Tajemství

Tessa a Hardin jeden bez druhého nedokážou existovat. A zároveň nejsou schopní žít spolu. Poté co Tessa potkala po celých devíti letech svého otce, všechno se v ní svíjí a přehodnocuje své dosavadní vztahy k blízkým. Přestože Richard pije a stal se z něj bezdomovec, chce se s ním Tessa sblížit a lépe ho poznat. Ukazuje se však, že pití není jeho největší problém. Tessa se rozhodne využít příležitost a splnit si tak sen, který v sobě dlouho nosila – sen o novém životě v Seattlu. Jak má ale sdělit Hardinovi svoje rozhodnutí, když předem ví, že s ním nebude souhlasit? Zvlášť když by si ze všeho nejvíce přála, aby se přestěhoval s ní? Hardin reaguje typicky „hardinovským“ způsobem a pokouší se Tessino stěhování všemožně překazit. Ale místo aby si ji tím udržel, málem ji ztratí… Třetí kniha z úspěšné série AFTER, která se stala literárním fenoménem všech dob a dočkala se více než miliardy přečtení online....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/276161/tajemstvi-wto-276161.jpg 4360

After (3.)

After We Fell (2014)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Yoli

Kniha Tajemství

TerezaMondeková
včera

První a druhý díl mě bavil rozhodně víc. Neříkám, že třetí byl špatný, ale...nevím...prostě mi to přišlo trošku horší. Vlastně ani nevím, co o tomhle díle napsat... Asi jenom to že téhle knize musím jednu hvězdičku ubrat. Ale rozhodně jdu do dalšího dílu.

Anett003
předevčírem

Třetí díl série mě zatím zklamal. Samé hádky o té samé věci. Láska, která dusí, shazování a nadávky, které pokračuje od 1. Dílu, stále se stupňuje, ale láska všechno zachrání. To, že se oba kvůli tomu druhému hroutí, to vůbec nevadí, protože láska. Zákaz stýkání se s kamarády - naprosto normální.
Čte se to dobře, ovšem už mě přestávají bavit nekonečné hádky a negativní emoce.

Mellisek

Upřímně je to o kus lepší než druhý díl s tím, že se dostáváme do nového prostředí a zobrazují se i nové tváře. Celkové zvraty nejsou špatné. Nic méně se mi líbí, že T. se stává více průbojnou a Hardyn se na sobě snaží zapracovat. Konec knihy zas donutí číst další nic méně jsem zvědavá jak na mě zapůsobí poslední díl jako celek série.

esterkucerova

Také se přikláním k hodnocení série jako celku, jednotlivě bez sebe knížky nefungují.
Jedná se o fresh teen verzi padesáti odstínů, akorát s přijatelnějšími postavami a mnohem reálnějším jádrem.
Samozřejmě nemluvíme tu o vrcholném skvostu v celých dějinách světové literatury, ale když se člověk odprostí od toho plytkého klišé, dostane se mu kvalitní oddechovka, která funguje přesně tak, jak má.
První díl, tedy polibek, hodnotím jako nejlepší díl celé série. Spoustu syrových emocí, záhadný Hardin, naivní Tessa.. to hmatatelné, ale nevyřčené souznění perfektně hraje a já po dočtení skoro propadla hysterii, že ještě nemám další díl.
Ten však hodnotím naopak jako nejslabší. Celý se nese až moc v duchu pocem x vypadni. Tessa se často podle mě chová iracionálně a pasáže se příliš často opakují. Jedna z výhod je ta, že začínáme na příběh nahlížet taky z Hardinovi perspektivy.
Zato Tajemství , to řadím těsně pod polibek, fakt mě baví, jak dokázala autorka přenést tu chemii dvou hlavních hrdinů na čtenáře. Nahlížíme hlouběji do emocí všech postav a poznáváme je lépe.
Poslední pouto je takové půl na půl.. konec mě nechci říct úplně zklamal, ale myslím si, že mohl být zvolen lépe - moc mi to tam nesedí.
Všechno se odehrálo moc rychle a vůbec to nezapadá do rámce chování Tessy a Hardina, který nám Todd celou dobu podsouvala, přišlo mi, jako by to už rychle chtěla mít za sebou. Buď bych preferovala ne tak přehnaný happyend s otevřeným koncem, anebo klidně tenhle přeslazený happyend, ale rozvedla bych ho postupně, zvolna, klidně na další krátkou knížku, ve které bysme nahlédli, jak se k tomu vlastně propracovali, co je k tomu vedlo...
Toť vše.
Celkově hodnotím 4,5/5*

Monna732

Vtipna oddechovka.

leník511

Nejslabší díl ze série, ale i tak to bylo úžasné.

Nuttelka

Také nemůžu hodnotit každou knížku zvlášť, beru to jako celek - jeden příběh... I když musím ale říct, že 1. a 3. díl jsou nejlepší :-)

Tessa s Hardinem mě zaměstnávali několik dní a musím říct, že i po přečtení na ně musím myslet, i díky tomu, že se určitě vypravím na filmové zpracování. Také mi filmový Hardin moc nesedí, ale což, nemůžou se zavděčit každé :-) Třeba mu to sežeru i s navijákem...

Musím říct, že i když teda Hardin byl fakt číslo, grázl, tak ho mám radši než Tessu, ježíš, jak ta mě místy vytáčela... Oba věčně na kordy, s každou stránkou jsem se bála, co zase vyvedou, čím si to zase všechno po*erou. A vždycky se něco našlo... Ale jak se Hardin postupně měnil a zklidňoval, strašně moc jsem mu držela palce.
Tessa je prostě Tessa :-) Díky Hardinovi se též změnila, zamotali si hlavu navzájem, láska, která jim vydrží až do konce života...

ALE... celý obrázek na Hardina a Tessu mi jaksi pokazil celý závěr série. Kdyby se celý děj ukončil ještě v časové linii, kdy oba studovali, max po studiích... Aby v očích zůstali stále jako "studenti", ale jak se pak hodně skákalo po rocích, řešili děti, těhotenství, prostě mi to k nim moc nešlo po tom všem, co se všechno řešilo a kvůli čemu byli stále na kordy, chápu, dospěli, ale...

Za mě dávám celé sérii 4**** a už se těším na duben, jak budu brblat u filmu, jak jsem si všechno představovala jinak :-)

Monni

Rozhodla jsem se, že nebudu hodnotit jednotlivé knihy zvlášť, ale zhodnotím sérii jako celek. Jelikož jsem všechny knížky přečetla během šesti dnů. Prostě jsem to vůbec nemohla odložit a sotva jsem dočetla jednu hned jsem se vrhla na další. Každý byl ukončen tak, že to ani jinak nešlo a nedělalo mi problém přečit za den klidně i 300-400 stran. A čtení do tří do rána? S touhle sérii brnkačka. Absolutně to nešlo odložit a dokonale mě to vytáhlo ze čtecí krize. Hardina jsem si naprosto zamilovala a Tessu taky. I když mi chvilkama lezli děsně na nervy a klepala jsem si na čelo a obdivovala co je ta holka ochcotná vydržet. Na jednu stranu jsem nechápala a na druhou stranu jsem věděla proč to všechno dělá, jak Hardin, tak i Tessa (druhá strana asi převládala). Série mě dokonale vytrhla ze čtecí krize.

První díl byl super. Chvilkama mi to připomnalo 50 odstínů naštěstí bez té ukňourané ,,vnitřní bohyně" a trochu mi tam vadilo, že tam nejsou kapitoly z pohledu Hardina. Hodně mě zajímalo co se mu honí hlavou. Takže se mi líbilo, když jsem ve druhé knize zjistila, že tam už kapitoli z jeho pohledu jsou. :D 4/5

Druhý díl mě přišel takový docela nic moc. Většinu knihy to mezi nimi bylo jako na horské dráze nahoru a dolů, ale i tak se od něj nedalo odtrhnout. Hlavně od kapitol z Hardinova pohledu, které mě bavily víc. 3/5

Třetí díl se mi asi líbil nejvíc. Některé části tam být sice nemusely, tím by se kniha zkrátila, ale zase tolik mi to nevadilo. A na konci jsem naplno zjistila co znamená spojení ,,otevřela pusu a zalapala po dechu". Po přečtení třetího dílu mi začaly docházet náznaky, které celou knihu doprovázely a já je nějak neregistrovala.4,5/5

Čtvrtý díl byl prostě konečný a posledních 100 stránek jsem četla neuvěřitelně pomalu, protože se mi s jejich příběhem nechtělo loučit. Ke konci jsem chvilka nevěděla jak to teda s nima bude. Což bylo super. 4/5

Celou sérii bych hodnitila asi 4,5/5. rozhodně jsem obdivovala jak autorka dokázala dokonale ukončovat jednotlivé díly tak, že okamžitě musíte začít číst další. Kapitoly z pohledu Hardina byly pro mě lepší jako ty z pohledu Tess. Možna proto, že celý prvn díl je psaný jen z jejího pohledu.

Sérii rozhodně doporučuji, ale upozorňuji, že se nemusí líbit každému. Já osobně mám poslední dobou máladu pouze na tyto žánry, takže mě to ohromilo. A doporučji mít všechny díly hned po ruce. Já osobně bych třeba nevydržela čekat po dočten jednoho dílu např. měsíc na další :D