Jsou světla, která nevidíme ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Marie-Laure prožívá s milujícím otcem spokojené dětství v Paříži. Život ji však postaví před první těžkou zkoušku, když v raném věku oslepne. Tehdy ještě netuší, že má před sebou další, mnohem obtížnější zkoušky. Němci obsazují Paříž a Marie s otcem jsou nuceni uprchnout, musejí opustit své dosavadní jistoty a vydat se za nejasnou vidinou bezpečného útočiště. Je ale možné najít takové místo v rozbouřené Evropě? Zvláště když s sebou Mariin otec nese nebezpečné tajemství? V německé hornické kolonii vyrůstá sirotek Werner, toužící po jiném osudu, než jaký mu byl předurčen. Chce přijít na kloub všem záhadám, které jej obklopují, fascinuje jej věda, technika. Jeho přirozený talent a samozřejmost, s níž je schopen opravit každé rádio, nezůstanou nepovšimnuty. Zajistí mu místo na elitní vojenské akademii pro Hitlerjugend – stane se z něj specialista na odhalování odbojových aktivit. Werner, který si je stále více vědom nelidských důsledků své inteligence, se nakonec při pátrání po odbojářích dostává i do Saint-Malo. Blíží se chvíle osudového setkání.....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264561/jsou-svetla-ktera-nevidime-IIY-264561.jpg 4.43304
Žánr
Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno (ekniha), MOBA (Moravská bastei)
Orig. název

All the Light We Cannot See, 2014

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (910)

Kniha Jsou světla, která nevidíme

Přidat komentář
YA-girl
18. dubna

(+ SPOILER) Pro mě nádherný čtenářský zážitek. Dostala jsem přesně to, co od knih čekám - něco hodně silného, procítěného, něco, na co hned tak po dočtení nezapomenu. Kniha je psaná opravdu poutavě, citlivě; bavilo mě to, těšila jsem se na každý další odstavec. Závěr mě docela rozsekal, tak jaksi jsem se nechala unést dějem, že jsem popravdě takový konec nečekala... Asi mě na tom dostalo hlavně to uvědomění, že to není čistě fikce, ale že tento a podobné příběhy tolik lidí kvůli válkám opravdu zažilo. A že jsme coby lidstvo nepoučitelní, protože jsme úplně klidně schopní a ochotní dopustit to znovu.

amanek
09. dubna

Jiné zpracování válečného tématu.
Čekala jsem šťastnější konec, ale bohužel jich za války moc nebylo.


evvva
05. dubna

Děkuji za tenhle knižní únik před Velikonocemi...nechat se nerušeně vtáhnout do děje a nemuset od příběhu odbíhat do práce...co víc si přát.Snad jen ještě kousek, pár stránek a uchovat si déle vůni mořské vody, chaluh a řas, ulit a mušlí a slyšet šumět moře..

laura
05. dubna

Čas je prohnaný, jakmile vám jednou vyklouzne, může vám už unikat navěky...

Křehký, něžný a bolavý příběh slepé dívky Marie-Laure a německého chlapce Wernera - ale i spousty dalších. Poněkud roztříštěný, rozemletý na spoustu maličkých kousků, které do sebe jen zvolna zapadají. Škoda těch časových skoků, plácala jsem se v tom. A ačkoli kniha nepatřila k těm, u kterých visíte na každém slovu, k níž se vrháte každou volnou chvíli, i tak mě hluboce zasáhla. Doteky lidskosti, něhy a krásy v době, která nebyla něžná ani krásná a ve které člověk ztrácel to, co ho činí člověkem... A přitom, vedle všech těch hrůz, Marie-Laure, Etienne, madame, Werner, Frederick...

Nic takového jako kletby neexistuje. Možná existuje štěstí nebo smůla. Každý den se nachyluje buď k úspěchu nebo k selhání. Ale kletby neexistují...

Hluboce lidský příběh, který se dotkne té neviditelné struny ve vašem nitru a rozechvěje ji.

Copak nechcete žít, než umřete?

Noname007
13. března

Od knihy jsem čekala trochu víc, vzhledem k tomu, jak byla oceňovaná. Což možná činilo mé, až moc velké, nároky. Kniha se ovšem dobře četla, ale jestli mě něco ale zklamalo, tak to byl konec.

stajka
11. března

Krásná kniha s poutavým, propracovaným a hlavně neotřelým dějem. Velmi mile mě kniha překvapila.

Pavla-Adina
11. března

Možná je údělem knih s poetickým názvem a milou obálkou, že od nich čekáme trochu víc, nebo něco, co se nás osobně dotkne. Přesto jsem neodolala, knihu přečetla a jsem za to ráda.

Eliška13
10. března

Kniha byla moc krásná. Přeskakování v čase pro mě bylo náročnější na pochopení a ze začátku nebylo snadné udržet pozornost. Ale pak do sebe všechno zapadne. Je to velmi dojemný a silný příběh. Hrozně jsem se bála, že to dopadne, jak to dopadlo.

1 ...