Bezpečný přístav

Do Southportu se přistěhuje plachá Katie, jejíž minulost halí opar tajemství. Ačkoliv se zprvu brání navázat jakýkoliv vztah, postupem času se seznamuje se sousedkou Jo a Alexem a jeho dětmi a v ospalém jižanském městečku začíná zapouštět kořeny. Musí se tedy rozhodnout – zvolí život na útěku, nebo novou rodinu? Román Nicholase Sparkse, jednoho z nejúspěšnějších amerických spisovatelů současnosti, ukazuje, že v nejtěžších chvílích dokáže člověka zachránit jenom láska....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129448/big_bezpecny-pristav-7I4-129448.jpg 4.3573

Vydáno: , Ikar (ČR)

Safe Haven, 2010

Kniha Bezpečný přístav

Luciska13

Knížka se četla skoro sama, moc se mi líbilo prolínání minulosti a současnosti, jednotlivé kapitoly se skvěle doplňovaly a postupně se odkrývaly jednotlivé vrstvy příběhu. Ale jak už se zde několikrát objevilo, část závěrečného rozuzlení mě trochu zarazila a nejsem si jistá, jak se k tomu stavět. Byl to pro knihu přínos, nebo ne?

pingu1

Další povedená romanťárna od Nicolase Sparkse, která se dá přečíst jedním dechem. Po dočtení jsem se úplně nemohla rozhodnout, zda se mi líbí či nelíbí "duchařská" vsuvka. Ale jinak parádní čtení, takže za mě za 5 hvězd :-)

Klára16

Celou knihu jsem neměla co vytknout, až došlo na poslední kapitoly a tam se vyklubalo kdo přesně byl její kamarádka… pardon, ale to mi docela zkazilo dojem z knihy.

uminaa

No táto kniha mala asi všetko - romantiku, napätie, dojímavé chvíľky, ducha...
Niektoré pasáže sa čítali naozaj ťažko a Erin/Katie som držala palce od začiatku až do konca.
Kevinove myšlienkové pochody boli naozaj zaujímavé a trošku ma mrzí, že nemal viac priestoru, pretože vidieť príbeh z jeho pohľadu dalo príbehu iný rozmer (to, že mi dvíhal žlč, prebúdzal vo mne moje pomstychtivé, násilnícke ja, a najradšej by som mu dala ochutnať jeho medicínu, je druhá vec).

Jája92

Autor opět dokázal sepsat romantický a zároveň dramatický příběh. Tento pojednává o ženě, která v sobě nalezne vnitřní odvahu utéct před domácím násilí a schovat se před bolestnou minulostí do malého městečka, kde potká ovdovělého muže se dvěmi ratolestmi. Zároveň čtenář sleduje vnitřní rozkol manžela hlavní hrdinky, který bojuje sám se sebou a postupně se poddává šílenství, které ho zcela ovládne.
Nechybí romantické scény, důležitá životní rozhodnutí. Kniha se čte jedním dechem. Sparks knihu okořenil nádechem nadpřirozena, jenž může někomu připadat už přespříliš.

helenkan
26.12.2021

Až v polovině jsem si uvědomila, že jsem už viděla film. Knížku četla teď poprvé. Krásný příběh. Což pan spisovatel fakt umí. Prostě parádní čtení.

kolacky
04.12.2021

Tak trochu dost vykradené Kingovo Rose Mader. No, číst se to dalo.

nicole1990
11.09.2021

První jsem přečetla knížku teď se chystám ještě na film tak jsem zvědavá. Byl to krásný příběh Katie utekla od manžela,co jí týral a pozná vdovce s 2 dětma a zamilují se do sebe . Naprosto dokonale krásný příběh.