Mléko a med

Sbírka básní a krátké prózy o přežití. O lásce a ztrátě, násilí a zneužívání, o ženskosti. Kniha je rozdělena do čtyř kapitol a každá má jiné poselství. Jedna se snaží léčit zármutek, jiná zase bojuje s všudypřítomnou bolestí. Čtenáři nabízí cestu od nejhorších životních momentů ke smíření a hledání radosti. Ta je totiž všudypřítomná, jedinou podmínkou je chtít ji vidět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353613/mleko-a-med-waJ-353613.png 3.71199
Literatura světová, Poezie

Vydáno: , Omega

Milk and Honey, 2015

Kniha Mléko a med

HloupýHonza
18. červnaodpad!

Nikdy mě nenapadlo, že knížce dám takto nízké hodnocení, jenže zde nejde jinak. Nechci se dotknout těch, kterým se to líbí, ale tohle prostě nelze považovat za kvalitní a umělecké čtivo. Nachází se tu pouze klišé věty, které s oblibou říkají puberťačky, které si myslí, jak moc mají umělecké střevo, a přitom naopak to jejich střevo vyplodí spíš výkal. Opravdu nerozumím tomu, proč je toto považováno za poezii, když to nemá ani verše a vůbec to není psáno v základních stavebních jednotkách poezie, je to pouze pseudointelektuální výtvor, který vytvoří každý začínající pisálek bez talentu.

tereza8951

Absolutně boží

CiaKawlone

Kniha se mi moc líbila, hlavně protože místy vystihovala přesně moje pocity. Jednou se k ní jistě vrátím.

lenkaabooks

Knihu si přinesla dcera - nečtenář, vtipně poznamenala zda si ji při tomto historickém okamžiku - s knihou v ruce - nechci vyfotit. Ha ha. No, nedalo mi to a nakoukla jsem a přečetla. Jsou to básně, myšlenky, výkřiky. Líbily se mi, některé více, jiné méně . Pravda je že jsem je přelétla, tato kniha by se měla číst pomalu,vychutnávat. Nikdy jsem poezii nerozuměla, záměrně se jí vyhýbala, ale být znovu ve věku dcery (18),oslovila by mě právě tato kniha více.

Anie94

Mnoho lidí to nazývá jako básnickou sbírku, ale pro mě to byla sbírka myšlenek a citátů a zážitků z autorčina života. Bylo tam pár krásných myšlenek, ale ve výsledku nic moc přelomového. Text je doplněn jednoduchými ilustracemi, které mají příběh doplňovat. Krátké texty jsou rozděleny do tří tématických kapitol, ale působí trošku nesourodě. U sbírky mi vadila absence rýmu, které by u básnické sbírky byli na místě. Z básní si lze nic méně něco odnesete, ale spíše možná kdyby mi bylo o pár let méně. Mléko a med je velmi ženská sbírka, ze které ale díky bohu nečiší přemíra nezdravého feminismu, jako je tomu třeba u Amandy Lovelace. Texty nemají moc hloubku, podařilo se mi poznačit si opravdu jen pár myšlenek.

TessDragon

Kniha od které jsem ze začátku moc neočekávala, mě moc mile překvapila. Kniha se nejvíce zaměřuje na lásku, rozchod, trauma, zneužívání, sex, ženskost. Líbily se mi kresby, ač jednoduché, tak vystihující. Ze začátku jsem byla skeptická, ale s každou stránkou se mi kniha líbila více a více. Dost jsem se s knihou ztotožnila, což jen více umocnilo můj dojem z ní.
Ano, verše se nerýmují, ale hlavně jde o sdílení a obsah básní, které na vás nějakým způsobem zapůsobí a nechají vás o nich přemýšlet. Vřele doporučuji, k této knize se budu ve své melancholické náladě ještě mnohokrát vracet. :)

Kniha se rozděluje do 4 částí: ZRAŇOVANÁ, MILUJÍCÍ, OPUŠTĚNÁ A ODPOUŠTĚJÍCÍ.

Co mě nejvíc zaujalo :

byla jsi dračice
ještě než přišel a prozradil ti
že dokážeš létat

a pořád jsi
i když už dávno odešel

řekl jsi, jestli to tak má být. osud nás zase svede dohromady. na chvilku mě napadlo jestli jsi vážně tak naivní. vážně věříš že osud funguje právě takhle. jako by se na nás díval z oblohy. jako by měl pět prstů a trávil čas tím že s námi hýbe jako s šachovými figurkami. jako bychom neměli na výběr.
kdo tě to naučil. řekni. kdo ti nalhal že i když máme srdce a mozek nesmíme je používat. že naše činy nemají vliv na to co z nás bude. chce se mi křičet a řvát „jsme to my blázne. jedině na nás záleží jestli se dáme zase dohromady“. ale místo to sedím tiše. na třesoucích se rtech letmý úsměv a říkám si.
není to tragédie. když to někdo vidí jasně a druhý ne.

tereza7804

Přečti si to, říkala jsem si. Bude to dobrý. Ne, nebylo :D. Začala se mi moderní poezie celkem líbit, a tak jsem vyhledala velmi známou knihu - Mléko a med. Pár básniček bylo vážně hezkých, ale zbytek byly jen výkřiky do prázdnoty, které byly plytké jak talíř... Nešlo o to, že bych je nepochopila, jak mi někdo naštvaně psal (:D), prostě mi jen nesedly. Do druhého dílu jsem se raději nepouštěla, ten je prý horší. Spíš je zvláštní, jaký má kniha úspěch. 2/5

TheBonelex
19. březnaodpad!

Když řádky věty
Rozdělíš náhodně
Vznikne z toho
Mléko a med.

Ale teď vážně- To, že ž*nám nejde poezie, jsme se mohli přesvědčit v minulém díle “Máj ani Kytici nenapsala Karla.” Nicméně ukrást již vykradené instagramové lobotomní moudra a vydat z nich knihu, aby je mohla mláďata žen opět recyklovat na svých profilech, je opravdu přinejmenším (a teď mi promiňte to slovo) zvláštní. Ještě zvláštnější je však to, že se kniha setkala s takovým úspěchem. I když mě to ani nepřekvapuje, neboť než aby si moji vrstevníci, či mladší ročníky přečetli Villona, Petrarcu nebo Skácela, sáhnou po plytších knihách, které nevyžadují tolik mozkové kapacity. Zařadil bych do povinné četby, především pro střední odborné školy- obor kosmetička nebo kuchař/číšník.