Vánoční koleda

Obchodník Ebenezer Skruž je lakotný. Vlastně miluje jen jedno - peníze! Hromadí je a škudlí, kde se dá. Ani o Vánocích, svátcích klidu a míru, nedokáže být laskavý a štědrý. Brzy se ale má všechno změnit... O Štědrém dnu má Skruž podivnou vidinu, ve které ho navštíví jeho zemřelý společník Jakub Marley. Tajemným hlasem mu prozradí, že se mu zjeví tři duchové, kteří starému skrblíkovi pomůžou stát se lepším člověkem, pokud on bude chtít. Ke Skružovi skutečně postupně přijdou záhadní návštěvníci - duch minulých Vánoc, duch letošních Vánoc a duch příštích Vánoc. Připomenou mu jeho dětství, zavedou ho do chudé rodiny jeho písaře a ukážou mu, jaké štěstí prožívá o svátcích jeho nemajetný synovec se svými dětmi. Poslední duch odhalí obchodníkovi děsivou budoucnost... Zlému lakomci spadnou klapky z očí a rozhodne se pro zásadní životní změnu... ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/50_/50934/vanocni-koleda-wzP-243407.jpg 4.61043

Klasické príbehy

A Christmas Carol (1843)

Literatura světová, Novely
Vydáno:, XYZ (ČR)

Kniha Vánoční koleda

Cher

Krásný vánoční příběh a velmi poučný.

Placi

Tradiční vánoční příběh, který jsem již viděl zpracovaný v několika podobách. Vánoční koleda se stala klasikou. Doporučuji číst během vánočního období se sváteční náladou.

Kryštofka

Vždycky, když čtu podobná kvalitní díla starších autorů, uvědomím si, jak dobrou mají logickou stavbu. Skoro jako hudební skladba. V tomto případě například: úvod, tři sloky, velké radostné finále. Neplácají se od ničeho k ničemu, neplýtvají slovy, ale neomylně míří k morálnímu poselství. I jazyk se mí líbí, i mnohé chytré myšlenky.

Shimy

Knihu jsem se rozhodla přečíst kvůli čtenářské výzvě a plánovala jsem ji číst před Vánoci. Bohužel to mi nevyšlo, ale i tak jsem ji stihla dočíst do konce roku, kdy bylo ještě takové to povánoční období :) Je moc hezky pojata a i přesto, že už je tak stará, dala by se zasadit i do dnešní doby, což se mi moc líbilo. Obvykle takový styl knížek nečtu, ale vzhledem k tomu, jak byla kratičká, jsem ji měla rychle přečtenou a ani mi to nestihlo vadit.

_Janina_

Vánoční atmosféra viktoriánské Anglie je zachycena opravdu působivě. Autor se zbytečně nerozepisuje ve složitém popisu děje a postav, jak je u jiných jeho doby zvykem, kniha má spád, žádné zbytečné dialogy. Moc se mi líbila.

Jerry2

Už prvních kapitolách Bůh: Svržení předsudků a mýtů Ing . Petr Fiedor mne kniha oslovila pomohla mi se zorientovat se v otázkách a odpovědích autora

coppacabana

Pohádka mě už zaujala ve své filmové podobě - o Vánocích si ji se ségrami zpravidla nesmíme zapomenout pustit -, a jsem ráda, že jsem se konečně dostala ke knížce.
Je to přesně ta knížka, kterou si vezmete s sebou do postele a čtete ji, zatímco na nočním stolku máte čaj, vedle tácek cukroví a pokud se poštěstí, za okny vám padá sníh. Čtení si přímo vychutnáváte - nádherná sváteční atmosféra, Vánoce můžete prakticky ochutnat na jazyku a rozkošné rozuzlení. Křenila jsem se, když se Skruž ke konci vzbudil a byl z něj snad ten nejmilejší člověk ve městě.
Jsem si jistá, že až budou zase Vánoce, vezmu novelu znovu do ruky a udělám z její četby další vánoční tradici v řadě. Doporučuji.

Leenah

Skvělá kniha, ke které se ráda budu každoročně před Vánoci vracet (po přečtení knihy půjčené z knihovny jsem si koupila svoji vlastní). Krásně zachycuje vánoční atmosféru Londýna a nechybí ani ponaučení. Jsem vděčná, že mě k ní dovedla čtenářská výzva.