Vánoční koleda

Obchodník Ebenezer Skruž je lakotný. Vlastně miluje jen jedno - peníze! Hromadí je a škudlí, kde se dá. Ani o Vánocích, svátcích klidu a míru, nedokáže být laskavý a štědrý. Brzy se ale má všechno změnit... O Štědrém dnu má Skruž podivnou vidinu, ve které ho navštíví jeho zemřelý společník Jakub Marley. Tajemným hlasem mu prozradí, že se mu zjeví tři duchové, kteří starému skrblíkovi pomůžou stát se lepším člověkem, pokud on bude chtít. Ke Skružovi skutečně postupně přijdou záhadní návštěvníci - duch minulých Vánoc, duch letošních Vánoc a duch příštích Vánoc. Připomenou mu jeho dětství, zavedou ho do chudé rodiny jeho písaře a ukážou mu, jaké štěstí prožívá o svátcích jeho nemajetný synovec se svými dětmi. Poslední duch odhalí obchodníkovi děsivou budoucnost... Zlému lakomci spadnou klapky z očí a rozhodne se pro zásadní životní změnu... ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50934/vanocni-koleda-wzP-243407.jpg 4.61210
Literatura světová, Novely

Jedním slovem nádhera..

KateBeckett

Kouzelný příbeh.

RipaRiba

Nejhezčí vánoční příběh co znám. Každé Vánoce se na ni těším, i když ve filmu s P. Stewartem. Knížku jsem dostala jako malá na Vánoce a hned si ji zamilovala. Ta nadčasovost je a bude vždy aktuální.

Luci-_-

Kniha je pro mne samozřejmostí v období Vánoc, stejně jako stejnojmenný animovaný film. Pohádková kniha se spoustou věcí k ponaučení.

Knihomolka506

Pěkný vánoční příběh provoněný skořicí a jablkem. Příběh, který určitě četlo hodně lidí. Příběh, který je vhodný skoro pro každý věk a krásně si u toho člověk oddechne a vrátí se do svých dětských let :)

Monika1717

Knižní verze mě nadchla víc než filmová. Bez Vánoční koledy by to nebyly Vánoce. Tolik moudrosti a morálního poučení bez plytkého mentorování na několika málo stranách. Myslím, že duchové by měli chodit i k jiným lidem a ne jen o Vánocích.

Liteket

Velmi silný příběh, který prostě patří k vánocům. Klasicky postavené vyprávění o zatrpklém staříkovi, který se na stará kolena polepší. Líbí se mi i Dickensova odpověď na otázku, proč se Scrooge choval tak, jak se choval....prostě srdcovka.

blackoutzuzi

Vánoční koleda je má srdcová záležitost a vždycky si tímto kouzelným příběhem zpříjemním den. Navíc se mi líbí, že se napohled jeví jako takový obyčejný příběh, ale ve finále je zde cítit silný přesah. Příběh je plný lidskosti a kouzla Vánoc :)

Dekameron
Dekameron