Pouto

kniha od:

Pouto https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308741/bmid_pouto-wsF-308741.jpg 4 1085

After série

< 4. díl >

Život Tessy a Hardina je plný překvapení. Jejich vztah je osudový, přestože neustále zkoušený další a další překážkou, které se jim staví do cesty. Šokující pravdy o obou rodinách, které vyplavaly na povrch, nasvědčují, že mezi milenci není velký rozdíl. Tessa už dávno není milá, naivní a poslušná dívka, kterou byla, když poznala Hardina, právě tak jako on už není nemilosrdný, mrzutý potížista, do kterého se bezhlavě zamilovala. Tessa má pro jeho výbušnou povahu pochopení a jako jediná dokáže utišit jeho rozbouřené emoce. Hardin Tessu potřebuje. Čím víc pravdy o jeho minulosti však vychází na světlo, tím víc se poddává démonům svojí minulosti a Tessu i ostatní blízké od sebe odhání. Tessa se už vzdává naděje, že ho dokáže zachránit. Jedině že by obětovala samu sebe. Stojí jí však láska za tak vysokou cenu? Tessa se odmítá vzdát bez boje. Za koho však ve skutečnosti bojuje? Za Hardina, anebo za sebe samu? Čtvrtá kniha z úspěšné série AFTER, která se stala literárním fenoménem všech dob a dočkala se více než miliardy přečtení online.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Dívčí romány

Vydáno: , Yoli (ČR)
Originální název:

After Ever Happy , 2015


více info...

Komentáře (201)

Komentáře 201 Recenze 3

Zuzanka45
Zuzanka45
01.12.2023 4 z 5

I přes to, že už je to 4. díl stále má autorka o čem psát a stránky mi ubíhají rychle. První část byla řekla bych až drsná. Zjištění dlouholeté lži, odloučení, ztráta, vyrovnávání se se smrtí, vyčítání.. V tomto dílu jsem měla popravdě radši Hardina, začal se snažit a Tessa ho stále dokola odmítala.. Hardin se stal opravdu hodně lepším já. Konec byl tak dojemný...
Krásné zakončení série After!

Peťulka3
Peťulka3
30.11.2023 5 z 5

Závěr série se mi opravdu líbil. I to, jak jsme se dostali X let poté.


Ála1968
Ála1968
20.10.2023 5 z 5

Ten závěr byl vážně skvělý.Ke konci,kdy už Hardin nebyl takový cvok,to bylo krásný.No a závěr,ten byl opravdu úžasný

Mikoláška
Mikoláška
21.08.2023 4 z 5

Celá série je velmi čtivá, o tom asi žádná. Některé pasáže jsou dlouhé a občas jsou opakující se - hádka, odchod, sex, usmíření, další hádka....ale i tak to v životě může vypadat. Pro mně opravdu oddychovka, protože jsem v životě už dál než hlavní hrdinové. Ale pro "náctileté" toto může být nápomocné (co všechno může proběhnout na nějakém mejdanu; a že nikoliv všichni se zdají být kamarády), nebo romantické, někdy i zkreslené, ale i odrazující. No posuďte každý sám.

Spoiler:
Závěr byl fajn, protože to vlastně dobře dopadlo, škoda jen, že byl na jednu stranu takový uspěchaný, ale i tak to potěší.

uzivatel83509
uzivatel83509
04.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Začátek začal dramaticky, zprvu mi bylo Tessy líto, pak mě naštvalo, že zatajovala Hardinovi New York - on ji držel, řekl, že se konečně přestěhuje do toho blbýho Seatllu za ní, chtěl si ji vzít a ona mu ani nedokáže vyklopit, že se zase stěhuje jinam?
Přišlo mi, že už to s tou odtažitostí pak přeháněla..
Postava Tessy se mi spíš líbila ze začátku, od minulé knihy mi její chování lezlo na nervy, protože ten kluk si nakonec její lásku zasloužil, ale ona mu ji odmítala dát...
Konec knihy mě hrozně zklamal! Celý příběh Hardina a Tessy byl předlouhý, tolik stran - neustálé hádky, sex, zklamání... a konec najednou hrozně uspěchaný, honem honem... hned přeskočíme o rok, pak zase o dva, pak nakonec o deset let.. finito a konec

DK197
DK197
27.02.2023 4 z 5

KNIHA: Nikdy jsem si nemyslela, že se do závěrečného dílu pustím. Ale musím říct, oproti ukecanému a zbytečně rozsáhlému předchozímu dílu, byl tenhle celkem fajn. Jasně, na první díl už to nemá, ale tentokrát to příjemně odsýpalo, nic moc se zbytečně netočilo v kruhu a hrdinové mi tolik nelezli na nervy. A bylo vážně zajímavé vidět je v celkem odlišných pozicích než doposud... Jednou zápletkou mě autorka dokonce i zaskočila. Kritizuji a oceňuji zároveň snad jen epilog. Protože vážně mohl být propracovanější, nikoli tak střípkovitý a rychlý. Na druhou stranu jsem ráda, že jsme se mohli podívat tak daleko do budoucnosti. A opět se přesvědčili o tom, že ani po padnutí si konečně do náruče, život nekončí a přijdou nové a další strasti...

kajka.bhlv
kajka.bhlv
27.11.2022 3 z 5

(SPOILER) Konec série. Konečně? No, jak se to vezme. Na jednu stranu jsem ráda, že už to je za mnou. Trochu to přirovnává ke Stmívání. Jak jsem cítila už ve třetí knize, Tessa se tady chová jako nána. Ano, beru v potaz úplně vše, čím si kvůli nebo s Hardinem prošla, ale pět let ho vodit za nos a "využívat" ho pokaždý, co se potkají mi přijde přetažené za vlasy. A hlavně, že celé tři knihy plácá pořád dokola, jak bez něj nemůže žít a je tělo bez duše. Nevěřím jí, jako postavě, že by dokázala vydržet měsíc bez zprávy, natož několik let. Je to zvláštní.
Zato s Hardinovou změnou jsem velmi spokojená. Moc se mi líbí, jak se jeho charakter proměnil a vyvinul a možná to odloučení pomohlo spíš jemu, než Tesse. Ten konec je tedy strašně přeskakující. Jelikož víme, že se první tři knihy odehrály ve sledu jednoho roku a konec čtvrté najednou přeskakuje bezohledně celé roky. Ano, na konci se to dá pochopit, ale šlo by to napsat šetrněji, více přehledně a tak, že by se každý dokázal představit jaký rok vlastně je, nebo probíhá. Po incidentu, kdy Tessa přečte celou Hardinovu knihu o nich (rok po seznámení) přeskakujeme dva roky na Landonovu svatbu, pak další dva na Tessinu promoci, další dva, pak rok, pak šest a nakonec deset. Takže jsme tam, kdy je Tesse 43 let. Docela fuška. Jinak to byla docela čtivá série, jen mě odrazovaly zdlouhavé hromady problémů a hádek, následných erotických usmiřování a pořád dokola a dokola.

misahnus
misahnus
21.10.2022 5 z 5

Přečetla jsem celou serii. Naprosto mě dostala. Viděla jsem v tom občas odraz sama sebe a tak jsem nemohla přestat číst. Vývoj hlavních postav byl skvělý. Knížky jsou skvěle napsané, čtivé.

Dobruš
Dobruš
18.10.2022 3 z 5

Přečetla jsem celou sérii během pár dní, musím uznat, že to nebylo až tak špatne. Nejvíc se mi asi líbil posun a vývoj v osobnosti Hardina, za celé 4 díly urazil obrovský kus cesty a to klobouk dolů. Jinak bych knihy spíš radila k lepšímu průměru. Nenadchnou, ale ani neurazí,občas mi přišly zbytečně zdlouhavé.

Carol1122
Carol1122
30.06.2022 5 z 5

Epické finále je tady a s ním i zakončení celé série. Oproti předchozímu dílu je tento výrazně kratší a moc dobrodružství se v něm neodehrává. Až na několik překvapivých momentů se celá kniha samozřejmě točí jen kolem vztahu Tess a Hardina. Velký palec pak dávám za milý závěr. Celá série byla skvělá a ačkoliv se jedná o takovou pohádku pro dospělé, mně se velmi líbila:)

Kira283
Kira283
12.05.2022 2 z 5

Nebudu se moc rozepisovat. Oddychovka fajn, spíš menší podprůměr, nečekejte žádnou vyšší dívčí a obrňte se trpělivostí s Tessinými pasážemi. Ta holka mi děsně lezla na nervy. Asi tak jako někdy Hardinovi :)) Naopak s Hardinem jsem sympatizovala. A konec? Ten mě potěšil :)

Upřímně jsem ráda, že pokračování už žádné nebude. Asi bych to psychicky nedala... :))

Veruru1981
Veruru1981
03.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Cekala jsem s nejvetsim napetim, jak to s Tessou a Hardinem dopadne. No samozrejme dobre, ale az po nekolika letech. Coz me trochu zklamalo. Nemyslim si, ze kdyby se od sebe odloucili na 3 roky, jeste se takto v pohode daji dohromady, alespon v realnem zivote. No ale tak je to takova pohadka pro dospele (byt mylne zarazena mezi young adult), takze budme radi, ze to dobre dopadlo. Osobne bych cekala, ze Tessa od Hardina neodejde, kdyz se konecne zmenil anebo bych cekala, ze kdyz ji ukaze knihu o nich (po 5 mesicich odlouceni), co k ni citil od sameho zacatku a bude happy end... Autorka me ale napinala az do sameho konce.

Lucynell
Lucynell
01.04.2022 5 z 5

Tento poslední díl byl rozhodně lepší než předchozí. Od začátku do konce je kniha nabitá emocemi a člověk ji nedokáže odložit z ruky dokud ji nedočte. Příběh Hessa je prostě od začátku čtivý a tento díl to opět dokazuje, dokonce víc než ty předchozí.

Kniholapka
Kniholapka
29.03.2022 4 z 5

Konečně jsem se dostala k závěru. Po zklamání z dílu Tajemství jsem příjemně překvapená a spokojená. Ačkoli i zde se vzorec opakoval a některé scény mi už přišly až nudné a běžící ve stále stejném koloběhu. Přesto byl tento díl něčím jiným, možná vyspělejší a více uvěřitelný... Oba hrdiny spojovaly podobné démony a sobeckost. Ze začátku to možná nebylo tak patrné, ale oba byli vlastně stejní. Jen to každý vyjadřoval po svém.
Kniha se četla téměř sama a děj neměl větší pomlky. Jediné co mi trochu mrzelo byly rychlé skoky na konci. Možná mi chyběla více rozepsaná jednotlivá období. Občas mi přišlo, že už to má rychle končit, ale tou zrychleností vznikala hluchá místa.
Skončilo to však tak, jak dle mého mělo!

Kristy.Seb
Kristy.Seb
09.03.2022 4 z 5

Zrada si nevybírá a přiživuje se nejvíc na těch,kdo ji nečekají ani šíji nezaslouží.

Klidně buď smutná, ale nedovol tomu smutku, aby tě ovládal.

Někdy se právě ve vzteku dostaneme k jádru problému.

Člověk se napřed musí naučit zvládat všechno sám, než začne žít ve dvou.

Být v pořádku je něco docela jiného než být šťastná. Byt v pořádku, tím se označuje ten bezvýrazný stav někde uprostřed, v němž se můžete každý den probudit a žít dál, dokonce se usmívat a smát se, ale radost to není.

Konečně díl kde se to furt natočilo kolem hádek. Ale kniha obsahovala velká a velká překvapení, někdy dost tvrdá. Doca mě prekvapil konec, jak se v rychlým sledu skákalo do budoucnosti...

Alisce
Alisce
12.02.2022

Tak jsem si během karantény přečetla všechny 4 díly. Knihy jsou vážně čtivé. Poslední díl se mi zdál něčím jiným, možná dospělejší. Pořád si ale stojím za tím, že by to neměl být příběh, který hltají dvanáctileté holky. Je to vlastně poměrně hluboký příběh, který potvrzuje, že rodiče na svých dětech nechávají velké stopy. Myslím, že zde funguje klasický vzorec - dcera, kterou přitahují muži, které jsou podobní jejímu otci. Navíc Hardinův otec, který s ním žil v dětství byl alkoholik jako otec Tessy, tudíž tam byla velká společná bolest a pochopení. Tím považuji za příběh více uvěřitelný. Ale i tak myslím, že by to v reálném životě dopadlo jinak. Je škoda, že autorka všechno psala velmi podrobně a naopak konec mi přišel trochu odfláknutý. Ubrala bych v některých částech a přidala na konci, ale i tak byl ten náhled do budoucnosti zajímavý. Celkově mě ta série chytla, i když jsem po prvním filmu, který jsem viděla měla pochybnosti a přišlo mi to celé dost hloupé.

Nikychlupova
Nikychlupova
23.12.2021 4 z 5

Opět solidní dávka emoci, bouří, lásky, romantiky. Jen teď nevím co čekat v posledním díle.

princesse
princesse
13.12.2021 5 z 5

Ze všech dílů nejlepší.

Lucyk01
Lucyk01
13.11.2021 4 z 5

Čtvrtý díl série After. Někdo má rád After, jiný zase NE. Já upřímně jsem stejného názoru jako po přečtení prvního dílu. A to, že nejsem ani na jedné straně. Záleží podle dílu. Tenhle díl, jelikož je to poslední díl jejich příběhu, mi tak nevadil jako druhý díl. Vyřešilo se tam hned několik věcí a zjistila jsem pár informací navíc. Nebylo to takové utrpení. Dokonce jsem dala nejvyšší hodnocení ze všech předešlých dílů. A to je už co říct. Za mě bych tímhle dílem uzavřela celou sérii a jejich příběh, ale můžu se plést. Uvidím, jestli poslední díl me něčím překvapí. Každopádně se to četlo samo jako předchozí díly, to se musí uznat. V jedné scéně mě Hardin naštval, ale to můžu říct stejně tak o Tesse. Noo, prostě abyste to pochopili, musíte si to přečíst. Ale určitě vás do toho nebudu nutit, není to pro každého. Přečtěte si anotaci a posuďte sami. Já určitě nemám v plánu si tento díl znovu přečíst, protože už vím co a jak se věci mají. A to mi stačí. Od teď můžu říct, že jsem To četla.

clarkens
clarkens
07.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Asi jsem mela větší očekávání, ale toto bylo opět to samé do kola, přibyli sice další příběhy vedlejších postav, ale jinak je to pořád o dohadování mezi těma dvěma. Čekala jsem také, že ten konec bude propracovanejsi- vždyť na závěr všichni čekají! Nenapadlo by me ze bude zpracovan co stránka to dva roky poté... je sice fajn vědět, jak to celé dopadlo s pohledem o 10 let později, ale alespoň část do svatby mohla být rozepsana... filmy v tomto případě asi lepší...

Dermiska
Dermiska
06.11.2021 5 z 5

No teda.. Tohle jsem nečekala, konec byl dost unáhlený, ale přesto krásný ️.. Vůbec nelituji času strávený s touhle sérii. Určitě si jí přečtu znovu.. ️

knihomolka27
knihomolka27
22.10.2021

(SPOILER) Nebudu hodnotit hvězdičkami, připadá mi, že na to nemám právo, když jsem četla jenom poslední díl z této série. Ovšem malá recenze určitě neuškodí.

Takže... začneme tím, že mnoho lidí, včetně mě si myslelo, že after bud milujete a nebo ho totálně proklínáte a přejete si, aby skončil v pekle vedle dalších podobných braků. Všimněte si, ale že jsem záměrně použila minulý čas, jelikož po přečtení tohoto posledního díla si už tímto tvrzením nejsem tak jistá. Bez mučení přiznávám, že první tři díly jsem rovnou přeskočila... nebojte logiku to, ale dává, jelikož jsem předtím viděla filmy, kde jsem se s postavami tak nějak seznámila, a zanechaly ve mně ten dojem, že by sem se u knih mohla pěkně nasmát. Promintě chtěla jsem říct vysmát se jim, protože to je něco úplně jiného.

Bohužel, bohudík jsem si přečetla, ale pouze třetí díl. Který je podle všeho asi jakože nejlepší... dostanme se, ale konečně k jádru pudla..... Líbila se mi tato kniha? Upřímně jsem na vážkách... už zezačátku jsem k této knize přistupovala jako k odpadu, ten pravý pocit zděšení se ale po dobu čtení jaksi nedostavil. Jakože hodně jsem teda přeskakovala, abych stejně o nic nepřišla, což vypovídá akorát o tom, že kniha by mohla být klidně o nějakých 200 stran kratší a nic by se nestalo. Během čtení jsem jsem se přistihla, že se velmi mění můj pohled a názor na nějaké postavy... Tessu sem si pořád neoblíbila, ale třeba Hardin, byl velmi zvláštní postava. Byly chvíle, kdy jsem měla chut ho profackovat, ale pak byly i chvíle, kdy mi jeho vtípky vykouzlily malý úsměv na tváři. Vlastně doted nevím, jestli je Hardin dobře napsaná postava nebo ne... ovšem je vidět, že autorka umí pracovat s pocity a emocemi, tak aby to působilo docela věrohodně.. neříkám, že je to pořád, ale je to daleko lepší, než v co jsem doufala. Celkově jsou mé pocity z knihy, ale zkrátka.... takové prázdné, nudné...U mě se žádná emocionální exploze teda nekonala, a nemyslím si, že je to tím, že jsem nečetla předchozí díly.

Kniholenka9
Kniholenka9
08.10.2021 3 z 5

Pokud jste přečetli předchozí díly, tak tento je nutností, abyste se dozvěděli jak to s Tessou a Hardinem dopadne. Jejich chování je tedy nejabsurdnější ze všech dílů, ale je tam i nějaký posun. Konec byl takový zrychlený, zasloužil by si více péče, vzhledem k rozsáhlosti celého díla.

Jita160
Jita160
13.08.2021 4 z 5

Předchozí díly jsem zkritizovala,ale tenhle už ne.
Měl konečně nějaký smysl a vývoj.Tessa s Hardinem dospěli a našli hlavně sami sebe.
Moc jsem si přála aby Hardin pořádně trpěl za to jak se choval k ženě, kterou tolik miloval.Jenže nakonec trpěli oba dva.
Konec byl asi z celé knížky úplně nej,to odloučení jim očividně otevřelo oči.
Takže za mě určitě doporučuji čtvrtý díl i když vím,že bez těch předchozích ,které mě vytáčeli do nepříčetnosti by nedával smysl :-D

Dizzy3
Dizzy3
12.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Nemohla jsem se dočkat konce, protože to napětí jestli budou spolu nebo ne se pomalu nedalo vydržet, ale zároveň jsem se ho děsila.. přiznám se, že teď, když mám dočteno, tak se cítím jak po rozchodu :D asi si je půjdu přečíst ještě jednou - tak moc se mi knížky zaryly pod kůži. Všechny emoce co prožívaly hlavní postavy jsem cítila s nimi.. Co původně vypadalo jako oddychovka v podobě teenage 50 odstínů tak přerostlo v něco víc. Pomalu už jsem ani v ten happy end nedoufala, a tak mne mrzí, že byl tak odbytý, čekala jsem nějakou bombu - zásnuby, svatbu. škoda, že to, na co většina čtenářů čekala se odbylo na posledních pár stránkách, kdežto zbytek knihy mě Tessa děsně štvala..hlavně nechápu proč ho odmítla po přečtení jeho knihy.. a bože 2 roky čekaní..?? Nicméně po přečtení série se k zástupu vysněných chlapů v podobě pana Darcyho, Edwarda, Christiana a mnoho dalších přidavá i Hardin.. a aniž by mne to na začátku první knížky napadlo, Hardin momentálně svým způsobem všechny převyšuje...

viki77
viki77
05.05.2021 5 z 5

Moc hezký konec.Jinak celá série za mě super

neubam02
neubam02
04.05.2021 5 z 5

Vyvrcholení celé série. Pár probrečených stran. Zase samé překvapení.

monulam
monulam
23.04.2021

tato kniha se mi ze série líbila nejméně, děj se pořád točí dokola, myslím že série mohla být kratší.

Amy05
Amy05
19.04.2021 1 z 5

1,5⭐️/5⭐️
Už od první knížky jsem si opakovala pořád dokola stejnou větu: "Tak už se sakra rozhodněte."
Chci s tebou být, miluju tě, nenávidím tě, nechci tě už nikdy vidět, nezáleží mi na tobě, nemůžu bez tebe žít....
Ta jedna věta se se mnou táhla přes celou tuhle zbytečně natahovanou sérii, protože to je opravdu ta jediná nejdůležitější věc, která se v knize řeší.
A co všichni víme? Že to celé stejně bude mít happyend, že stejně skončí spolu a víme to už od prvního dílu.
.
.
.
Už se blížíme do cíle, konkrétně jsme na cílové rovince, naší “oblíbené” série After, dneska to je recenze na poslední dějový díl z této série. Všem je jedno, že se Hardin chová jako psychopatický idiot, mlátí do všeho a do všech, kdo se na Tessu jen podívá, řve, opouští ji, s prosíkem se k ní vrací zpět. Je to jedno. Protože Hardin je přece ten chudák, který nemůže za to, že se chová tak, jak se chová. Jediná Tessa je lék na všechnu jeho bolest, jejich láska je osudová, věčná, ničím nepřekonatelná a přesně proto se k ní chová jako k hadru na podlahu. Tessa se snaží léčit jeho bolístky, odpouští mu i ty věci, za které by ho polovina ostatních postav zfackovala, brání ho, protože on je přece ten, který trpí nejvíc. Nechá sebou manipulovat všechny čtyři díly a když už si myslíme, že konečně dostala rozum a už si nenechá dál ubližovat, trvá to asi tři stránky, pak na ni Hardin mrkne, jí se vypaří mozek z hlavy a následuje sex, který má všechny rány zacelit. Obě dvě hlavní postavy mi tak hrozně lezly na nervy. Co mě u této knížky asi nejvíc zaskočilo bylo to, že předešlé dílu mapují poměrně krátké časové období a ještě jsou díly velmi dlouhé, v této knížce se ale děj odehrává pomalu v rozmezí 10 a víc let a má “jenom” 400 stránek. Sice naprostou většinu knížky se děj odehrává, jak bych to řekla, v jedné časové linii, a potom konec byl samé "o tolik a tolik let později", a to bylo vážně WTF, prostě oni se nevidí asi 2 roky a pak se potkají na svatbě, tak se spolu vyspí a tak čau zase za 2 roky se uvidíme a hupsnem na to. Celý jejich “vztah” v tom období “o tolik let později” byl jakože totálně mimo a úplný konec byl...zvláštní, takový konec mi k nim neseděl a byl moc “normal life vibes”, nevím no, byla jsem z toho hodně rozhozená, ale zároveň jsem pocítila úlevu, že jsem dočetla sérii After. Gratuluju sama sobě, že jsem to zvládla, hodněkrát jsem měla chuť knížku vyhodit z okna. Ještě ještě jednou nás to čeká, poslední jízda, doufám, že se těšíte.

jaja10
jaja10
10.03.2021 4 z 5

Tak za mě čtvrtý díl nejlepší.