Úterní ženy

Úterní ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122417/bmid_uterni-zeny-Rlv-122417.jpeg 4 350 108

Úterní ženy série

Zábavný román o cestě, která všechno změní Kdyby se setkaly dnes, patrně by se nikdy nespřátelily. Ale od doby, kdy před patnácti lety navštěvovaly kurs francouzštiny, jsou z pěti žen okolo čtyřicítky nejlepší kamarádky. Každé první úterý v měsíci se scházejí ve své nejoblíbenější restauraci – úspěšná, výřečná obhájkyně Caroline; Judith, přecitlivělá královna dramatu; Eva, oddaná matka čtyř dětí s pohřbenými pracovními ambicemi; ustavičně zamilovaná a dobře naladěná designérka Kiki, která pořád čeká, až se jí podaří prorazit; a Estella, atraktivní a elegantní manželka lékárníka, s přeplněným šatníkem a nádherně ostrým jazykem. Jednou ročně spolu pětice vyjíždí na krátkou dovolenou. Ale letos je všechno jinak: Judith čerstvě ovdověla. Po smrti svého muže najde deník, který si vedl při svém putování do Lurd. Arne onemocněl rakovinou, a tak se do cíle nikdy nedostal. Pětice kamarádek se rozhodne, že Arneho pouť dokončí za něj – ale netuší, do čeho se pouštějí. Krok za krokem přicházejí na stopu tajemství, které jim obrátí životy vzhůru nohama a konfrontuje je s překvapivými skutečnostmi. Svatojakubská pouť, která měla podpořit truchlící Judith, všem pěti přítelkyním otevře oči. Nic není ve skutečnosti takové, jak to vypadá.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

Die Dienstagsfrauen , 2010

Maky78
13.04.2020 4 z 5

Dobrá oddechovka.
Zvládla jsem za dva dny ale nenudila :-)

Pdede
10.04.2020 2 z 5

Taková normální oddychovka, nepřekvapí, ale čte se dobře.

Martiiiik
07.04.2020 3 z 5

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy a nic moc nečekala.. Nebylo to špatné :-) Bylo to ale docela rozvláčné, občas se to docela táhlo.. Hodně se přeskakuje, občas se člověk musí zamyslet kdo co kdy jak a proč :-) Dějové zvraty byly nečekané a velmi překvapivé, což velmi oceňuji :-) Ale za mě ty tři hvězdy odpovídají, ale věřím, že tento žánr své oblíbené čtenáře má.. :-)

Mufa
27.03.2020 4 z 5

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Podle komentářů jsem nečekala nic moc, ale líbilo se mi to hodně. Vůbec jsem se nenudila

Kjája
20.03.2020 3 z 5

Až na posledních pár stránek to bylo celkem nudné..

jitka7326
10.03.2020 1 z 5

Přečteno v rámci ČV. Moc mě to nenadchlo. Nejvíc mě bavila cesta do Lurd. Vzhledem k většímu počtu hlavních postav si může čtenář vybrat tu svoji oblíbenou.

Hanka123
26.02.2020 5 z 5

Čekala jsem klasický romantický příběh s jasnou zápletkou hned od začátku, čímž opravdu není. Kniha byla opravdu zajímavá

Květinka008
23.02.2020 3 z 5

Dobře se čtoucí vtipná oddechovka. Jen nečekat žádnou hloubku, co se týče děje i vývoje jednotlivých postav, šlo by to i líp. Každopádně fajn.

Marcik7
23.02.2020 4 z 5

Příběh pěti žen a jejich putování do Santiaga de Compostelly, během kterého každá z nich prožívá životní proměnu. Pěkný příběh s psychologickým přesahem.

Kadlik85
24.01.2020 4 z 5

Pěkná oddechovka ..... :-)

Amneris
23.01.2020 3 z 5

Knihu jsem si vybrala v rámci Čtenářské výzvy. Abych pravdu řekla, tak mi styl psaní autorky moc nesedl, hodně často přeskakovala ze současnosti do minulosti jednotlivých žen a chvílemi jsem se dost ztrácela. Poslední stránky jsem četla se sebezapřením, protože jsem chtěla vědět, jak to s Úterními ženami dopadne...

nik077
19.01.2020 5 z 5

Pěkná kniha. Dobře se četla. Četla jsem k vůli čtenářské výzvě a vůbec nelituji.

babystar
13.01.2020 5 z 5

Tak tohle mi jako zábavná četba nepřipadlo. Naopak je to spíš román k zamyšlení. Příběh pětice kamarádek, kterým se na cestě do Lurd převrátil život naruby a každá našla samu sebe. Šťasten ten, kdo si nemusel projít svou "svatojakubskou poutí"!

yonda
27.08.2019 4 z 5

Četla jsem všechna tři volná pokračování. Hlavních postav je zde hned několik ,takže jsem měla šanci si i vybrat svou oblíbenou.

koudelu
03.04.2019 3 z 5

Asi jsem od toho čekala víc. Taková oddychovka, příběh pěti přítelkyň, některé věnováno více prostoru, některé méně. Nijak zvlášť mě nezaujalo.

alenkacermi
01.02.2019 4 z 5

Nejvíc mě bavila ta cesta - puchýře, únava, radost z chůze, dusno pod pláštěnkou, slunce, déšť, i to naprosté vyčerpání. Znám pocity těch žen, jak si srovnají priority ( co je vlastně důležité a co ne) a domů se vrátí šťastné a odpočaté. No. Jak které.....

Atanone
21.12.2018 4 z 5

Ani nespočítám, kolikrát jsem tu knihu chtěla odložit. Když jsem si uvědomila, že podvědomě hledám důvody, proč nečíst, došlo mi, že je něco špatně. První kapitoly slibné, ale pak se pro mě uvěřitelnost postav propadla někam mezi "Sex ve městě" a "Gossip Girl". Možná za to můžou moje katolické základy, že mi přišlo nepatřičné utéct z cesty do Lurd, takže jsem zatla zuby a s tou neuvěřitelnou pětkou šla dál. Druhá polovina knihy a hlavně závěr sice posunuly knihu do kategorie "jsem ráda, že jsem si to přečetla", ale že by mě zajímalo, jak to s nimi bylo dál, to ne.

Každopádně co jsem si z knihy odnesla, je čerstvě oprášená vděčnost za moje úžasné přítelkyně, obzvlášť za tu „nej“. Letos jsme oslavily 30 let, co se známe a shodly jsme se na tom, že náš vztah je bezkonkurenčně nejdelší a nefunkčnější ze všech vztahů, které jsme kdy s kým měly. Pánové prominou.

Evišťátko
29.09.2018 5 z 5

Tak takhle si představuji duchovní četbu! Paráda! Propracované jednotlivé postavy a jejich osudy , v pozadí neustále napětí, a nechybí i humor. Nazvat Lurdy katolickým dysneylandem mě dostalo! A přitom je kniha plná úcty k víře jako takové, poutní místo Lurdy nevyjímaje.

Mahulenka86
14.07.2018 3 z 5

Průměr, který stačí přečíst pouze jednou. Nicméně další díly vyzkouším.

aneta.giraffe
18.04.2018

Me se to libilo. Splnilo to me ocekavani - nenarocne cteni. To co jsem cekala jsem dostala. Oddych od krimi a sci-fi.
Az z toho clovek dostane chut taky s partou kamaradek nekam vyrazit. ;-)

zfilmováno poutníci Svatojakubská cesta Lurdy

Monika Peetz