Úterní ženy mezi bylinami a řepou

Úterní ženy mezi bylinami a řepou https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207119/bmid_uterni-zeny-mezi-bylinami-a-repou-eDo-207119.jpg 4 130 35

Úterní ženy série

< 3. díl

Kiki, vynervovaná ze špatného vzduchu, nekonečných problémů s parkováním a ruchu ze staveniště vedle jejich bytu v Kolíně, se rozhodne odstěhovat s mužem a dvouletou dcerkou na venkov. V oblasti Meklenburské jezerní plošiny si chce otevřít penzion pro vystresované lidi z města, jako je ona a její přítelkyně, a pěstovat vlastní zeleninu. Bohužel se ukáže, že opuštěná budova staré školy, stojící na půl cesty mezi Berlínem a Hamburkem, je absolutní ruina. Tři týdny před slavnostním otevřením Kiki uzná, že sama dokončení penzionu nezvládne, a bubnuje na poplach. Úterní ženy přijíždějí přiložit ruku k dílu. Každá z nich si s sebou přiváží i část svého všedního života. Hádky, lži, zrada ani Kikino stěhování na východ — nic z toho nedokáže Úterní ženy rozeštvat. Leda snad muž. Šarmantní muž s tajným posláním.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

Amazon.co.uk Die Dienstagsfrauen zwischen Kraut und Rüben , 2013

simviki
12.12.2016 5 z 5

O úterních ženách už jsem psala. Fandím jim a mám je ráda. V téhle knize se navíc všechno rozběhne rychleji a najdete tam i napětí, dobrodružství a ..šťastný konec.

Ladiva
30.08.2016 4 z 5

Aj tretí diel sa príjemne čítal a aj zabavil, ale zdal sa mi slabší, ako predchádzajúce dva diely.

petunkav
24.05.2016 5 z 5

I poslední díl této série se mi moc líbil. Opět moc pěkné oddychové čtení, opět mě kniha nutila přemýšlet o svém životě a o mých vlastních hodnotách.

Aleh
24.04.2016 4 z 5

Úterní ženy mezi bylinami a řepou jsem si v knihovně vybrala díky zvláštnímu názvu a také místu, ke kterému se vztahuje děj této knihy. Kraj spolkové republiky Meklenbursko-Přední Pomořany jsem několikrát navštívila. Je vidět široko daleko, samá rovina, říčky, jezera a v dáli nekonečné moře, časté je pošmourné počasí, ale klidný jakoby zpomalený život uprostřed přírody. Slyšet je jen nízko létající ptáky. Je to taková moje soukromá představa konce světa... Takové místo k životu si vybrala jedna z Úterních žen Kiki, aby unikla rychlému tempu života ve městě a založila tady penzion. Úterní ženy přijíždějí a do děje vstupuje i tajemný pan Steiner... Je to oddychová četba. Žádná detektivka, ale poklidně plynoucí děj. V tom našem zběsile rychlém světě se trochu zastavte a čtěte,

Selinute
23.10.2015 4 z 5

Úsměvný a čtivý příběh pěti naprosto odlišných žen, které spojuje dlouholeté přátelství, je ta správná volba na podzimní četbu. Proč? Dokáže zaujmout, zlepšit náladu i pozitivně naladit. Co více si přát.....

Modrý medvěd
13.06.2015 4 z 5

Nejlepší kniha této minisérie. Pro mne blízké téma + několikrát jsem se od srdce zasmála, což je v poslední době méně časté. Ne zrovna sranda k popukání, ale takové to milé zasmání.

jasmína
08.04.2015 3 z 5

Bohužel mě tento díl nezaujal, nedokázala jsem se vůbec vžít do postav ani do děje..

Verrrunka
16.02.2015 4 z 5

Opět zábavné a oddechové čtení, tentokrát i s malou detektiní zápletkou, kterou jsem bohužel hned prokoukla :-)
Doufám, že brzy vyjde další díl, protože mi Úterní ženy budou opravdu chybět!

Neri
08.02.2015 4 z 5

Pěkný, čtivý román o síle ženského přátelství. Možná trochu zidealizované, ale přesto dobré čtení.

Antoaneta
15.01.2015 4 z 5

Moje první kniha této autorky a rozhodně si přečtu i další díly.Kniha mně bavila od začátku až do konce stránky lehce ubíhaly četlo se mi velmi dobře.Nic jsem od knihy neočekávala a jsem překvapená styl autorky se mi líbí.Bylo to milé pohodové čtení o kamarádkách jejichž přátelství prověří společné úsilí pomoci jedné z nich a také zájem o jednoho muže , i spousta nečekaných náhod,lží a hádek.Ustojí Kiki s manželem všechny potíže a podaří se jim splnit jejich sen?Přijmou je lidé z venkova mezi sebe?A kdo je ten tajemný muž kterého stále potkávají?Odpovědi naleznete v knize,určitě stojí za přečtení.

Racík
29.11.2014 3 z 5

Oddychové čtení, nemusíte přemýšlet, nic řešit, jen prostě čtete...

misssicccka
03.11.2014 3 z 5

ach jo, tak já mám pocit sestupné tendence...těšila jsem se, co ty baby dokážou, myslím, že měly navíc, autorka mě ale nejvíc, nejvíc zklamala tím jakoby rádoby krimi prvkem v podobě Steinera a ještě ten happy end na konci? já myslím, že si takový příběh moje společnice pro osamělé dlouhé večery nezasloužily :(

Jodie
01.11.2014 4 z 5

Po slabším druhém dílu tento opět dosahuje kvalit prvního, Úterní ženy jsou skvělé především svou rozmanitostí a schopností přitahovat bizarní situace, doufám, že autorka přidá ještě nějaký další díl.

Kopretina_aku
26.10.2014 4 z 5

Moje první setkání s Úterními ženami mě donutí si pořídit i předešlé díly. Velmi milé čtení o tom, co dokáže přátelství a jak je důležité. Výborně jsme se bavila.

Renda
05.10.2014 5 z 5

Někde jsem četla, že je to oddychová četba. Tak tedy, je to úžasná oddychová kniha.

zfilmováno

Monika Peetz
německá, 1963
2012  73%Úterní ženy
2013  77%Sedm dní bez
2014  79%Úterní ženy mezi bylinami a řepou
2021  65%Neviditelné město
2017  68%Jedna + 1

Kniha Úterní ženy mezi bylinami a řepou je v