Jsou světla, která nevidíme ekniha

od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Marie-Laure prožívá s milujícím otcem spokojené dětství v Paříži. Život ji však postaví před první těžkou zkoušku, když v raném věku oslepne. Tehdy ještě netuší, že má před sebou další, mnohem obtížnější zkoušky. Němci obsazují Paříž a Marie s otcem jsou nuceni uprchnout, musejí opustit své dosavadní jistoty a vydat se za nejasnou vidinou bezpečného útočiště. Je ale možné najít takové místo v rozbouřené Evropě? Zvláště když s sebou Mariin otec nese nebezpečné tajemství? V německé hornické kolonii vyrůstá sirotek Werner, toužící po jiném osudu, než jaký mu byl předurčen. Chce přijít na kloub všem záhadám, které jej obklopují, fascinuje jej věda, technika. Jeho přirozený talent a samozřejmost, s níž je schopen opravit každé rádio, nezůstanou nepovšimnuty. Zajistí mu místo na elitní vojenské akademii pro Hitlerjugend – stane se z něj specialista na odhalování odbojových aktivit. Werner, který si je stále více vědom nelidských důsledků své inteligence, se nakonec při pátrání po odbojářích dostává i do Saint-Malo. Blíží se chvíle osudového setkání.....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264561/jsou-svetla-ktera-nevidime-IIY-264561.jpg 4.43134
Žánr
Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno (ekniha), MOBA (Moravská bastei)
Orig. název

All the Light We Cannot See, 2014

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (871)

Kniha Jsou světla, která nevidíme

Přidat komentář
Veňa2
22. září

(+ SPOILER) Ze začátku mě kniha moc nechytla a četla jsem ji celkem dlouho. Cca od půlky začal být příběh zajímavý, ke konci jsem stále doufala, že se Werner vrátí a prožijí s Marií společný život. Zbytečně dlouhá kniha.

Warty
18. září

Moc hezký a milý příběh. Autor moc hezky popsal, jak válku vnímají děti a pozoruhodně barvitě vylíčil vnímaní okolí slepou dívkou. Kniha až neskutečně zahřála na duši, přestože je děj zasazen do jednoho z nejhorších období lidských dějin.


Rajec548
08. září

Silný, neotřelý příběh. Osudy postav vás chytí a nepustí až do úplného konce, doporučuji ale nezhltnou knihu naráz, ale dát si načas a nechat ji vstřebat.

osuška
17. srpna

Samostatně popsané osudy slepé francouzské dívky a německého vojáka, které se v určité chvíli na okamžik spojí. Přes všechny tragédie velmi nežná kniha.

ibs
11. srpna

Dej vyborny, len tie tazkopadne opisy, to tomu vela ubralo v hodnoteni. Napad zapletky super, ziadna klasicka romantika. Velmi dobre, nesadol iba styl pisania.

VladkaBU
07. srpna

... zlákala mě anotace, obálka i krásný název. Děj takový vleklý, stále jsem čekala, když už konečně dostane spád. Až poslední část knihy více zajímavá.

Jančislava
27. července

Na knihu jsem četla celkem pozitivní recenze a tak jsem ji v knihovně s radostí popadla. Bohužel, mě vyprávění moc nevzalo. Kapitoly jsou krátké za což jsem byla vděčná. Trochu to vylepšil konec příběhu a proto 4 hvězdy. Příběh nebyl špatný , ale asi zbytečně dlouhý. Kniha nenadchla, ale četla se dobře. Za mě lepší průměr.

Kexina
22. července

Silný, ale uvěřitelný, příběh. Popis těžké a složité doby, který se pro jednou obejde bez tisíckrát zopakovaných schémat popisujících "hrůzy války". Autor ale jde sám proti sobě volbou způsobu, jak příběh vypráví. Sledování dvou vypravěčů, v příbězích, které nejdou chronologicky po sobě, ale náhodně, je složité a není snadné najít v nich tu základní nit, která vše spojí v dokonalý celek.

1 ...

Doporučujeme

Král Krysa
Král Krysa
Najdi Rebeccu
Najdi Rebeccu
Cesta zpátky
Cesta zpátky
Osud člověka
Osud člověka