Polibek

Tessa má všechno – žije v láskyplném prostředí, má chápající rodiče a taky kluka snů, laskavého, milého, kterého jí závidí všechny kamarádky. Lepšího už si ani nemohla přát potkat. Tessin snový svět ale náhle změní jediné setkání. Hardin je pořádně drzý kluk, s nepřeslechnutelným, nafoukaným britským akcentem, nezapomenutelným rozcuchem, tetováním a piercingem ve rtu. Tessa si nemůže pomoct – Hardin je zkrátka jiný než ostatní...
A to po všech stránkách – dovede být i pěkně krutý. Neměla by ho spíš nenávidět? Neměla by jím Tessa pohrdat? Jak to, že se od něj nemůže odpoutat? Nedokáže to – i přes všechny jeho chyby a prohřešky. Intenzivní vášnivou blízkost střídají neustálá Hardinova zmizení. Může takhle vůbec vypadat láska? Tessa sama nevěří, že by takový vztah mohl fungovat. Ale jde odolat jeho polibku? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/249218/after-after-polibek-cXd-249218.jpg 4526

After (1.)

After (2014)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Euromedia

marta14
předevčírem

Tess mi ze začátku přišla až moc hodná holka. Napřed jsem tu knihu ani nechtěla dočíst, ale nakonec jsem ji přeci jen dočetla. Kniha je pořád o tom samém. Nechápu, jak mu mohla všechno hned tak odpustit. A ten konec? To má být co? Zbytečně dlouhá kniha o tom samém pořád dokola. A když mě konečně zajímalo to, jak to nakonec dopadlo, tak byl konec knihy a já se nic nedozvěděla. No teda... Jinak se kniha pěkně četla a měla jsem ji přečtenou rychle. Nebyla nudná, ale prostě jen furt to samé. Ještě si rozmyslím, jestli si přečtu další díl.

Nita17

Omlouvam se, ale tuhle sérii už nikdy více.
První díl mi připadal, že někde vykradl hlavní zápletku, ale pořád se to ještě dalo. S dalšími se moje kocovina z tohohle příběhu stupňovala. Tessa by potřebovala pořádnou dávku sebeúcty a rozumu, Hardin pěkně podrazit nohy, aby vnímal realitu. To by pak ale byl rychlý konec a autorka by nás ušetřila toho psychoilatalského guláše, kterým napěchovala zbývající díly.
Dobře, lidem se v životě stává lecos, co vydá na béčkové drama, ovšem tohle je kniha, tudíž čekám něco promyšleného, tady však přes míru splácané.
Ze všech se dá čist první díl a konec posledního ( Pouto ).

Klárka83

Knihu jsem sice přečetla, ale neustálé rozchody obou protagonistů byly až přes míru. Chápu, že nějaká zápletka v knize být musí, ale měla jsem celou dobu pocit, že mladá dáma nemá žádnou sebeúctu. Druhý díl jsem dočetla ani ne do půlky, protože to už bylo přes příliš.

OndřejMergl

Ke knize jsem se dostal náhodou. Začínala slibně, ale pak spustil neustálý koloběh - holka miluje kreténa, spálí se, brečí, ale miluje ho, a tak jde zase za ním, ... ... ...

U pointy knihy jsem pochopil, že mladá autorka prostě jen vykradla milionkrát ukázanou zápletku z dívčích filmů.

Celou dobu mě lákalo, že se konečně dozvím, proč se takhle ty, s odpuštěním, nány a pipky chovají, proč za těmi idioty pořád lezou, ale jedinou odpovědí mi bylo, co z toho vlastně má takový hajzl kluk.

Shinstria

Furt dokola. Něco se pokazilo a pak se to spravilo, nebo bylo odpuštěno. Jediné co to zachránilo byl ten konec, kterej mohl být už v půlce. I když jsem to dočetla, tak jediný co mě u toho drželo bylo to, že jsem byla zvědavá co se zase podělá.

Tánička11

Asi bych knihu začala číst jako poslední, protože je strašně tlustá, ale jednoho dne jsem potřebovala nějakou tu YA knihu na oddechnutí z namáhavých tréninků a všeho kolem mě a tak jsem s řekla že nakousnout after, protože to bylo co jevíc YA z mích knih z knihovny. Když jsem se ponořila do čtení nemohla jsem přestat za dva dny jsem měla přečteno 300 stránek a to nejsem nějaký rychlo čtenář. Samozřejmě kniha je jenom oddechovka, romaňtárna pro dívky jak se i řadí kniha v knihovně, ale i tak jsem se sama mile překvapila.

Kniha mě neskutečně bavila ale pak jsem měla přelom a kniha mi přišla neužitečná a k ničemu. Musim říct že to bylo jedno velké klišé ale autorka umí fakt dobře dělat konce, a proto mě konec hodně překvapil. Asi bych to nedoporučila ale pro konec by jste si to mohli přečíst. Tess hlavní postavu mě bylo strašně líto jak jí zneužili vlastně to je spojler takže sorry!!! Nevím jestli si chci přečíst další díl ale možná až mě chytne chuť, al docela mě zajímá co bude dál.

nadenka13

Skvělá kniha moc doporučuji

MarKy95

Další kniha, která mě dostala. I když je to v podstatě furt o jednom a tom samém, furt to člověka nutí číst dál a dál...Štvala mě Tess, jak mu pokaždé lehce odpustila, ale tak to jsou ty první větší lásky. A Hardin psychopat... Každopádně jsem zvědavá, co přinesou další díly:)

Aríka

"Ó, můj Bože!"
To bylo to první, co jsem si řekla po dočtení této knihy a ihned jsem sáhla po druhém dílu. Kniha jsem psána mou oblíbenou ich- formou a celé to vypráví Tessa. Tessa je milá, hodná dívka, která má ve svém životě ráda řád. Hardin, miluju to jméno, je "rozbitý", v této knize má zosobňovat typ "bad boye." Celý potetovaný, se piercingem ve rtu a obočí a s uhrančivýma zelenýma očima. Co se stane, když se ty dva dají dohromady? To se dozvíte jenom tak, že si přečtete tuto knihu.

betule3

Celá kniha je prakticky jen o střídání lásky a nenávisti. Ale musím uznat, že celkově se mi líbila. Je moc hezky napsaná a nemůžete se od ní odtrhnout. Rozhodně si někdy přečtu i další díly. A ten konec jsem teda fakt nečekala...

Petruska200

Tohle se cetlo samo!!uzasny a nelze se odtrhnout

MayaBu

Asi to nebyla kniha pro mě. Bylo to poměrně čtivé, ale pořád se opakovalo totéž (nesnášejí se, nevědí, jak to teda je, mají se rádi, snaží se se nesnášet,...) a navíc musím souhlasit s tím, že jde o červenou knihovnu na druhou, což taky není můj šálek kávy. Pro mě byl After zřejmě drobet přehmat, ale své čtenáře si jistě najde.

Makulka1992

Kniha se kraaásně četla. Dějově super. Hlavní postavy mi byli hooodně sympaticke... A ten koneec mě posadil totálně na zadek.... Takže za mě 5* a jdu se začísst do druhého dílu.

sebemi

Čte se dobře, ale štvaly mě stejné hádky mezi hl. hrdiny a ten konec, no nevím. Čekala jsem nějaké pořádné tajemství Hardina a ne toto. No další díl číst nebudu, protože vím, jak to skončí :D

lucie2952

Úžasná kniha. Neuvěřitelně mě vtáhla do děje. Autorka skvěle píše. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Četla jsem a četla. Když Tess byla naštvaná na Hardina, tak já taky. Když se do něj zamilovala, tak já taky. Prožívala jsem s hlavní postavou všechno. Jdu se vrhnout na druhý díl a snad se do něj zamiluju jako tady do tohoto dílu.
Jinak jméno Hardin mi ze začátku vadilo. Ale za chvilku jsem si zvykla a už si nedokážu představit, že by tam bylo jiný jméno.

KaileyBlot

Skoro ani nevím, co si o tom myslet. Celé to bylo vlastně o tom, jak se něco kazilo, pak se to urovnalo a takhle pořád dokola. Nějakým zvráceným způsobem to bylo dokonce v tomto úseku poutavé, protože mě na tom lákalo to, že nevím, co se stane dál.
Ikdyž mě někdy opravdu štvaly Hardinovy výkyvy nálad. To bylo dost divný. Všechno má ale na konci své odůvodnění.

Konec. Tam se k mému zklamání zkazilo úplně všechno. Už už jsme si myslela, že to bude aspoň trochu originální příběh, jak se k tomu schylovalo, ale ta poslední kapitola to úplně potopila, protože se vlastně jedná o naprosto ohrané téma. Už zase.

Sice mě zajímá, jak série bude pokračovat dál, ale nemůžu ohodnotit jinak než průměrně.

Stilinski_xoxo
24. lednaodpad!

Knížku jsem četla na internetu ještě než jí autorka vydala jako knihu. Zde Hardin, na netu Harry, je úplně normální bad boy, a Tessa, šedá myška popisována jako úplná husa. Četla jsem ještě druhý díl, v domění že se konečeně dočkám něčeho zajímavého. No, také jsem ho přečetla po dlouhé době. třetí díl jsem dočetla asi tak do třetí kapitoly a měla jsem chuť telefon vyhodit okna. Prostě hrůza.

jitka7
13. lednaodpad!

Nemůžu si pomoct, ale tohle je knížka do koše. Hrůza. Začátek třeba trošičku, trošičku ušel. Sem tam to bylo vtipné. Tak jsem si říkala, dobrý... ona puťka, on typický grázlík, bude sranda, dá ji čočku, ona jemu, zasměju se. NO, tak to jsem se spletla. Ten kluk nebyl drzý, ale vypatlaný a totálně emocionálně nevyrovnaný. Ani to nebyl grázlík, ale byl to vyloženě fakt sráč. Tessa... no ta nebyla jen puťka, ale naivní, pitomá pipka, která by si od Hardina fakt nechala nadělat i na hlavu.

lenkahousle
17.12.2016

Parádní knížka... Šíleně moc vtáhla do děje :D

sarahmoon
13.11.2016

Kniha se mi líbila, čte se velmi dobře a ani si nevšimnete a jste na konci ... no a že tato kniha pár stránek má :o)
Nejsem, žádný skalní fanoušek One Direction ... takže jsem nepochopila spojitost mezi touto skupinou a knihou ... díky tomu jsem si mohla postavy představovat tak jak jsem to cítila. :o)
Vůbec mi nevadilo, že se v knize dokola opakují hádky a usmíření. (S tím jaký Hardin byl to ani jinak nejde) Pokaždé Vás na tom konfliktu něco zaujme nebo překvapí ... a prostě nejde nedočíst ... stránku, kapitolu ... knihu. Vážně pokud se Vám tento druh knih líbí, dejte si pozor aby jste měli po ruce druhý díl. ... Nebo pro jistotu celou sérii. ;o)

luciesara
10.11.2016

Miluji Hardina!!!

sara363
02.11.2016

nemůžu si pomoct,ale hrozně mi ten začátek a trochu i postavy připomínali 50 odstínů šedi

Radka2110
01.11.2016

Kniha byla čtivá, vzhledem k místu děje bych i věřila,že se něco takového může stát a vztah dvou protikladů - super,občas jsem se i zasmála.

sara572
31.10.2016

Celkově kniha ušla. Příběh měl jedinečnou pointu, ale s hlavními postavami (Tessa a Hardin) jsem si nesedla. Tessa mi chvílemi přšla jako ubožačka, co nemá svou hrdost-to se v druhém díle ještě zhorší. A Hardin-kromě toho že má děsné jméno :-D jeho povaha je z větší části odporná...ale občas je milý. V druhém díle je také hrozný (já bych mu neodpustila-rozhodně ne tak jednoduše).
Také mi kniha přišla místy příliš vulgární. Myslím, že by se to bez toho obešlo. Navíc se ty části opakují víckrát a skoro stejně.
Nesedí mi ani to, že je kniha tak zdlouhavá a stále jde o to samé-děj by se měl více posouvat dopředu. Mohl by mít klidně 1. díl a 2. dohromady.
I přes všechny tyto "mínusy" musím dát 3 hvězdy, kdyby to šlo, dala bych spíš 2,5. Některé části byly zábavné, nápadité a měly jiskru ;-).

Mikejla19
29.10.2016

Příběh jsem četla před pár lety na internetu v angličtině, ještě předtím, než ho autorka vydala jako knížku a byla jsem z něj nadšená, už kvůli tomu, že to byla fan fiction :) Tessa a Har- Hardin (hrozné jméno) jsou tak rozdílní a přesto jim to občas funguje. První kniha je zajímavá, já jsem přestala číst někde na konci druhé, děj už se příliš opakoval, ale stejně je to bomba. Naivní holka, která se zamilovala do toho sexy kudrnatého a potetovaného bad boye. Asi si to přečtu znovu. Doporučuju.

kalinka99
16.10.2016

Teď mě nejvíc mrzí, že mám doma jen první díl a musím čekat do dalšího dne abych si zašla do knihkupectví pro další. Sice to mělo moc stránek, ale při deštivém víkendu je to ideální a nějak jsem se od toho nemohla odtrhnout.

Booker
08.10.2016

Knihu jsem původně začala číst ze zvědavosti, obal se tváří tak všelijak,ale hned na začátku mě zaujal děj knihy. Trochu sem se děsila postav, Hardin a jeho přátelé mě šokovali,takže jsem znejistěla,ale velice rychle jsem se ponořila do děje a moc se mi to líbilo.

Sam99
06.10.2016

Knihu jsem přečetla jedním dechem, ani jsem si neuvědomila, že je tak "tlustá". Knihu velice doporučuji.
SPOILER:

Jsem ráda rad kniha dopadla, a že se nakonec pohádali. Prvně jsem to tušila,ale pak se blížil konec knihy a oni stále byli spolu, takže už jsem si myslela, že další kniha bude o jiném páru. Ale jsem ráda, že to tak nebude (aspoň doufám, protože jsem ještě nečetla anotaci pro druhý díl). Jinak se na další díl moc těším a hned se jdu do něj začíst.

Karlicechnapu
03.09.2016

Jsem naprosto uchvácena . Kniha je velmi čtivá .

Lucie18
01.09.2016

Knížku jsem přečetla za jeden den. Nešlo se od ní odtrhnout. Velmi dobře se knížka četla a těším se na další díl.