Charles Dickens

britská, 1812 - 1870 statistiky

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 69 knih

Komentáře (7)

Přidat komentář
Kozel
26. dubna

To on je za všechno zodpovědný. Charlie je tím viníkem! Jemu vděčím za to, že ve mně rozdmýchal už od dětství (jak zpětně zjišťuji) dřímající britskou duši. Díky Davidu Copperfieldu (tehdy před lety v převyprávění) a následně filmovému zpracování Vánoční koledy ve mně stoupla touha po britské literatuře i beletrii vůbec. Jeho romány hltám stejně jako jeho osobnost. Tu jemnou ironii, schopnost naprosto plastické popisy scén, živoucí postavičky, morálního poučení jsem u jiného autora nepoznal. Ať vezmu jakýkoli titul, vím, že se potkám s Kitem, pány Wellerovými, Gripem nebo děsivým Uriášem nebo napraveným Vydřigrošem. A že mě čeká, sic chvílemi náročný, ale zcela pohlcující příběh. Pokaždé, když nevím, po jaké knize bych sáhl, Dickens je jistotou ověřenou léty.

Lessana
04.07.2018

Keď sa povie Charles Dickens, vybavia sa mi jeho mužskí, resp. chlapčenskí knižní hrdinovia, osudy ktorých dojmú vždy až k slzám. Takou silou oplýval tento majster pera. Rada čítam jeho knihy, je v nich múdrosť a hlboké poznanie života. Je v nich vždy nádej, že peripetie skončia a šťastie poctivých dlho obchádzať nebude. Po Oliverovi Twistovi, D. Copperfieldovi, Vianočnej kolede, Kronike Pickwickovcov a Nadějných vyhlídkách ho smelo radím medzi svojich obľúbencov. A teším sa na ďalšie autorove diela.

Percabethka
26.08.2016

Jeden z mých nejoblíbenějších autorů ♥

Seraphin
02.01.2014

Chystá se nový film o autorovi jmenuje se Invisible woman (2012) v hlavní roli Ralph Fiennes. http://www.csfd.cz/film/321720-invisible-woman-the/videa/

Mikiem
10.02.2012

Dobrý autor,dávám plus:o)

lady
29.11.2011

je skvělý přečetla jsem od něj tuny knih,mají šmrnc

WEIL
19.08.2011

Jeho život nebyl snadný, jeho romány jsou rozsáhlé a snad právě proto, že dost lidem v dnešní době už nic Vicktoriánská éra v Anglii nic neříká, tak je délka jeho románů odrazuje.