Sestry Springovy

Děvčata Springova vyrůstají na vojenské základně v New Orleans. Každá ze sester je úplně jiná a všechny dohromady představují živelnou pohromu. Nejstarší Meg se touží vdát za důstojníka a žít jako tolik dalších žen, které obdivuje. Beth je největší dříč z rodiny a jejím posláním je o všechny pečovat. Jo by nejraději rovnou odmaturovala. Sní o životě v New Yorku a novinářské kariéře. A nejmladší Amy pozoruje své sestry a učí se od nich. V dobrém i ve zlém. Když jejich tátu nasadí do války v Iráku, i přes všechny rozdíly zažívají dívky ty samé obavy. Následující rok bude náročný a v mnohém zcela zásadní… Příběh plný romantiky a dramat, inspirovaný klasickým románem Malé ženy Louisy May Alcottové, převádí témata lásky, války, dospívání a rodiny do jazyka jednadvacátého století....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409667/sestry-springovy-Rm7-409667.jpg 2.8112
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno, Yoli

The Spring Girls, 2018

Kniha Sestry Springovy

Tesset

Tak tohle u Malých žen ani neleželo kromě toho, že si autorka vypůjčila stejná jména. Chování všech hrozné, nemá to ani cenu rozebírat detailněji, protože všechny postavy byly opravdu příšerné. Meredith jako matka, která nechodí do práce a jejíž tři dcery se o sebe starají komplet samy, dělala teda co, že neměla na nic čas? Asi otvírala láhve s vínem. Fakt hrůza, celá kniha. Dvě hvězdičky čistě za tu krásnou obálku, která mimochodem doslova představuje rčení nesuď knihu podle obalu. Naprosté zklamání.

Amy05

2⭐️/5⭐️
Takže jako první se tady musím zmínit, že knížka je inspirována knížku Malé ženy, no... jak bych to označila já, vezmi z toho postavy, zasaď to do současnosti, změň osudy postav a hlavně z inspirativní, dojemné knihy udělej knihu o ničem. Myslím, že už jste asi pochopili, že se mi knížka úplně nelíbila. Jenom tady lehce zmíním, jak jsem se ke knížce dostala. Kamarádka si objednávala knížky a zeptala se mě, jestli si chci něco objednat, a tak přišlo dlouhé přemýšlení, nakonec jsem si objednala Sestry Springovy, protože jsem chtěla zjistit, jak mi sedne autorčin styl psaní, abych věděla jestli se mám pustit do Afteru, paradoxně jsem After přečetla ještě před touto knížkou, ale teď už jdeme na recenzi. Postavy... nejvíc jsem si oblíbila Jo a Laurieho, byli mi asi nejvíc podobní. Meg... celkem jsem nechávala, že když se děj teda odehrává v 21. století, tak jediné, co od života chce, je najít si manžela, mít s nim děti a starat se o domácnost a prostě mi nebyla vůbec sympatická. Beth... v téhle rodině byla něco jako máma, dělala všechno což mě přivádí k jedné věci a to teda jejich matka, všichni tam říkali co by bez ní dělali, všechno dělala Beth a taky byla strašně nesympatická a ty její pravidla WTF... Jinak jsem k Beth měla celkem neutrální vztah. Amy...rozmazlený spratek... takhle na mě Amy působila, ty věci či dělala... K ostatním postavám už nemám co dodat. Děj je v této knížce dost pomalý a celkově je knížka prostě o jedné rodině, úplně vám tady nechci popisovat děj, protože tahle knížka není o ději nebo o zvratech. Moje problémy s touto knihou... 1) v knížce je nám několikrát řečeno, že rodina Springových na tom není finančně nejlíp, přesto mají iPhony a Netflix, protože to přece nutně potřebují... 2) knížka se odehrává v 21. století, jediné co bych k tomu tak sedělo jsou telefony, internet, letadla, auta atd..., přišlo mi to jako 19. století, prostě postavení ženy, všude samé večírky atd... 3) sexuální scény, ani mi nevadilo, že tady byly, ale spíš jaké byly, obě byly úplně nesmyslné a jakože fakt NE. Za mě vám knížku doporučit nemůžu, ale určitě si najde své čtenáře.

Lunacief

Velmi čtivý, pěkně propracovaný román.

LucySmile
08.11.2020

To už je konec? Přesně tohle jsem si pomyslela, když jsem otočila na další stránku a našla poděkování :D Takhle knížka nemá ani začátek, ani konec. Prostě je o 4 sestrách a jejich rozdílných životech. Někdy se hádají, ale pořád se mají rádi. Dost mi to připomínalo vztah s mojí sestrou. Celkem rychle jsem se začetla a jména mi nedělala problém, jak tu někteří píšou. Čtení jsem si užila. Myslím, že se mi to líbilo víc, než série After. Nebylo to nic světového, jen milé a oddechové čtení během karantény. :)

Olsovcova
23.10.2020

Kniha mě zklamala. Přišlo mi, že se autorka nemůže rozhodnout, do které doby vlastně příběh zasadit. Přestože je zasazena do současnosti, chování a myšlení postav neodpovídá, je nevěrohodné. Např. kolik dívek v roce 2018 v západním světě se chce v 19-20 letech okamžitě a za jakoukoliv cenu vdát? Navíc je text místy zbytečně vulgární.

Luccinda
19.10.2020

Anna Todd je dost kontroverzní autorka, alespoň co se týče její první série After, která se zapsala do srdcí fanoušků po celém světě, ale nevyhnula se ani drsné kritice. Já jsem After sice nečetla, nicméně kvůli rozporuplným recenzím jsem ke knížce Sestry Springovy přistupovala celkem vlažně a moje očekávání byly dost nízko. Ale možná právě díky tomu jsem si knížku o to víc užila.

Přestože se autorka při psaní inspirovala klasikou Malé ženy, nebudeme předstírat, že v případě Sester Springových se jedná o nějaký významný literární počin. TO FAKT NE! Příběh veškerý žádný, akce nulová, zápletky předvídatelné od začátku až do konce. Sestry Springovy jsou jednoduchá vztahovka, kterou jste sice schopní přečíst za jedno odpoledne, ale za pár dní už si ani nevzpomenete na jména hlavních hrdinek. Ale mně se to kupodivu dost líbilo, hlavně proto, že mi to strašně moc sedlo do nálady.

Takže pokud vám nevadí knížky založené jen na skvěle vykreslených charakterech a rodinných i milostných vztazích, tak směle do toho! Nakolik je to podobné klasice Malé ženy nevím, protože jsem Malé ženy nečetla, ale dost mi to připomínalo knížky Jane Austenové, které jsou také hodně vztahové.

SelenaDemi428
29.09.2020

Knihu jsem si vybrala za účelem odpočinku od fantasy světů a přesně to jsem i dostala. Ze začátku jsem si knihu celkem užívala, prostě jednoduchý děj obyčejných lidí, ale od půlky mě většina postav začala něčím štvát (až na Beth) a měla jsem krizi. Párkrát mi přešla nějaká výrazná chyba v překladu ohledně významu věty, ale to už je vedlejší. I tak ale dávám tři hvězdičky - šla jsem do toho s tím, že to bude průměrné a to také bylo.
P.S. Ale naprosto MILUJU tu obálku ♥.

oblakaknih
01.09.2020

Tahle kniha mě bohužel velmi zklamala. Nejdřív jsem nevěděla, o čem má přesně být, ale oblíbila jsem si od autorky sérii After, takže jsem ji musela mít. Už to, že je kniha na motivy Malých žen mě trochu zarazilo.
Námět není tedy vůbec originální, celé mi to přišlo až moc podobné a nejvíc mě naštvalo to, že jména většiny hrdinů byla úplně stejná jako právě v Malých ženách. Díky tomu všemu mi kniha připadala jako kopírování klasického příběhu.
To, že se příběh odehrává ve 21. století naštěstí malinko změnilo charaktery postav. Dokázala jsem si je oblíbit a sžít se s nimi, i když mě Amy většinu příběhu štvala. Hodně mě bavilo to, že je v knize více pohledů.
Autorčin styl psaní je moc fajn, kniha je čtivá a i když jsem si příběh neužívala naplno, docela mě bavil.
Po celou dobu čtení jsem čekala, až se v příběhu něco stane. Bohužel mě ale nic nepřekvapilo, v knize nebyl žádný velký zvrat a téměř vše jsem očekávala.
Byla jsem ale zvědavá, jak příběh dopadne. Konec se mi líbil, nebyl identický s Malými ženami a byl přesně podle mých představ.
Přesto ale knihu nemohu doporučit a určitě se k ní nevrátím.