Anglické listí aneb Coolturní šok

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hlavní hrdinka odjíždí pracovat jako au pair do Londýna a už tam zůstane. Ve svých fejetonech popisuje svůj každodenní život v cizím prostředí. Mění rodiny, kde hlídá, najde si přítele, vdá se, přichází děti, stěhování. Nakonec se autorka stává učitelkou na plný úvazek… Vše je prošpikováno nesmírně vtipným komentováním britského způsobu života a zvyků od pití čaje po úctu, které se těší bájný tenisový Wimbledon. S úctou i rebelským stěžováním, autorčin styl připomíná Roberta Fulghuma....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346315/anglicke-listi-aneb-coolturni-sok-aNt-346315.jpg 3.7215
Žánr
Fejetony, eseje, Literatura česká
Vydáno, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (65)

Kniha Anglické listí aneb Coolturní šok

Přidat komentář
astra3
27. června

Kniha mě nijak zvlášť neoslovila.

Allla9
20. května

S humorem podaný život v Británii.


Ťapulka
18. května

Kniha mě těšila, fejetony přinášejí úsměv na tvář, spoustu zajímavých informací a postřehů. Bohužel ke konci knihy jsem se nemohla zbavit pocitu, že je ten humor už trošku křečovitý, pořád na stejné vlně a že autorka je až přechytralá. Čtení by bylo lepší dávkovat asi po menším množství fejetonů čtených na jedno otevření knihy. I tak si ale půjčím a počtu Mé anglické sezony...

Bája89
04. května

Jako zapřisáhlý anglofil a milovník Londýna jsem si tohle čajové čtení nemohla nechat ujít. Kniha je plná svěžího a laskavého humoru.

nik077
10. března

Kniha mě bavila... vtipně napsaná.

Bezkyne9
24. února

S nekterymi nize zminenymi vyhradami souhlasim, ale presto byla kniha prijemnym poctenim, libil se mi autorcin zapal a optimismus. Osobne to pro me bylo predevsim krasne sentimentalni zavzpominani na vlastni kousek zivota straveny v UK :)

hapac
18. února

Pohodové čtení, zvláště pak pro milovníky všeho anglického. Až si budu chtít zase oddechnout při čtení, tak další kniha této autorky bude pro mne dobrá volba.

Analady
09. února

Autorka působí jako pohodářka, píše dobře, ale samotná kniha je celkem o ničem. Mnohem lepší by bylo, kdyby šlo o příběh, ne o sbírku celkem nic neříkajících fejetonů. Čekala jsem, že autorka bude popisovat svůj život au-pair a cizinky v Anglii. O svých zážitcích, kdy pracovala jako au-pair, se však zmíní jen velice okrajově.

1

Doporučujeme

Bez jablka
Bez jablka
Autismus & Chardonnay
Autismus & Chardonnay
Názory na vraždu
Názory na vraždu
Dobře utajené housle
Dobře utajené housle