Bezpečný přístav

Bezpečný přístav https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129448/bmid_bezpecny-pristav-643ae6d4b7553.png 4 634 140

Do Southportu se přistěhuje plachá Katie, jejíž minulost halí opar tajemství. Ačkoliv se zprvu brání navázat jakýkoliv vztah, postupem času se seznamuje se sousedkou Jo a Alexem a jeho dětmi a v ospalém jižanském městečku začíná zapouštět kořeny. Musí se tedy rozhodnout – zvolí život na útěku, nebo novou rodinu? Román Nicholase Sparkse, jednoho z nejúspěšnějších amerických spisovatelů současnosti, ukazuje, že v nejtěžších chvílích dokáže člověka zachránit jenom láska.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Safe Haven , 2010

kolacky
04.12.2021 3 z 5

Tak trochu dost vykradené Kingovo Rose Mader. No, číst se to dalo.

nicole1990
11.09.2021 5 z 5

První jsem přečetla knížku teď se chystám ještě na film tak jsem zvědavá. Byl to krásný příběh Katie utekla od manžela,co jí týral a pozná vdovce s 2 dětma a zamilují se do sebe . Naprosto dokonale krásný příběh.

klaraj093
28.08.2021 4 z 5

Knihu jsem přečetla až po shlédnutí filmu.. Obě verze se mi líbily. Takový klasicky zamilovaný příběh s démony a happy endem.

johana3160
25.07.2021 3 z 5

(SPOILER) Mam ponekud smisene pocity z teto kni. Vetsina byla fajn, sice hodne klise (nasilnicky manzel policajt, utek, minulost hrdinu…), ale bylo to popsane ctive a clovek v tom nic nehledal. Kevinovy myslenkove pochody fakt “staly za to”. Byl zo peknej psychous. Dal uz to bylo horsi. Pri tom jak Kevin “zajistoval a odjistoval glock” jsem nevedela jestli se smat nebo plakat. Hrozna fakticka chyba - glock nema pojistku, ktera by sla zajistit. No fakt nema… a neni to poprve, co se s podobnou blbosti setkavam. To si to ti autori neumi zjistit? Ani ne za pet minut na netu.. No a zaverecna ducharina mi znechutila celou knihu. Na tohle fakt nejsem. Ale za prvni pulku aspon ty 3*

VercaV
12.07.2021 3 z 5

(SPOILER) Příjemné čtení, hodně vělká romantika. Občas mi to přišlo až moc přeslazené. Děj se dal očekávat, stejně tak i konec. Líbily se mí kapitoly z minulosti a náhled jak Kevin uvažoval a jeho myšlenky. Některé části byly zbytečně zdlouhavé a až nudné. Kdyby kniha byla třeba o 50-100 stran kratší byla by lepší a vynechaly by se nudné části.
Závěr (od příchodu Kevina) byla jedná velká smršť, chvílema jsem se ztrácela v tom, co je "skutečnost" a co jsou jeho myšlenky nebo minulost, taktéž prolínání dějem mezi Kevinem a Katie. Musím uznat, že plán Erin/Katie byl skvělý, až mě z toho mrazilo, kolik žen něco podobného zažívá.

princesse
28.05.2021 4 z 5

Příjemné počtení, pořád se něco dělo. Ale ten úplný konec mě zklamal. Dopis od ženy ok, ale ten zbytek byl na mě už moc mystery. Proč tak neuvěřitelný konec? Myslím samozřejmě sousedku. Až během četby jsem si uvědomila, že jsem film kdysi viděla a i na základě obalu knihy jsem si připomněla hlavní hrdiny. Tím jsem si také uvědomila některé nesrovnalosti mezi filmem a knihou. Celkově vzato oddechovka povedená.

marta14
08.03.2021 5 z 5

Miluju to!

Johana
30.01.2021 odpad!

Za mne bída. Velmi prostomyslný odvar z knihy Rose Madder pana S. Kinga. Některé klíčové věty prakticky stejné! Také stavba bezostyšně podobná.
Předloha patří k mým nejoblíbenějším knihám, takže mi toto lupičství nemohlo uniknout, a nemohlo mne neurazit.
Komu se to líbilo, vřele doporučuji: Stephen King, Rose Madder!

MilackovaN
21.01.2021 5 z 5

S touto knihou od Sparkse jsem váhala, nejdříve jsem totiž viděla film, a to nemám moc ráda, protože se ochudím o napětí, které kniha nabízí i o to, jak to vše skončí. Musím však říci, že jsem ráda, že jsem si ji přečetla, protože detailněji popisuje myšlenkové pochody Kevina a to mi v filmu chybělo, nechápala jsem, co ho k tomu vede. Toto mi kniha doplnila. Celkově byla kniha více detailnější a propracovanější. Mrzelo mě však, že jsem měla už postavy zažité z filmy, tím myslím vzhled a trochu se ve mě prala jiný vzhled Katie ve filmu a v knize. Mám ráda, když si postavu musím nějak sama představit a nemám je už vytvořené z filmu. Proto taky otálím s Milý Johne a Poslední písní. Jsou to totiž poslední dvě knihy, které mi od Sparkse chybí.

Knihomolka506
23.10.2020 5 z 5

Mladá žena přijde do úplně jiného města, aby zapomněla na krutou a šílenou minulost. Potká vdovce se dvěmi dětmi a sousedku, se kterou si skvěle rozumí. Ale všechno nemusí být tak jak se ve skutečnosti zdá...

Micha-Él
22.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Další krásná kniha od Nicholase Sparkse, kterou nemůžu hodnotit jinak než 5*. Kromě romance se zde setkáváme i s dost závažným a stále aktuálním tématem domácího násilí, za které Sparksovi děkuji, protože je nezbytné na tato témata upozorňovat. Žen, jako je Katie/Erin, je bohužel mnoho a málokteré z nich se podaří ze svého "soukromého pekla" utéct. Nicméně, abych se vrátila k samotné knížce. Ano, příběh je předvídatelný, vcelku šablonovitý a dost často i kýčovitý, ale díky autorově schopnosti psát čtivě a podávat lidské osudy tak citlivě, nenásilně a přitom naléhavě, mi to vůbec nepřišlo na škodu. Naopak, ke knížce jako je Bezpečný přístav trocha toho kýče tak nějak podle mě patří. A já jako romantická duše jsem si opravdu přišla na své. Ale přesto není příběh jenom oddechový, je zde plno napětí, kdy jsem skoro nedýchala. Závěr mi přišel kouzelný, nádech mysteriózna do děje hezky zapadl. Zamilovala jsem si všechny hlavní postavy, pochopitelně kromě Kevina. Doporučuji! :)

ydnac
07.09.2020 4 z 5

Krásný příběh :-)

Worbitka89
07.09.2020 4 z 5

Nenáročná romantická literatura s dramatickym závěrem, cteno na doporučení a velmi příjemně mne to překvapilo. Trocha mysterie nakonec uz byla zbytečná. Doporučuji vsem,komu se tento styl literatury libi.

Kiwicatko
31.08.2020 4 z 5

Nejdrive jsem videla film a az pak cetla knizku. Automaticky se mi vtiraly podoby postav z filmu do knizky, coz uprimne receno zrovna moc nesedelo, ale co uz.

Libilo se mi, ze byla knizka detailnejsi a z meho pohledu daleko lepsi nez film. Daleko vic jsem se dozvedela o minulosti “Katie”, mela jsem moznost sledovat “realitu” Kevinova silenstvi.

Proste knizni verze mela toho vic co nabidnout...

kiki11
24.08.2020 5 z 5

Nejkrásnější knížka od Sparkse, jakou jsem četla. Jako první jsem sice viděla film (který se mi mimochodem líbil úplně stejně), ale vůbec mi to nevadilo. Krásné prostředí, velmi sympatické postavy a moc příjemná atmosféra se nese celou knížkou. Nechybí ani napětí a náhled do hlavy psychopata. Na Sparksových knížkách mám ráda to, že to není jen bezbřehá romantika a spousta milostných scén, ale především příběh, který autor umí velice poutavě vyprávět. Přečteno skoro celé během jednoho dne, vůbec jsem se nemohla odtrhnout. Tato kniha mi bude ještě nějakou dobu ležet v hlavě.

Cress
06.07.2020 5 z 5

Kniha se velmi dobře čte, příběh je nádherný. Byla to moje první kniha od autora a rozhodně plánuji přečíst si i další. Jen mě trochu mrzí, že jsem viděla film před knihou, kdybych ho neviděla, bavila by mě ještě víc.

Lucy2211
24.06.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších a nejkrásnějších knih, jaké jsem od Nichlase Sparkse četla (a že jsem četla úplně všechny, které u nás vyšly)
Jeho knihy jsou pokladem v mé knihovně a tato je jedna z těch, které bych mohla číst znovu a znovu a nikdy by mě čtení neomrzelo. Příjemné čtení na léto. Pokud patříte k fanouškům romantiky, pohodových a nenáročných knih, tato je ta pravá pro vás :-)

Hermiona419
09.05.2020 5 z 5

Sparksovy knihy miluju a tahle rozhodně není výjimkou! Strašně moc příjemné čtení :-)

aniger
16.02.2020 3 z 5

Knihy od Sparkse nikdy nezklamou.

sarsevcikova
03.11.2019 5 z 5

Romantický krásný příběh. Kdo viděl film, tak doporučuju i přečíst.

láska zfilmováno romantika

Nicholas Sparks