Srdcerváči. Kniha 2

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nick a Charlie jsou nejlepší kamarádi. Nick ví, že je Charlie gay, a Charlie si je jistý, že Nick není. Ale láska dovede překvapit a Nick tak přijde na spoustu věcí o svých přátelích, o své rodině a i o sobě samotném…

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420221/big_srdcervaci-kniha-druha-epB-420221.jpg 4.4718
Série:

Srdcerváči / Motýliky 2.


Žánr:
Literatura světová, Komiksy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Heartstoppers. Volume Two, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (102)

Kniha Srdcerváči. Kniha 2

Linda007
02. dubna

Moc milounké a zachvíli přečtené.

Nuttelka
30. března

Charlie s Nickem jsou miláčkové, moc krásný komiks a super obrázky :-)


Knedlik12
22. února

Druhá kniha mě rozbrečela. Popisuje to moje dny ve škole . Právě se nacházím v roli Nicka . Nejsem si jistá se svou orientací, ale to k dospívání patří. Coming out může být opravdu těžký hlavně když to chcete říct rodičům. Proto těm kteří si nejsou jistí se svou orientací doporučuji web ,,S barvou ven" na kterém se můžete poradit s rodiči, přáteli nebo přímo s lesbami,Gayemi..... Kteří si prošli tím samým.️‍

Knihotyna
20. ledna

I z druhého dílu jsem nadšená!
Tyhle dva prostě nejde nemilovat :).
Milé, sladké, reálné.
Kéž by více rodičů v podobné situaci dokázalo svým dětem vyjádřit stejnou podporu a lásku jako to umí rodiče Charlieho a maminka Nicka! :)

Ivet_V
06. ledna

Pořád to bylo stejně roztomilé a sladké jako předchozí díl, ale podle mě to bylo takové vycpáfkové. Celou dobu vpodstatě jen sledujeme jak se jejich vztah prohlubuje. A to by se dalo rozdělit do prvního a třetího dílu.

Ronnie68
20.12.2022

Pokračování zamilovaného příběhu mezi dvěma lidmi i jejich přátel ... Další oddychovka na pár chvil ...

Becca_books
23.10.2022

Pokračování příběhu Nicka a Charlieho. Opět krásné a milé. Líbí se mi jak je celý příběh a situace podaná a popisována. Jak málo slov stačí k tomu aby se člověk vcítil do jednotlivých situací a pocitů všech zúčastněných. Přeletěno během chvilky ale přesto nechápu ten poprask kolem. Pustila jsem se zároveň do novely Letos v zimě a ta mě upřímně baví víc. Do série se pustila také dcera neb je to u nich v anglické škole hit, tak mám radost, že čte víc česky :)

Pedruska01
15.10.2022

Po nějaké době se mi dostalo do rukou pokračování Srdcerváčů, komiksu, který mě celkem dokázal překvapit. Byla to otázka chvilky, než člověk přelistoval na konec knihy, a to vlastně byla na jednu stranu škoda. Krásné a zdařilé ilustrace - ty se mi moc líbily.
Celý příběh si stále ponechával takovou tu jemnost až nevinnost. Nic mě tam nedokázalo iritovat. Bylo to milé, i přes jisté narážky určitých postav - ale to se dalo čekat. Vždycky se najde někdo takový.
Charlie měl zcela jasno, kdo je, spíš měl jen menší obavy, jak to vidí a jak si stojí u protistrany. Zdál se mi jako větší snílek, co prostě nikdy nestojí nohama na zemi. Ze všeho byl neskutečně nadšený a ta pozitivita a štěstí z něho jen prýštilo. Za mě rozhodně velmi roztomilá postava. Měla jsem ho ráda.
Nick byl trochu opakem Charlieho. Byl zmatený z toho co cítil, neměl ponětí, kam zapadá a proto byl opatrnější - nohama pevně na zemi. Je mi jasné, že když je pro někoho něco nové, chvíli trvá, než si vše uvědomí a především se s tím smíří nebo si dovolí to opětovat. Nickovi se to povedlo a byla jsem za něj opravdu ráda. Dohromady se mi líbí, jak dva tak rozdílní - tintítko a ramenatý sportovec - k sobě vlastně dobře pasují. Vypadají hezky.
V té knize ale nešlo striktně o jejich vztah mezi sebou, ale i o oznámení to a přijetí rodinou, společnosti obecně. Co si budeme, ačkoliv se to v dnešní době protlačuje co to jde, někdy až na sílu, a víc lidí o tom mají povědomí, tak pořád pro drtivou většinu je standard standardem a jen těžko budou přijímat netradiční vztahy a chování.
Komiks se mi líbil, a to opravdu po všech stránkách. Nemám co vytknout. Bylo to velmi mile prezentováno a to udělalo hodně. Těším se na třetí knihu, ke které se snad dostanu brzy. Mohu doporučit a hodnotím opět plným počtem. :)

1