, ale co nevidět to napraví. Každopádně To nejlepší z nás je krásný příběh, který musí dojmout i šutr.