Milý Johne

John jako mladý se snaží najít rovnováhu mezi ním a jeho otcem. Při propustce z armády potkává Savannah. Stávají se z nich přátelé potom, co John skočí pro její kabelku do vody. U ohně s vysokoškoláky se seznamuje se Savanniným přítelem Timem Wheddonem. Po počátečním setkání se John a Savannah opět sejdou na pláži, kde on ji učí surfovat. Rychle se do sebe zamilují. Savannah po setkání s jeho otcem vysvětluje Johnovi, že otec má zřejmě Aspergerův syndrom, a proto je tak odtažitý a věnuje se stále jenom své sbírce mincí. John se rozzuří a uhodí Tima do nosu. Před odjezdem zpět do armády mu Savannah a Tim odpouštějí, a John slibuje, že si po své vojenské misi Savannah vezme. Ona mu při rozloučení dává dopis, kde mu slibuje svou lásku. Později přijíždí domů a stráví se Savannah noc. John je šťastný, ale cítí povinnost se vrátit k armádě. Po 11. září se John upíše u armády na další dva roky. Devět měsíců před ukončením služby příjde od Savannah dopis, který však končí slovy...Sbohem...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31723/big_mily-johne-2Jk-31723.png 4.41073

Vydáno: , Ikar (ČR)

Dear John, 2007

Kniha Milý Johne

Always a reader

Zjistila jsem, že už jsem v roce 2014 k této knize psala komentář, že bych si ji ráda přečetla. Tak po 8 letech k tomu vážně došlo a dostala se mi do rukou. Je to krásný příběh, který se čte moc pěkně. Mám ráda filmová zpracování knih od tohoto spisovatele. Má svůj krásný, romantický, i když poněkud ponurý styl. Dodává tomu ale realitu.
Těším se na další.

FlexiMZ

I když jsem knihu i samotného autora četla prvně, kniha ve smě vyvolala hodně nostalgie spojené s filmem, který byl podle této knihy natočený. Filmy podle Sparksových knih jsem viděla všechny několikrát. Často si je pouštím jako kulisu do pozadí, nebo před spaním... Vždy jde o závažná témata, která jsou zpracovaná na pozadí romantické linky. Kniha se četla tak lehce a sama, že její čtení - troufám si říct - po této stránce sedne snad každému. Téma, které se tu řeší, už možná ale tolik ne.
Přiznám se, že mě hodně zaujaly popisy z války v Iráku, toho, jak to u armády chodí, když se 'upíšete'. Hlavní hrdinové to neměli lehké a i když je příběh nejdřív tak sladký, že vám hrozí cukrovka, na konci zjistíte, že na vás padl smutek, bezmoc a zklamání, které hlavní dvojice prožívá. Je to silný příběh a ač se filmové zpracování liší jen velmi málo a věděla jsem jak příběh dopadne, knihu jsem si moc užila a jsem spokojená.

janqa410
25.11.2021

(+ SPOILER) K četbě této knihy, nebo celkové Sparkse, se odhodlávají vždy velmi těžce, znám totiž zfilmování všech, a vždy se bojím srovnávání. Kupodivu jsem však milé překvapená, protože kniha toho s filmem neměla zas tolik podobného, nicméně neubránila jsem se a Johna viděla jako Tatuma a Savannah jako blondýnku. S tím však žít dokážu. příběh byl dojemný, smutný a plný obětavosti, bolesti, strachu a ztrát, v tomto si myslím, že byl film více plytký, nicméně neumím si vysvětlit proč, ale film oproti knize je zase více dotažený, protože ten happyend, na který jsme všichni čekali, se bohužel v knize nekoná.

katallinka
16.11.2021

Krásný a dojemný příběh.

MocPísmenek
15.11.2021

Pro čtenářskou výzvu jsem se konečně rozhoupala k přečtení této knížky. Čekala jsem, že mě chytne za srdce, ale ač tu byly moc hezké momenty, jako celek se mi příběh nějak rozpadal před očima, což je velká škoda.

Surikata369
21.08.2021

Taková mega romanťárna, co se dobře čte. Asi ne úplně uvěřítelný, ale oddechový stoprocentně :)

ještěrka38
15.07.2021

Smutný příběh..kniha mě moc nenadchla..

princesse
27.05.2021

Skvěle se kniha četla, čekala jsem přesně to čeho se mi dostalo. Romantický, smutný příběh, který nekončí klasickým happyendem. I když ... Vlastně ano. Žili spolu až do smrti, i když v tomto případě jiní dva než by se dalo čekat ze začátku.