Anglické listí aneb Coolturní šok

Hlavní hrdinka odjíždí pracovat jako au pair do Londýna a už tam zůstane. Ve svých fejetonech popisuje svůj každodenní život v cizím prostředí. Mění rodiny, kde hlídá, najde si přítele, vdá se, přichází děti, stěhování. Nakonec se autorka stává učitelkou na plný úvazek… Vše je prošpikováno nesmírně vtipným komentováním britského způsobu života a zvyků od pití čaje po úctu, které se těší bájný tenisový Wimbledon. S úctou i rebelským stěžováním, autorčin styl připomíná Roberta Fulghuma....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346315/anglicke-listi-aneb-coolturni-sok-aNt-346315.jpg 3.6252

Kniha Anglické listí aneb Coolturní šok

Riccia

Tak nějak nevím. Každopádně tolik dní jako tuhle, jsem už dlouho žádnou jinou knihu nečetla. Některé kapitoly byly docela fajn, ale u některých už jsem se skutečně těšila, až skončí. Každopádně k něčemu to dobré bylo, vážím si víc toho, že žiji v Čechách :-)

janasim

Je pravda, že pár kapitol mi v této knize také chybělo. Například, jak se autorka seznámila se svým manželem, proč zménila rodinu, ve které pracovala jako au paire, jak ji přijala rodina manžela,...Část svého života autorka přeskočila, ale i tak jsem se místy pobavila, mnoho dozvěděla.

mcabr
21.12.2020

Tenhle díl je asi nejlepší.

Mandlevest
12.11.2020

Londýn jsem se chystala navštívit se svým nejoblíbenějším cestovatelským parťákem, nejmladší dcerou, letos v létě. Ještě jsem tam nikdy nebyla a podle dcery, která ho navštívila již několikrát v rámci studentských pobytů, je to velká chyba. To město prý oplývá magickou, zvláštní atmosférou, které lehce propadnete. Nakonec to ze známých důvodu nedopadlo a tak jsem sáhla alespoň po této subtilní knížce, která se mi hodí i do výzvy. Musím říct, že jsem se jí doslova protrápila. Neseděl mi styl psaní, nějak mě to celé nebavilo a kdybych doma neměla toho nadšeného propagátora, tahle knížka by mě k cestě určitě nenavnadila. 2,5*, bohužel.

katka_dv
29.10.2020

V tomto případě je už samotná anotace matoucí:
1. Nejsem si jistá, že se jedná o knihu fejetonů.
2. „… odjíždí pracovat jako au pair … mění rodiny …“ Člověk by řekl, že zde budou líčeny zážitky a zkušenosti jako au-pair, ale těch je vlastně jen minimum v úvodních kapitolách.
3. „… najde si přítele …“ To sice ano, ale v knížce není popsáno vůbec – je zde jakýsi časový skok od au-pair rovnou ke svatbě.
4. Pár podařených vtípků v knize bylo, ale „nesmírně vtipná“ kniha to rozhodně není.
5. Robert Fulghum by se jistě divil, kdo je k jeho stylu přirovnáván.

Kniha se hodí, pokud potřebujete na čtení něco hodně nenáročného s krátkými kapitolami, které stihnete přečíst např. během jízdy tramvají. Celkově mně kniha přišla chaotická, nesedělo mi propojení historek z osobního života (např. svatba, porod, strach o manžela, který přišel pozdě domů) s kapitolami o anglických svátcích a tradicích, které jsme probírali ve škole v hodinách angličtiny. Podařené mi přišly části o anglickém školství a zdravotnictví (budu na to myslet, až budu někdy sedět hodiny v čekárně, abych si uvědomila, že i přesto máme kvalitní zdravotnický systém).

1amu
28.09.2020

Rozmohl se nám zde takový nešvar. Mnohé české holky, které odjíždí do Velké Bitánie (dříve většinou jako au pair) a pak s tam některé provdají.
Až potud jde o normální situaci, protože děvčata od nás jsou hezká, milá, vtipná atd.
Jenže pak nastane situace, že si určité % z nich řekne, že se stane spisovatelkou . A zde je kámen úrazu . Ne každá je sebekritická, ale ví, že určitá česká nakladatelství mají o tyto výtvory zájem. Je to jednoduché. V Čechách a na Moravě čekají další řady děvčat, věřících že dojdou ke slávě a také štěstí.
Bohužel ne každé se to zdaří, což je případ Aleny Damijo.

Ivetaa
22.09.2020

Zítra nebudu vědět o čem kniha byla. Ale výzva je výzva...

KudrnatáHolka
11.09.2020

Celá knížka mi přišla spíše jako rekapitulace základních údajů o anglických svátcích, zvycích a tradicích, které jsme probírali kdysi na střední škole. To zopakování bylo sice příjemné, ale v podstatě mě v knize nic moc víc nezaujalo. Vtipnost, která byla avizovaná v anotaci, jsem hledala spíše marně a některé kapitolky mi přišly zmateně poslepované.