Srdcerváči. Kniha 2

Srdcerváči. Kniha 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420221/bmid_srdcervaci-kniha-druha-epB-420221.jpg 4 871 115

Srdcerváči / Motýliky série

Nick a Charlie jsou nejlepší kamarádi. Nick ví, že je Charlie gay, a Charlie si je jistý, že Nick není. Ale láska dovede překvapit a Nick tak přijde na spoustu věcí o svých přátelích, o své rodině a i o sobě samotném…

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Heartstoppers. Volume Two , 2019

Kristulda
02.03.2024 5 z 5

Milé jako první díl.

Vikinka224
27.01.2024 5 z 5

Krásné, milé, stejně jako první díl.

miskami19
18.01.2024 5 z 5

Autorka skvěle vystihuje atmosféru a emoce. Moc vydařený komiks. Miluju ty samostatné scény bot a ruk!

terezaterka2000
15.01.2024 5 z 5

druhý díl mě opět nezklamal. Je to strašně milý a nenásilný příběh. Navíc pěkně ilustrován. Těším se na další díl.
Seriál je taky perfektní!!

fvalek
28.10.2023 4 z 5

Druhý díl pokračuje za prvním a konečně se rozjíždí ona tížená romance, která je miloučká, krásná, sladká a nemá téměř žádné problémy. Na jednu stranu to může působit nudně a nedynamicky, na druhou stranu proč ne. Proč by něco nemohlo být lehké, šťastné, příjemné a bez problémů? Konkrétně tady tedy absenci zvratů, krizí a peripetií oceňuji.

Co se mi bohužel příliš nelíbilo je styl písma, který mi byl šíleně protivný a četl se mi těžce a nepříjemně. je sice trošku žádané, aby to působilo jako deník, případně naprosto přirozený a zbytečně neupravovaný rukopis autorky, ale nevím, proč je každé písmenko jinak velké a vypadá to jak písmo osmiletého... Zbytek knihy je ale moc fajn a musím uznat, že tomuhle vztahu fandím. Viděl jsem seriál, který je trošku dopředu, takže už se mi tam rýsují nějaké budoucí problémy, hlavně co se týče Charlieho a jeho širokých velkých svetrů apod., ale tenhle komiksový díl je stále ještě příjemně se rozjíždějící začátek. Líbil se mi i bonusový komiks na konci a docela oceňuji i profily postav, kde je vidět, že autorka řeší opravdu důležité srdcové věci, jako třeba kolej z Bradavic, to beru! :)

Knihomolka_176
05.10.2023 4 z 5

Druhý díl Srdcerváčů byl moc milý, stejně jako první díl. Ilustrace jsou překrásné, orientace v dialozích je jednoduchá. Určitě je to skvělá věc pro mladší čtenáře, kteří třeba prožívají totéž co Charlie a Nick. Nebo prostě pro milovníky první lásky a komiksů.

Radzha
01.10.2023 5 z 5

To je tak roztomile a všeříkajíc nakreslené až to není možné.
Autorka dokáže dokonale vykreslit mimiku a postavení všech postav. Několikrát jsem se přistihl, že se v této kapitole stydím s hlavními hrdiny. Ale taky jsem se s nimi několikrát zasmál od srdce.
Pořád platí, že je to kniha k odpolednímu kafíčku. Zároveň bych tuhle knihu (a asi i speciálně tenhle díl) doporučil všem lidem, kteří si nedokáží představit, co prožívá člověk, který se v sobě nevyzná a chce se vyoutovat.

Terrez93
23.08.2023 4 z 5

Druhý díl rozhodně lepší, propracovanější, detailnější než první. Čtení jsem jsi užila, mělo to spád a děj byl super!

Edona
10.08.2023 5 z 5

Čteno v angličtině. Nick a Charlie jsou lásky, naprosto jejich love story žeru. Miluji jak komiksy, tak seriálové zpracování. Doporučuji k přečtení, ať už hledáte téma LGBT+ nebo ne. Jejich love story za to stojí.

pani_ari
29.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Rozkošné čtení, nádherné grafické zpracování. Za pár dní jsem vesele zhltla všechny Knihy. V celém příběhu je vidět obrovský přerod z roztomilé YA romantiky v temnou tematiku psychických onemocnění (mentální anorexie, obsedantně-kompulzivní porucha)
Netvrdím, že je to špatně, jen mě to překvapilo.

adevis
25.06.2023 3 z 5

Roztomiloučký, miloučký. Hezké odreagování. Těším se na další díly :)

Karolína18
16.06.2023 4 z 5

Kniha je opravdu dobře propracovaná, navazuje tam, kde skončil první díl. Autorka si drží úroveň, přidává něco navíc, aby nalákala čtenáře. Z hlediska strategie i tématu je vše v pořádku, jenom si na tento typ knihy připadám stará. Ale u teenagerů bude bodovat. Velké plus je, že zpracovává otázky kolem sexuality které si dnes zřejmě dost mladých pokládá.

Adele02
04.06.2023 4 z 5

O cukrovku, tohle. :D Snad nejde se u toho čtení permanentně neculit.

Linda007
02.04.2023 5 z 5

Moc milounké a zachvíli přečtené.

Nuttelka
30.03.2023 5 z 5

Charlie s Nickem jsou miláčkové, moc krásný komiks a super obrázky :-)

Knedlik12
22.02.2023 5 z 5

Druhá kniha mě rozbrečela. Popisuje to moje dny ve škole . Právě se nacházím v roli Nicka . Nejsem si jistá se svou orientací, ale to k dospívání patří. Coming out může být opravdu těžký hlavně když to chcete říct rodičům. Proto těm kteří si nejsou jistí se svou orientací doporučuji web ,,S barvou ven" na kterém se můžete poradit s rodiči, přáteli nebo přímo s lesbami,Gayemi..... Kteří si prošli tím samým.️‍

Knihotyna
20.01.2023 5 z 5

I z druhého dílu jsem nadšená!
Tyhle dva prostě nejde nemilovat :).
Milé, sladké, reálné.
Kéž by více rodičů v podobné situaci dokázalo svým dětem vyjádřit stejnou podporu a lásku jako to umí rodiče Charlieho a maminka Nicka! :)

Ivet_V
06.01.2023 3 z 5

Pořád to bylo stejně roztomilé a sladké jako předchozí díl, ale podle mě to bylo takové vycpáfkové. Celou dobu vpodstatě jen sledujeme jak se jejich vztah prohlubuje. A to by se dalo rozdělit do prvního a třetího dílu.

Ronnie68
20.12.2022 4 z 5

Pokračování zamilovaného příběhu mezi dvěma lidmi i jejich přátel ... Další oddychovka na pár chvil ...

Becca_books
23.10.2022

Pokračování příběhu Nicka a Charlieho. Opět krásné a milé. Líbí se mi jak je celý příběh a situace podaná a popisována. Jak málo slov stačí k tomu aby se člověk vcítil do jednotlivých situací a pocitů všech zúčastněných. Přeletěno během chvilky ale přesto nechápu ten poprask kolem. Pustila jsem se zároveň do novely Letos v zimě a ta mě upřímně baví víc. Do série se pustila také dcera neb je to u nich v anglické škole hit, tak mám radost, že čte víc česky :)

homosexualita romantika bisexualita gayové grafické romány LGBT, queer, LGBT+

Alice Oseman