Pouto

Život Tessy a Hardina je plný překvapení. Jejich vztah je osudový, přestože neustále zkoušený další a další překážkou, které se jim staví do cesty. Šokující pravdy o obou rodinách, které vyplavaly na povrch, nasvědčují, že mezi milenci není velký rozdíl. Tessa už dávno není milá, naivní a poslušná dívka, kterou byla, když poznala Hardina, právě tak jako on už není nemilosrdný, mrzutý potížista, do kterého se bezhlavě zamilovala. Tessa má pro jeho výbušnou povahu pochopení a jako jediná dokáže utišit jeho rozbouřené emoce. Hardin Tessu potřebuje. Čím víc pravdy o jeho minulosti však vychází na světlo, tím víc se poddává démonům svojí minulosti a Tessu i ostatní blízké od sebe odhání. Tessa se už vzdává naděje, že ho dokáže zachránit. Jedině že by obětovala samu sebe. Stojí jí však láska za tak vysokou cenu? Tessa se odmítá vzdát bez boje. Za koho však ve skutečnosti bojuje? Za Hardina, anebo za sebe samu? Čtvrtá kniha z úspěšné série AFTER, která se stala literárním fenoménem všech dob a dočkala se více než miliardy přečtení online....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/308741/pouto-wsF-308741.jpg 4.2290

After (4.)

After Ever Happy (2015)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Yoli

Kniha Pouto

TerezaMondeková
včera

Věděli jsme, jak to dopadne, takže říkat, že to bylo velké překvapení na konci knihy je asi fakt zbytečné. Fandila jsem Hardinovi i Tesse od prvního dílu. I když byli chvíle, kdy bych Hardinovi nejradši dala pěstí do nosu, aby se přestal chovat jako idiot a Tessu profackovala, aby se vzpamatovala, tak jsem si je oblíbila. Hardina hned a Tessu trošku později. Další díl, který byl skvěle napsaný. Jediné co mi vadí je ten uspěchaný konec. Z celé série mi třetí díl přišel nejslabší. Ale i tak je mi líto, že je konec série. Určitě si celu série přečtu znovu a rozhodně si přečtu i další knihy od této autorky.

Mellisek

Byl to díl plný zvratů a nečekaných rozhodnutí. Pěkné zakončení série a to díky epilogům.

Denisa31

Příběh je super, ale podle mohlo být o knihu méně možná i dvě.

kalinka99

Po dlouhé době jsem se rozhodla, že si dočtu i poslední díl. Za začátku to jsem hltala stránku po stránce, ale pak už mě to přišlo zbytečně natáhlé a hlavně bylo tam spoustu stejných věcí jako v předešlých částech. Především věčné hádky Tessy a Hardina, ale stejně se mi tahle knižní série líbila a dávám plný počet hvězdiček.

JanickaP

Napisi komentar jen k pospednimu dilu. Prvni dil byl zvlastni... Zacatek me bavil, pak se tam zacalo hodne veci opakovat, takovy byl vlastne i druhy a treti dil. Porad nahoru dolu, ale porad stejne. Navztekany Hardin a naivni Tessa. Cekala bych, ze jim da autorka trochu vice prostoru pro stesti, klid a uzivani jeden druheho. To vzdycky trvalo jen chvili a pak buum. Posledni dil me bavil asi nejvic, ale ten zaver... Vsechno snad po 100 letech ????jako fajn, ze vsechno dopadlo dobre, ale radai bych si uzila zaver, kde po precteni Hardinovi knizky se Tessa zmatori a uzije si sveho prince. Proste jsem cekala, ze si jeste pocteme o mlade a naivni Tesse a zmoudrelem Hardinovi, nez ze dej bude skakat po rocich.

esterkucerova

Také se přikláním k hodnocení série jako celku, jednotlivě bez sebe knížky nefungují.
Jedná se o fresh teen verzi padesáti odstínů, akorát s přijatelnějšími postavami a mnohem reálnějším jádrem.
Samozřejmě nemluvíme tu o vrcholném skvostu v celých dějinách světové literatury, ale když se člověk odprostí od toho plytkého klišé, dostane se mu kvalitní oddechovka, která funguje přesně tak, jak má.
První díl, tedy polibek, hodnotím jako nejlepší díl celé série. Spoustu syrových emocí, záhadný Hardin, naivní Tessa.. to hmatatelné, ale nevyřčené souznění perfektně hraje a já po dočtení skoro propadla hysterii, že ještě nemám další díl.
Ten však hodnotím naopak jako nejslabší. Celý se nese až moc v duchu pocem x vypadni. Tessa se často podle mě chová iracionálně a pasáže se příliš často opakují. Jedna z výhod je ta, že začínáme na příběh nahlížet taky z Hardinovi perspektivy.
Zato Tajemství , to řadím těsně pod polibek, fakt mě baví, jak dokázala autorka přenést tu chemii dvou hlavních hrdinů na čtenáře. Nahlížíme hlouběji do emocí všech postav a poznáváme je lépe.
Poslední pouto je takové půl na půl.. konec mě nechci říct úplně zklamal, ale myslím si, že mohl být zvolen lépe - moc mi to tam nesedí.
Všechno se odehrálo moc rychle a vůbec to nezapadá do rámce chování Tessy a Hardina, který nám Todd celou dobu podsouvala, přišlo mi, jako by to už rychle chtěla mít za sebou. Buď bych preferovala ne tak přehnaný happyend s otevřeným koncem, anebo klidně tenhle přeslazený happyend, ale rozvedla bych ho postupně, zvolna, klidně na další krátkou knížku, ve které bysme nahlédli, jak se k tomu vlastně propracovali, co je k tomu vedlo...
Toť vše.
Celkově hodnotím 4,5/5*

Lalina3

Co tohle bylo? Předchozí díly pecka, 3/4 této knihy taky a pak? Posledních 50 stran jsem jen čuměla, co to autorka jako dělá? To to chtěla mít tak rychle za sebou? Něco, co bych klidně uvítala na celou knih, dala do dvaceti stran.
Zklamaní. Velké. Tento díl jsem si nechávala v knihovničce dlouho, protože vím, že další díly nejsou a měla jsem ho tam nechat. Pokazil dojem z celé série.
Tessu jsem měla ráda, ale v poslední čtvrtině knihy se teda chová jako husa.
SPOILERY
Ve druhém díle jsou od sebe pár dnů a už neskutečně trpí, umírají a tady se za dva roky vidí šestkrát (samozřejmě kdykoli se vidí, nezapomenou se spolu vyspat) a nijak extra to neprožívají. Pak se teda Tessa rozhodne si ho ze vteřiny na vteřinu vzít, tak jednou do Las Vegas, aby to bylo co nejrychleji, jenže v půli cesty si to rozmyslí. Vezmou se až o několik let později (a bůhví jestli, myslím, že to tam ani nebylo řečeno).

kaculliv

Ach, konečně jsem dočetla. Mě se série moc líbila, sice by stačily jenom tři knihy a někdy mi to přišlo zbytečně zdlouhavé. Poslední díl mi udělal radost, jsem ráda, že vím jak to s Tess a Hardinem dopadlo. Nemohu se dočkat filmu ????