Je to jinak, mami

Boris je obyčejný mladý muž pracující v obyčejné redakci kdesi v hlavním městě. Je gay, což o něm ale jeho kolegové netuší. Ví to jen jeho přítel Marko a osazenstvo homosexuálního klubu, do kterého sporadicky chodí. Marko však Borisovi oznámí, že se budou muset přestat stýkat, protože se bude ženit. Boris citlivě vnímá jak se mnohým jeho homosexuálním kamarádům či kamarádkám hroutí vztahy a drasticky se mění životy právě pod tlakem heterosexuálního okolí. Když do Borisova života nečekaně vstoupí mladý lékař Michal, přitažlivým vnímavý, citlivý a empatický muž, Boris odmítá pokračovat ve lži a rozhodne se svojí homosexualitu přiznat nejbližšímu a nejmilovanějšímu člověku - svojí mámě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/399520/je-to-jinak-mami-Bn8-399520.jpg 3.952
Romány, Literatura slovenská, Biografie a memoáry
Vydáno:, Kontrast

Kniha Je to jinak, mami

Ales04

Super příběh ze života.

dawson321

Na Slovensku vydaná před devíti lety, v ČR až nyní... Na knize je krásně vidět, jak je chápání homosexuality bráno u nás a jak u našich východních sousedů. V knize se skoro všechny gay postavy musí skrývat, jelikož se bojí rodiny, že přijdou o práci nebo co by tomu řeklo okolí... Přišlo mi to zprvu dost nepochopitelné, ale musí se brát v potaz, že kniha byla napsána již před devíti lety a situace se tak snad už změnila i na Slovensku. Nicméně při čtení jsem byl fakt rád, že můžu žít v Česku... Jinak samotná kniha nabízí klasický vztahový propletenec, kde nechybí nevěra, žárlivost, rodinné problémy atd. Nic, co bychom předtím už neměli možnost číst, jen s tím rozdílem, že se jedná o homosexuály. Snad vyjdou v ČR i další pokračování, které si rád přečtu a dozvím se, jak se to bude s Borisem dál vyvíjet, protože ten mě dost překvapil...

Zuzuleta92

Povedala by som, že sa mi to tak trocha podobá knihe, ktorú som už kedysi čítala :) Bola podobná tejto iba ak mala iný názov :)

blonďatá.luc

Nemůžu této knize upřít čtivost, i když některé pasáže a potom ke konci i celá kniha mě příliš nebavily. Hlavní hrdina si nezískal mé sympatie a vlastně se mi docela těžko hledá postava, kterou bych si v knize oblíbila. Našlo se v knize pár momentů, které mě pobavily, ale moc jich nebylo. Spousta situací mi přišla spíše nucená a nebo z pohledu čtenáře i očekávaná. Samotný konec knihy mě otrávil a posunul mé hodnocení knihy o stupínek níže.

qingli

Někdy je poučné si přečíst o životě homosexuálních lidí. Pak třeba pochopíme jejich vnitřní myšlení a cítění, kdy vnější tlaky na jejich rozhodování jsou často drastické.

1alena1

Líbí se mi číst o lidech, kteří jsou "jiní" než většina populace, chápu, jak to v životě mají složitější. Většinou jsou buď silní a se vším se poperou nebo silní nejsou a pak mají celý život problém se svou jinakostí. Kéž už je konečně naše společnost tolerantní ! Svoji orientaci si nevybíráme, tak nesuďme a pochopme (hrozné slovo).

greatbear
10.07.2017

Je to jedna z mnoha knih, které jsem o coming outu přečetl a také je to jedna z mála, které si budu pamatovat. Kniha a její volná pokračování je napsána čtivě, každá stránka přitahuje a nepouští. Příběh Borise je silný!!!
Opakovaně jsem ji už četl, i její pokračování a pokaždé se stejným pocitem, že kniha je skvělá a mám pocit, jako bych vedle hlavních hrdinů stál a vše prožíval s nimi.
Tamara Tainová píše své knihy působivě, umí čtenáře vtáhnout do příběhu a už nepustit. Každou její knihu jsem doslova hltal a když jsem je četl znovu, slíbil jsem si, že si je budu vychutnávat pomalu, ale nejde to, opět jsem hltal další a další stránku.

Sofy
18.03.2016

Milujem Tamarine knihy. Všetky a príbeh Borisa vo všetkých troch knihách je úplne jedinečný.