Ztracené světlo

Neodolatelný romantický příběh o přetrvávající síle opravdové lásky se šokujícím, nezapomenutelným koncem. – Lucy stojí před životním rozhodnutím. Než k němu dospěje, bude si muset přehrát svůj příběh, vlastně jejich příběh, od začátku. S Gabem se seznámí na univerzitě v jeden zvláštní den, který promění osudy všech zúčastněných. Je možné, aby našli smysl život jeden ve druhém? Anebo se mají podvolit proudům, které je od sebe odvádějí? Jejich třináctiletá cesta plná snů, touhy, žárlivosti, zrad a nakonec lásky je hlubokým a zároveň čtivým vykreslením jednoho (ne)obyčejného vztahu, ve kterém se může najít každý, kdo miloval......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/358145/ztracene-svetlo-75v-358145.jpg 4.1194

The Light We Lost (2017)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Kniha Ztracené světlo

cukrovka

Hodně dobré čtení o lásce, emocích, vztazích, zodpovědnosti a rozhodnutích. Knížka, která se čte skoro sama.

evineckY

Hodně silný a emotivní příběh - srdci a lásce neporučíš. Moc se mi líbil.

LenkaGonn

Nádherná knížka. Konec byl moc smutný a upřímně jsem doufala v dobrý konec, takže možná i malinko zklamání, ale jinak se mi tento příběh moc líbil a dodnes jsem z něj unešená.

Malíček

Od knihy jsem očekávala hodně, a dost mě zklamala. Bohužel.
Hlavní hrdinka mi vůbec nesedla a její osud šel naprosto kolem mě, dovolím si říct, že nebyla citově vyrovnaná a celý příběh mi lezla na nervy.
Začátek byl na mě moc hrr, prostě šup a je tele. Prostředek se naopak ukrutně táhnul.
Knize nepomohl ani vcelku sympatický Gabe.
Za mě opravdu zklamání a pokud Ztracené světlo číst nemusíte, tak to nedělejte.

veronika9700

Kniha která pro mě byla velké překvapení protože jsem do ní nešla s velkým očekáváním a tak bych to radila i vám ostatním co se jí chystáte číst. Potom vás kniha mile překvapí. Hlavní postava Lucy mi ze začátku moc nesedla, ale s množstvím přibývajících stránek, mi byla sympatičtější a sympatičtější. Kniha je o tom že občas vybíráme tak dlouho až přebereme . Styl psaní autorky nemusí vyhovovat všem a někomu může kniha připadat i ufňukaná. Možná je, kdo ale v životě občas nefňukáme nad rozlitým mlékem? Sečtno podtrženo - není to kniha která by mi přirostla k srdci to ne, ale nějakým způsobem mě i tak zasáhla a napadlo mě při jejím čtení spousty myšlenek, zařadila bych jí do pohodových knih i přesto že neskončí jak já ráda říkám americky.

Nicolettee
31.12.2018

Jasná ukázka toho, jak to vypadá, když si někdo neváží toho, co má. Lucy mi nesedla ani trochu, přesně pro ni se hodí ono typické "pálí ho dobré bydlo", i když má život jako v bavlnce, všechno se jí daří, měla by být šťastná a spokojená, pořád se hrabe v tom "coby kdyby". Upnula se na chlapa, pro kterého byla splněná kariéra daleko více nežli láska (jo i tak to někdy v životě chodí, láska nemusí vždy hory přenášet) a ona nedokázala udělat za jejich vztahem tlustou čáru. Inu možná dobře ji tak, celý život pak stráví tím, že se nimrá v tom co bylo, takže žije spíše v minulosti. Jediné co se mi na knize líbilo, byl ten závěr, který jsem nečekala, ale jinak si ode mě knížka víc jak dvě hvězdičky opravdu nezaslouží.

DominaCZ
11.12.2018

Už anotace praví, že to bude rozhárané a bude se to ptát pořád dokola-ano, ne? Pokud ano, tak co když ne ???

SPOILER PRŮŘEZ DĚJE: vidí se pár minut a už ji hladí po vlasech...nedaleko od nich padaj dvojčata, oni pláčí a v další vteřině se cucají a nic je nezajímá...zanedlouho se ojedou a pak je několik stran o tom jak to všude dělaj a jak si ukazujou svý vlastní onanie. Už to mi docela stačilo.
Poté tuny kydů o vzájemný lásečce.

Říkáte, že sobec byl on. A proč? Protože měl možnost dělat to co chtěl, byť to byla riskantní věc ? On mě vytáčel tou věčnou agitačkou o nutnosti ukázat válku světu (prostě otravný sluníčko), a ona zase tím fňukáním, takže jedna jedna.
Holt prostě odjel, tečka.

Já potom už docela skákala, novej vztah mě nezajímal a tak jsem skočila na konec, který mě nedojal. Šel do středu válečné vřavy a stal se terčem, jež zasáhli ... jak litovat někoho, kdo do toho vlezl sám ??!!

Věta "nikdy jsi nepoznal dítě, které je MOŽNÁ tvoje" mě dostala.
KONEC.

Takže ne, nelíbilo, je to takový to ufňukaný ach lásečkováníčko, slovo láska na každé straně 10000000000x , ale chování tomu neodpovídá. Láska není jen o válení se v kabince nebo neustálým opakováním si prázdnejch slov, ale jsou to hlavně činy, jež aktéři nekonali, takže jako slaďáček pro naivky dobrý.
Pro nás reálisty je krásná leda obálka.

Lokina
28.11.2018

Ztracené světlo pro mě představovalo živý, procítěný, nekonečně romantický příběh.
V tomhle ohledu očekávání jsem mírně zklamaná. I když kniha je čtivá, oddychová a konec je smutný, který jsem ale tak trochu čekala, k srdci mi nepřirostla.
Styl psaní mi nevadil, zase to bylo něco jiného. Hlavní hrdinku Lucy jsem si moc neoblíbila, nevěděla, co od života chce, s kým ho chce prožít, ani to její citové rozpoložení mezi dvěma muži jejího života jsem nedokázala pochopit.