Polibek

Tessa má všechno – žije v láskyplném prostředí, má chápající rodiče a taky kluka snů, laskavého, milého, kterého jí závidí všechny kamarádky. Lepšího už si ani nemohla přát potkat. Tessin snový svět ale náhle změní jediné setkání. Hardin je pořádně drzý kluk, s nepřeslechnutelným, nafoukaným britským akcentem, nezapomenutelným rozcuchem, tetováním a piercingem ve rtu. Tessa si nemůže pomoct – Hardin je zkrátka jiný než ostatní... A to po všech stránkách – dovede být i pěkně krutý. Neměla by ho spíš nenávidět? Neměla by jím Tessa pohrdat? Jak to, že se od něj nemůže odpoutat? Nedokáže to – i přes všechny jeho chyby a prohřešky. Intenzivní vášnivou blízkost střídají neustálá Hardinova zmizení. Může takhle vůbec vypadat láska? Tessa sama nevěří, že by takový vztah mohl fungovat. Ale jde odolat jeho polibku?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249218/after-after-polibek-cXd-249218.jpg 3.91530

After 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Yoli

After, 2014

Kniha Polibek

*Pájuše*
01. srpnaodpad!

Miliarda přečtení online???
Proč, pro boha živého?! Obávám se, že větší blbost sem jaktěživ v young adult nečetla... Hlavní hrdinové mi přišli jak psychicky narušení jedinci - btw už bych měla splněno jedno z témat letošní čtenářské výzvy, kdybych nečetla Ginny napořád. Oběma bych doporučila se jít léčit, protože tohle je už opravdu nemoc. Na jedné stránce se častují něžnůstkami a jejich jednání je sladké jak med a na druhé stránce si míní pomalu vyrvat vlasy z hlavy a nemůžou si příjit na jméno. A tak pořád dokola a dokola a dokola... Takový začarovaný emocionálně nestabilní kruh. Vzdávám to! Nedočteno.

Markét0138

Zase jsem dovolila zvědavosti, aby mě přiměla otevřít knížku se slovy "tak se podíváme, proč to tolik lidí uchvátilo".
I když to byla celkem dlouhá kniha, četla se dost svižně a nenudila, bylo tam tolik dramatu, že to prostě nešlo odložit, člověk chtěl vědět, jak to dopadne. Vedlejší postavy byly docela zajímavé, ale s hlavními to bylo o hodně horší. Tessa je chytrá, ale dost naivní holka, která byla celý život hodná, ale nyní potkala osudového grázla a nechá se od něj dost ovlivňovat. Uvědomuje si, že je pro ni (a pro jiné lidi taky) dost toxický, a od toho se odvíjela velká část napětí v knize - v jednu chvíli ho zbožňovala, v druhou jí neuvěřitelně lezl na nervy, hodně často se hádali, ale vždy se zase usmířili. Vztah, který je tak emočně na houpačce, je toxický a nemůže dlouho vydržet.
A hlavní mužský hrdina opět nasazuje všemu korunu. Hardin je emočně manipulativní, přehnaně žárlivý a protivný kluk, mění nálady jako ponožky, je agresivní, pije a dělá unáhlená rozhodnutí. A samozřejmě má traumata, která mají jeho chování omlouvat. Taky příšerně spěchá do vztahu - znají se tak krátce a už s ní chce bydlet? Potřeboval by spíš terapii, která by mu pomohla vyřešit jeho problémy s pitím a ovládáním vzteku, než holku se slabou vůlí, která ví, že má problémy, ale pořád se k němu vrací pro další porci manipulací a emočního týrání.
Jeho vztah s Tessou v nejlepším případě nemá budoucnost, a v tom horším má budoucnost takovou, že bude agresivní i vůči ní a nebude proti ní používat jen citové týrání, ale i fyzické.
I přesto, že kniha byla čtivě a zajímavě napsaná, pokračovat dál nebudu. Tohle je už několikátá první kniha ze série, u níž se mi líbí víc její konec než způsob, jakým se dá předvídat, že autorka zakončí sérii. Představa, že Tessa už s Hardinem nadobro skončila, je z mého pohledu šťastný konec.

chaera

Nebudu lhát, fanfikce na wattpadu si sem tam přečtu, protože se přece jen jedná o dobrý oddych nad situacemi, které by se ve skutečném světě nikdy nestaly. Tessa je jako hlavní postava parádní - dokázala jsem se s ní ztotožnit a fandila ji na každé stránce. Kdyby byla celá kniha jen o ní, určitě bych ji hodnotila větším počtem hvězd než 2. Škoda jen, že celou knihu kazil Hardin, který jednak působí nereálně a druhak se mi jeho vztah s Tessou neuvěřitelně příčil. Jestli něco opravdu nemůžu vystát, tak je to klišé bad boy + good girl, přičemž náš hlavní bad boy vlastně není tak úplně zlý, protože pod tou tvrdou maskou schovává citlivou duši romantika. Fuj. Ještě uvidím, jestli dám šanci dalšímu dílu, protože tohle bylo opravdu na 2 hvězdy max. 2/5

booksbykatarina

První jsem viděla film, poté jsem si přečetla knihu. z knížky jsem byla velice nadšená, přeci jen tam vidíte co se děje u jiných postav. Všem mocinky moooc doporučuju, hlavně přečíst knížku.

Momentálně čtu další díl ,,after přiznání,,. A samozřejmě už se těším na jeho filmové zpracování. (kde zas a znova hrají Josephine Langford, Hero Fiennes-Tiffin, Dylan Sprouse, atd.)

pipa36

Žádná houpačka, ale vztah jak na horské dráze. Rozhodně nejsem romantik, takže možná i proto jsem hlavní hrdinku většinu knihy vnímala spíše jako nevyzrálou nánu a "vztah", ve kterém se nakonec s Hardinem usadili, jako takový divně splácaný nepřirozený útvar. Opravdu mě téměř frustrovalo to jejich věčné vzájemné nekonečné ujišťování se o tom, jak se milují, a to na závěr jakéhokoli rozhovoru - i třeba o tom, jak mají rádi kafe. No řekněte, bavilo by vás to v reálném životě i po týdnu? Já bych měla problém už na konci prvního dne. Nicméně i když bylo chování hlavních hrdinů mnohdy nelogické (hádka - sex - hádka - sex - hádka...), a v případě hlavní hrdinky naivní a hysterické, přece jen to příběhu udávalo jakousi dynamiku, která mě u knihy udržela až do konce. Přečtení nelituji, zkusím ještě další díl - ale moc si od toho neslibuji. Na to, abych si myslela, že s někým chodit znamená naprostá ztráta soukromí partnerů (všechno MUSÍ dělat spolu, a když ne, je to špatně...) - na to už jsem asi stará :-).

Gabi212

Asi jsem dle toho světového humbuku čekala více, ale i tak to bylo fajn čtení. Chápu, proč se to holkám tak líbí... taky chápu, proč se to mnohým nelíbí. Méně hvězdiček ale nedám. Kritiků je tu i tak dost.

Viky007
15. červenceodpad!

Tak tohle byla asi ta nejnudnější kniha, jakou jsem kdy četla. Kdyby to autorka zkrátila o polovinu, vůbec nic by se nestalo. Co se týče děje a postav... no... nestačila jsem zírat. Kniha se hodí maximálně tak na podpal, ke čtení to fakt není. Theresa je naivní husa, která za Hardinem neustále dolézala a ve všem si protiřečila (miluje ho, nebo nenávidí? Ksakru, tak ať si vybere!). Hardin má skoro jistě nějakou poruchu osobnosti a taky je zdatný manipulátor. Už to úplně vidím, jak se za pár let vezmou a ona se ocitne v začarovaném kruhu domácího násilí. Ať mi nikdo neříká, že to má dobrý vliv na holky (hlavně ty mladší), které to čtou. Fakt skvělá práce, autorko!
Kdyby byl ten děj aspoň trochu zajímavý, ale ono se to točilo jen kolem hádek a sexu, pořád dokola, což podle mě nestačí. A zajímavé je, že ti dva neměli vůbec nic společného. Co vlastně kromě těchto dvou věcí dělali? Možná se ještě bavili o knížkách, to je tak jediné plus (i když Pýcha a předsudek a Na Větrné hůrce už je dost ohrané téma). A slovní obrat "protočila jsem oči" mě vytáčel do běla. Stejně jako Theresina matka, která nejspíš žila ještě v jiném stolení. Tož tak. Jsem ráda, že to mám za sebou.

Tess23

Přečteno jedním dechem. Ačkoliv jsem měla občas chuť Tessu i Hardina profackovat, aby se probrali, nedokázala jsem se od příběhu odtrhnout na delší chvíli.

Tíha vesmíru
Tíha vesmíru