Ztracené světlo

Ztracené světlo

Neodolatelný romantický příběh o přetrvávající síle opravdové lásky se šokujícím, nezapomenutelným koncem. – Lucy stojí před životním rozhodnutím. Než k němu dospěje, bude si muset přehrát svůj příběh, vlastně jejich příběh, od začátku. S Gabem se seznámí na univerzitě v jeden zvláštní den, který promění osudy všech zúčastněných. Je možné, aby našli smysl život jeden ve druhém? Anebo se mají podvolit proudům, které je od sebe odvádějí? Jejich třináctiletá cesta plná snů, touhy, žárlivosti, zrad a nakonec lásky je hlubokým a zároveň čtivým vykreslením jednoho (ne)obyčejného vztahu, ve kterém se může najít každý, kdo miloval......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/358145/ztracene-svetlo-75v-358145.jpg 4.2128

The Light We Lost (2017)

Vydáno:, Ikar (ČR)

ladyka
předevčírem

Upřímná, dojemná niterní zpověď ženy, která milovala dva muže a každého jinak.. Uvěřitelný příběh o životě a vztazích, o tom, že některé situace nemají to správné řešení... Příběh o těžkosti i lehkosti lásky, o vášni. Kniha se mi moc líbila, postupně "zrála",úžasně a výstižně popisovala pocity a životní dilemata. Prožívala jsem to s Lucy, místy mě dostihlo silné dojetí, občas jsem si dávala pauzy, abych ty emoce mohla strávit a zažít. Přemýšlím, jak to všechno dopadlo..a ještě nějakou dobu přemýšlet a zpracovávat dojmy budu. Krásná obálka knížky to celé korunuje, doporučuji!

Mermaida

Krásný příběh. Romantický, přesto velice silný.
Do příběhu je zasazen den 11. zaří, který je pro celý příběh klíčovým okamžikem. Hezky napsané, emotivní, romanatické. Takové příběhy já můžu...
Za mě plný počet hvězd, protože tento příběh mě "doslova" pohladil po duši! :.)

Anna 13

Absolutně uhrančivá kniha, která vás nepustí a kterou čtete dlouho do noci, i když víte, že musíte přestat, protože se ráno chcete probudit s tím, že budete moci v příběhu pokračovat...

Já nemám slov. V tom příběhu je tolik života, různých druhů lásky, těžkých dilematů,... Je to dechberoucí příběh o žáru lásky, která nikdy nemohla být uhašena a nikdy se nemohla dostat pod kontrolu. Všechny postavy sympatické... Gabe velmi rozporuplný hrdina, který na své chyby doplácí až na samotném konci. Ale byla to chyba?

Knížka rozpláče romantické duše a v hlavě rozproudí nový vír otázek, na které nemusíte hned najít odpověď. :)

Kladně hodnotím i přenádhernou obálku a styl, kterým autorka příběh ztvárňuje. Naprosto originální a emotivní.

Doporučuji každým úderem mého srdce.

Anysek3

Krásný příběh, zpočátku až přehnaně dokonale vysněný vztah dvou mladých lidí, ale i přes to jsem jim fandila. Gabe na někoho možná působil jako sobec, ale když se člověk nad tím zamyslí,... každý z nás má nějaký sen,.. ale kolik z nás si za ním jde a obětuje svůj vztah, přátelé, rodinu, pocit bezpečí,...?! Z pohledu Lucy byl každopádně sobec, ale ani on ji neomezoval v tom prožívat svůj sen, naopak ji podněcoval k tomu aby se tím směrem vydala a dělala to co ji naplňuje a co miluje. Z mého pohledu Gabe byl naplno žijícím člověkem, dělal co miloval, prostě se jen nechtěl poddat každodenním rutinám, což je mnohem snažší, chtěl žít, inspirovat, být nápomocný, něco změnit,... Prožil si svůj sen a uvědomil si, že by chtěl poslechnout své srdce a jít za svou osudovou láskou,... všeho se pro ni vzdát,... jenže už bylo pozdě,... Srdcervoucí příběh,... Kniha krásně napsaná, formou dopisu?.. za mě skvělý,.. :) Dokázala bych si představit pokračování,... malého "Gaba", když čte dopis své matky.

Audrina

Nějak nevím, jaký názor si na tuhle knížku udělat. Byla napsáná opravdu hezkým, poetickým jazykem, ale příběh jako celek mě úplně neuchvátil. Osudové lásce mezi dvěma hlavními hrdiny jsem nedokázala uvěřit. Lucy mi přišla v některých oblastech neskutečně dětinská a naivní, Gabe zase jako hrozný sobec.

Acquenta

Jeden z nejkrásnějších milostných příběhů, co jsem kdy četla....moc těmto tématům neholduji, ale tahle kniha mě doslova přivedla k slzám. Smekám před autorkou, její styl psaní byl tak strašně čtivý a zajímavý, že doufám, že to není její poslední kniha.

domcalo

Moc se omlouvám všem milovníkům této knihy. Mě se tedy rozhodně NELÍBILA.
Tak dávám alespoň * za snahu autorky něco napsat. Může mi někdo vysvětlit, proč se za jeden den ( to je deset stránek knihy ) holka seznámí s klukem svých snů 11.září v New Yorku, hned další stranu už spolu bydlí a za pár stránek se rozejdou?! Nevím, kde se stala chyba nebo jak bude kniha pokračovat, ale bohužel mě to už ani nezajímá. Knížce se moc omlouvám, že se stala mou vůbec první knihou, kterou jsem musela odložit asi po 15 stránkách. Celkově ani autorčin styl vyprávění se mi moc nelíbil a celé to na mě působilo tak nějak...divně. Asi se to mohlo ještě nějak dobře vyvinout, ale to už se nedozvím, protože trpělivost s touhle knížkou už mi opravdu nezbyla. Tak snad si ji užijete alespoň vy....

Vlcice72

Milostný příběh, který mě ale zase až tak moc neuchvátil...

martina5069

Krásná kniha o životě dvou zamilovaných lidech, kteří si prožily těžké chvíle. Příběh byl tak silný, že na něho budu hodně dlouho myslet. Nese poselství toho co se děje ve světě a my o tom nevíme, o tom jak těžké je správně se rozhodnout nebo jít za vlastním snem na úkor toho druhého. V epilogu sem se dozvěděla, že autorce pomáhali i jiní lidé aby byl příběh věrohodný a po přečtení některých komentářů proč je tam na začátku zakomponováno 11. září sem pochopila akorád to že lidi co to nechápou asi špatně četly nebo spíš nepochopily poselství celého příběhu protože konkrétně 11.září tam bylo zmiňované několikrát. Začátek knihy měl prostě svůj důvod prostě o tom jak to mají fotografové při válce nebo životních pohromách těžké. Příběh vlastně končí začátkem a začíná koncem. Mrzí mě, že nevím jak to dál pokračovalo s Lucy. Co se mi líbilo je že kniha je psaná jakoby formou dopisu nebo vyprávění? A trošku mě mrzelo, že nevím co bylo v té první vidané knize kterou napsal Gabe na té výstavě třeba by tam byl taky psaný příběh ohledně Lucy ale ta kniha zůstala zavřená v zásuvce. Za mě teda 5* zamilovala sem se, těším se na další příběhy autorky, právem má nálepku bestceler :-)

jaresovaklara

Miluji tuto knizku! Konec jsem vubec necekala. Je to skvely. Cely ten pribeh je skvely!

Klára2216

Knihu jsem si vybrala podle obalu a vsázela jsem na to, že se mi knihy s pečetí líbí a sedí mi. Ze začátku jsem si nemohla trochu zvyknout, že kniha je psaná někomu. Ale určitě neurazí, měla jsem přečtenou za chvíli. Seděla mi.

salča

Kniha si mě získala.
Krásná obálka-krásný,dojemný a čtivý příběh.
Nejprve jsem si zvykala na způsob vyprávění, který autorka zvolila,ale ke konci jsem pochopila, proč tomu tak bylo.
Tak nějak jsem smutný konec čekala, ovšem tenhle,ten mě dostal.Bylo mi strašně Gaba líto.Taky mi chyběl v knize epilog,kde bych se dozvěděla,jak se Lucy rozhodla a jak to s ní vlastně vše dopadlo.
I přes to je to kniha,na kterou jsem po přečtení musela ještě dalších pár dnů myslet.

hajrys

Ačkoliv moc nečtu podobný styl literatury, toto je opravdu krásné vyznání lásky. Někteří lidé k sobě prostě patří, i když má s nimi život jiné plány.

Marika Vanova

Nevím, jak tento příběh hodnotit. Je čtivý, také díky krátkým kapitolám, to mám ráda. Ale jinak se mi v něm některé věci příčí, no, rozhodně Lucy její život nezávidím.
Za mě, jako z reklamy, 70%.

Dreisii

Ze začátku jsem se nemohla začíst a pak to šlo samo,libil se mi styl psaní který autorka zvolila a napjatě jsem čekala jak to dopadne....Mohu jenom doporučit.

Szekynka

Já teda nevím, koukám tu na samé pozitivní recenze, ale za mě tedy NE. Do knihy jsem se snažila začíst a nic. Forma, kterou je kniha psaná by ani tak nevadila byť je netradiční, ale celkově námět mi přijde praštěný. Nevím proč je do knihy zamontováno 11. září, i když opomenu to vzplanutí mezi nimi, nepřijde mi to moc reálné. To jak jí hned hladil vlasy, atd.... Příběhu jsem od začátku nevěřila, nezdál se mi reálný.

sabiburesova

Jak uz tady více lidi psalo, knizka si získala me srdce. Byla pro mě neskutečně krásně napsána a nemohla jsem se od ni odtrhnout. Nešlo to. Chtěla jsem vedet, jak tato kniha skončí, a i přes to, že jsem tenhle konec předpokládala, konec knížky mě dojal a dokonce ukápla i nějaká ta slza. Mela jsem ji přečtenou za 4 hodiny!! Pro me naprosto krásná, čtivá knížka, která mě prostě dostala ❤️.

kalinkacz

Romantické knihy nejsou něco, co bych nějak pravidelně vyhledávala, nicméně sem tam na ně dostanu chuť a náladu... V tu chvíli chci ale něco skvělého a byla jsem mile překvapená, že mi to právě tato kniha dala... ne vše je bezchybné, ale je to kniha milá a krásná... Uroníte nějakou tu slzu a z konce budete mimo ještě dalších pár dní... Za mě ano!

MonaKusa

Nejdřív jsem si musela zvyknout na zvláštní formu psaní autorky, ale pak jsem se začetla a i si pobrečela. Super! :)

blazniv2760

knížka si získala mé srdce... I když v některých částech mě hlavni postava dost rozčilovala... Já být v její kůži rozhodnu se jinak... A mrzí mě že jsem na konci nenašla Epilog.. Takže vlastně nevíme jak vše dopadlo... Což je veliká škoda...

intelektuálka

"Viděla jsem tě usměvavého, sebejistého, nekonečně šťastného.
Viděla jsem tě zdrceného, zraněného, ztraceného.
Naučil jsi mne hledat krásu.
V temnotě, zmaru, tys vždycky našel světlo."

Krásné vyznání a milostné melodrama první lásky.
Lucy a Gabe se potkávají za studentských let - v době, kdy dochází k útoku na newyorkská dvojčata..
Podaří se prvním láskám zestárnout spolu?
Velmi emociální projev osloví ženy, doporučím.

Danago

Sladko bolný románek. Hlavnni hrdinka Lucy mě o své osudové lásce moc nepřesvědčila . Většinou si nebyla jistá ničím, co udělala. Nevím jestli 11 září mělo dodat kknížce na zajimavosti, ale na mě to nezapůsobilo. Konec byl sice smutný, ale předvídatelný a otevřený.

Gabetka

Tahle kniha mi nejde z hlavy, mám z ní rozporuplné pocity. Rozhodně je díky netradičně zvlolenému vypravěčskému stylu velmi čtivá a stránky se otáčejí ani nevíte jak. Na druhou stranu máte pocit, že vám něco takového může povykládat dlouho neviděná kamarádka ze školy. Kam vyprávění spěje čtenáři zajisté dojde právě díky zvolenému stylu vyprávění, proto se nemůžu ztotožnit s avizovaným šokujícím, nezapomenutelným koncem. Naopak bych ocenila epilog o tom, jak se Lucy rozhodla. (Nechci prozradit více, ale kdo četl, snad pochopí). Z knihy jsem si odnesla zásadní poznatek, že osudová láska může být na krátkou chvíli úžasná, ale jinak dokáže všem zúčastněným spíše dlouhodobě ubližovat.

saruse

Zajímavě napsáno. Zatím jediná kniha, kterou jsem četla na téma teroristického útoku na Dvojčata. Je to takové hodně americké, ale opravdu zajímavě a čtivě napsané.

mySaints

Tahle kniha je prostě a jednoduše milostný dopis o 267 stranách. Pokud jste zrovna po rozchodu, skeptičtí k představě velké planoucí lásky - "vášně překračující čas, prostor i logiku" - nebo jste možná ani nikdy zamilovaní nebyli, tahle knížka vás buď unudí k smrti nebo se naopak budete smíchy prohýbat v pase. Mně se Ztracené světlo líbilo z toho důvodu, že autorka se zaobírala otázkami, jakými se zaobírám i já, i když na ně nikdy nenalezneme odpovědi, jen si je asi pořád potřebujeme v hlavě přebírat, abychom nějak ospravedlnili naše chování, naše životy a rozhodnutí. Máme určité věci napsané v osudu nebo si své štěstí a neštěstí činíme našimi volbami? Máme každý vyhrazené jen určité množství svého štěstí nebo můžeme mít všechno? Dějí se všechny špatné věci, protože to tak má být? Máme uvěřit, že vesmír za nás všechno vyřeší? .. Díky zvolenému tématu se mi líbila forma a styl psaní, to poetické vzpomínání a přemítání se k tomu všemu prostě hodilo. Hvězdičku ubírám za konec ... autorka tím usnadnila Lucy osudové rozhodnutí a to zásadní ani nedokončila. Řekla to Lucy Darrenovi? Jako závěrečnou "moudrou" radu dodávám - těch posledních vět se držte. Pokud můžete zažít "požár", utrpíte u toho i pár hlubokých ran, ale i tak to za to vždycky bude stát.

Kakula4

Krásná knížka. Po přečtení na ní musím neustále myslet....

Evaho73

Dojemný a smutný koniec príbehu, ktorý určite chytí za srdce mnoho čitateľov, ale môj celkový dojem z knihy neovplyvnil.
Čo mi na knihe nesedí ?
Možno moje hodnotenie k tejto knihe ovplyvnilo hlavne to, že som pred ňou čítala Troch kamarátov od Remarque a jeho hymnus na osudovú lásku mi zaznel oveľa čistejšie, ako v tejto knihe, kde som objavila niekoľko falošných tónov.
V prvom rade mi nesadol vykreslený charakter hlavnej hrdinky, ktorá sa v osudovom vzťahu správala ako chameleón a prispôsobovala ho podľa momentálnych okolností. Vôbec som u nej nepostrehla žiadne zásadnejšie prvky, ktoré charakterizujú osudovú lásku, ale vždy to boli skôr výčitky, či sa zachovala správne. Z toho dôvodu som tam postrádala akúsi hĺbku alebo osudovosť, ktoré by dodali príbehu viac na vierohodnosti a koniec na mňa preto zapôsobil prinajmenšom patetický. Nenapravil to ani spomínany 11. september 2001 ani vojny v ostatných častiach sveta, čo podľa mňa knihe kvôli závažnosti týchto udalostí ešte viac uškodilo.
Skôr by som osudovej láske hlavných predstaviteľov uverila, keby ju prerozprával Gabriel, lebo jeho charakter viac vykresloval prvky obetovania sa z lásky.
Pre menej náročných čitateľov však bude kniha považovaná za správnu voľbu pri výbere z podobného žánru.

harena

Právě jsem dočetla citlivý, dojemný, romantický, nepřeslazený příběh lásky a myslím, že bude patřit k těm, na který budu dlouho vzpomínat.
"Některé vztahy jsou prý divoké, jako požár - mocné strhující, velkolepé a nebezpečné, dokážou tě spálit dřív, než si vůbec uvědomíš, že hoříš. Jiné vztahy jsou jako oheň v domácím krbu - solidní, stabilní, příjemné a výživné".
Věřím, že téměř každá si v ní něco najde. Dojemná a čtivá kniha, přečteno za večer.

mmmisulka.r

Velmi příjemné čtení. Ač je na pozadí nepříjemné události, nepřísluší nikomu, aby jej soudil. Za mě velmi povedené a oddechové čtení...
Více v recenzi v záložkách... - Knižní deníček

vodnář

Čtivé, závěr, který rozvibruje vaše emoce. Možná stojí za to, položit si na závěr otázku, jaký ten konec vlastně byl. Špatný nebo vlastně dobrý...?