Úterní ženy

Úterní ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122417/bmid_uterni-zeny-Rlv-122417.jpeg 4 350 108

Úterní ženy série

Zábavný román o cestě, která všechno změní Kdyby se setkaly dnes, patrně by se nikdy nespřátelily. Ale od doby, kdy před patnácti lety navštěvovaly kurs francouzštiny, jsou z pěti žen okolo čtyřicítky nejlepší kamarádky. Každé první úterý v měsíci se scházejí ve své nejoblíbenější restauraci – úspěšná, výřečná obhájkyně Caroline; Judith, přecitlivělá královna dramatu; Eva, oddaná matka čtyř dětí s pohřbenými pracovními ambicemi; ustavičně zamilovaná a dobře naladěná designérka Kiki, která pořád čeká, až se jí podaří prorazit; a Estella, atraktivní a elegantní manželka lékárníka, s přeplněným šatníkem a nádherně ostrým jazykem. Jednou ročně spolu pětice vyjíždí na krátkou dovolenou. Ale letos je všechno jinak: Judith čerstvě ovdověla. Po smrti svého muže najde deník, který si vedl při svém putování do Lurd. Arne onemocněl rakovinou, a tak se do cíle nikdy nedostal. Pětice kamarádek se rozhodne, že Arneho pouť dokončí za něj – ale netuší, do čeho se pouštějí. Krok za krokem přicházejí na stopu tajemství, které jim obrátí životy vzhůru nohama a konfrontuje je s překvapivými skutečnostmi. Svatojakubská pouť, která měla podpořit truchlící Judith, všem pěti přítelkyním otevře oči. Nic není ve skutečnosti takové, jak to vypadá.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

Die Dienstagsfrauen , 2010

Kryštofka
26.03.2018 2 z 5

Oddechovka bez nějakých větších nároků na čtenáře.

bigbabe
01.10.2017 3 z 5

Průměrná četba, proto tři hvězdičky, ale super nedělní odpočinek. Určitě si přečtu i další díly.

medlovice
31.07.2017 2 z 5

Nalákal mě obal a titul. Myslela jsem že tyhle ženy budou něco jako feministky co chtějí změnit svět, něco všem dokázat , zbořit mýty nebo zažité zvyklosti. prostě ženy , které změnily minulost aby se staly budoucností. Ale tyto ženy se jen baví užívají si ve Francii a nic nemění. Dortíky na obalu asi ani upéct neumí.

petronella1
28.07.2017 5 z 5

Vybírala jsem na dovolenou nějakou oddechovku. A povedlo se. Ani jsem netušila, že tuhle knihu mám v knihovně. Příběh mě bavil a mělo to spád.

Chrusticek
18.05.2017 4 z 5

Knížka jsem mi líbil,a, fajn oddechovka , t.č. mě čeká poslední díl z trilogie Úterních žen.

cecetka
12.02.2017 2 z 5

Zacatek slibny, zaver mel spad, vse mezi tim nuda. Premyslela jsem, zda dat 3* nebo jen 2*. Vyhraly 2*, protoze jsem se u tohoto pribehu opravdu nudila:-( Dalsi dil necham bez povsimnuti.

vikaa
20.01.2017 4 z 5

Román pro ženy, který mě zaujal od prvních stránek. Mnohaleté přátelství pěti žen je podrobeno zkoušce pravdy, která vyplave na povrch při společném putování do Lurd. Tak trochu jsem těm úterním ženám záviděla nejen jejich přátelství, ale i jejich společnou cestu, která se postupně stává velkou osobní výzvou pro každou z nich...

JakubiRa
16.01.2017 4 z 5

Perfektně vykreslené charaktery žen. Myslím, že v každé z pěti hrdinek žena najde právě ten kousek světa, po kterém touží.

Riccia
07.01.2017 4 z 5

Příjemné čtení na dny dovolené. Od první poloviny se těžko vstávalo, od druhé poloviny to již šlo snáze, ale přesto jsem nedočkavě čekala, jak to vlastně všechno dopadne.

Maat
05.01.2017 3 z 5

Příjemná oddechovka. K přečtení mě nalákalo téma svatojakubské pouti, ale trošku mi vadilo, že příběh nebyl propracovanější. Do dalších knih už s největší pravděpodobností nepůjdu.

simviki
12.12.2016 4 z 5

Pět žen, pět charakterů, pět různých přístupů k životu… A víte co ? Já jsem jim záviděla. Záviděla jsem jim, že i po 15 letech se spolu měsíc co měsíc scházejí v jedné restauraci, přátelí se spolu, navzdory tomu, že je každou osud zavál na jiné místo a přiřkl jim jiné společenské postavení, jiný počet dětí…Mě se to bohužel moc nestává, přátelé z minulosti se připomínají maximálně PF-kem, nebo na sebe narazíme zcela náhodně ve stylu písně skupiny Katapult : „..Dneska těžko pokecáme, čas je mi v patách.. někdy příště.. “
Takže já smekám před úterními ženami a před všemi dalšími, které si takové přátelství dokázaly spolu udržet přes veškeré nepříznivé okolnosti a roky, co se přes ně přelily..
Příběhy to jsou všechny čtivé, vtipné, mnohdy neuvěřitelné a mnohdy zase zcela všední, jaké prožíváme my sami. Vřela doporučuji všem, které hledají něco jiného než zabijácké thrillery, tklivé zamilované romány nebo hlubokomyslné sondy do lidské duše..Ale pozor, neznamená to, že byste zde nenašli zajímavé myšlenky, které vás osloví. Naopak!

Dani25
21.11.2016 5 z 5

Mne sa tento príbeh páčil. Aj ja mám celoživotné priateľky, s ktorými preberáme všetky problémy aj radosti.

sarka-destiny
18.09.2016 4 z 5

Ach jo.... Knihu právě čtu, baví mě, je psána jednoduše, takže super oddychovka. Jen jsem asi dlouho nečetla "současné" romány a jsem velice nemile překvapená, že "product placement" funguje i v knihách.

Ladiva
19.08.2016 4 z 5

Veľmi príjemná kniha o priateľstve žien, ktoré je počas spoločnej akcie podrobené riadnej skúške. Hneď si idem prečítať aj ďalšie pokračovanie ich osudov.

AlenaV
17.05.2016 3 z 5

Oddychové, pohodové čtení.

petunkav
18.03.2016 5 z 5

Moc pěkné oddychové čtení. Zamyšlení nad životem, jaký každá z žen vede, mě také tak nějak nutilo přemýšlet o životě a okolí kolem mě. Vypadnout z pěvně zajetých kolejí, zastavit se a podívat se, jak to vlastně všechno je. Určitě si přečtu další pokračování. Moc se těším.

SBH
17.02.2016 3 z 5

Mě, absolutního odpůrce církve, zablešených ubytoven a trampingu, kniha na zlomek času přiměla uvažovat o účasti na svatojakubské pouti :-). Autorka přináší příjemnou změnu uvažování a kulturních souvislostí v záplavě anglosaské literatury. Vtipné a moudré životní postřehy jsem si vyloženě užívala.
Nicméně dávám pouhé 3 hvězdy a po dalších dílech již nesáhnu. Judith mi lezla na nervy od začátku. Evino odpoutání od rodiny bylo příliš radikální, jde to i jinak, vím to. Chudák Kiki se snažila zabránit pohromě, jenže ta ji nakonec stejně zavalila. Posledním hřebíkem do rakve byla Caroline, která se nepoučila obecnou platností úsloví, že každý dobrý skutek je po zásluze potrestán. Navíc o pravdivosti výroku, několikrát opakovaném, že obdobné přátelství by nevzniklo, kdyby se poznaly později, lze s úspěchem pochybovat, pokud ovšem jejich vzájemný vztah vůbec bylo přátelství.
Už nikdy víc. Drsnou realitu denně prožívám, nad knihami toužím SNÍT.

Nifredil
07.02.2016 4 z 5

Milé a příjemné čtení. Nečekala jsem nic a dostala příjemný příběh s fajn atmosférou. Mám ráda knihy o putování, mám ráda Provence, jih Francie i hory a nemám ráda plytké a jednoduché milostné romány nebo přeslazené romány o vztazích. A tady se mi všeho z uvedeného dostalo v tom správném poměru. A ano, není to nijak závratně hluboká kniha, ale právě v té příjemné atmosféře a tak akorát složitém ději je její příjemná stránka. Nabízí dost prostoru k domýšlení, k dosazení vlastních zkušeností a pocitů čtenářů, ale nenásilně, příjemně. Jako chytrý oddychový román ji můžu jen doporučit.

Alienn
17.01.2016 4 z 5

Konečně jsem si sehnala a dočetla první díl a tím se vyplnily nejasnosti a mezery, které jsem měla při čtení druhého dílu. Nebudu se nad knihou nijak hluboce zamýšlet, mně v té dané chvíli vyloženě sedla a vyprávění pěti kamarádek a jejich část životní cesty jsem doslova zhltla.

olejnice
13.08.2015 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a nápad na potkávání se každé první úterý v měsící se mi zdá super, škoda, že nemám takové spřízněné duše, které by do toho šly se mnou... Každopádně na dovolené, kde máte čas snít je to super kniha, obvzláště, když už jste slyšeli (nebo viděli) něco o Svatojakubské cestě (doporučuji film Pouť/ Way). Trochu si nedovedu představit jak se po této cestě jde s kufrem na kolečkách (!!??), ale je to román , že.. Takže se těším na další díly..

zfilmováno poutníci Svatojakubská cesta Lurdy

Monika Peetz