Polibek

Tessa má všechno – žije v láskyplném prostředí, má chápající rodiče a taky kluka snů, laskavého, milého, kterého jí závidí všechny kamarádky. Lepšího už si ani nemohla přát potkat. Tessin snový svět ale náhle změní jediné setkání. Hardin je pořádně drzý kluk, s nepřeslechnutelným, nafoukaným britským akcentem, nezapomenutelným rozcuchem, tetováním a piercingem ve rtu. Tessa si nemůže pomoct – Hardin je zkrátka jiný než ostatní... A to po všech stránkách – dovede být i pěkně krutý. Neměla by ho spíš nenávidět? Neměla by jím Tessa pohrdat? Jak to, že se od něj nemůže odpoutat? Nedokáže to – i přes všechny jeho chyby a prohřešky. Intenzivní vášnivou blízkost střídají neustálá Hardinova zmizení. Může takhle vůbec vypadat láska? Tessa sama nevěří, že by takový vztah mohl fungovat. Ale jde odolat jeho polibku?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/249218/after-after-polibek-cXd-249218.jpg 4.1664

After (1.)

After (2014)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Yoli

Slůník

Jako minule - nevím, jestli překlad knize trochu neublížil. 50 odstínů... jsem nečetla, tohle mi, podle toho, co jsem o nich slyšela, připadá jako jejich teenagerovská verze :)

chmelda212

Tak to byla docela emocionální jízda. Chvílemi se to malinko vleklo, ale ten konec... no páni, hned zítra se pouštím do dalšího dílu. Nemohu však hodnotit jinak než jako průměr (ve srovnání se sérií Off-Campus od E.Kennedy bylo toto jen slabý čaj)

anishta

Uf to byla síla... Velmi komplikovaný vztah dvou komplikovaných lidí... Trochu jsem měla obavu, z toho, že kniha má přes 500 stran.. ŘÍkala jsem si, co tam tak může být, ale ti dva jsou jak dva čertíci v jedné krabičce... Konec byl pěkně napínavý a jsem zvědavá co bude dál...

Coli
01. květnaodpad!

Absolutně strašné. Jak tomuto někdo může dát byť jen jednu jedinou hvězdu...nechápu.

Lorej

Velmi čtivá knížka, která díky krátkým kapitolám velmi rychle utíká.
Docela mě občas frustrovalo Tessiino i Hardinovo chování, pořád to mezi nimi bylo do kopce z kopce. Ale o to víc mě zajímalo, jak se jejich vztah bude dál vyvíjet, jak se se vším vypořádají.
Moc se mi líbila propracovanost prostředí a taky autentičnost. Až na nějaké pasáže se příběh jeví jako podle skutečnosti.
A ten konec? Budu si muset přečíst pokračování co nejdřív, jinak se z toho zblázním!

Janie061

Wattpad...už jen to, že autorka povídku přidávala nejdříve na tuto stránku a později ji vydali v knižní podobě, je pro mě neskutečně poutavé. Dává to tak šanci i nám ostatním. :) Naději.
Jsem hrdým fanouškem skupiny, kterou má ráda i Anna Todd, proto je pro mě dalším plus, že hlavní postava je někdo koho mám ráda. I když mu Hardin moc podobný není, stejně víme, že to byl on ;)
Za mě skvělý první díl.

elisa194

Knize zbytečně ubírá tolik stránek. Příběh je zbytečně natahovany, pořád dokola. Pro mladší generaci,ale asi ok...

Ažula

"Tys to nečetla? Jak můžeš žít? Je to nejlepší knížka ever! Tak to ne, tu ti musím půjčit!"
A tak jsem začala číst After.
První díl je z mě asi z celé série nejlepší. Tessa s Hardinem se ještě poznávájí, čímž jsou všechny jejich problémy nové. Teprve zjišřujeme, jací naši hrdinové vlastně jsou. A to mě na tom baví.
Vzhledem ke konci nevím, co bych dělala, kdybych neměla další díl hned po ruce.

Mininka

Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších knih. Celou sérii jsem četla už 5x a každý rok se k ní ráda vracím. Obzvlášť k tomuto dílu. První 2 díly jsem četla ještě na Wattpadu, kdy nebyla kniha publikována knižně, ale překládaná pomocí šikovných překladatelek s původními jmény. Příběh Tess a Hardina (Harryho) si nejde nezamilovat! Jejich hašteření, konflikty a obrovská dávka lásky vás nenechají se nudit. Skvělá je i kniha BEFORE od Anny, kterou má na Wattpadu, kde je psaný prví díl z pohledu Harryho. Sérii After určitě vřele doporučuji :) !

Lucik100

Kniha měla opravdu dost primitivní děj, ale pravda je, že jsem se od ní i přes všechny chyby nedokázala odpoutat. Oblíbila jsem si i Tess a Hardina.

Luca94

Skvělá knížka !! Kniha se četla jedním dechem a nenechala mě spát - "co bude dáál?"
Sice jsem moc nechápala ty Hardinovy výbuchy vzteku nebo proč se choval jak se choval, občas bych mu dala pár facek, sbalila se a skončila to s ním ... ale o čem by ta knižní serie potom byla že :)

malazluta

Naivní holka a bad body... již tolikrát zpracované téma. Tento díl mě docela bavil ...

veveronka

výborné jako vždy

TerezaMondeková

Naprosto BOŽÍÍÍ kniha!!!
Na první pohled mě uchvátila obálka. Je NÁDHERNÁ. Sama kreslím a myslím si že ten kdo to kreslil má opravdu talent. Zaujal mě i název knihy. Neobvyklí, okouzlující a romantický. Kniha je naprosto dokonalá. V příběhu nic nechybí. Kdo má rád příběhy o lásce, romantice, sexu, erotice, vysokých školách, večírcích, důvěře, zradě, přátelství, rodině, vztazích, napínavosti, humoru, ponížení..., tak je to kniha přesně pro něj.
Hlavní hrdinku Tessu jsem si hned zamilovala. Tessa je chytrá, inteligentní, hodná, nesobecká, odvážná, tvrdohlavá, věrná, citlivá, milá, bojácná, laskavá, sexy..., prostě ztělesněním všeho, co má hlavní hrdinka mít. A to co se dozvěděla na konci? I pro mě dost silná káva. Nevím jak bych se s tímhle vyrovnala.
A Hardin... WAU. Hardina jsem ze začátku, tak moc nemusela. Nemusím zrovna "děfkaře". Vlastně je úplně nesnáším. Ale pak jsem názor změnila a oblíbila si ho. A hlavně se mi líbí jeho jméno. Je dost neobvyklé. Hardin je drzý, dominantní, odvážný, tvrdohlavý, bojácný, vtipný, sexy... a taky se mi líbilo, že to nebyl ten typický hrdina školy. Byl to kluk s pierciengem a tetováním se zelenýma očima. Mě samotné se tetování a piercingy líbí (ale ne v přehnané míře). Ale na konci mě hodně překvapilo, co proved. Takový podraz jsem od něj nečekala. A to ponížení pro Tessu... já sama bych si někam zalezla a už nevylezla. Obdivuju jí.
Kniha se mi hodně líbila. Přečteno jedním dechem. Nemohla jsem se odtrhnout. Knize doopravdy nic nechybí. Knihu si určitě přečtu znova. Na 1000% ji doporučuji. Teť se hlavně těším na druhý díl. Jdu okamžitě číst.

sabina1996

Kniha se mi opravdu líbila. Chvílemi mi to sice připomínalo parodii na 50 shades, ale i tak to bylo super a konec byl pro mě překvapením.

Ahink3105

První díl jsem přečetla rychle, líbil se mi. Druhý už trochu drhnul, třetí jsem přečetla už jen silou vůle, do čtvrtého opravdu nejdu.

Gabulienka

Po tejto knizke som siahla ako po prvej po dlhej dobe, co som citala iba skripta a veru nelutovala som. Najma prva kniha je neuveritelne ctiva a v podstate som sa od nej nevedela odtrhnut co sa dalej stane. Je skoda ze si Tessa musela prejst az tolkymi skuskami,ktorych bolo na jednu osobu az prilis. Kazdopadne si Hardin ziskal miesto v kniznom srdci i ked to bol hajzel ale bolo krasne ako sa snazil. No a zo stastneho konca som si aj pooplakala

tesss385

Nechápu nikoho z vás komu se kniha nelíbila,tato kniha vás donutí brečet smát se prostě prožívat všechny pocity s hlavními hrdiny,přečetla jsem všechny díly,všem dávám plný počet.Jediné co bych vytkla je příliž uspechany konec u posledního dílu,doufám že brzy najdu knížku která by se dala číst jako tahle

ivedoo
22.11.2017

No tahle knížka ve mně zase probudila duši puberťáka :D XD Naprosto skvělá, napínavá kniha, kterou jsem přečetla za dva dny, zrovna dneska jsem najednou musela přečíst 300 stran jak to bylo dobrý. Strašně moc napínavá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Líbil se mi, že příběh měl také nádech erotiky. No, ani jsem si nepředstavovala, že bude After tak skvělá :D Jdu otevírat další díl.

Terisek99
17.11.2017

Naprosto úžasná knížka. Originální příběh.

jani.ruzicko
07.11.2017

Pořád jsem si říkala, kde je sakra ten problém... v čem Hardin jede... sázka mě teda vůbec nenapadla, i když je to vlastně stále omílané klišé :D Příběh je zbytečně dlouhý, trochu se točil v kruhu, ale výsledek není špatný =) Jdu na druhý díl =)

anonym02
28.09.2017

Jsem ráda, že jsem po dlouhé době zase narazila na oddychovou knihu.

Niksalka
11.09.2017

Po přečtení všech knih musím říct, že první díl byl super. Další díly už nejsou tak dobré, ale první rozhodně doporučuji!

nani_nka
31.08.2017

Túto recenziu píšem už po prečítaní druhého dielu, po ktorom by som túto sériu nikomu neodporučila. Avšak kebyže som nevedela o čom je druhý diel, tak by som bola unesená. Ten koniec bol úplne božský! Príbeh o slušňáčke Tess a ťažkom frajerovi Hardinovi sa mi veľmi páčil (vždy som chcela mať chalana s piersingom v perách).

marta14
20.08.2017

Tess mi ze začátku přišla jako až moc hodná holka. Napřed jsem tu knihu ani nechtěla dočíst, ale nakonec jsem ji přeci jen dočetla. Kniha je pořád o tom samém. Nechápu, jak mu mohla všechno hned tak odpustit. A ten konec? To má být co? Zbytečně dlouhá kniha o tom samém pořád dokola. A když mě konečně zajímalo to, jak to nakonec dopadlo, tak byl konec knihy a já se nic nedozvěděla. No teda... Jinak se kniha pěkně četla a měla jsem ji přečtenou rychle. Nebyla nudná, ale prostě jen furt to samé. Ještě si rozmyslím, jestli si přečtu další díl.

Nita17
10.08.2017

Omlouvam se, ale tuhle sérii už nikdy více.
První díl mi připadal, že někde vykradl hlavní zápletku, ale pořád se to ještě dalo. S dalšími se moje kocovina z tohohle příběhu stupňovala. Tessa by potřebovala pořádnou dávku sebeúcty a rozumu, Hardin pěkně podrazit nohy, aby vnímal realitu. To by pak ale byl rychlý konec a autorka by nás ušetřila toho psychoitalského guláše, kterým napěchovala zbývající díly.
Dobře, lidem se v životě stává lecos, co vydá na béčkové drama, ovšem tohle je kniha, tudíž čekám něco promyšleného, tady však přes míru splácané.
Ze všech se dá čist první díl a konec posledního ( Pouto ).

Klárka83
09.08.2017

Knihu jsem sice přečetla, ale neustálé rozchody obou protagonistů byly až přes míru. Chápu, že nějaká zápletka v knize být musí, ale měla jsem celou dobu pocit, že mladá dáma nemá žádnou sebeúctu. Druhý díl jsem dočetla ani ne do půlky, protože to už bylo přes příliš.

OndřejMergl
07.08.2017

Ke knize jsem se dostal náhodou. Začínala slibně, ale pak spustil neustálý koloběh - holka miluje kreténa, spálí se, brečí, ale miluje ho, a tak jde zase za ním, ... ... ...

U pointy knihy jsem pochopil, že mladá autorka prostě jen vykradla milionkrát ukázanou zápletku z dívčích filmů.

Celou dobu mě lákalo, že se konečně dozvím, proč se takhle ty, s odpuštěním, nány a pipky chovají, proč za těmi idioty pořád lezou, ale jedinou odpovědí mi bylo, co z toho vlastně má takový hajzl kluk.

Shinstria
27.07.2017

Furt dokola. Něco se pokazilo a pak se to spravilo, nebo bylo odpuštěno. Jediné co to zachránilo byl ten konec, kterej mohl být už v půlce. I když jsem to dočetla, tak jediný co mě u toho drželo bylo to, že jsem byla zvědavá co se zase podělá.

Tánička11
17.07.2017

Asi bych knihu začala číst jako poslední, protože je strašně tlustá, ale jednoho dne jsem potřebovala nějakou tu YA knihu na oddechnutí z namáhavých tréninků a všeho kolem mě a tak jsem s řekla že nakousnout after, protože to bylo co jevíc YA z mích knih z knihovny. Když jsem se ponořila do čtení nemohla jsem přestat za dva dny jsem měla přečteno 300 stránek a to nejsem nějaký rychlo čtenář. Samozřejmě kniha je jenom oddechovka, romaňtárna pro dívky jak se i řadí kniha v knihovně, ale i tak jsem se sama mile překvapila.

Kniha mě neskutečně bavila ale pak jsem měla přelom a kniha mi přišla neužitečná a k ničemu. Musim říct že to bylo jedno velké klišé ale autorka umí fakt dobře dělat konce, a proto mě konec hodně překvapil. Asi bych to nedoporučila ale pro konec by jste si to mohli přečíst. Tess hlavní postavu mě bylo strašně líto jak jí zneužili vlastně to je spojler takže sorry!!! Nevím jestli si chci přečíst další díl ale možná až mě chytne chuť, ale docela mě zajímá co bude dál.