Úterní ženy

Úterní ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122417/bmid_uterni-zeny-Rlv-122417.jpeg 4 348 108

Úterní ženy série

Zábavný román o cestě, která všechno změní Kdyby se setkaly dnes, patrně by se nikdy nespřátelily. Ale od doby, kdy před patnácti lety navštěvovaly kurs francouzštiny, jsou z pěti žen okolo čtyřicítky nejlepší kamarádky. Každé první úterý v měsíci se scházejí ve své nejoblíbenější restauraci – úspěšná, výřečná obhájkyně Caroline; Judith, přecitlivělá královna dramatu; Eva, oddaná matka čtyř dětí s pohřbenými pracovními ambicemi; ustavičně zamilovaná a dobře naladěná designérka Kiki, která pořád čeká, až se jí podaří prorazit; a Estella, atraktivní a elegantní manželka lékárníka, s přeplněným šatníkem a nádherně ostrým jazykem. Jednou ročně spolu pětice vyjíždí na krátkou dovolenou. Ale letos je všechno jinak: Judith čerstvě ovdověla. Po smrti svého muže najde deník, který si vedl při svém putování do Lurd. Arne onemocněl rakovinou, a tak se do cíle nikdy nedostal. Pětice kamarádek se rozhodne, že Arneho pouť dokončí za něj – ale netuší, do čeho se pouštějí. Krok za krokem přicházejí na stopu tajemství, které jim obrátí životy vzhůru nohama a konfrontuje je s překvapivými skutečnostmi. Svatojakubská pouť, která měla podpořit truchlící Judith, všem pěti přítelkyním otevře oči. Nic není ve skutečnosti takové, jak to vypadá.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Host

Die Dienstagsfrauen , 2010

tulipi
tulipi
30.01.2022

Knížku jsem dostala jako dárek, který mne pobavil určitou podobností (jsme ale "jen" tři). Oddechovka, kterou jsem postupně dostala od těch "svých holek" komplet a stejně tak (postupně) i četla. Zábavné čtení na dovolenou, nebo, když prostě potřebujete "vypnout".

hapac
hapac
27.08.2021 4 z 5

Dle komentářů jsem neměla žádné velké očekávání, ale putování úterních žen do Lurd jsem si docela užila.

Ajda300
Ajda300
12.07.2021 3 z 5

Jednoduchý příběh na jeden den. Nic převratného ale na zabavení stačí.

Surikata369
Surikata369
08.07.2021 2 z 5

Neurazí, nenadchne. Potřebovala jsem něco hodně nenáročnýho a tohle to tedy je. Přečteno za den, do hloubky ta knížka fakt nejde.

Teri27
Teri27
19.03.2021 2 z 5

Zápletka dobrá, nenapadla by mě, ale čekala jsem asi víc.

Lutzka
Lutzka
20.02.2021 3 z 5

Přečteno v rámci Čtenářské výzvy. Prvni dvě třetiny se v knize nic zásadního neděje, není ani nějak zvlášť zábavná, chtěla jsem knihu odložit. Až na cca 175. straně dostala kniha trochu spád, za to přídávám 3. hvězdu. Nenáročná četba, neohromí, neurazí. Na podobné téma - ženy přítelkyně různých osudů a povah na jednom místě - byly napsány i lepší/zábavnější knihy.

girdi
girdi
18.02.2021 4 z 5

Pět přítelkyň, každá jiná a před nimi dlouhá cesta. Když teď přemýšlím, co o této čtivé a zábavné knize, jež rozkrývá i mnoho komplikovaných a hlubokých témat, napsat, tak se mi trochu vkrádá srovnání se Sexem ve městě, ale teda bez sexu :-) Některá témata jsou velmi těžká, příroda stále dechberoucí a "tajemství" udržuje napětí až do konce knihy. Oddechové čtení s přesahem. Dobrý objev díky čtenářské výzvě, rozhodně doporučuji.

Ivana11
Ivana11
29.12.2020 4 z 5

Do knihy jsem se pustila díky Čtenářské výzvě, ale vůbec nelituji. Bylo to příjemné, vtipné a pohodové početní, přestože na své pouti do Lurd ženy neměly vše jednoduché.

lucakuca
lucakuca
19.12.2020 4 z 5

Holky udělaly bláznivinu - vydaly se do Lurd. Každá zažije přerod, až samozřejmě na drtičku citů. Pohodička čtení bez puchýře. :-) Představování lásky svým rodičům. Přiznám se, to mě tak rozchechtalo, že se v neurčitých intervalech stále otřásám chechotem... Ta hvězda navíc mi tam sama naskočila a způsobila to jen ta jedna kapitola....

douchova11
douchova11
18.12.2020 2 z 5

Na knížku jsem se moc těšila, ráda čtu příběhy o putování. Ale bohužel jsem velice zklamaná - kniha nemá spád, je rozkouskovaná na podivné pidi kapitoly, takže než se nějaká část rozjede, tak hned skončí. Pro mě velké zklamání, v dalších příbězích úterních žen nemám náladu pokračovat :-((

LucySmile
LucySmile
06.12.2020 3 z 5

Zajímavé a oddechové čtení. Tuto knihu jsem si vybrala na základě Čtenářské výzvy a udělala jsem dobře. Člověk se zamyslí nad svým životem... Těším se, až si přečtu druhý díl.

ArwenEvenstar
ArwenEvenstar
10.11.2020 3 z 5

Kniha vypráví o dlouholetém přátelství pěti žen, které se společně vydají na Svatojakubskou pouť. Důvod k cestě mají jasný, ale v závěru putování se dostaví úplně jiný výsledek, než každá z nic očekávala.

Velmi se mi líbila myšlenka, že utéct před vlastní lží není možné, protože se vrací jako bumerang, jehož cesta zpět je sice přibržděna současným uspěchaným světem, ale jednoho dne se stejně vrátí. Otázka je kdy k tomu dojde a jak budeme schopni se vyrovnat s nepříjemnostmi, které to s sebou přinese.

renisla
renisla
01.11.2020 5 z 5

Tento typ literatury nečtu a přesto je kniha brilantní a toužím po pokračování a nebo filmové adaptaci. Ačkoliv zamyšlení nad tím co je v životě důležité, o tom vlastně Svatojakubská pouť je, bylo na můj vkus velmi okrajově rozebráno, ale postavy jsem vykresleny živě, jejich osudy celkem také. Zaujal mne hlavně jeden...

martina.culik
martina.culik
01.11.2020 3 z 5

Zajímavé oddechové čtení o svatojakubské pouti, které donutí čtenáře zamyslet se nad tím, co je vlastně v životě podstatné.

tereija
tereija
30.10.2020 3 z 5

Oddechové čtení. Četlo se to rychle.

Marketti
Marketti
25.10.2020 3 z 5

Nudila jsem se. Čekala jsem na pointu a ta mě také nenadchla. Bylo to dobře napsané, ale děj bohužel ne pro mě.

Baruš111
Baruš111
21.10.2020 5 z 5

Knížku doporučuji, hodně mě bavila a byli tam zajímavé zápletky, co se dozvěděli u konce cesty za tajemství a odhalení jsem nečekala.

Booky84
Booky84
09.10.2020 3 z 5

Klidné a pohodové čtení na jedno odpoledne/večer. Děj neurazí a ani zvlášť nenadchne.

ferdada
ferdada
03.10.2020 3 z 5

Oddyyyyych. A asi nemá větší ambice. I takového čtiva je třeba, si myslím. Tak to beru.

lencin
lencin