Vánoční koleda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Obchodník Ebenezer Skruž je lakotný. Vlastně miluje jen jedno - peníze! Hromadí je a škudlí, kde se dá. Ani o Vánocích, svátcích klidu a míru, nedokáže být laskavý a štědrý. Brzy se ale má všechno změnit... O Štědrém dnu má Skruž podivnou vidinu, ve které ho navštíví jeho zemřelý společník Jakub Marley. Tajemným hlasem mu prozradí, že se mu zjeví tři duchové, kteří starému skrblíkovi pomůžou stát se lepším člověkem, pokud on bude chtít. Ke Skružovi skutečně postupně přijdou záhadní návštěvníci - duch minulých Vánoc, duch letošních Vánoc a duch příštích Vánoc. Připomenou mu jeho dětství, zavedou ho do chudé rodiny jeho písaře a ukážou mu, jaké štěstí prožívá o svátcích jeho nemajetný synovec se svými dětmi. Poslední duch odhalí obchodníkovi děsivou budoucnost... Zlému lakomci spadnou klapky z očí a rozhodne se pro zásadní životní změnu... ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50934/big_vanocni-koleda-wzP-243407.jpg 4.61409
Žánr:
Literatura světová, Novely, Povídky

Vydáno: , XYZ (ČR)
Originální název:

A Christmas Carol, 1843


více info...
Nahrávám...

Komentáře (327)

Kniha Vánoční koleda

Hakate
30. září

Klasika a tradice, jedna z mála knih, které čtu opakovaně každý rok.

marianasvestka
29. září

Má milovaná vánoční tradice. Už se těším, až si zapálím adventní věnec, za oknem bude sněžit a já se zachumlám do deky a začnu číst.


Adze
29. srpna

Sice bez peněz do hospody nelez, ale lásku a štěstí si za ně nekoupíš, ani kdyby ses přetrhl!

Charles Dickens mne touto knihou ohromil. Ať už hlavní postavou - Ebenezerem Skružem, kterého zajímá jen vlastní bohatství a pro peníze by se mohl utlouct, tak chudým písařem, který má hluboko do kapsy.
Knihu by měl přečíst každý - jednak, kvůli poučení, že každý, kdo je chamtivý, nepokorný a skromnost mu nic neříká má ještě šanci se změnit a jednak, kvůli excelentnímu příběhu, který se vám při čtení doslova vykresluje před očima.

Nakonec by se myšlenka příběhu dala shrnout takto: I ten, kdo má "srdce z kamene" se může změnit a stát se úplně jiným člověkem, avšak musí se změnit, co nejdříve, aby nebylo příliš pozdě

304
12. srpna

PENÍZE KAZÍ CHARAKTER, pokud se stávájí prioritní motivací a LÁSKU ZA NĚ NEKOUPÍŠ. Fantazie Charlese Dickense je zobrazena i na filmovém plátně. Kouzelná filmová zpracování by se neuskutečnila bez jeho kvalitního literárního umění, přispěl k propagaci vřelých citů.
"Mám vánoce" kdykoliv. Pomyslně slavím příchod nového života, pravého bohatství. Tak ráda se nechávám unášet do krajiny dětství.

Novodobá vánoční výzdoba občas postrádá ducha vánoc a někdy vkus. Ve výloze v jesličkách spokojeně odpočívaly průmyslové produkty, JEŽÍŠEK opět upadl předčasně v nemilost ...

Vánoční koleda bude nadále v srdcích znít dalším generacím, doporučuji.
V DK přečetlo 1990, hodnotilo 1389, krásně komentovalo 323, nejvíce palců 83.

Adrim
15. května

Jeden z nejhezčích příběhu, ke kterému se rok co rok vracím.

ydnac
15. května

Moc hezký příběh o tom, že peníze nejsou všechno, že člověk má pomáhat druhým a nemyslet jen na sebe...
No a já myslim, že každý kdo si tuhle pohádku četl, přesně tohle si říkal a byl nakonec dojatý nad napraveným Scroogem :-), ale kolik lidi by takového ducha v zádech potřebovalo.... :-)

munka
15. května

Pekný vianočný príbeh prečítaný kvôli výzve. Stálo to za to.

Arsi
23. dubna

Moc dobře napsaná kniha a navíc velmi poučná. Měl by si jí přečíst každý.

1 ...