Vánoční koleda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Obchodník Ebenezer Skruž je lakotný. Vlastně miluje jen jedno - peníze! Hromadí je a škudlí, kde se dá. Ani o Vánocích, svátcích klidu a míru, nedokáže být laskavý a štědrý. Brzy se ale má všechno změnit... O Štědrém dnu má Skruž podivnou vidinu, ve které ho navštíví jeho zemřelý společník Jakub Marley. Tajemným hlasem mu prozradí, že se mu zjeví tři duchové, kteří starému skrblíkovi pomůžou stát se lepším člověkem, pokud on bude chtít. Ke Skružovi skutečně postupně přijdou záhadní návštěvníci - duch minulých Vánoc, duch letošních Vánoc a duch příštích Vánoc. Připomenou mu jeho dětství, zavedou ho do chudé rodiny jeho písaře a ukážou mu, jaké štěstí prožívá o svátcích jeho nemajetný synovec se svými dětmi. Poslední duch odhalí obchodníkovi děsivou budoucnost... Zlému lakomci spadnou klapky z očí a rozhodne se pro zásadní životní změnu... ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50934/vanocni-koleda-wzP-243407.jpg 4.61210
Žánr
Literatura světová, Novely
Vydáno, XYZ (ČR)
Orig. název

A Christmas Carol, 1843

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (280)

Kniha Vánoční koleda

Přidat komentář
klaraj093
22. října

Jedním slovem nádhera..

KateBeckett
01. října

Kouzelný příbeh.


RipaRiba
15. září

Nejhezčí vánoční příběh co znám. Každé Vánoce se na ni těším, i když ve filmu s P. Stewartem. Knížku jsem dostala jako malá na Vánoce a hned si ji zamilovala. Ta nadčasovost je a bude vždy aktuální.

Luci-_-
11. srpna

Kniha je pro mne samozřejmostí v období Vánoc, stejně jako stejnojmenný animovaný film. Pohádková kniha se spoustou věcí k ponaučení.

Knihomolka506
09. srpna

Pěkný vánoční příběh provoněný skořicí a jablkem. Příběh, který určitě četlo hodně lidí. Příběh, který je vhodný skoro pro každý věk a krásně si u toho člověk oddechne a vrátí se do svých dětských let :)

Monika1717
26. července

Knižní verze mě nadchla víc než filmová. Bez Vánoční koledy by to nebyly Vánoce. Tolik moudrosti a morálního poučení bez plytkého mentorování na několika málo stranách. Myslím, že duchové by měli chodit i k jiným lidem a ne jen o Vánocích.

Liteket
30. června

Velmi silný příběh, který prostě patří k vánocům. Klasicky postavené vyprávění o zatrpklém staříkovi, který se na stará kolena polepší. Líbí se mi i Dickensova odpověď na otázku, proč se Scrooge choval tak, jak se choval....prostě srdcovka.

blackoutzuzi
11. května

Vánoční koleda je má srdcová záležitost a vždycky si tímto kouzelným příběhem zpříjemním den. Navíc se mi líbí, že se napohled jeví jako takový obyčejný příběh, ale ve finále je zde cítit silný přesah. Příběh je plný lidskosti a kouzla Vánoc :)

1 ...

Doporučujeme

Dekameron
Dekameron
Racek
Racek
Pláň Tortilla
Pláň Tortilla
My proti vám
My proti vám