LucySmile LucySmile komentáře u knih

Vyšetřování ztráty třídní knihy Vyšetřování ztráty třídní knihy Zdeněk Svěrák

Moje první setkání s J. Cimrmanem a pobavila jsem se. Živě to musí být mnohem lepší.

29.01.2021 4 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Třetí knížka od této autorky a tentokrát velké zklamání. Vůbec to nebylo děsivé a duchů se to týkalo spíše okrajově. Tématem bylo zkoumání lží a rodinné historie. Celkově byl příběh zvláštní a některé situace velmi nepravděpodobné. Opravdu by dokázala 14 letá holka řídit auto?

28.01.2021 2 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Opět taková milá jednohubka. Matt a Hailey byli skvělý a celkově mě tato kniha bavila víc než Hodnej kluk. Tyto autorky nikdy nezklamou.

26.01.2021 5 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Blake je fakt skvělý, ale Jess mi nějak nesedla. Líbila se mi svatba Wesse a Jamieho a jsem ráda, že je autorky zakomponovaly do příběhu. Bohužel je tato knížka slabší než série Him, proto jen 4*.

23.01.2021 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásná a milá pohádka pro dospělé

19.01.2021 3 z 5

My My Elle Kennedy

Druhý díl byl trochu slabší, na druhou stranu reálnější. Blake byl skvělým oživením a i když jsem ho ze začátku úplně nemusela, později jsem změnila názor. Rozhodně mohu tuhle sérii doporučit a těším se na sérii WAGs.

18.01.2021 5 z 5

On On Elle Kennedy

Přečteno jedním dechem a mohu více než doporučit. Stejně jako jiné knihy od Elle Kennedy, i tato je naprosto skvělá. Kniha je čtivá od samého začátku a ani na chvilku se nenudíte. Ryan a Jamie jsou úžasná dvojka a já je zbožňuju. Nemůžu se dočkat, až začnu číst pokračování. Jsem totiž hrozně zvědavá, jak se jejich vztah bude vyvíjet :)

15.01.2021 5 z 5

Vánoční dárek Vánoční dárek Jana Javorská

První povídka mě úplně nezaujala, ostatní byly mnohem lepší a dokonce i vtipné. Příjemné počteníčko.

12.01.2021 4 z 5

Čtyřměstí Čtyřměstí Theo Addair (p)

Když jsem tuhle knížku brala do ruky, nenapadlo by mě, že budu z ní až tak moc nadšená. Oproti prvnímu dílu se konečně všechno dalo do pohybu a já v tom začala vidět smysl. Ekologické a LGBT téma bych rozhodně netipovala a o to víc mě to mile překvapilo. Dvojice D&K opět úžasná a roztomilá a Theo Addair znovu dokázal, jak skvělý spisovatel je.

10.01.2021 5 z 5

Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Oscar Wilde

Takhle kniha, to je síla :D Nehledejte žádný velký příběh, prostě jeden sex za druhým. Zajímavé je na tom, že se příběh odehrává o mnoho let dříve.

01.01.2021 3 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Bez přečtení této knihy by to nebyly Vánoce :)

01.01.2021 5 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

Tak nevím... Jsem trochu zklamaná. Ze začátku to vypadalo slibně a povídky byly přesně takové, jaké jsem si představovala - s vánoční náladou. Ale pak se tam začaly objevovat ty, které s Vánocemi měly společného jen ten den, kdy se příběh odehrává. Domácí násilí a smrt si úplně nepředstavuju pod pojmem vánoční knížka. Škoda... Musím vyzvyhnout povídky autorů: A. Musilová, J. Hanáková, M. Mintová, S. Xabyssus, T. Addair a K. Nováková :) Líbilo se mi, že u každé povídky bylo něco málo o autorovi a ráda si něco přečtu od nově objevených autorů. Ostatní povídky kazily dojem z celé knihy, proto dávám jen 3*

26.12.2020 3 z 5

Hugo a Vánoce pod psa Hugo a Vánoce pod psa Sophie Pembroke

Úžasná vánoční knížka! Milá, zábavná a navodí vánoční náladu. Tohle jsem přesně potřebovala a Vánoce z pohledu pejska bylo pravé. Bonus navíc je, že šlo o francouzského buldočka, který je naprosto roztomilý :)

22.12.2020 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Jsem zklamaná... Přečetla jsem více jak půlku a nazaujalo mě to. Škoda, čekala jsem od toho víc podle hodnocení.

16.12.2020 1 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Páni! To bylo tak krásný, sladký, roztomilý, ... Oba dva jsem si okamžitě zamilovala. Škoda jen, že mi dlouho trvalo poznat, kdo jsou ostatní postavy. Tady mi tam dost vadil politický děj. Příliš dopodrobna a složité, vůbec jsem to nechápala a tyto pasáže jsem jen přejížděla očima. Škoda... Nic to ale nemění na tom, že je to nádherná kniha a i přes nějaké chyby dávám 5*.

14.12.2020 5 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Zajímavé a oddechové čtení. Tuto knihu jsem si vybrala na základě Čtenářské výzvy a udělala jsem dobře. Člověk se zamyslí nad svým životem... Těším se, až si přečtu druhý díl.

06.12.2020 3 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Tahle knížka je naprosto skvělá! Bavila jsem se a hlavně je téměř celá o mě (já jen neumím malovat) :D Je fajn vědět, že některé pocity nemám jenom já a prochází si tím víc lidí. Necítím se tak hloupě. Rozhodně doporučuju všem introvertům a taky extrovertům, aby pochopili introverty.

22.11.2020 5 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Elle Kennedy byla pro mě záruka, že se budu bavit. Ani tentokrát to nebylo jinak. Jen se mi mi ostatní její knihy, co jsem četla, líbily víc. Proto nyní dávám jen 4*.

14.11.2020 4 z 5

Sestry Springovy Sestry Springovy Anna Todd

To už je konec? Přesně tohle jsem si pomyslela, když jsem otočila na další stránku a našla poděkování :D Takhle knížka nemá ani začátek, ani konec. Prostě je o 4 sestrách a jejich rozdílných životech. Někdy se hádají, ale pořád se mají rádi. Dost mi to připomínalo vztah s mojí sestrou. Celkem rychle jsem se začetla a jména mi nedělala problém, jak tu někteří píšou. Čtení jsem si užila. Myslím, že se mi to líbilo víc, než série After. Nebylo to nic světového, jen milé a oddechové čtení během karantény. :)

08.11.2020 4 z 5

Pro tentokrát jsem tuto knihu nedočetla. Vybrala jsem si ji na základě čtenářské výzvy a nějak mi nesedla. Viděla jsem již dříve film, ale knižní zpracování jsem četla až teď. Možná ji zkusím časem znovu, nyní jsem ji však musela odložit.

28.10.2020 1 z 5