Dej mi své jméno přehled

Dej mi své jméno
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374388/bmid_dej-mi-sve-jmeno-QHc-374388.jpg 4 994 994

Dej mi své jméno série

1. díl >

Příběh nečekané a silné lásky mezi dospívajícím Eliem a o pár let starším Oliverem, odehrávající se ve vile na jednom útesu italské Riviéry. Ani jeden z nich není na následky vzájemné přitažlivosti připraven, oba proto nejdřív předstírají lhostejnost. Jenže v průběhu následujících neklidných letních dnů jejich vášeň nesená neúprosnými proudy posedlosti, strachu, fascinace a touhy vzrůstá a oba mladíci začínají opatrně prozkoumávat své pocity. V hloubi jejich duší se zrodí láska trvající šest týdnů a přinese jim zkušenost, která je poznamená na zbytek života. Ti dva totiž na Riviéře a během jednoho dusného večera v Římě objeví něco, co možná už nikdy znovu nenajdou: naprostou důvěrnost. André Aciman zachycuje ve své upřímné, nesentimentální a srdcervoucí elegii na lidskou vášeň psychologické manévry doprovázející přitažlivost tak bravurně jako málokdo. Román Dej mi své jméno se čtenářem nezachází v rukavičkách, nedělá si žádné iluze a je zcela nezapomenutelný.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , #booklab

Call Me by Your Name , 2007

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dej mi své jméno. Přihlašte se a napište ho.

axisno
09.06.2024 odpad!

Kniha mě vůbec nenadchla a trpěla jsem, jsem ráda, že to mám za sebou

TerezaŠ.
09.06.2024 4 z 5

I přesto, že zatím nedokážu stoprocentně pochopit veškerou filozofii knihy, a z toho důvodu dávám ZATÍM 4 hvězdičky, řadím tuto knihu k těm, které ve mně při a po přečtení vyvolávají zvláštní směs melancholie a zároveň nadšení ze života. Knížka, která ve mně něco zanechala, ale zatím nevím co. Určitě jsem ji nečetla naposledy.

vintage_soul
03.06.2024 5 z 5

Film dokázal upoutat mé oči a uši. Kniha si získala místo v mém srdci, protože, konečně, jsem si dovedla představit, jak veliké city Elio choval k Oliverovi a co vlastně následovalo po odjezdu Olivera.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Ocenění knihy (1)

2007 - Lambda Literary Award (Gay Fiction)

Kniha Dej mi své jméno v seznamech

v Přečtených1 303x
ve Čtenářské výzvě343x