1amu - Profil

Poslat zprávu

Jiří (muž) · Praha · web

Aktivní: dnes v 17:37(poprvé: 01.04.2014)
Body:628(1 autorů a 3 knih)
Palce:671 za komentáře, udělené: 605
Knihovny: Hloubětín (Praha 14)

Právě čtené knihy

Momentálně zde nejsou knihy. V detailu konkrétní knihy tlačítkem Přidat do mých knih sem můžete knihu přidat.

Kdo jsem

Ač z jihu Čech, bydlím v Praze, což je dáno zaměstnáním. Mé hlavní hobby jsou knihy. Pohled na regály plné knih mě těší, a to ať doma či u přátel.
Bydlím v paneláku a tedy jsem již v nakupování knih omezen (ale když to člověku někdy nedá...). Trvalo mi dlouho, než jsem vyhledal konečně kvalitní knihkupectví. A našel "Dobré knihy" na Maninách. Nemám rád elektronické knihy, kniha musí "vonět". Má knihovna je v Praze, v Hloubětíně, jinam moc nezacházím a spíše si knihy rezervuji.
Databázi knih považuji za výtečný nápad. Široký okruh čtenářů mi třebas nevědomky předá upozornění na knihu, kterou bych neměl opomenout.

Knižně i novými poznatky budí můj zájem den 27.5.1942, kdy "peklo" začalo odpočítávat zbytek času života nacistické zrůdy jménem Reinhard Heydrich. Přečetl jsem množství materiálů, mluvil s některými lidmi, kteří se v blízkosti příprav atentátu pohybovali. Pořád je to málo. Neuvědomujeme si, že tato akce byla jednou z největších projevů odporu ve II.světové válce. Její hrdinové by si konečně zasloužili důstojné spočinutí na důstojném místě.

Svými komentáři k přečteným knihám se snažím vyjádřit svůj dojem, jak na mne kniha zapůsobila.

Ten podivný pán na obrázku je Wouf Hong, patron všech radioamatérů. Ti jsou součástí lidské populace
a jsou opravdu amatéry, protože si vše pro výkon svého hobby - tedy vysílání po tomto světě a tím navazování spojení s jinými (takto postiženými) - platí ze svého. Jméno patrona naznačuje, že je Asiat, nejspíše z Číny, která je kolébkou naší civilizace.