JakubiRa - Profil

Poslat zprávu

Jakubíčková Radka (žena) · Olomoucký kraj · statistiky · web

Aktivní: včera v 19:50(poprvé: 04.07.2016)
Body:196(0 autorů a 0 knih)
Palce:133 za komentáře, udělené: 94
Knihovny: Městská knihovna Hranice (Hranice)

Právě čtené knihy

Byt v Paříži
24.03.2019
Byt v Paříži 2019, G. Musso

Kdo jsem

S oblibou říkám, že na knize a kávě mám těžkou závislost. U kávy je to záležitost biologická v zájmu přežít denní nápor. U knihy souvisí s láskou :-) . Nemám vyhraněný žánr, který bych vnímala jako oblíbený. Kniha mě musí oslovit. Především tématem. A také mám své oblíbené autory, od kterých čtu nové a nové knihy.
Vystudovala jsem obor literatura a český jazyk. Ráda čtu a zamýšlím se nad posláním, které má kniha přinést. Nesoudím autora za téma, které si vybral. Vybral si je proto, že chtěl světu a lidem něco sdělit.
Mám ráda knížky, které osloví člověka a nejsou jen popsaným papírem. V dnešní době je knižní trh spíše nepřehledné tržiště, kde kvantita převládá nad kvalitou, množí se také hodnocení, které se vydávají za recenze a mohou ublížit knize i autorovi.
Já zde většinou hodnotím jen ty knihy, které se mi líbily nebo se mě nějakým způsobem dotkly. Nemám potřebu hodnotit úplně všechno, co přečtu, jen proto, abych měla co největší číslo, nebo abych od knížky odradila někoho, koho třeba může zaujmout.
Pravidelně přispívám recenzemi na stránky www.vaseliteratura.cz