Anglické listí aneb Coolturní šok

Anglické listí aneb Coolturní šok

Hlavní hrdinka odjíždí pracovat jako au pair do Londýna a už tam zůstane. Ve svých fejetonech popisuje svůj každodenní život v cizím prostředí. Mění rodiny, kde hlídá, najde si přítele, vdá se, přichází děti, stěhování. Nakonec se autorka stává se učitelkou na plný úvazek… Vše je prošpikováno nesmírně vtipným komentováním britského způsobu života a zvyků od pití čaje po úctu, které se těší bájný tenisový Wimbledon. S úctou i rebelským stěžováním, autorčin styl připomíná Roberta Fulghuma....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/346315/anglicke-listi-aneb-coolturni-sok-aNt-346315.jpg 4.335
Fejetony, eseje, Literatura česká
Vydáno:, Ikar (ČR)

elenai
29. listopadu

Mám ráda knihy, ve kterých lidé sdílejí své zkušenosti, obvzlášť pak z cizích zemí. Myslela jsem si, že o Velké Británii toho vím hodně, ale paní Damijo mě utvrdila o opaku. Především se mi líbil popis svátků, které se slaví, a o nichž jsem neměla ani tušení. Vůbec by mi nevadilo, kdyby byla kniha delší, a ráda se k ní zase vrátím.

jahlina
26. listopadu

Milé, čtivé, vtipné.

tereza8418
15. listopadu

Knihu se mi nepodařilo dočíst, takové plytké skokové povídání, bez hlavy a paty. Nevím, možná jsem nepochopila koncept, ale narazila jsem i na faktické chyby, které mě definitivně přesvědčily knihu odložit.

Tevik
14. listopadu

Díky této knize vím, že mám anglické děti (úklid), ale bohužel ne anglického muže.
Tuto knihu provází lehký humor a dozvíme se o Anglii co bychom se jako turisté jistě nedozvěděli.

Paja85
07. listopadu

Anglie tak jak jsem ji poznala i neznala. Jako bývalá au-pair co ale v UK nezůstala. Myslím že knížka je jako dělaná pro lidi, co sami v Anglii nějakou dobu žili. Trochu mě mrzi, že nás autorka nenechala víc nahlédnout do svého soukromí, respektive seznámení s manželem úplně vynechala a rovnou se vrhla na porod. I tak dílo hodnotim kladně.

koriandr
02. listopadu

Opravdu vtipné povídání o Anglii, tamních zvyklostech, životním stylu. Hodně jsem se při čtení nasmála. Zajímavosti, které jsem o Anglii nevěděla. Určitě bych přivítala pokračování knihy !!

Sidonia

Dobře napsané, vtipné i poučné, dozvěděla jsem se o Anglii více než z cestovních průvodců

ElizabethK

Kniha mě v knihkupectví zaujala krásným obalem. Při čtení jsem pak byla velmi mile překvapená. Často jsem se smála nahlas, jednotlivé příběhy se mi líbily a nanejvýš oceňuji autorčinu dokonalou a vtipnou hru se slovy a slovními spojeními. Knihu rozhodně doporučuji.

MMacicekk

Anglické listí je milé, vtipné čtení, u kterého si odpočinete a zároveň poznáte život v Anglii jinak, než jako obyčejní turisté. Jednotlivé kapitoly jsou psané formou krátkých fejetonů, u kterých se nejen pobavíte, ale mnohdy zatoužíte poznat Anglii zblízka a na vlastní kůži. Dozvíte se, co je pro Anglii typické, ale i méně typické věci, o kterých jste neměli ani ponětí. Pokud je vám Anglie blízká nebo se jen chcete dozvědět více o tamním životě, Anglické listí je pro vás to pravé čtení.

zdazilek

Vtipné, čtivé, oddechové... žádná složitá literatura a děj

pichova.veru

Krásná, čtivá oddechovka :) plná humoru a zážitků autorky.

mariva

Autorka mě příjemně překvapila. Nejsou to jen vzpomínky au pair, ale zábavným způsobem popsané zážitky Češky žijící v Anglii, které pobaví a ukážou nám i to, co při dovolenkových návštěvách za Kanálem nestihneme poznat.

Renatecka

Velmi příjemná, milá, vtipná a místy i poučná knížka. Přesně taková ta oddychová jednohubka na nedělní odpoledne. Vřele doporučuji.

Hebrey

Je mi ctí být první na DK, kdo tuto knihu hodnotí a komentuje. Ačkoliv si uvědomuji, že moje hodnocení nemusí být objektivní, protože autorku trochu osobně znám. Pravda, doba, kdy jsme spolu pracovaly je dávnou minulostí, ale i tak je to přeci jen jiné, když víte jak se autor vyjadřuje, co jak mluví a myslí a při čtení jeho knihy máte dojem, že Vám to vypráví nebo některé z příběhů znáte skutečně z "první ruky". Na druhou stranu si myslím, že kdyby někdo z mých blízkých známých napsal nějakou ptákovinu, že bych dokázala být i kritická a nehodnotila pozitvně něco, co se mi nelíbí. To ale není případ této knihy. Fejetony jsou vtipné (někdy až sarkastické), pobaví, informují, přivedou k zamyšlení. Pravda, pro někoho, kdo má rád novodobé drsňárny, to asi není. Těm, kdo si rádi otevřou ke kávě knihu, u níž si odpočine a zároveň pobaví, mohu doporučit.