Úterní ženy

Zábavný román o cestě, která všechno změní Kdyby se setkaly dnes, patrně by se nikdy nespřátelily. Ale od doby, kdy před patnácti lety navštěvovaly kurs francouzštiny, jsou z pěti žen okolo čtyřicítky nejlepší kamarádky. Každé první úterý v měsíci se scházejí ve své nejoblíbenější restauraci – úspěšná, výřečná obhájkyně Caroline; Judith, přecitlivělá královna dramatu; Eva, oddaná matka čtyř dětí s pohřbenými pracovními ambicemi; ustavičně zamilovaná a dobře naladěná designérka Kiki, která pořád čeká, až se jí podaří prorazit; a Estella, atraktivní a elegantní manželka lékárníka, s přeplněným šatníkem a nádherně ostrým jazykem. Jednou ročně spolu pětice vyjíždí na krátkou dovolenou. Ale letos je všechno jinak: Judith čerstvě ovdověla. Po smrti svého muže najde deník, který si vedl při svém putování do Lurd. Arne onemocněl rakovinou, a tak se do cíle nikdy nedostal. Pětice kamarádek se rozhodne, že Arneho pouť dokončí za něj – ale netuší, do čeho se pouštějí. Krok za krokem přicházejí na stopu tajemství, které jim obrátí životy vzhůru nohama a konfrontuje je s překvapivými skutečnostmi. Svatojakubská pouť, která měla podpořit truchlící Judith, všem pěti přítelkyním otevře oči. Nic není ve skutečnosti takové, jak to vypadá....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/122417/uterni-zeny-122417.jpg 3.8199

Úterní ženy (1.)

Vydáno:, Host

Die Dienstagsfrauen (2011)

Kniha Úterní ženy

koudelu

Asi jsem od toho čekala víc. Taková oddychovka, příběh pěti přítelkyň, některé věnováno více prostoru, některé méně. Nijak zvlášť mě nezaujalo.

alenkacermi

Nejvíc mě bavila ta cesta - puchýře, únava, radost z chůze, dusno pod pláštěnkou, slunce, déšť, i to naprosté vyčerpání. Znám pocity těch žen, jak si srovnají priority ( co je vlastně důležité a co ne) a domů se vrátí šťastné a odpočaté. No. Jak které.....

Atanone
21.12.2018

Ani nespočítám, kolikrát jsem tu knihu chtěla odložit. Když jsem si uvědomila, že podvědomě hledám důvody, proč nečíst, došlo mi, že je něco špatně. První kapitoly slibné, ale pak se pro mě uvěřitelnost postav propadla někam mezi "Sex ve něstě" a "Gossip Girl". Možná za to můžou moje katolické základy, že mi přišlo nepatřičné utéct z cesty do Lurd, takže jsem zatla zuby a s tou neuvěřitelnou pětkou šla dál. Druhá polovina knihy a hlavně závěr sice posunuly knihu do kategorie "jsem ráda, že jsem si to přečetla", ale že by mě zajímalo, jak to s nimi bylo dál, to ne.

Každopádně co jsem si z knihy odnesla, je čerstvě oprášená vděčnost za moje úžasné přítelkyně, obzvlášť za tu „nej“. Letos jsme oslavily 30 let, co se známe a shodly jsme se na tom, že náš vztah je bezkonkurenčně nejdelší a nefunkčnější ze všech vztahů, které jsme kdy s kým měly. Pánové prominou.

Evišťátko
29.09.2018

Tak takhle si představuji duchovní četbu! Paráda! Propracované jednotlivé postavy a jejich osudy , v pozadí neustále napětí, a nechybí i humor. Nazvat Lurdy katolickým dysneylandem mě dostalo! A přitom je kniha plná úcty k víře jako takové, poutní místo Lurdy nevyjímaje.

Mahulenka86
14.07.2018

Průměr, který stačí přečíst pouze jednou. Nicméně další díly vyzkouším.

aneta.giraffe
18.04.2018

Me se to libilo. Splnilo to me ocekavani - nenarocne cteni. To co jsem cekala jsem dostala. Oddych od krimi a sci-fi.
Az z toho clovek dostane chut taky s partou kamaradek nekam vyrazit. ;-)

Kryštofka
26.03.2018

Oddechovka bez nějakých větších nároků na čtenáře.

bigbabe
01.10.2017

Průměrná četba, proto tři hvězdičky, ale super nedělní odpočinek. Určitě si přečtu i další díly.

Svatojakubská cesta (Camino de Santiago)

Monika Peetz
německá, 1963