Bezpečný přístav

Bezpečný přístav https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129448/bmid_bezpecny-pristav-643ae6d4b7553.png 4 634 140

Do Southportu se přistěhuje plachá Katie, jejíž minulost halí opar tajemství. Ačkoliv se zprvu brání navázat jakýkoliv vztah, postupem času se seznamuje se sousedkou Jo a Alexem a jeho dětmi a v ospalém jižanském městečku začíná zapouštět kořeny. Musí se tedy rozhodnout – zvolí život na útěku, nebo novou rodinu? Román Nicholase Sparkse, jednoho z nejúspěšnějších amerických spisovatelů současnosti, ukazuje, že v nejtěžších chvílích dokáže člověka zachránit jenom láska.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Safe Haven , 2010

koki.veru
24.04.2014 5 z 5

Úžasná knížka, stejně jako všechny ostatní od tohoto autora....

serafína
11.02.2014 4 z 5

příjemná knížka pro oddych, nečekané rozuzlení na závěr mě "dostalo" :o)

Xterka
09.02.2014 5 z 5

Krásná kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout.

nikoll
10.01.2014 4 z 5

Ta kniha je úžasná, přečetla jsem ji jedním dechem a chystám se na další knížku od takhle vynikajícího spisovatele. :)

bookcase
04.01.2014 4 z 5

Opět romantika, která se nevyhýbá vážným tématům - tady je to domácí násilí. Čte se příjemně, konec překvapivý - nebudu spoilerovat, to už za mě udělala čtenářka s nickem Senzibil a připravila tím budoucí čtenáře o šokující a nečekané vyústění :-/

Senzibil
10.10.2013 4 z 5

Kniha je skvěle napsaná, skvěle propracovaný příběh. Líbil se vyprávění útěku Kait, nejprve s pohledu jí samotné a pak s pohledu Kevina. Spisovatel také dobře použil postavu Jo, jako Kaitini nejlepší kamarádky a zároveň jako strážného anděla. Byla jsem hodně překvapená když, vyjde najevo ,že Jo je celou dobu Alexova ...

Eloush98
01.10.2013 4 z 5

Toto byla má první knížka od N. Sparkse. Musím přiznat, že mě zpočátku dost zklamala, protože mi styl jeho vyprávění moc neseděl. I když se snadno a rychle četl, přišlo mi to celkově takové moc strohé. Nemastné, neslané. Ale když se autor dostal k popisu těch vypjatějších pasáží, neuvěřitelně silně mě vtáhl do děje a já se nemohla odpoutat od čtení. A ta neočekávaná překvapení byla jen třešničkou na dortu.

vlastus52
29.08.2013 5 z 5

Od N. Sparkse jsem četla zatím jen tuto knihu, ale nemohla jsem se od ní odtrhnout. Velmi čtivá - prostě fajn.

petra_uk
02.08.2013 5 z 5

Opět nádherná kniha. Autor nezklamal :-)

Capinka
28.06.2013 4 z 5

Četla jsem to teda v Němčině a ještě k tomu to byla nějaká zkrácená verze, ale líbilo se mi to :)

zuzlajs
31.05.2013 3 z 5

Opět jsem jako první viděla film a až potom jsem si koupila knížku. Vždycky mě překvapí, jak málo z knihy zůstane ve filmu zachováno a kolik věcí - pro mě podstaných - je změněno. Kniha se četla jedním dechem a bude patřit k mým oblíbeným. Příjemná oddechovka.

Lauralex
08.05.2013 5 z 5

Sparksovy knihy jsou vždy úžasné, ale tohle je jedna z jeho opravdu nejlepších. Nevím úplně proč, ale přišla mi taková trošku jiná. Ale o to lepší. Přečetla jsem jí jedním dechem, doslova jsem jí hltala, nemohla jsem přestat. Po každé kapitole jsem si říkala: ještě jednu a pak už jdu vážně spát, ale nešlo to. Začetla jsem se do ní neskutečně rychle a nechtěla jsem jí zavřít, dokud jí nepřečtu. Chodila jsem s ní v ruce všude a ani jsem pořádně neviděla, kam jdu a co se okolo děje, jak jsem jí byla pohlcená.

hvezdicka07
04.05.2013

První kniha od Sparkse. Knihu jsem přečetla jedním dechem :-) Moc se mi líbila :-)

machrus
15.02.2013 4 z 5

Pro mě zatím nejslabší kniha od Sparkse,ale i tak to bylo zajímavé a pěkné čtení.

KateCullen
14.02.2013 3 z 5

Zajímavá četba, byla jsem překvapená, jak autor dokázal popsat Kevinovu rozpolcenou povahu.
SPOILER: To s Jo se mi ale zdálo už moc přehnané - že si ji po celou dobu jen představovala? Nevím, ale kdybych o sobě něco takového zjistila, bála bych se, co přijde dalšího...

džej
23.12.2012 2 z 5

Kniha mi byla doporučena známou, autora jsem do té doby neznala. Přestože jsem ji přečetla za jediné odpoledne, nejsem z ní nijak nadšená. Povrchní, líbivé, typicky americké - v tom horším slova smyslu. Bez emocí, psané se spádem, ale všechno jen na efekt. Možná i špatně přeložené - sloveso "zazubil(a) se" se opakuje ve větší než snesitelné míře.
Celkový dojem: Sparks mě odradil - jeho styl nemusím.

Eevina
19.11.2012 3 z 5

Příjemná kniha, ovšem od Sparkse už jsem četla mnohem lepší romány. Ale to neznamená, že by se mi kniha nelíbila, strávila jsem u ní příjemné nedělní odpoledne...

Michelle93
04.10.2012 4 z 5

Hezká knížka, pěkně se četla :)

modranka
01.10.2012 3 z 5

Kniha ma veľmi nenadchla. Nie, že by príbeh nebol pekný alebo zaujímavý, ale dve tretiny knihy mi v príbehu chýbali akékoľvek emócie. Všetko to bolo akési dokonalé, scény zapadli jedna do druhej, moju pozornosť držal iba fakt, že mi chýbal akýkoľvek kontakt Jo s ostatnými ľuďmi. Potom mi to docvaklo a čakala som na záver knihy. Jasné, že moje tušenie sa potvrdilo. No, vám ho neprezradím, lebo by ste z knihy už naozaj nič nemali. Dávam 3 hviezdičky, zlatú strednú cestu, lebo Sparks už napísal aj lepšie knihy.

pzjanka
03.01.2012 5 z 5

knižky od Nicholasa Sparksa milujem, takže samozrejme, že sa mi páčila aj táto. Bolo to také ľahké čítanie. Veľmi pekná knižka.

láska zfilmováno romantika

Nicholas Sparks