Anglické listí aneb Coolturní šok

Hlavní hrdinka odjíždí pracovat jako au pair do Londýna a už tam zůstane. Ve svých fejetonech popisuje svůj každodenní život v cizím prostředí. Mění rodiny, kde hlídá, najde si přítele, vdá se, přichází děti, stěhování. Nakonec se autorka stává učitelkou na plný úvazek… Vše je prošpikováno nesmírně vtipným komentováním britského způsobu života a zvyků od pití čaje po úctu, které se těší bájný tenisový Wimbledon. S úctou i rebelským stěžováním, autorčin styl připomíná Roberta Fulghuma....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346315/anglicke-listi-aneb-coolturni-sok-aNt-346315.jpg 3.7215
Fejetony, eseje, Literatura česká
Vydáno, Ikar (ČR)

Kniha Anglické listí aneb Coolturní šok

astra3

Kniha mě nijak zvlášť neoslovila.

Allla9

S humorem podaný život v Británii.

Ťapulka

Kniha mě těšila, fejetony přinášejí úsměv na tvář, spoustu zajímavých informací a postřehů. Bohužel ke konci knihy jsem se nemohla zbavit pocitu, že je ten humor už trošku křečovitý, pořád na stejné vlně a že autorka je až přechytralá. Čtení by bylo lepší dávkovat asi po menším množství fejetonů čtených na jedno otevření knihy. I tak si ale půjčím a počtu Mé anglické sezony...

Bája89

Jako zapřisáhlý anglofil a milovník Londýna jsem si tohle čajové čtení nemohla nechat ujít. Kniha je plná svěžího a laskavého humoru.

nik077

Kniha mě bavila... vtipně napsaná.

Bezkyne9

S nekterymi nize zminenymi vyhradami souhlasim, ale presto byla kniha prijemnym poctenim, libil se mi autorcin zapal a optimismus. Osobne to pro me bylo predevsim krasne sentimentalni zavzpominani na vlastni kousek zivota straveny v UK :)

hapac

Pohodové čtení, zvláště pak pro milovníky všeho anglického. Až si budu chtít zase oddechnout při čtení, tak další kniha této autorky bude pro mne dobrá volba.

Analady

Autorka působí jako pohodářka, píše dobře, ale samotná kniha je celkem o ničem. Mnohem lepší by bylo, kdyby šlo o příběh, ne o sbírku celkem nic neříkajících fejetonů. Čekala jsem, že autorka bude popisovat svůj život au-pair a cizinky v Anglii. O svých zážitcích, kdy pracovala jako au-pair, se však zmíní jen velice okrajově.

Bez jablka
Bez jablka