Jako led

Jednadvacetiletá Sydney je zamilovaná do Kylera snad odjakživa. Jsou nejlepšími kamarády od té doby, co ji shodil na hřišti a ona ho donutila sníst bábovičku. Někdy během těch let se do něj opravdu hodně zamilovala. A jaký je v tom problém? Kyler je děvkař. Nikdy nezůstal s jednou holkou déle než pár nocí. Zatímco spolu studují posledním rokem na univerzitě, Sydney nechce ohrozit jejich přátelství tím, že by Kylerovi přiznala, že ho miluje. Kyler vždy vnímal Sydney jako nedosažitelnou. Znamená pro něj vše a je dokonalá. Své city k ní však stále ukrývá nebo směřuje na jakékoli další ženy. Ostatně Kyler bude vždy jen chudý kluk ze špatné čtvrti a Sydney ta jediná holka, kterou nikdy nemůže mít. Když ale spolu kvůli masivní sněhové bouři uvíznou v luxusním lyžařském letovisku, nic nedokáže zastavit jejich vášnivé city, aby se vydraly na povrch. Přežije jejich přátelství vzájemnou přitažlivost? A přežijí vůbec oni? Protože zatímco padá sníh, někdo je sleduje, a tak jim lyžařský výlet může změnit život víc než jen jedním způsobem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/184144/jako-led-82Q-184144.jpg 4713

Frigid (1.)

Frigid (2013)

Vydáno:, Baronet

Kniha Jako led

brendiska

Od této autorky jsem čekala rozhodně víc. Skoro nikdy se mi nestává, že bych knihu nedočetla, ala tady to prostě nešlo. Ona neustále řeší že on ji nechce a naopak on zase řeší jak pro ni není dost dobrý. Fakt únavný a od půlky sem čekala na konec. Když přišel další zvrat, kdy řešili kraviny, už sem neměla sílu dočíst to do konce kde se všechno vysvětlí, zabednění aktéři pochopí že k sobě patří a zůstanou spolu. Ty nekonečné vnitřní monology o pořád těch samých věcech byly unavující, místy až skutečně hloupé.

smejkalova.m

Dlouho jsem se nemohla ponořit do děje a nijak extra mě to nezasáhlo. Zbylé knihy od autorky jsou skvělé ale tahle se za mě nepovedla... tak 2.5 hvězdičky.

avalonek

Přečteno za jeden den a to mluví samo za sebe..

havrmoni

No musím přiznat, že se mi do toho moc nechtělo. Odrazoval mě věk postav. Nakonec jsem byla celkem překvapená, jak dobře se to četlo. Hezká oddechovka.

uminaa
31.12.2018

Kniha sa mi páčila, rýchlo sa čítala :)

Lofda
30.12.2018

Čekala jsem oddychovku s nádechem zimy a přesně to jsem dostala ;-) Taková horská chata a hořící krb, idylka.. Moje první kniha od J. Lynn a jak jsem četla různé názory, je to jedna z jejích slabších. Takže zklamaná nejsem, ale ani zrovna nadšená, za mě průměr v rámci žánru.

Mark.
23.12.2018

Takový milý až zvláštní příběh s velmi rychlým a krátkým koncem. Stránky ubíhají velmi rychle.

viki77
16.12.2018

Hezký příběh doporučuji

anishta
28.08.2018

No, asi 2,5 hvězdiček, nějak mě to úplně nechytlo, bylo to naspáno celkem čtivě, ale strašně moc uměle vyhrocené.. Zatím asi nejslabší kniha od J.Lynn, co jsem četla...

Hřibče
11.07.2018

Z knihy jsem měla ze začátku obavy, protože mi svým úvodem až nebezpečně připomínala Krásnou katastrofu od Jamie McGuire. Naštěstí se mé obavy celkem rychle rozplynuly a já si mohla začít knihu poměrně rychle užívat. Ano, v některých chvílích si jsou knihy podobné (velmi ochranitelské chování obou hlavních mužských hrdinů), ale přesto si troufám tvrdit, že příběh od J. Lynn je daleko lépe napsaný a mnohem čtivější. Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí už od začátku a velmi se mi líbilo střídání vyprávění z pohledu obou hrdinů. Vylíčení milostných scén je celkem detailní, ale nikoliv nevkusné. Kdo má tyto pasáže rád, jistě si v nich s chutí počte. Kladně hodnotím i to, že jsem v knize nenarazila na žádnou chybu, nebo jsem si jí aspoň nevšimla - to se mi už dlouho nestalo.
Knihu jako celek hodnotím velmi kladně a doporučuji ji k přečtení všem romantickým duším - ideálně o Vánocích, ale já ji četla v parném létě a ničemu to nevadilo. :)

Tanya007
09.07.2018

Kniha se mi docela líbila, ale znovu si ji asi neprečtu, nevtáhla mě do příběhu jako jiné..

Marjanka956
10.06.2018

Kniha se mi libíla.
Odehrává se to za situce které bych být vystavena a zažít ji nechtěla ale o to to bylo zajímavější, napínavější a podle mého i romantičtější. Byla jsem ráda že si to nakonec ti dva vyříkali a usmířili se a dopadlo to dobře

TheMelorry
08.06.2018

Od knihy jsem čekala romanticku oddechovku, které jsem se dočkala. Autorka ale do knihy vložila mnohem víc, než je prvoplánová láska, dokázala do knihy dostat i akci a napětí (i když se nejedná o žádnou složitou detektviní zápletku) čímž knihu ozvláštnila. Střídání vyprávění z pohledu obou postav bylo fajn a knize ještě přidalo na čtivosti. Samozřejmě od knihy nelze čekat, hluboké inteligentní dílo, já jsem si ale čtení užila.

Abnička
26.05.2018

Vážení,
já nemám slov. Od této knihy jsem vůbec nic extra nečekala. Chyba.
Kniha je zkrátka bezchybičky - dobře zase to klišé slušnačka a děvkař, ale tahle kniha měla naprosto origiální zápletku. Originální vlastnosti postav a naprosto dokonalého hlavního hrdinu Kylera.
Miluju scény, kde si vyznají lásku - u této knihy jsem to probrečela. Romantická chata, velká sněhová bouře.. Možná mi to trošku připomíná Sněží, sněží..

Ale co se týče doporučení. Neváhejte a jděte si to ihned přečíst, protože tohle, nemá konkurenci.. Fakt bobmba!

TerezaMondeková
23.04.2018

Nádherná!!!
Další kniha, co jsem přečetla od jedné z mích nejoblíbenějších autorek. Na knihu Jako led, jsem se těšila, už od začátku. Trvalo docela dlouho, než jsem se k ní dostala a musím říct, že mě opět nezklamala. Tato autorka, prostě psát umí. Pokaždé mě nadchne dalším krásným, originálním příběhem od kterého se nedokážu odtrhnout. Její knihy jsou bez jediné chybičky. Pokaždé mě ohromí. V tomto příběhu znova nic nechybělo. V jednu chvíli jsem byla překvapená, co se stalo, v další, jsem brečela a další se smála a to dost nahlas jako idiot. Taky se mi moc líbilo, že se to odehrávalo na chatě. Bylo to romantické. Stejně se mi nejvíc líbil konec, kde ji vyznal lásku. Na takovéhle scénky ujíždím.
Hlavní hrdinka se mi hned líbila. Nesmělá, krásná, chytrá, vtipná, stydlivá holka. Líbilo se mi, že to nebyla ta hvězda. Mám ráda takovéhle holky. A její jméno je krásný.
Hlavní hrdina se mi taky líbil. Jediný co se mi nelíbilo, bylo to že, hlavní hrdina byl zase děvkař. Klasika. Vyspí se s každou holkou, co potká má ji na jednu noc, pak ji odpkopne a tak se to pořád opakuje. A to všechno jenom kvůli holce, kterou miluje a myslí si, že to dělá pro její dobro, ale akorát ji tím ubližuje. Ale jsem ráda, že se poučil.

LadyHip
11.04.2018

Romantika, zábava, erotika, přátelství, horská chata, zima a krb... Tenhle koktejl se povedlo namíchat. Absolutní konec je tou pomyslnou poslední sladkou tečkou. Čtyři hvězdy, protože jiné autorčiny knížky mě pohltily víc, ale i tak je skvělá.

JitulHa
10.03.2018

Kniha má, kromě zajímavých a opravdu sympatických postav, napínavý děj i spád, nejsou v ní žádná hluchá místa. Přečetla jsem ji téměř za dvě odpoledne. Příběh je psán obzvláště čtivým a lákavým stylem, ve kterém se střetává ženská logika s tou mužskou. Po celou dobu tudíž sledujeme vyprávění hlavních aktérů, Sydney a Kylera, jejichž pohledy se střídají v průběhu každé kapitoly. Což je ze strany autorky skvělá volba, je zajímavé vidět, co se odehrává v hlavě každému z nich - to všechno udělalo z tohoto na první pohled obyčejného románu, naprosto báječnou knihu. Vážně není nic, co bych jí mohla vytknout.

Roma20
02.03.2018

I když měla kniha z počáku pomalejší spád, konec byl naprostým vyvrcholením celého příběhu. Doporučuji!

Rea1307
06.01.2018

Kniha nebyla vyloženě špatná, ale připadala mi trochu moc přeslazená. Hlavní hrdinové se chovali docela hloupě. Zápletka nebyla špatná, ale autorka umí vymýšlet i lepší. Pokud vám nevadí naivní romanťárny, u kterých nechcete moc přemýšlet, tak je tohle pro vás to pravé.

Onceuponthetime
02.01.2018

Kniha se mi docela líbila i když od autorky mám jiné knihy radši. Příběh kamarádka a kamarád co se do sebe zamilují nikdy nezklame. Ale zdálo se mi, že se autorka snažila do knihy vměstnat moc věcí najednou. Erotika a akční zápletka prostě nejdou dohromady, nebo alespoň v této knize ne.

šneki
17.12.2017

Čekala jsem přeslazenou romantiku s hodně "vrr" scénami, ale tohle bylo hodně slabé. Syd a Kyler, kteří vůůůbec netuší, že se vlastně oba milují, zatímco Kyler ji pomalu ošahává. Autorka se asi cítila špatně, protože zjistila, že po emocionálni stránce se jí kniha tolik nevyvedla a zdálo se jí nevhodné aby byla jen o tom, jak si to spolu rozdávají, a tak tam hodila detektivní/akční zápletku. Protože jak jinak vytvoříme drama, že? Pokud vám nevadí naprosto klišoidní romance bez špetky jiného příběhu, tak klidně, ale kdo hledá něco o špetičku inteligentnějšího, ten ať radši Jako led ani nebere do ruky.

Luca94
15.12.2017

Kniha se mi líbila, líbilo se mi, jak se prokládají pohledy obou hrdinů. Jediné co bych vytkla je, že se stalo až moc událostí a podivností a přesto si oni dva užívali. Chápu, že neměli moc na výběr co dělat, ale že bych v době kdy se stane tolik událostí měla chuť na sex? No ... Každopádně oddychovka pěkná a ráda se k ní zase vrátím

janebeauty9860
25.11.2017

Líbilo se mi, že příběh byl vyprávět z obou pohledů.

lucie2952
24.11.2017

Skvělá, místy napínavá, romantická kniha. Četla se úplně sama. Hodně mě bavila. Chtěla jsem dát plný počet hvězdiček, ale jednu hvězdičku jsem musela dát dolů za konec. Co odjeli z té chaty, tak mě to vůbec nebavilo, konec byl moc zdlouhavý a já byla ráda, že jsem knihu už dočetla. Jinak se mi kniha moc líbila.

keiko33
13.11.2017

Prijemna oddychovka z vysokoskolskeho prostredia s kvapkou napatia.

nani_nka
10.11.2017

Ako oddychovú romantickú knižku určite odporúčam. Súhlasím s ostatnými, že taktiež som sa čudovala ako Sydney Kylerovi tolerovala jeho sukničkárstvo a taktiež nepochopím, že ak Kyler bol zaľúbený do Sydney, prečo musel mať každý deň inú babu...ale tak pri tomto type kníh netreba ísť až tak do hĺbky. Na jedno odpoludnie ako stvorená.

Lucuschka
06.11.2017

Docela zklamání - další díly už určitě číst nebudu.

Ila117
20.09.2017

Autorku mám moc ráda, ale tahle kniha byla pro mě zklamáním. Pro mě se hodně odlišuje od jejích ostatních knih.

16.07.2017

Moc se mi to líbilo a už se těším, až si dokoupim další knihy od této super spisovatelky.

Makulka1992
25.06.2017

Oddychova knížka s lehčím napětím. Na letní večer idealní. Doporučuji a jdu na druhý díl