Ztracené světlo

Ztracené světlo https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358145/bmid_ztracene-svetlo-75v-358145.jpg 4 317 117

Neodolatelný romantický příběh o přetrvávající síle opravdové lásky se šokujícím, nezapomenutelným koncem. – Lucy stojí před životním rozhodnutím. Než k němu dospěje, bude si muset přehrát svůj příběh, vlastně jejich příběh, od začátku. S Gabem se seznámí na univerzitě v jeden zvláštní den, který promění osudy všech zúčastněných. Je možné, aby našli smysl život jeden ve druhém? Anebo se mají podvolit proudům, které je od sebe odvádějí? Jejich třináctiletá cesta plná snů, touhy, žárlivosti, zrad a nakonec lásky je hlubokým a zároveň čtivým vykreslením jednoho (ne)obyčejného vztahu, ve kterém se může najít každý, kdo miloval...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The light we lost , 2017

sin.dellka
10.02.2021 5 z 5

Plný počet!! Kniha mi dala přesně to co jsem chtěla... Pořádný romantický doják. Nemám slov, úžasné.

MilaJ
16.01.2021 5 z 5

Knihu jsem četla před několika lety a doposud na ní nemohu zapomenout. Pro mne jedna z nejlepších vůbec i když by někdo řekl, ze je to moc romantické... Krásný, procítěný příběh, za mne plný počet :)

evik_svistik
14.01.2021 2 z 5

Pro milovníky romantiky asi skvělé, pro mě utrpení, táhlo se to nezáživně jako žvýkačka, styl psaní mě nijak neoslovil. S vypětím sil jsem dočetla do konce a stačilo, víc už ne.

PetraBery
22.11.2020 4 z 5

Příběh osudové životní lásky, kdy se cesty Lucy a Gabriela během let spojují a rozcházejí. V knize mi vyhovovaly krátké kapitoly, stejně tak autorčin styl psaní. Závěr překvapil, čekala jsem jiné rozuzlení.

pocketka
29.10.2020 3 z 5

Jak může mít tak průměrná kniha tak skvělý konec? Nelíbil se mi styl, jakým spisovatelka píše, do čtení jsem se nutila. Konec je předvídatelný, tušíte, co se asi stane. Nicméně -vydržte číst! Nesouhlasím s reakcemi, že kniha jen schvaluje nevěru apod. To v žádném případě. Cítíte, jak moc se s tím vším Lucy pere, jak moc Gaba miluje, jak bojuje s tím, co je společensky správné a tím, co si přeje. Kdo zažil, pochopí každou myšlenku.
Ovšem konec, ten vás dostane. Budete plakat, řvát, bude vám úzko. Za ten autorce děkuji.

RendyaDav
18.10.2020 4 z 5

Je to příjemný romantický příběh ,který vypráví o lásce, která možná potkala i vás...Je neuvěřitelně lidský ,tohle může zažít a prožít kdokoliv z nás...Celý život po někom koho nemůžete mít... Líbil se mi hořkosladký závěr i jednotlivé postavy...

princesse
14.10.2020 4 z 5

Ze začátku jsem myslela, že se nezačtu, ale opravdu jen pár desítek stran ... pak to přišlo... nešlo přestat. Skvěle jsem si početla, krásný a smutný příběh jedné životní lásky. Konec jsem probrečela. Emotivní a krásně napsaná kniha. Rozhodně splnila očekávání a doporučuji.

Pavlaj
26.09.2020 5 z 5

Mě knížka padla do noty. Stylem psaní i mixem vyprávění konkrétního životního příběhu s filosofickými úvahami. Hrdinčiny vnitřní monology hodně souzněly s mými vlastními. Jak můžeme mít za život rádi víc partnerů a každého úplně jiným způsobem. Jak je těžké skloubit osobní život s tím pracovním, pokud máte ambice dělat něco důležitého. Jak nám občas ve vztahu něco chybí a je těžké pojmenovat, co to je. Jak nám občas život nabízí těžké volby a pak nás zase o jinou možnost jednou provždy připraví, aniž by se nás obtěžoval zeptat. Možná to v některých pasážích bylo moc nasládlé, ale na druhou stranu ten příběh má být o lásce, tak by to bez silných emocí asi nebylo ono.

Madelisi
20.09.2020 5 z 5

Toto mě pohladilo po duši jako nic jiného. Bohužel jsem měla vnitřně problém pochopit Lucyinu pozdější motivaci, když žila v manželství, ve kterém měla vše a manžela, který jí splní každé přání.
Gabriel a Darren - dva protipóly, osobně jsem se zamilovala do obou.

cori
23.03.2020 3 z 5

Červená knihovna o lásce krásných úspěšných lidí, kteří se seznámí 11.září 2001, což už naznačuje osudovost a nenaplněnost jejich lásky, se pokouší i o filozofické úvahy, jak má člověk žít, aby měl jeho život smysl, či zda dát přednost rodině či kariéře. Slaďoučká americká limonáda.

DreamerX9
08.03.2020 3 z 5

Musím říct že to na mě emocionálně působilo víc než bych čekala. Tohle je skutečně smutný příběh trochu mi to připomíná zápisník jedné lásky. Ovšem tohle je spíš o nenaplnění, rozhodnutí, lidském osudu. Celkový příběh se četl hezky nic náročného jen smutného.

Jana-Marie
09.01.2020 2 z 5

Nenáročné pohodové čtení třeba na dovolenou. Nic strašného, ale ani převratného.

Galaty
27.12.2019 5 z 5

Já si nemohu pomoci a musím dát plný počet hvězdiček. Styl psaní autorky je opravdu zajímavý a nejdříve jsem se nemohla rozhodnout, zda mi vyhovuje nebo mě štve. Později však čtenář zjistí, že to do sebe všechno krásně zapadá. Námět knihy, styl psaní i ten konec, pro někoho možná až moc kýčovitý. Mně to do sebe zapadlo a kniha se mě velmi dotkla a zanechala ve mě krásný a hřejivý pocit...

P3_tis
05.12.2019 5 z 5

Kniha se opravdu dotkne srdce. Ze začátku mi trvalo, než jsem si zvykla na autorčin styl psaní, ale poté jsem se nemohla odtrhnout. Knihu jsem četla jedním dechem a ten konec se opravdu dotkl mého srdce.

niknikita
24.10.2019 4 z 5

Ano za to, že si nevybíráme, do koho se zamilujeme a není naše vina, že někoho nedokážeme pustit ze svého srdce. Tohle téma, které může být pěkný kýč , se povedlo zajímavě zpracovat do velice čtivého příběhu a forma rozhovoru s osudovým mužem byl dobrý nápad.
První polovina knihy mne nadchla a pak z nepojmenovatelné příčiny moje nadšení ochablo.
Neuvěřitelně překombinovaný konec příběhu snad ani nebudu hodnotit...
Přesto dám nadpoloviční počet ****, ale fandila jsem spíš Gabrielovi, tak možná proto.

LucySmile
14.10.2019 odpad!

Knížka se zdála na začátku zajímavá ale opak byl pravdou. Hlavní hrdinka se pořád lituje a dopředu je znát, jak to skončí. Velké zklamání :(

Turtleee
11.10.2019 2 z 5

Ja vám nevím. První půlka me bavila, ale druha.... To co bylo? Konec mi přišel jako by si autorka řekla „Musí to skončit smustně.” a proto jsme to taj neprožívala...

klarinka9974
18.09.2019 5 z 5

Tato kniha vás chytí za srdce. Budete prožívat nekonečnou lásku, která bude trvat věčně, budete doufat ve šťastný konec a věřit, že jednoho dne se jejich cesty zase spojí. Užívala jsem si každou stránku a i když nejsem zastánce nevěry a podvodů, tak trošku jsem Lucy chápala. Chyběl jí ten oheň který měla s Gabem. Ale nakonec to osud rozhodl za ně. Krásný příběh.

lidunka1
08.08.2019 5 z 5

Tak mě takto knihy včera rozsekala na kusy. Sama pořád přemýšlím nad tím, co je opravdová láska, jak moc potřebuju v životě vášeň. Jak se někdy člověk osudově zamiluje a i když se snaží žít s někým jiným - spořádaně a hezky, kus mu chybí. Ale kdo v životě nemá všechno. Říkám si, zda by citliví lidé, jako jsem já, měli vůbec některé knihy číst.
Kniha je napsána úsporně a jsou v ní i některé kárné myšlenky. "Setkání s některými lidi nám rozšiřuje srdce." Tak jsem vzpomínala, kteří to byli v mém životě.

lidunka1
30.07.2019 5 z 5

Líbilo se mi hlavně proto, že velmi konvenuje s mým životem. Někdy vám nějaký člověk vypálí do srdce cejch, žijete s jizvou, nějak to jde, ale jizva zůstává. Pobrečela jsem si a hlavní hrdince velmi rozumím.

láska sobectví osudové okamžiky

Autorovy knížky