David Copperfield přehled

David Copperfield
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240471/bmid_david-copperfield-999-240471.jpg 4 203 203

Slavný román, v němž sledujeme hlavního hrdinu od neradostného dětství po dobu, kdy se z něj stává úspěšný spisovatel a nachází štěstí a klid v rodinném životě. David Copperfield, kterého Dickens považoval za „nejoblíbenější dítě“ své představivosti, je velkolepé dílo plné dobrodružných, tragických i komických pasáží a dodnes okouzluje nové a nové čtenáře.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Odeon
Originální název:

David Copperfield , 1850


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize David Copperfield. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (33)

MilanBrabec
06.05.2024 5 z 5

Naprosto nejlepší Dickensův román, perfektně rozvinuté dějové linie, podzápletky i osudy vedlejších postav, je tam humor, temnota, vášeň, láska, smutek a hlavně všechno dobře dopadne. Doporučuji naprosto každému. PS: Humorná historka ze čtení. Četl jsem DC na gymnáziu jako svou první knihu od Dickense a byl jsem z toho tak okouzlen, že jsem o něm nadšeně vyprávěl spolužákům během školního výletu. A jak jsem byl zaujatý, tak mi opravdu docela dlouhou chvíli nedocházelo, proč mi pořád nedočkavě skákají do řeči nesmyslnými poznámkami typu "a pak začal čarovat?"...

Vlk222
04.04.2024 5 z 5

Někdy dost těžké čtení, ale člověk to nesmí vzdát. Výsledek stojí za to. Film, tedy seriál na pokračování jsem viděl za mého mládí, jak rád bych viděl znovu.


Hubay
30.12.2023 4 z 5

Co mě bavilo: Miluji ty staré tlusté Dickensovi romány přes 1000 stran tlusté. Takové už dnes nikdo nepíše, protože doba je rychlá a žádá si knihy do 500 stran. Davidův příběh je klasika, o které většina už někdy slyšela, ale troufám si odhadnout, že ji nikdy nečetla. Když se řekne Urias Heep, pro většinu je to rocková kapela a nikoli hlavní záporák tohoto románu. Nakonec i u jména hlavního hrdiny spíš naskočí slavný mág. To, že tahle jména opustila román, je ale jen důkazem, co v literatuře znamenal a znamená. Životní cesta Davida je dlouhá a spletitá a to mě na ní baví. Poznáme Londýn, Canterbury i další místa Anglie v 19. století a nuda to určitě není.
Co mě nebavilo: Tak samozřejmě to je chvílemi trochu zbytečně podrobné a zdlouhavé, ale to patří k té pomalé době i k Dickensovi.

Více na mém blogu:

https://100knih.blogspot.com/

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha David Copperfield v seznamech

v Právě čtených9x
v Přečtených318x
ve Čtenářské výzvě40x
v Doporučených13x
v Knihotéce203x
v Chystám se číst153x
v Chci si koupit36x
v dalších seznamech13x