Úterní ženy mezi bylinami a řepou

Úterní ženy mezi bylinami a řepou

Kiki, vynervovaná ze špatného vzduchu, nekonečných problémů s parkováním a ruchu ze staveniště vedle jejich bytu v Kolíně, se rozhodne odstěhovat s mužem a dvouletou dcerkou na venkov. V oblasti Meklenburské jezerní plošiny si chce otevřít penzion pro vystresované lidi z města, jako je ona a její přítelkyně, a pěstovat vlastní zeleninu. Bohužel se ukáže, že opuštěná budova staré školy, stojící na půl cesty mezi Berlínem a Hamburkem, je absolutní ruina. Tři týdny před slavnostním otevřením Kiki uzná, že sama dokončení penzionu nezvládne, a bubnuje na poplach. Úterní ženy přijíždějí přiložit ruku k dílu. Každá z nich si s sebou přiváží i část svého všedního života. Hádky, lži, zrada ani Kikino stěhování na východ — nic z toho nedokáže Úterní ženy rozeštvat. Leda snad muž. Šarmantní muž s tajným posláním....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/207119/uterni-zeny-mezi-bylinami-a-repou-eDo-207119.jpg 473

Úterní ženy (3.)

Die Dienstagsfrauen zwischen Kraut und Rüben (2013)

Vydáno:, Host

ivanaci

Tento díl mě vůbec nezaujal. Dle mě nejslabší díl. Odložila jsem nedočtené

niika
14.01.2017

Kniha byla velice příjemná, jen měla pomalý rozjezd. Ale stojí za to to překonat.

simviki
12.12.2016

O úterních ženách už jsem psala. Fandím jim a mám je ráda. V téhle knize se navíc všechno rozběhne rychleji a najdete tam i napětí, dobrodružství a ..šťastný konec.

Ladiva
30.08.2016

Aj tretí diel sa príjemne čítal a aj zabavil, ale zdal sa mi slabší, ako predchádzajúce dva diely.

petunkav
24.05.2016

I poslední díl této série se mi moc líbil. Opět moc pěkné oddychové čtení, opět mě kniha nutila přemýšlet o svém životě a o mých vlastních hodnotách.

Aleh
24.04.2016

Úterní ženy mezi bylinami a řepou jsem si v knihovně vybrala díky zvláštnímu názvu a také místu, ke kterému se vztahuje děj této knihy. Kraj spolkové republiky Meklenbursko-Přední Pomořany jsem několikrát navštívila. Je vidět široko daleko, samá rovina, říčky, jezera a v dáli nekonečné moře, časté je pošmourné počasí, ale klidný jakoby zpomalený život uprostřed přírody. Slyšet je jen nízko létající ptáky. Je to taková moje soukromá představa konce světa... Takové místo k životu si vybrala jedna z Úterních žen Kiki, aby unikla rychlému tempu života ve městě a založila tady penzion. Úterní ženy přijíždějí a do děje vstupuje i tajemný pan Steiner... Je to oddychová četba. Žádná detektivka, ale poklidně plynoucí děj. V tom našem zběsile rychlém světě se trochu zastavte a čtěte,

Selinute
23.10.2015

Úsměvný a čtivý příběh pěti naprosto odlišných žen, které spojuje dlouholeté přátelství, je ta správná volba na podzimní četbu. Proč? Dokáže zaujmout, zlepšit náladu i pozitivně naladit. Co více si přát.....

Modrý medvěd
13.06.2015

Nejlepší kniha této minisérie. Pro mne blízké téma + několikrát jsem se od srdce zasmála, což je v poslední době méně časté. Ne zrovna sranda k popukání, ale takové to milé zasmání.

jasmína
08.04.2015

Bohužel mě tento díl nezaujal, nedokázala jsem se vůbec vžít do postav ani do děje..

Verrrunka
16.02.2015

Opět zábavné a oddechové čtení, tentokrát i s malou detektiní zápletkou, kterou jsem bohužel hned prokoukla :-)
Doufám, že brzy vyjde další díl, protože mi Úterní ženy budou opravdu chybět!

Neri
08.02.2015

Pěkný, čtivý román o síle ženského přátelství. Možná trochu zidealizované, ale přesto dobré čtení.

Antoaneta
15.01.2015

Moje první kniha této autorky a rozhodně si přečtu i další díly.Kniha mně bavila od začátku až do konce stránky lehce ubíhaly četlo se mi velmi dobře.Nic jsem od knihy neočekávala a jsem překvapená styl autorky se mi líbí.Bylo to milé pohodové čtení o kamarádkách jejichž přátelství prověří společné úsilí pomoci jedné z nich a také zájem o jednoho muže , i spousta nečekaných náhod,lží a hádek.Ustojí Kiki s manželem všechny potíže a podaří se jim splnit jejich sen?Přijmou je lidé z venkova mezi sebe?A kdo je ten tajemný muž kterého stále potkávají?Odpovědi naleznete v knize,určitě stojí za přečtení.

Racík
29.11.2014

Oddychové čtení, nemusíte přemýšlet, nic řešit, jen prostě čtete...

misssicccka
03.11.2014

ach jo, tak já mám pocit sestupné tendence...těšila jsem se, co ty baby dokážou, myslím, že měly navíc, autorka mě ale nejvíc, nejvíc zklamala tím jakoby rádoby krimi prvkem v podobě Steinera a ještě ten happy end na konci? já myslím, že si takový příběh moje společnice pro osamělé dlouhé večery nezasloužily :(

Jodie
01.11.2014

Po slabším druhém dílu tento opět dosahuje kvalit prvního, Úterní ženy jsou skvělé především svou rozmanitostí a schopností přitahovat bizarní situace, doufám, že autorka přidá ještě nějaký další díl.

Kopretina_aku
26.10.2014

Moje první setkání s Úterními ženami mě donutí si pořídit i předešlé díly. Velmi milé čtení o tom, co dokáže přátelství a jak je důležité. Výborně jsme se bavila.

Renda
05.10.2014

Někde jsem četla, že je to oddychová četba. Tak tedy, je to úžasná oddychová kniha.

Monika Peetz

Monika Peetz