Dej mi své jméno přehled

Dej mi své jméno
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374388/bmid_dej-mi-sve-jmeno-QHc-374388.jpg 4 1004 1004

Dej mi své jméno série

Příběh nečekané a silné lásky mezi dospívajícím Eliem a o pár let starším Oliverem, odehrávající se ve vile na jednom útesu italské Riviéry. Ani jeden z nich není na následky vzájemné přitažlivosti připraven, oba proto nejdřív předstírají lhostejnost. Jenže v průběhu následujících neklidných letních dnů jejich vášeň nesená neúprosnými proudy posedlosti, strachu, fascinace a touhy vzrůstá a oba mladíci začínají opatrně prozkoumávat své pocity. V hloubi jejich duší se zrodí láska trvající šest týdnů a přinese jim zkušenost, která je poznamená na zbytek života. Ti dva totiž na Riviéře a během jednoho dusného večera v Římě objeví něco, co možná už nikdy znovu nenajdou: naprostou důvěrnost. André Aciman zachycuje ve své upřímné, nesentimentální a srdcervoucí elegii na lidskou vášeň psychologické manévry doprovázející přitažlivost tak bravurně jako málokdo. Román Dej mi své jméno se čtenářem nezachází v rukavičkách, nedělá si žádné iluze a je zcela nezapomenutelný.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , #booklab

Call Me by Your Name , 2007

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dej mi své jméno. Přihlašte se a napište ho.

Bětuu
21.07.2024 4 z 5

Autor napsal knihu tak poeticky, že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Příběh byl krásný a já se do atmosféry vžila. Možná že posledních 40 stránek jsem čekala něco jiného, srdcervoucího. I tak to byla skvělé čtení.

axisno
09.06.2024 odpad!

Kniha mě vůbec nenadchla a trpěla jsem, jsem ráda, že to mám za sebou

TerezaŠ.
09.06.2024 4 z 5

I přesto, že zatím nedokážu stoprocentně pochopit veškerou filozofii knihy, a z toho důvodu dávám ZATÍM 4 hvězdičky, řadím tuto knihu k těm, které ve mně při a po přečtení vyvolávají zvláštní směs melancholie a zároveň nadšení ze života. Knížka, která ve mně něco zanechala, ale zatím nevím co. Určitě jsem ji nečetla naposledy.

Čtení, které vás navnadí na léto

15.07.2024

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Ocenění knihy (1)

2007 - Lambda Literary Award (Gay Fiction)

Zfilmováno

Dej mi své jméno (2002)

Kniha Dej mi své jméno v seznamech

v Právě čtených37x
v Přečtených1 318x