Milý Johne

John jako mladý se snaží najít rovnováhu mezi ním a jeho otcem. Při propustce z armády potkává Savannah. Stávají se z nich přátelé potom, co John skočí pro její kabelku do vody. U ohně s vysokoškoláky se seznamuje se Savanniným přítelem Timem Wheddonem. Po počátečním setkání se John a Savannah opět sejdou na pláži, kde on ji učí surfovat. Rychle se do sebe zamilují. Savannah po setkání s jeho otcem vysvětluje Johnovi, že otec má zřejmě Aspergerův syndrom, a proto je tak odtažitý a věnuje se stále jenom své sbírce mincí. John se rozzuří a uhodí Tima do nosu. Před odjezdem zpět do armády mu Savannah a Tim odpouštějí, a John slibuje, že si po své vojenské misi Savannah vezme. Ona mu při rozloučení dává dopis, kde mu slibuje svou lásku. Později přijíždí domů a stráví se Savannah noc. John je šťastný, ale cítí povinnost se vrátit k armádě. Po 11. září se John upíše u armády na další dva roky. Devět měsíců před ukončením služby příjde od Savannah dopis, který však končí slovy...Sbohem...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31723/mily-johne-Z1c-31723.jpg 4.4989
Vydáno, Ikar (ČR)

Dear John, 2007

Kniha Milý Johne

miso98

v polke knihy som to chcel zabalit - mysliac ze to bude do konca pribehu len pokus o hranie na city (ako keby som videl trapny americky romanticky film). druha polovica ma vsak uplne pohltila - som rad ze som sa k nej (nahodou) dostal.

Petro..nella

Tato kniha je úžasná.Při čtení této knihy si ani neuvědomíte že brečíte.Chytne vás za srdce

Jana-Marie

Nenáročná oddychovka. Ideální na dovolenou. Závěr mě příjemně překvapil.

raty
05.12.2019

Nevím, co napsat. Snad jen: Umíte to líp pane Sparksi.

Luc.i
28.10.2019

Krásná knížka, film jsem neviděla ale chystám se na to. Překvapilo mě jak moc se mi líbilo vojenské prostředí ale bylo to fakt super. Jak to cele dopadne jsme zjistily už na začátku a myslím si že kdybych na to měla čekat tak si snad pobrecim protože ti to prostě není ten happy end co by všichni chtěli zazit. Vývoj Johnova vztahu s tátou se mi moc líbil a hezky to tam pasovalo....

Naty2332
26.10.2019

Krásná romantika na léto či na dovolenou

Mr.Fox
10.09.2019

Tápu tápu a nemohu nalézt správná slova k vyjádření toho, co cítím po dočtení knihy. Hrozně moc se mi líbila a četla se sama. Vtáhla mě do příběhu a jeho postav natolik, že jsem od sté stránky četl a četl na jeden zátah, dokud jsem nedočetl. Žel, absence spánku se druhý den v práci negativně projevila, ale to je věc jiná. Prožíval jsem ji a nechápu, že na mě tak moc zapůsobila. Ale jsem za to rád. Knihy by měly člověka poznamenat a něco v něm zanechat. A tato kniha to “něco” v sobě rozhodně má.

josefina_silena
02.09.2019

Čekala jsem romantickou knihu o lásce, ale dostalo se mi nudného a přecukrovaného příběhu, který se vás snaží za každou cenu rozplakat. Myslím si, že i romantické knihy mohou mít skvělou úroveň (za mě jsou tím jasným příkladem třeba Madisonské mosty), ale tohle je prostě jen typický Nicholas Sparks, který píše příběhy, jejichž jediným účelem je nezanechat jediné oko suché. Za mě velmi prvoplánové a kdybych to bývala nečetla na dovolené na pláži musela bych knihu odložit.

Hrana rozkoše
Hrana rozkoše