Přiznání

kniha od:

Přiznání https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251886/bmid_after-2-priznani-2V7-251886.jpg 3.7 1650

After série

< 2. díl >

Musí se smířit s tím, že Hardin navždy zůstane... Hardinem. Že by se v něm až tak moc mýlila? Rozum i nejbližší okolí jí radí, aby se Hardina už navždy vzdala, nebyla by první, kterou ponížil a odkopl. Kvůli Hardinovi odstavila na vedlejší kolej všechno, na čem jí záleželo – školu, kamarády, matku, přítele... další zklamání by nezvládla. Měla by si zachovat zdravý rozum a nechat tuto kapitolu už být, dřív než se spálí ještě víc. To se ale lehko řekne, navíc při představě na vášnivé noci strávené v jeho náručí... Elektrizující dotyky... Nenasytné polibky... Hardin se před ní kaje. Ví, že se dopustil nejhorší chyby ve svém životě. Dokáže se ale opravdu změnit? Tessu čeká jedno z nejtěžších rozhodnutí. Pokračování světového bestselleru a literárního fenoménu AFTER – Polibek úspěšné autorky Anny Todd.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Yoli (ČR)
Originální název:

After We Collided , 2014


více info...

Komentáře (279)

Komentáře 279 Recenze 4

Peťulka3
Peťulka3
07.11.2023 5 z 5

Tohle se čte prostě samo. Jen Tessa je opravdu hodně naivní. A když se vrátím k prvnímu dílu a filmu. Ten film mě opravdu zklamal. Ani nemám chuť psát v čem konkrétně. Ale tohle filmové zpracování se opravdu nepovedlo. A samotnou mě to překvapuje, ale na další díl se koukat nebudu.

Ála1968
Ála1968
19.10.2023 3 z 5

Tak kdyby tenhle díl autorka vynechala,asi by se nic nestalo.Jen samé rozcházení, usmiřování a rozcházení a odpouštění.Celkem nic podstatného se tam nedělo


Latimer
Latimer
16.09.2023 2 z 5

Doufala jsem, že trochu lepší konec prvního dílu znamená, že další dilzbude lepší. Bylo tomu naopak. Pořád to same dokola. Klišé, hadky, usmiřování... Pokud chci osudovou lásku, kde se dva opakovaně míjí, vždy se zvolím S laskou Rosie.

Mikoláška
Mikoláška
16.08.2023 4 z 5

Je to opravdu stále dokola, jeden přešlap, hádka, usmíření, další přešlap, hádka, usmíření - klid před bouřkou....atd. atd. .... z mého pohledu to ukazuje opravdu naivitu mládí, a střet mezi realitou a představami romantických příběhů z knížek. Láska opravdu není vždy snadná. No uvidíme, kam se to zase posune dál. Jinak styl psaní mi sedí, je to svižné, dobře se to čte, žádná úplně hluchá místa.

uzivatel83509
uzivatel83509
29.06.2023 5 z 5

Knihy na sebe hodně navazují - je to jeden dlouhý příběh, takže pokud by někdo chtěl číst tuhle knížku, aniž by nečetl napřed jedničku, nedoporučila bych mu to.

Mě se kniha líbila, jsem do tohoto příběhu docela hodně "zažraná" (i do filmů jsem byla)

Láska není vždycky jen růžová a život není mnohdy jednoduchý... jsem ráda, že tohle není klasická červená knihovna, kdy se hlavní postavy dají dohromady a když nastane jeden malinký problém, snadno ho vyřeší a rovnou je svatba..

Hardin a Tessa toho mají opravdu hodně co překonávat... mě ani tak nevadí, že se pořád hádají, mnohdy je lepší říct, co mám na srdci - nebo v případě Hardina křičet, protože on je jako chodící bomba - než se sebrat a odejít nebo mlčet a dusit to v sobě.

Líbí se mi, jak je kniha napsaná - z pohledu Hardina i Tess zároveň!

Hardin se snaží, i když ho jeho minulost a činy stále dohánějí... Tessa mě začíná srá. pardon, štvát :D

Werčíík
Werčíík
27.06.2023 3 z 5

S touhle sérií mám takový love - hate relationship, něco jako mezi Tessou a Hardinem. Je to zdlouhavé, strašně mě to rozčiluje, ale další díl si nejspíš přečtu. Je to pořád to samé dokola a dokola, ale je to tak čtivé, že nejde přestat. Hardin je hrozný, ale Tessa není o moc lepší.

ElissAnn
ElissAnn
17.06.2023 3 z 5

Pokračování série hádek a usmiřování. Je to vlastně stálé to samé dokola. Hardin něco pokazí, Tessa se urazí a nebaví se, Hardin slibuje jak bude lepší a prosí o odpuštění. Mohu říci, že z tohoto dílu mám stejné pocity jako z prvního. Některé části mě velice bavily a u jiných jsem občas přelétla větu a měla chuť kus odstavce přeskočit.

Pokud jste si přečetli první díl, jistě Vám doporučuji pokračovat v příběhu, ovšem žádné velké změny nečekejte. Musím ovšem podotknout vývoj postavy Hardina - ten kluk semi začíná čím dál víc líbit a protějšek zvědavá na další díl.

iv.ča
iv.ča
12.05.2023 odpad!

Tak tohle byla nejhorší knížka, kterou jsem četla. Hádky, hádky a hádky o všem možným a na jakýkoliv způsob. Pořád se opakující hádky a sex k tomu, který tohle fakt nezachrání. Spisovatelsky nezajímavá a nevyzrálá kniha. Dočetla jsem to jen díky svému odhodlání si přečíst celou sérii. Snad to zvládnu.

Leňulaaa
Leňulaaa
26.12.2022 3 z 5

Nemůžu říct, že bych z toho dílu byla úplně nadšená, jednička mě bavila, ale tady se vše pořad opakovalo až z toho byl čtenář unavený. Pozitivně hodnotím, že kniha je čtivá a i přesto, že má přes 600 stran, čte se dobře. Další díly číst budu, zajímá mě jak dopadne příběh této dvojice.

kajka.bhlv
kajka.bhlv
27.11.2022 3 z 5

První díl je taková guilty pleasure. Musím říct, že další díly čtu jen abych zjistila jak to s Tessou a Hardinem dopadne, protože tolik překážek a zbytečností mezi nimi je, až mi z toho jde hlava kolem. Každopádně je to celkem stravitelné, určitě to některé čtenáře nadchne, ale nedoporučuji se nejdřív dívat na film, protože jestli vám to nezkazí knihu, tak se do toho stoprocentně zamotáte.

attila1
attila1
20.11.2022 4 z 5

Druhý díl nebyl tak hezký jako první.

3322
3322
24.10.2022 1 z 5

ACH ACH řekla jsem že se mám moc ráda tak si přečtu další díl a panečku to bylo. Musím říct že jsem se bála o mentální zdraví obou postav o našeho bad boye Hardina tak i o naší nevinnou Tessu. Tolik nervu, tolik slz, tolik emocí a přesto je to meh .... 608 stránek a připadám si jako kdybych skončila s toxickým vztahem s myšlenkou že se do něj vrátím jen co mi na dveře zaklepe pošták s dalším dílem.
ach ideální dílo pro mé deprese

misahnus
misahnus
21.10.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Dokonalé pokračování prvního dílu. Četla jsem to jedním dechem s úžasem. Ano bylo to pořád dokola, ale pořád jsem nemohla přestat číst.

0001260
0001260
02.08.2022 3 z 5

Do dalšího dílu jsem se po dočtení jedničky pouštět nechtěla, ale nakonec mi to nedalo. Je to asi stejný sebedestruktivní reflex, jako když vás něco nutí čichat ke zkaženému mléku nebo sahat na rozpálenou plotnu. Pořád však platí hodnocení z prvního dílu. Prostě čtete o úmorném a naprosto toxickém vztahu, ale tentokrát se mi to líbilo o fous víc. Hlavní postavy se totiž aspoň začaly tvářit, že na sobě začnou pracovat. Za to jednu hvězdu nahoru a já si jdu snad přečíst i tu trojku.

Julia284
Julia284
26.07.2022 5 z 5

Skvělé. Znovu čtivě napsané. Mnohem lepší než první díl. Doporučuji

Veruru1981
Veruru1981
25.04.2022 5 z 5

Druha vlna emocionalni exploze... Ja bych rekla, ze spis uragan. Miluji se, nenavidi se, posilaji se nekam, vraci se k sobe. Veletoce tam a zpatky, toxicky vztah se vsim vsudy, jaky bychom nikdo nechtel zazit na vlastni kuzi, ale ke cteni je to tak sexy. Stejne jako u prvniho dilu eroticke napeti by se dalo krajet, tentokrat jeste brutalneji. Nemuzu se ale Tessy a Hardina nabazit.

Kajuš94
Kajuš94
15.03.2022 4 z 5

Nemůžu se přestat smát a zároveň mi je smutno. Přijde mi že každá z postav má nějakou psychickou poruchu.. Jako vážně.. Kniha se čte velice dobře a děj plyne dost rychle. Je to takové odpočinkové čtení, když nad tím člověk moc nepřemýšlí, což není můj případ.

Alča25
Alča25
13.03.2022 4 z 5

Pořád dokola... Láska, hádka, rozchod, láska, hádka rozchod... Čtivé to sice pořád je, ale už mě to pomalu přestává bavit.

Kristy.Seb
Kristy.Seb
05.03.2022 4 z 5

Proboha, ani nedokážu spočítat, kolikrát se tam stále dokola opakoval děj hádka a následné usmíření. Tenhle díl dost o ničem.

chaera
chaera
18.01.2022 1 z 5

(čteno v originále) Toto je série, kterou čtu kvůli své zvláštní morbidní zvědavosti. Hodnota absolutně žádná, postavy mi lezou krkem, a protože jsem během svého dospívání načetla desítky fanfikcí můžu s jistotou určit, co se stane dál. Ale právě proto, že to byla nejdřív fanfikce (tzn. kniha nebyla vytvořená s úmyslem sdělit příběh, ale ukojit fantazie dospívajících dívek o jejich oblíbeném zpěvákovi) je to neuvěřitelně čtivé. Příběh splňuje vše, co fanfikce splňovat má, ale k opravdové propracované knize to má daleko. 1.5/5

mskamila
mskamila
08.01.2022 4 z 5

Je to pěkně pokračování líbí se mi ze si Tessa zvládla stát za svým aspon chvíli. Za mě je to trochu moc horská dráha v jednu chvíli Hardin něco slíbí a hned na další straně to poruší ale jinak pěkný.

princesse
princesse
06.12.2021 3 z 5

Na mě tohle byla teda sakra velká horská dráha. Takže vložím mezi další díly nějakou jinou "oddechovku". Ti dva jsou skutečně narušení. Jak někdo takové emocionální vlny v jejich věku může zvládnout a nezbláznit se z toho totálně, to je teda záhada. Proč někdo dobrovolně podstupuje taková muka z obou stran ... Možná tím, že už mám "první" lásky za sebou, možná tím, že jsem už dávno někde jinde a to nejen věkem, už nemám ten nadhled. Ale tohle všechno ubližování si a vzájemné ponižování se schovávat za lásku? Láska by přece měla být o něčem jiném ... Každopádně přečtu celou sérii, ale minimálně se jednou nebo dvěma jinými knihami nechám zanést do jiných vod.

Carol1122
Carol1122
19.11.2021 3 z 5

Tessa převzala vedení a ze stydlivé chytrolínky se stává rebelka. Nebudu lhát, četlo se to dobře a velmi snadno, styl je jednoduchý a považuji ho za oddechovku. Na druhou stranu je děj lehko předvídatelný. Občas se střídaly nudné pasáže s těmi zajímavějšími, ale vesměs příběh docela utekl. Nelze nesrovnat s filmem, ačkoliv film byl hodně zkrácen oproti knize.

verden
verden
22.10.2021 2 z 5

Tesse by mal niekto konečne vysvetliť, že keď vonku sneží, je potrebné si obliecť zimný kabát. Očividne to za 19 rokov svojho života nepochopila...

Kniholenka9
Kniholenka9
08.10.2021 4 z 5

Druhý díl série After se mi líbil o trošku méně než první, ale stejně jsem nedokázala přestat číst. Jiskření mezi Tessou a Hardinem se zvětšuje a jejich nelogické jednání vás dohání k šílenství. Ten kdo má rád v knihách erotické scény, tak si v této sérii určitě přijde na své.

Janca001
Janca001
06.10.2021 3 z 5

Pro mě 2. díl nebyl už takové boom jako ten 1., ale dalo se to číst. Sice jsem si v některých pasážích říkala, že to snad nedočtu, ale dočetla. Děj mi přišel trošku zdlouhavý, ale to je asi podle toho jak rychle to čtete ;D. V podstatě jsem spokojená a zvědavá na další díl.

aquaver
aquaver
27.09.2021 3 z 5

(SPOILER) Druhý díl mi dal opravdu dost zabrat... Až jsem si jednu chvíli myslela, že to opravdu nedočtu (což se mi stává jen výjimečně). Sice jsem věděla, že se nejedná o zrovna dvakrát zdravý vztah, obzvlášť když jsem viděla i filmy, ale tohle ne. Nechápu jednání Tessy (aspoň většinou), sice už mi nepřijde tak moc otravná jak ze začátku prvního dílu, ale pořád mě sem tam rozčiluje její jednání (přesněji řečeno co všechno je schopná Hardinovi tolerovat a odpouštět mu). No a Hardin... To je snad ještě horší... Nejvíc co mě asi dostalo, byla ta věc s Natalií... to bylo odporný, hnusný a já absolutně nechápu, jak může něco takového někdo odpustit. Kdybych už do té doby si nezabalila kufry, tak v tomhle případě už rozhodně jo. Pro mě je tahle kniha trochu spíš odstrašujícím příkladem.
Každopádně netvrdím, že je tahle kniha úplně špatná. Čte se celkem i dost rychle. Za mě asi takový průměr. I přesto že jsem to chtěla vzdát, někdy se pokusím tuto sérii dočíst. Už jen proto, že opravdu nemám ráda nedočtené knihy a otevřené konce.

Calwen89
Calwen89
08.09.2021 3 z 5

Druhý díl série byl určitě slabší, přesto stále s napětím čekám jak tohle může dopadnout. Tento díl bych s klidem přirovnala k houpačce - jednou nahoře, jednou dole. Láska střídá nenávist, vztek střídá klid a žárlivost střídá lhostejnost. Tessa se stále pohybuje na hranici hlouposti a naivity. Hardin se zase pohybuje na hranici šílenství a vzteku. Další díl si nenechám ujít, přestože jsem se tentokrát často nudila a erotické pasáže skoro vždy přeskakovala, jelikož jich tam bylo opravdu opravdu moc.

Jita160
Jita160
09.08.2021 1 z 5

Druhý díl a bohužel žádná změna.
Pořád to stejný je to snad i horší.
Tessa je čím dál vypatlanější,naprosto nechápu čím myslí...jo už vím rozkrokem.
A Hardin, já takovýho kluka poznat tak ho pověsím za koule do průvanu.
Vážně se mě to nečte dobře,stále kroutím hlavou jak takový toxický vztah může mít někdy budoucnost.
Jenže jsem si prostě řekla, že to dočtu když jsem začala a já neutikam od rozdělané práce tak vzhůru do bezvědomí.

Kniholapka
Kniholapka
05.08.2021 2 z 5

Jak se mi líbila jednička, druhý díl už pro mě pokulhává.
Je fajn, že se dovídáme více o Hardinovi, více se otevírá a je schopný ze sebe vydat více informací i emocí. ALE! Tento díl mi připadal jako emocionální smršť, až přehnaný. Emoce byly i v prvním díle, ovšem tam za mě nebyly takto přehnané. Tohle už mi přišlo moc. Někdy mi chování hrdinů připadalo až absurdní. Doufám, že další díly budou zas o trochu lepší.