Bezpečný přístav

Bezpečný přístav https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129448/bmid_bezpecny-pristav-643ae6d4b7553.png 4 634 140

Do Southportu se přistěhuje plachá Katie, jejíž minulost halí opar tajemství. Ačkoliv se zprvu brání navázat jakýkoliv vztah, postupem času se seznamuje se sousedkou Jo a Alexem a jeho dětmi a v ospalém jižanském městečku začíná zapouštět kořeny. Musí se tedy rozhodnout – zvolí život na útěku, nebo novou rodinu? Román Nicholase Sparkse, jednoho z nejúspěšnějších amerických spisovatelů současnosti, ukazuje, že v nejtěžších chvílích dokáže člověka zachránit jenom láska.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Safe Haven , 2010

cukrovka
26.07.2019 5 z 5

Autor opět nezklamal. Romantický příběh plný emocí.

raty
06.07.2019 4 z 5

Romantická pohádka pro dospělé. Trochu otřepané téma - žena na útěku a statečný téměř dokonalý muž se do sebe zamilují a příběh se zdárně odvíjí až ke šťastnému konci. Pěkné odpočinkové čtení.

Knižní střípky
18.05.2019 3 z 5

Příběh je to opět moc pěkný, ale pro mě už asi moc sladký.Linka s domácím násilím a myšlenky Kevina byly ovšem dobře podané, to autor dobře vystihl. Za ty dávám hvězdičku navíc.

knihovnička007
12.05.2019 5 z 5

Krásná pohádka pro dospělé.
Smutná princezna uteče od zlého černokněžníka a zamiluje se do hodného prince...
Knihy N. Sparkse jsou pro mne sázka na jistotu, že se mi kniha bude líbit a bude to příjemné čtení, stejně jako tato kniha. Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak jsem se nemohla odtrhnout a knihu jsem měla za den přečtenou.
Jako v pohádce souboj dobra a zla. Hodně se mi líbilo, jak se s tím autor popasoval, hodně uvěřitelný příběh, který se může stát kdykoliv a kdekoliv.
Jak je možné, že takovou knihu napíše muž? Byl N. Sparks v minulém životě žena???
Z Kevina a jeho myšlenek jsem měla husí kůži. Totálně vyšinutý člověk...

medvídě
26.04.2019 5 z 5

(možný menší spoiler)

Stále mě překvapuje, jak takový příběh dokáže napsat muž.

Katie (Erin) jsem držela palce a litovala toho, co vše musela zakusit a obdivovala jsem její sílu a odvahu od všeho utéct, když nebylo žádné jiné východisko.
Kevin, detektiv bránící se 10 přikázáními a dalšími citáty z Bible, který je schopen brutálním způsobem zmlátit ženu a tolik holdovat alkoholu, ale hlavně si vše odůvodnit tím, že si za to může sama, že udělala chybu a on ji miluje ...
Alex a jeho děti Josh a Kristen, kteří zažili ztrátu matky a manželky, a i přesto do svého života ochotně pustili Katie, které ukázali, jak umí být život krásný a láska není jen pohádkou.
A samozřejmě Jo - maminka a kamarádka, která si prostě umí vybrat :) I když mě jednou svým jednání překvapila, a to v baru.

U čtení jsem si často vybavila filmové zpracování, které je mimochodem velmi povedené (několikrát viděno), ale najde se tu plno pozměněných (např. chování Joshe, hledání Erin) nebo vynechaných scén.

Příběh rozhodně stojí za přečtení a shlédnutí. Je o hledání toho pravého "bezpečného přístavu" pro každého z nás.

Pheobe20
24.03.2019 3 z 5

Knížka je dobrá oddechovka. Dal se celkem pěkně odtušit děj knihy. Jediné překvapení knihy došlo až úplně na konci.

verunka93
27.01.2019 5 z 5

Tohoto autora mám velmi ráda, až do konce knihy nevíte jak to dopadne. Tento příběh byl velmi napínavý, naštěstí vše ale dopadlo dobře. Kniha se mi velmi dobře četla, člověk si u ní příjemně odpočinul. I filmové zpracování se mi moc líbilo. Doporučuji.

snowpinkee
15.12.2018 5 z 5

Napínavé a i film se mi moc líbil. Doporučuji.

hnilda3
08.11.2018 5 z 5

Krásná kniha, konec napínavý, super.

julythreemosen
19.10.2018 3 z 5

Sparks byl sázka na jistotu, bohužel v tomto případě se vůbec neoplatila. Děj té knihy by nebyl až tak špatný, ale v tomto případě mi prostě nesedl styl psaní. Všechno je popsáno krátkými větami, věcně, mnohdy se skáče od scény k scéně... Nehledě na ten konce, který se mi zdál předvídatelný jak facka, což by nebylo samo o sobě špatné (u takovýchto knížek je snad jasné, jak to dopadne, ne:D), no ale konec mi přišel strašně zdlouhavý, autor sázel klišé za klišé, hop sem hop tam no a já jsem poslední asi pětinu knihy vůbec nečetla s radostí... Škoda, do dalšího Sparkse se asi hned tak nepustím...

Souky02
22.09.2018 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha od Sparkse. Napřed jsem viděla film, který je i přes pár rozdílů také skvělý, a tak jsem se rozhodla k přečtení knihy.

Sparksův styl vyprávění se mi hodně líbí, knihu jsem si vážně užila. Ráda se k ní někdy vrátím.

Kizi
15.08.2018 5 z 5

Knihu jsme si před pár dny vypůjčila z knihovny a vrhla jsem se na ní s nadšením. Sparks mě nezklamal! :) Úžasný, poutavý příběh plný lásky. Ale nejen jí. Příběh o naprosté bezmoci, o ztrátě životního partnera a o domácím násilí. Vše ze života... Děkuji Ti, Nicholasi, za tuto knihu! Nemohla jsem se nabažit příběhu tak pravdivého. Za mě je to skvělá knížka. Určitě všem doporučuji! :)

Eeli
19.04.2018 4 z 5

Hezký romantický příběh vystavěný na dramatických základech problematiky témat jako je domácí násilí, smrt partnera aj. Tyto smutné motivy a akčnější zápletka od druhé poloviny posunují hlavní téma od vymezeného žánru a dávají mu jiný rozměr. Přesto romantika dominuje a kniha mile dojímá.

85098211
18.04.2018 4 z 5

Kniha, která se dobře čte a má zajímavý, poutavý děj. Najdeme v ní i spoustu strhujících, napínavých scén. Ale není to nic, co by tady už nebylo - měla jsem pocit, jako bych to všechno, o čem autor píše, již znala. To by mi zase tolik nevadilo, protože kniha se mi i přesto líbila. Pravým důvodem pro moje trochu slabší hodnocení je ten typicky americký závěr (pokud jde o Kevina), který je (a bývá i u filmů) hodně často přehnaně nereálný...

Zuzaček22
09.04.2018 4 z 5

I přes to že bylo patrné jak kniha dopadne, je moc pěkné napsaná, četla se prakticky sama. Prostě taková oddechova.

Karola050716
06.04.2018 2 z 5

Slabší Sparks, pro mě až hloupoučký... První jsem viděla film, ale ani ten mě moc nezaujal...pokud jste viděli film Noci s nepřítelem s Julii Roberts, tak Bezpečný přístav ho nepokrytě vykrádá a nesahá mu ani po kotníky. Kromě toho ten OMG moment na konci knihy je podle mě úplná pitomina a nechápu, že to někdo může jen vzdáleně brát vážně. Jediný přínos knihy oproti filmu je postava Kevina s těmi jeho psycho představami..citování bible ho parádně dokresluje.

Danca196
23.03.2018 3 z 5

Oddechová kniha, u které hned na začátku víte, jak dopadne.

Makaja
21.03.2018 3 z 5

Film jsem viděla dvakrát a tak jsem se obávala, že mě knížka nebude bavit. Kupodivu ale to tak nebylo, přece jen se předloha a film v mnohém liší. Ani mi tak nevadilo, že jsem znala pointu i konec, ale na můj vkus to hrálo na city už trochu za hranou. Ale i tak, lepší průměr.

lucie2371
31.01.2018 4 z 5

Film se mi líbil o něco více než kniha, proto dávám 4 hvězdičky.

denča1000
01.01.2018 4 z 5

Po knize jsem sáhla, jelikož jsem očekávala naprosto klidný a oddechový román, po těch několika detektivkách a thrillerech, které jsem v poslední době četla. Ze začátku se příběh, jako oddechový jevil a velmi se mi zalíbil styl psaní a vyprávění, následně ale přišlo na řadu vyprávění o další postavě , kdy se mi již kniha začínala jevit jako další thriller, který držím v ruce. Ono bylo od začátku jasné, jaký asi bude konec, ale nakonec byl dost napínavý a akční, čímž bych téhle knize určitě dala jiný žánr.

Ale celkově se mi kniha líbila a úplný konec mě velmi dojal.

láska zfilmováno romantika

Nicholas Sparks