Úterní ženy

Úterní ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122417/bmid_uterni-zeny-Rlv-122417.jpeg 4 350 108

Úterní ženy série

Zábavný román o cestě, která všechno změní Kdyby se setkaly dnes, patrně by se nikdy nespřátelily. Ale od doby, kdy před patnácti lety navštěvovaly kurs francouzštiny, jsou z pěti žen okolo čtyřicítky nejlepší kamarádky. Každé první úterý v měsíci se scházejí ve své nejoblíbenější restauraci – úspěšná, výřečná obhájkyně Caroline; Judith, přecitlivělá královna dramatu; Eva, oddaná matka čtyř dětí s pohřbenými pracovními ambicemi; ustavičně zamilovaná a dobře naladěná designérka Kiki, která pořád čeká, až se jí podaří prorazit; a Estella, atraktivní a elegantní manželka lékárníka, s přeplněným šatníkem a nádherně ostrým jazykem. Jednou ročně spolu pětice vyjíždí na krátkou dovolenou. Ale letos je všechno jinak: Judith čerstvě ovdověla. Po smrti svého muže najde deník, který si vedl při svém putování do Lurd. Arne onemocněl rakovinou, a tak se do cíle nikdy nedostal. Pětice kamarádek se rozhodne, že Arneho pouť dokončí za něj – ale netuší, do čeho se pouštějí. Krok za krokem přicházejí na stopu tajemství, které jim obrátí životy vzhůru nohama a konfrontuje je s překvapivými skutečnostmi. Svatojakubská pouť, která měla podpořit truchlící Judith, všem pěti přítelkyním otevře oči. Nic není ve skutečnosti takové, jak to vypadá.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

Die Dienstagsfrauen , 2010

SladkaK
28.09.2020 2 z 5

Přes květnaté věty se ne a ne začíst. Zajímavé to začalo být na 232. stránce a přestalo na straně 234.

monte
26.09.2020 3 z 5

Slušná oddychovka

MojeMonca
17.09.2020

Lehké čtení na pláž

Dáma s hrnstjm
10.09.2020 3 z 5

Líbil se mi styl knihy, způsob, jakým autorka seznamovala s postavami a dějem byl zábavný a hravý. Postavy samotné mě ale příliš nezaujaly, některé byly až lehce za mojí hranicí snesitelnosti. Děj ale nebyl špatný, střípky o místech po Svatojakubské cestě velice zajímavé. Nevím, jestli tuhle partičku ještě někdy čtenářsky vyhledám...

cukrovka
09.09.2020 4 z 5

Čtivá oddechovka. Zajímavý nápad - dokončení poutní cesty za zemřelého manžela. Během této cesty si pětice kamarádek prochází duševním přerodem a proměnou pohledu na svůj život.

MisaK81
23.08.2020 4 z 5

Kniha patří do kategorie oddechové literatury. Přečetla jsem ji za dva dny. Líbilo se mi vykreslení jednotlivých postav, to se povedlo. Druhý díl si určitě přečtu.

Sůvička4
01.07.2020 3 z 5

Oddychová četba k vodě. Hezké momenty, ale celkově se mi to textu hůře začítalo a proti jiným knihám jsem nedala jedním dechem...

Ivanka83
30.06.2020 4 z 5

Po knize jsem v knihovně sáhla kvůli čtenářské výzvě a vůbec nelituji.
Moc hezky se četla. Putování po Svatojakubské pouti mě bavilo. Stále jsem přemýšlela co je na konci asi potká, ale toto jsem fakt nečekala.
Doporučuji.

Kerolka_P.
23.06.2020 odpad!

Zaujalo mě zvolené téma - dokončení pouti do Lurd za zesnulého manžela. Vydržela jsem celkem 85 stran, než jsem usoudila, že mytí nádobí bude smysluplněji využitý čas. Nemůžu knihu hodnotit jako celek, ale do strany 85 působila velmi laciným dojmem.

jituliste
19.06.2020

Velmi příjemná oddechovka.

Aleh
14.06.2020 4 z 5

Ráda čtu takové životní příběhy a fandím společným setkáním žen, které mají k sobě blízko, mají si co říci a mohou se na sebe navzájem spolehnout. Síla přátelství a soudržnosti je mocná. 5 žen, 5 životů, 5 osudů. A přeci mají mnoho společného. Setkání, která mnohé napoví, pomohou. potěší a překlenou i těžká životní období. Jak bych se těšila na každé první úterý v měsíci.Čtení pro ženy.

Ira13
03.06.2020 4 z 5

Vybráno do čtenářské výzvy. Dobrý příběh, ale mohl být více propracovaný. Kniha se četla dobře, ke konci bylo docela překvapení. Řadím mezi odpočinkové čtení

lusila
03.06.2020 4 z 5

Príjemný oddychový príbeh s triezvou dávkou humoru.

haWranka
31.05.2020 3 z 5

Kniha by chtěla mít hrozně velkou hloubku a význam, ale nějak se jí to nedaří. Podobné příběhy mám ráda, ale tady jsem se nemohla začíst, hlavní hrdinky se mi do poloviny motaly, celou dobu jsem čekala na onu šokující pointu. A když to přišlo, tak mi to bylo ukradené. Prostě tyto ženy se mě nijak nedotkly. Škoda, čekala jsem víc...

coolpet.CP
27.05.2020 5 z 5

Knihu jsem si vybrala do Čtenářské výzvy a nic moc jsem od ni nečekala. Byla jsem mile překvapená.

Ola-la
01.05.2020 5 z 5

Knihu jsem vybrala jen kvuli knizni vyzve, ale prijemne mne prekvapila. Zivotni osudy vsech peti hlavnich postav mi byly blizke. Bylo to prijemne cteni, s troskou prekvapeni. Urcite prectu i dalsi knihy od teto autorky.

tereza1198
01.05.2020 4 z 5

Moc se mi to líbilo. Putovní pohodička, i když o vážných tématech. Mít pevnou síť přátel je to nejlepší na světě.

lark77
28.04.2020 4 z 5

Príjemná kniha, jednoduchým spôsobom opisuje osudy piatich žien. :-D

Pavlínka112
17.04.2020 4 z 5

Knihu jsem četla kvůli čtenářské výzvě a rozhodně jsem neudělala chybu. Moc mě bavilo, jak kniha pozvolna po částech popisovala osobnosti Úterních žen. Líbí se mi, že si čtenář může vybrat svého "favorita" a každá kapitola je trošku zaměřena na jednotlivou postavu. Často tedy text vybočuje z děje a zaměřuje se na minulost a myšlenkové pochody jednotlivých hrdinek. Chápu, že někdo možná považuje knihu za nudnou, protože s dějem se autorka opravdu moc nepředala a docela se to táhlo. Asi bych tento kousek tedy nedoporučovala lidem, kteří očekávají nějakou obrovskou akci, protože se žádné nedočkají, ale rozhodně bych knihu nepopsala jako špatnou, ikdyž byl děj zdlouhavý a pro někoho možná nezajímavý. Kladně hodnotím i vtipnost četby. Já osobně jsem byla spokojená a rozhodně mám v plánu číst i další díly.

zuza108
14.04.2020 3 z 5

Náhodně zapůjčená kniha do karantény. Nic moc jsem od ní nečekala, ale příjemně mě potěšila. Oddechové, nenáročné, pohodové čtení.

zfilmováno poutníci Svatojakubská cesta Lurdy

Monika Peetz