Polibek přehled

Polibek
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249218/bmid_after-after-polibek-cXd-249218.jpg 4 2355 2355

After série

1. díl >

Tessa má všechno – žije v láskyplném prostředí, má chápající rodiče a taky kluka snů, laskavého, milého, kterého jí závidí všechny kamarádky. Lepšího už si ani nemohla přát potkat. Tessin snový svět ale náhle změní jediné setkání. Hardin je pořádně drzý kluk, s nepřeslechnutelným, nafoukaným britským akcentem, nezapomenutelným rozcuchem, tetováním a piercingem ve rtu. Tessa si nemůže pomoct – Hardin je zkrátka jiný než ostatní... A to po všech stránkách – dovede být i pěkně krutý. Neměla by ho spíš nenávidět? Neměla by jím Tessa pohrdat? Jak to, že se od něj nemůže odpoutat? Nedokáže to – i přes všechny jeho chyby a prohřešky. Intenzivní vášnivou blízkost střídají neustálá Hardinova zmizení. Může takhle vůbec vypadat láska? Tessa sama nevěří, že by takový vztah mohl fungovat. Ale jde odolat jeho polibku?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)
Originální název:

After , 2014


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Polibek. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (534)

parvitas
12.05.2024 odpad!

50 odtieňov nudy; hádky a sex na udobrovanie (nie pre tínedžerov, ale skôr 18+). Prečítané dávnejšie, ale keďže mi dcéry dorastajú do veku, kedy ich zaujíma všetko možné, toto je jedna z kníh, ktoré im nebudem odporúčať. Ukladám si to aj sem ako príklad toxického vzťahu plného opakovaného vydierania, ponižovania a manipulácie.
Je to príbeh o žiadostivosti, nie zamilovanosti.
A kľudne nech vyzniem ako stará moralizujúca korytnačka, toto je donekonečna opakujúci sa klišé (dobré, trochu prudérne dieča túžiace po láske sa nechá komandovať ako handra, plus problémový sexi chlapec, ktorý sa vraj (ha-ha) zmení). Postavy sú bez vývoja (a áno, prečítala som aj pokračovania), prostredie, kde sa pohybujú vlastne ani nie je opísané a teda nevidím dôvod sa tejto knihe viac venovať. Zneužívanie by sa nemalo romantizovať!
Aj ked si Hardin prešiel hroznými vecami, neospravedlňuje to žiadne z jeho správanie. Byť traumatizovaný neznamená, že môžete traumatizovať iných ľudí. Zlou myšlienkou knihy je, že Hardin na to, aby sa stal dobrým človekom, potrebuje slušné dievča a zároveň v Tesse prebúdza on to najhoršie. Úprimne si odpovedzte, je toto láskavá kniha, či vzor, podľa ktorého by ste chceli mať vzťah?

P.S.
Fanfikcia na Harryho Stylesa z Wattpadu je zaujímavá len tým, že Harry má s postavou Hardina spoločnú výška, farbu pleti a vlasov.

Mišutamyš
07.04.2024 3 z 5

Tak, jak mě ve filmu rozčiloval Hardin, tak mě v knížce rozčilovala Tessa. Nebo možná i víc. Lezla mi na nervy, pořád jenom brečela a chovala se jako čtyřicetiletá stará panna. Tedy alespoň ze začátku. Někdy v polovině knihy se to zlepšilo, ale stejně jsem z těch dvou kvetla... Celou knížku to bylo nahoru dolů, chvíli by za sebe dali život a chvíli se hádali do krve, aby si v zápětí zase skončili v náručí, aby se opět mohli vzájemně zničit...prostě klasickej toxickej vztah jako vyšitej. Úplně mě bolelo to číst, to si přece žádná holka, co jí funguje pud sebezáchovy, nenechá líbit... No ještě proti tomu zlatej film...


Michelle13
21.02.2024 5 z 5

Je to první díl z úspěšné série a musím říct, že se kniha moc dobře čte, v porovnání s filmem je kniha o dost lepší a zajímavější, kdo nečetl a hledá snadné a oddychové čtení tak je to právě tahle knížka.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (13. týden)

24.03.2019


Citáty z knihy (2)

Nic nemůže změnit to co k tobě cítím - Tessa


Když člověk poprvé v životě pozná chuť svobody, čas letí rychle.”


Kniha Polibek v seznamech

v Právě čtených64x
v Přečtených3 800x
ve Čtenářské výzvě313x
v Doporučených205x
v Knihotéce800x
v Chystám se číst617x
v Chci si koupit174x
v dalších seznamech17x