Milý Johne

John jako mladý se snaží najít rovnováhu mezi ním a jeho otcem. Při propustce z armády potkává Savannah. Stávají se z nich přátelé potom, co John skočí pro její kabelku do vody. U ohně s vysokoškoláky se seznamuje se Savanniným přítelem Timem Wheddonem. Po počátečním setkání se John a Savannah opět sejdou na pláži, kde on ji učí surfovat. Rychle se do sebe zamilují. Savannah po setkání s jeho otcem vysvětluje Johnovi, že otec má zřejmě Aspergerův syndrom, a proto je tak odtažitý a věnuje se stále jenom své sbírce mincí. John se rozzuří a uhodí Tima do nosu. Před odjezdem zpět do armády mu Savannah a Tim odpouštějí, a John slibuje, že si po své vojenské misi Savannah vezme. Ona mu při rozloučení dává dopis, kde mu slibuje svou lásku. Později přijíždí domů a stráví se Savannah noc. John je šťastný, ale cítí povinnost se vrátit k armádě. Po 11. září se John upíše u armády na další dva roky. Devět měsíců před ukončením služby příjde od Savannah dopis, který však končí slovy...Sbohem...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31723/mily-johne-Z1c-31723.jpg 4.41030
Vydáno, Ikar (ČR)

Dear John, 2007

Kniha Milý Johne

VercaV

Pohodová a odpočinkova četba. Děj byl krásný a milý. Četlo se to velmi rychle. Mrzí mě, že není třeba v poslední kapitole shrnut jejich zbytek života.

annes

Nějak sem si to pamatovala z filmu trochu jinak :-D takže jsem byla trochu překvapená z toho konce. Četlo se to rychle a pěkně. Silná pouta se jen tak neypřetrhají.

ClancyT81
26.09.2020

Musím přiznat, že knihu jsem dočetl jen proto, že jsem ji číst začal číst... Nechápu, jak může být Sparks tak úspěšný. Klišé, klíšé a zase jenom klíšé... Film mě celkem zaujal a na to konto jsem si přečetl i knihu, jako předloha pro film kniha "postačí", ale sama o sobě je zklamáním.

ydnac
03.09.2020

Smutné, zamilované , tak jak znám knihy od Sparkse. Dobře se četlo takže taková jednorázovka na den.

H_Klarka
31.08.2020

Jako oddychová kniha super, nicméně Sparks má rozhodně lepší a méně předvídatelné. 3.5*

Evik7474
29.07.2020

Kniha byla čtivá, ale film s ní nemá moc společného, takže doporučuji sáhnout po knize.

ElikaS
29.05.2020

Tahle knížka se mi opravdu hodně líbila. Měla myšlenku, silné téma, jen jsem se nemohla ubránit dojmu, že je to všechno nereálné. Opravdu se člověk, který zažil hrůzy války tak moc zamiluje do dívky za tak krátkou dobu? A je to navíc láska na celý život? No asi jsem moc velký cynik, ale nějak jsem tomu nevěřila. Každopádně i přesto se mi knížka moc líbila.

nicole1990
02.05.2020

Krásná knížka jen závěr mě překvapil. Viděla jsem i film. Krásně napsané jen škoda, že nebyl happy end.