Sestry Springovy

Děvčata Springova vyrůstají na vojenské základně v New Orleans. Každá ze sester je úplně jiná a všechny dohromady představují živelnou pohromu. Nejstarší Meg se touží vdát za důstojníka a žít jako tolik dalších žen, které obdivuje. Beth je největší dříč z rodiny a jejím posláním je o všechny pečovat. Jo by nejraději rovnou odmaturovala. Sní o životě v New Yorku a novinářské kariéře. A nejmladší Amy pozoruje své sestry a učí se od nich. V dobrém i ve zlém. Když jejich tátu nasadí do války v Iráku, i přes všechny rozdíly zažívají dívky ty samé obavy. Následující rok bude náročný a v mnohém zcela zásadní… Příběh plný romantiky a dramat, inspirovaný klasickým románem Malé ženy Louisy May Alcottové, převádí témata lásky, války, dospívání a rodiny do jazyka jednadvacátého století....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409667/big_sestry-springovy-Rm7-409667.jpg 2.8147
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli

The Spring Girls, 2018

Kniha Sestry Springovy

Kristy.Seb

Nikdy nikomu nedovolte, aby vás připravil o vaši sílu. Nedovolte, abyste se kvůli někomu cítili neúplní.

Člověk musí poznat, jaké je to nahoře i dole.

Není tvůj úkol být krásná, ale udělat se sebou to nejlepší, co můžeš.

Tak tohle se mi četlo hodně špatně. První půlku knihy jsem se vůbec nemohla zorientovat v postavách. A nějakou hlavní pointu knihy jsem tam prostě nenašla....

Veve11111

Taká príjemná oddychovka, len nejaká väčšiu, hlbšiu pointu som tam nenašla.

Petkona
05.12.2021

Úplně nevím co si o tom mám myslet. Četlo se to dobře příběh rychle ubíhal, ale jinak to bylo docela průměrné. Postavy se někdy chovaly na facku a ťukali jste si na čelo proč se tak chovají, ale je to fajn jako letní oddechovka, ale moc hloubku v tom nehledejte.

anej
15.06.2021

Na této knize mě zaujalo, že je to na motivy knihy Malé ženy pouze zasazeno do 21. století. A protože Malé ženy miluju a hrozně mě baví jak knížka tak filmové zpracování, tak jsem si říkala, že by to mohlo být zajímavé. Bohužel opak byl pravdou. Nejvíc mě bavila dějová linka Jo a Laurieho, ostatní děj kolem byl o ničem, bylo to téměř stejné jako Malé ženy - stejná jména, charakteristika tří ze čtyř sester a hrozný useknutý konec. Zezačátku se mi knížka i blbě četla, tak od půlky už to bylo trochu víc čtivější. Za mě už víckrát ne, raději se vrátím k osvědčené klasice Malých žen. Doufám, že série After od této autorky bude lepší.

Tesset
04.05.2021

Tak tohle u Malých žen ani neleželo kromě toho, že si autorka vypůjčila stejná jména. Chování všech hrozné, nemá to ani cenu rozebírat detailněji, protože všechny postavy byly opravdu příšerné. Meredith jako matka, která nechodí do práce a jejíž tři dcery se o sebe starají komplet samy, dělala teda co, že neměla na nic čas? Asi otvírala láhve s vínem. Fakt hrůza, celá kniha. Dvě hvězdičky čistě za tu krásnou obálku, která mimochodem doslova představuje rčení nesuď knihu podle obalu. Naprosté zklamání.

Amy05
15.04.2021

2⭐️/5⭐️
Takže jako první se tady musím zmínit, že knížka je inspirována knížku Malé ženy, no... jak bych to označila já, vezmi z toho postavy, zasaď to do současnosti, změň osudy postav a hlavně z inspirativní, dojemné knihy udělej knihu o ničem. Myslím, že už jste asi pochopili, že se mi knížka úplně nelíbila. Jenom tady lehce zmíním, jak jsem se ke knížce dostala. Kamarádka si objednávala knížky a zeptala se mě, jestli si chci něco objednat, a tak přišlo dlouhé přemýšlení, nakonec jsem si objednala Sestry Springovy, protože jsem chtěla zjistit, jak mi sedne autorčin styl psaní, abych věděla jestli se mám pustit do Afteru, paradoxně jsem After přečetla ještě před touto knížkou, ale teď už jdeme na recenzi. Postavy... nejvíc jsem si oblíbila Jo a Laurieho, byli mi asi nejvíc podobní. Meg... celkem jsem nechávala, že když se děj teda odehrává v 21. století, tak jediné, co od života chce, je najít si manžela, mít s nim děti a starat se o domácnost a prostě mi nebyla vůbec sympatická. Beth... v téhle rodině byla něco jako máma, dělala všechno což mě přivádí k jedné věci a to teda jejich matka, všichni tam říkali co by bez ní dělali, všechno dělala Beth a taky byla strašně nesympatická a ty její pravidla WTF... Jinak jsem k Beth měla celkem neutrální vztah. Amy...rozmazlený spratek... takhle na mě Amy působila, ty věci či dělala... K ostatním postavám už nemám co dodat. Děj je v této knížce dost pomalý a celkově je knížka prostě o jedné rodině, úplně vám tady nechci popisovat děj, protože tahle knížka není o ději nebo o zvratech. Moje problémy s touto knihou... 1) v knížce je nám několikrát řečeno, že rodina Springových na tom není finančně nejlíp, přesto mají iPhony a Netflix, protože to přece nutně potřebují... 2) knížka se odehrává v 21. století, jediné co bych k tomu tak sedělo jsou telefony, internet, letadla, auta atd..., přišlo mi to jako 19. století, prostě postavení ženy, všude samé večírky atd... 3) sexuální scény, ani mi nevadilo, že tady byly, ale spíš jaké byly, obě byly úplně nesmyslné a jakože fakt NE. Za mě vám knížku doporučit nemůžu, ale určitě si najde své čtenáře.

Lunacief
09.02.2021

Velmi čtivý, pěkně propracovaný román.

LucySmile
08.11.2020

To už je konec? Přesně tohle jsem si pomyslela, když jsem otočila na další stránku a našla poděkování :D Takhle knížka nemá ani začátek, ani konec. Prostě je o 4 sestrách a jejich rozdílných životech. Někdy se hádají, ale pořád se mají rádi. Dost mi to připomínalo vztah s mojí sestrou. Celkem rychle jsem se začetla a jména mi nedělala problém, jak tu někteří píšou. Čtení jsem si užila. Myslím, že se mi to líbilo víc, než série After. Nebylo to nic světového, jen milé a oddechové čtení během karantény. :)