Anglické listí aneb Coolturní šok

Hlavní hrdinka odjíždí pracovat jako au pair do Londýna a už tam zůstane. Ve svých fejetonech popisuje svůj každodenní život v cizím prostředí. Mění rodiny, kde hlídá, najde si přítele, vdá se, přichází děti, stěhování. Nakonec se autorka stává učitelkou na plný úvazek… Vše je prošpikováno nesmírně vtipným komentováním britského způsobu života a zvyků od pití čaje po úctu, které se těší bájný tenisový Wimbledon. S úctou i rebelským stěžováním, autorčin styl připomíná Roberta Fulghuma....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346315/big_anglicke-listi-aneb-coolturni-sok-aNt-346315.jpg 3.7284

Kniha Anglické listí aneb Coolturní šok

kleozpatra

Velmi miloučký a hravý, taky vtipný a tuhle Alenku v kraji divů mám teď v hledáčku už proto, že Anglii miluju.

MOu598

Útlá knížka o tom, jak je Anglie a Angličané jiní - a stejní jako mi.
Trochu zajímavých postřehů a informací. Ale pak knížka sklouzla do popisu osobního života autorky a zajímavost zmizela. Takže nic moc.

aninaji

Krátké příběhy o tom, jaké je zvykat si na život v jiné zemi. Neurazí, ale ani nenadchnou. Jestli jsem se u knihy měla bavit, nějak mě to minulo. Autorka se sice snaží být vtipná, ale právě ta snaha je až moc zřejmá. Hvězdičku navíc dávám za posledních několik kapitol, u kterých jsem se konečně zasmála, ale i dojala. Líbilo by se mi víc, kdyby kniha popisovala kratší časový úsek. Takto to bylo takové letem světem, kdy autorka na 160 stránkách obsáhne období od svého příjezdu do Británie jako aupair až do doby, kdy je vdaná, má děti a pracuje jako učitelka.

alyce14
09.11.2021

Knížka je poskládána z několika autorčiných fejetonů. Tleskám, protože Alena Danijo má skvělý pohled na život a výborný smysl pro humor. Tleskám, protože přesně takhle to má vypadat, a jsem ráda, že si knížka vysloužila tak krásnou obálku. V knize nás nečekají pouze Aleniny zážitky, ale také spousta užitečných informací a zkušeností z různých směrů. Je to moc příjemně napsané, autorka se ve fejetonech neshazuje, a ani se nesnaží na něco si hrát.

solange
08.11.2021

Zajímavý příběh, jak se holka ze Šumavy vypořádala se životem v Londýně. Jsou zde velice humorně popsaná různé situace, které by se na první pohled mohly zdát stejné jak u nás, tak ve Velké Británii, ale není tomu tak. Každý národ má svou mentalitu a jiný smysl pro humor. Jediné mínus tato knížka má a to, že je na můj názor až moc hubená :D

hol58186
03.11.2021

Volné odpoledne, Anglické listí a má sbírka Earl Greyů. Jako bývalá au-pair jsem si sama zavzpomínala na všechny ty ostrovní zvyklosti, tradice a srandy. Dobře a humorně napsaná knížka. Určitě si přečtu i pokračování.

Riccia
15.04.2021

Tak nějak nevím. Každopádně tolik dní jako tuhle, jsem už dlouho žádnou jinou knihu nečetla. Některé kapitoly byly docela fajn, ale u některých už jsem se skutečně těšila, až skončí. Každopádně k něčemu to dobré bylo, vážím si víc toho, že žiji v Čechách :-)

janasim
28.02.2021

Je pravda, že pár kapitol mi v této knize také chybělo. Například, jak se autorka seznámila se svým manželem, proč zménila rodinu, ve které pracovala jako au paire, jak ji přijala rodina manžela,...Část svého života autorka přeskočila, ale i tak jsem se místy pobavila, mnoho dozvěděla.