Milý Johne

od:


KoupitKoupit eknihu

John jako mladý se snaží najít rovnováhu mezi ním a jeho otcem. Při propustce z armády potkává Savannah. Stávají se z nich přátelé potom, co John skočí pro její kabelku do vody. U ohně s vysokoškoláky se seznamuje se Savanniným přítelem Timem Wheddonem. Po počátečním setkání se John a Savannah opět sejdou na pláži, kde on ji učí surfovat. Rychle se do sebe zamilují. Savannah po setkání s jeho otcem vysvětluje Johnovi, že otec má zřejmě Aspergerův syndrom, a proto je tak odtažitý a věnuje se stále jenom své sbírce mincí. John se rozzuří a uhodí Tima do nosu. Před odjezdem zpět do armády mu Savannah a Tim odpouštějí, a John slibuje, že si po své vojenské misi Savannah vezme. Ona mu při rozloučení dává dopis, kde mu slibuje svou lásku. Později přijíždí domů a stráví se Savannah noc. John je šťastný, ale cítí povinnost se vrátit k armádě. Po 11. září se John upíše u armády na další dva roky. Devět měsíců před ukončením služby příjde od Savannah dopis, který však končí slovy...Sbohem...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31723/mily-johne-Z1c-31723.jpg 4.4893
Orig. název:

Dear John (2007)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (182)

Přidat komentář
Evik84
14. listopadu

Moc hezký příběh, kniha se četla velmi dobře.

Kekik
31. října

Jsem ráda za každý příběh, který napsal pan Nicholas Sparks ❤️

Aquagirl
07. října

Je to zvláštní, ale když vidím film natočený podle románu N.Sparkse, připadá mi (většinou) jako laciný kýč. Když čtu jeho knížku, připadá mi (většinou) skvělá. V tomhle případě jsem film radši vidět nechtěla. Z knihy jsem nadšená.

PaniJani
06. října

Takové hezké, milé čtení. Jak se říká, nenadchne a neurazí. Na mě to bylo příliš takové sladké s dojemným až srdervoucím koncem. Kolik času spolu strávili? A je to láska na celý život? No já ti nevím... Možná nejsem jen cílová skupina. Lecjaká romantická duše nad knížkou určitě zaplesá. Rozhodně ale přečtení nelituji, určitě stojí za to. Čte se velmi hezky, rychle, je opravdu čtivá.

Peťulka3
03. října

Brečela jsem jako želva. I když jsem viděla film,tak kniha toho do sebe vždycky pojme víc.

heliiinka
14. září

Milé čtivo na upršené soboty. Utíká to rychle, protože to romanťárny vždycky :)
Ale asi mi tam chyběla nějaká jiskra navíc.
*SPOILER*
Konec byl příliš citově smutně vyhrocený. Bylo jasné, že jim to neklapne. Ale motat do toho ještě Irák, tátu a Tima. To mi přišlo jako trochu too much.

Leňulaaa
30. srpna

Nádherná kniha. Četla jsem ji už podruhé a tentokrat jsem na ni nahlížela úplně jinak. Opět mě děj pohltil.

bonifacka
24. června

Po dlouhé době jsem se začetla do romantické slaďárny. Je léto, tak proč si něco takového nedat, že ano.. Začátek byl opravdu stupidně naivní, ale ono to tak na začátku každé lásky přeci jen bývá. Proto se mi také tak moc líbilo, jak to celé dopadlo. Jasně, taky bych si přála happyend, ale ten prostě často v životě nepřijde. Existuje opravdu taková osudová láska, kterou jsme vlastně nikdy pořádně neměli, ale přesto na ni nikdy nezapomeneme? Stáhla jsem si hned i film, který byl docela slabý oproti knize, ale co se mi líbilo více - POZOOOOR SPOILEEEER - tak nějak mi ve filmu bylo více sympatické, že Savannah si vzala Tima protože mu vlastně chtěla pomoct v jeho nemoci. Film naznačil happyend, kniha ne, ale pro ty, kteří jej přece jen chtějí - možná by to vlastně celé dopadlo tak, jako ve filmu, kdyby se kniha posunula např. ještě dva roky dopředu.

misowi84
20. června

Kniha je to naprosto úžasná. Nemusíte ji číst, jelikož se totiž čte úplně sama.
Od první stránky vás vtáhne do příběhu..
Ukáže vám lásku, ale i její vedlejší účinky..

Szekynka
18. dubna

Krásný a dojemný příběh o lásce s pera skvělého autora. Dle mého názoru jde o příběh, který vezme za srdce.

haski
26. března

Milá oddechovka

hopen
13. března

Moc se mi líbila.

Toffee
22. února

Ale, jo... četlo se to rychle, žádná překvapení, celkem jednoduše milé.

katslana
19. února

Slupla jsem knížku jako malinu ;-) Doporučuji.

Devorah
19. února

I když to ze začátku vypadalo na romanci sladkou jako med, od poloviny knihy ten med Sparks dávkuje již v mírnějším ředění. Není to na první pohled sladkobolný příběh, jak by se mohlo zdát. Jde v něm totiž o víc. Ano, prim hraje opravdu láska, ovšem láska namíchaná pocitem viny a sebeobětováním. Nečekejte happy end, tady najdete opravdový příběh s opravdovým koncem.

SSTknihy
13. února

Láska jako trám, která sice nedokáže překonat překážky, ale přetrvá na věky věků. Kdyby nebyl děj časově ukotven kolem roku 2001, myslela bych si, že jde o viktoriánský příběh z doby, kdy jen pouhý pohled do očí způsoboval mdloby a vrcholem slasti byla poodhalená kůže na zápěstí. Nicholas Sparks je samozřejmě mistrem ve vyprávění a kniha se čte lehce a rychle. Bohužel k mým oblíbeným milostným románům se nezařadí.

LuciNka93
26. ledna

Byla jsem mile překvapená knihou. Je to krásný a smutný příběh o lásce, přátelství ale hlavně o životních zkouškách. Od té doby co jsem knihu přečetla, tak patří k mým oblíbeným knihám. Film jsem ovšem neviděla ale viděla jsem jen trailer a spíš jsem pro knihu. Kniha se mi dobře četka, a také mě velmi upoutala.

Martinaa24
15. ledna

Nejhezčí romantická knížka, kterou jsem kdy četla. Opravdu mě pohltil příběh Johna a Savannah, který byl plný vášně a emocí. Byla přečetná jedním dechem za 3 dny a už se těším, až si přečtu další knížky od tohoto spisovatele.

BarboraZ
29.11.2017

,,Co znamená skutečná láska? Takova láska znamená, že je pro vás něčí štěstí důležitější než vaše, i kdyby to pro vás bylo sebevíc bolestné."
Moc krásná knížka! Poprve jsem četla něco od Sparkse a opravdu jsem si tu knihu užila. Filmovy děj je skoro stejný jako knižní předloha a určitě taky stoji za shlédnutí.

kikiodvi
17.11.2017

4,5 * Krásný a zároveň smutný příběh o lásce, přátelství, porozumění a životních zkouškách. Nepamatuju si, že bych si někdy přála "happy end" víc než teď, ale takový už je život. Jsem naměkko...

jani.ruzicko
15.11.2017

Krásný příběh... *_*

nelly2712
12.11.2017

Skvela kniha, jedna z mych oblibenych. STejne tak doporucuju i film, je to strasne krasny pribeh u ktereho mozna i uronite nejakou slzu ale pokud mate radi tento typ knizek tak rozhodne deporucuji:)

DéňaPéňa
29.10.2017

Jak může chlap napsat něco tak krásnýho? Sparksi, kde jsi??? Vezmi si mě!!! Jo aha, ty jsi starší ročník. Tak mě aspoň adoptuj. Ne, vážně pěkné a dost smutné čtení. John a Savannah... tahle jména mi bude má mysl šeptat ještě hodně dlouho. Doporučuji.

misaa.p
28.10.2017

Má první kniha od Sparkse. Krásný příběh plný lásky, obětování a romantiky. Některé pasáže byly až dojemné a velice se těším na film, i přesto, že jsem ho už několikrát viděla dříve. Za mě plný počet hvězdiček.

Nelasp
01.10.2017

Příběh o lásce, která člověka navždy změní, ačkoliv neměla dlouhého trvání. Jakým způsobem se John na konci knihy obětoval pro štěstí ženy, kterou stále miloval, ale nemohl ji mít je důkazem, jak moc jej vztah se Savannah změnil. Hrozně se mi líbila i dějová linka Johnova vztahu s jeho otcem. Příjemná romanťárna.

Ďumbierka
15.09.2017

Moja prvá Sparksovka :)
Krásny príbeh, Johna som si zamilovala a jeho otecko bol moc moc fajn. Občas sa ale choval tak, že aaach! Keď ste si mysleli, že je to v kapse, tak to skončilo ako to už väčšinou v živote býva ....INAK.
Pri knižke mi aj slza ušla a jednoducho je to dojemný ale aj bolestivý príbeh o láske a tak trošku aj krutej realite.

JointlieKat94
06.09.2017

Bože. To bylo krásný. Většinou jsem se cítila jako John, až na to, že nejsem voják. Knihu jsem četla znovu, kvůli čtenářské výzvě.. četla jsem jí v autobuse, po cestě do/z práce. Brečela jsem, u konce.. první kniha, která mě rozplakala, asi. Zamilovala jsem si všechny postavy, úplně. Rozhodně musím skouknout i film.

Warty
18.08.2017

Takové příjemné letní čtení. Nenadchne, ale ani neurazí :-)

eliska2106
10.08.2017

Oh milý Johne, mohli jste mít tak krásný život ... Tahle kniha ve mě vyvolává to prokleté coby kdyby!

Mercatino
06.08.2017

Kniha Milý Johne mi pořádně rozhodila bublinky, opravdu jsem nečekal, že to na mě tak zapůsobí. Posledních 50 stránek, jsem už bez kapesníku ani nemohl číst, a vlastně i když si teď po pár hodinách na to vzpomenu tak se mi derou slzy do očí.
Knížka je jednoduchá, psaná tak, jako by to vyprávěl každý z nás. Pěkné na této knize je fakt, že ač již na začátku přesně víme jak se příběh bude vyvíjet, konec překvapí.

+ kniha má spád jako vodopád, přečteno na dva zátahy
+ John, Savannah i Tim jsou dokonalá trojice
+ hrdiny jsem chápal a vytvořil jsem si k nim krásné pouto
+ jestli se ještě někdy zamiluju, tak si tuto knížku přečtu ještě jednou
+ sice je to román pro ženy, ale i jako kluka mě to přesvědčilo o tom, že si přečtu od autora další knížky časem :)

Přečteno v rámci čtenářské výzvy 2017. - kniha, jejíž první věta je otázkou
Dnes se ještě podívám na film a zkusím si udělat porovnání.