Je to jinak, mami

Boris je obyčejný mladý muž pracující v obyčejné redakci kdesi v hlavním městě. Je gay, což o něm ale jeho kolegové netuší. Ví to jen jeho přítel Marko a osazenstvo homosexuálního klubu, do kterého sporadicky chodí. Marko však Borisovi oznámí, že se budou muset přestat stýkat, protože se bude ženit. Boris citlivě vnímá, jak se mnohým jeho homosexuálním kamarádům či kamarádkám hroutí vztahy a drasticky se mění životy právě pod tlakem heterosexuálního okolí. Když do Borisova života nečekaně vstoupí mladý lékař Michal, přitažlivý, vnímavý, citlivý a empatický muž, Boris odmítá pokračovat ve lži a rozhodne se svojí homosexualitu přiznat nejbližšímu a nejmilovanějšímu člověku - svojí mámě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399520/je-to-jinak-mami-Bn8-399520.jpg 3.7152
Romány, Literatura slovenská, Biografie a memoáry
Vydáno, Kontrast

Je to inak, mami..., 2010

Kniha Je to jinak, mami

mona.benny
21.11.2020

Nic jsem neočekávala. Knihu jsem zakoupila kvůli zaměření o kterém jsem zatím nečetla, chtěla jsem něco jiného. A hodně mile mě překvapila, přečetla jsem za jeden den, tak mě příběh Boriska pohltil. Myslím, že mi bude chvílí ležet v hlavě.

hopen
28.10.2020

Tato kniha si zaslouží mnohem lepší hodnocení. Přečetla jsem jí za den , protože se od ní nedalo odtrhnout.

xichtik
23.09.2020

Knížka se mi líbila,hezky se četla,ale ten konec mě mírně řečeno zklamal ... Jako by tam snad ani nepatřil.Za to tedy jedna hvězda dolu.

DAGISIKI
16.08.2020

Hezký příběh,knihu jsem přečetla během pár dní.

Allla9
15.08.2020

Knížka mě zaujala tématem i zpracováním. Dobře se četla.

farys_books
11.08.2020

Knížka se mi četla celkem rychle a líbil se mi styl psaní, bohužel jsem však občas nesouhlasila s tím, co knížka říkala. Zřejmě je to tím, že originál vyšel už před deseti lety a od té doby se situace kolem LGBT lidí změnila a dnes jsme na tom o něco lépe.
Borise, jakožto hlavní postavu, jsem měla ráda, ještě víc se mi ale líbila Sofi. Je škoda, že tam nebylo více částí s ní.
Jinak se mi strašně moc líbil konec (i když mě možná taky trochu zaskočil), který dal knize reálný pocit.

LussyP
09.08.2020

"Homosexuálové nejsou ti, kteří by se měli léčit."

Krásná kniha, plná lásky a bolesti. Nemohla jsem uvěřit s jakou lehkostí a nenuceností je tam tolik kontroverzních témat. Občas slabá místa vyplnila naprosto úžasná Sofi, takovou kamarádku by si zasloužil každý.

Konec.. Mě šokoval, nejradši bych si napsala jiný, ale bohužel.

bari_be
30.07.2020

Téma nepřináší nic nového, náhled do společnosti, která je až příliš homofobní. Ale nejspíš to tak v době vydání knihy na Slovensku bylo, proto mi to teď přijde malinko přehnané. Situace je už doufám jiná. Děj je svižný a čtivý. Charaktery postav jsou velmi rozmanité a propracované. Troufám si říci, že jsou tím nejlepším na celém příběhu. Borise jsem si oblíbila okamžitě a Sofi chci za kamarádku :D Závěr je překvapivý a krutý. Ale i tohle je život. Určitě si chci přečíst pokračování.