☰ menu
fvalek

Profil

Poslat zprávu

Filip Válek (1996, muž) · Středočeský kraj · statistiky

Aktivní:dnes v 00:10·poprvé 21.07.2015
Body:2 158
Palce: 1 764 za komentáře ·600 ostatním
Hodnocení v bazaru: 86/0
Knihovny:Městská knihovna v Praze - Školská (Praha 1)
Městská knihovna Týnec nad Sázavou (Týnec nad Sázavou)
Městská knihovna v Praze - Ústřední knihovna (Praha 1)

Kdo jsem

Okleštím otázku "kdo jsem?" pouze na věci týkající se mé četby. Kdo tedy jsem... jsem student a než mě to začne štvát, tak i budoucí pedagog. Jsem i seriálový a filmový fanda, z čehož se část mojí četby taky odvíjí, k tomu se dostanu dál. Aktivně jsem začal číst bohužel až ve věku 18+, což mě trošku mrzí, protože toho šlo opravdu hodně stihnout, zároveň mi to ale dalo tu výhodu, že mi neutíkají významy a dokáži lépe posoudit knihy, prostě mám lepší vkus, než bych měl třeba v 11 letech... :)

Myslím si, že v knihách nemám omezení, zvládnu cokoliv, ale samozřejmě mám různé žánry, co mi sedí více. Většinu knih si kupuji přímo domů a dávám do vlastní knihovny, ke knihám se chovám s převelikou úctou a asi jako každý knižní sobec, nerad půjčuji. :D

Moje malá specializace, záliba, sběratelství... je, že si rád kupuji knihy na základě seriálů a filmů, co mě zaujaly (pokud jsem se ke knize nedostal první) a to s filmovou obálkou. Také sbírám knihy, co mi někdo doporučí a na lísteček dovnitř si píšu od koho jsou doporučené, abych si vždycky vzpomněl. :)

1. Sci-fi a fantasy

Jak jsem psal, jsem odrostenec filmů a seriálů, a to jak starých, tak moderních. Samozřejmě tam patří kultovní klasiky jako Jurské parky, Pán prstenů, Hra o trůny, Harry Potter, ale v posledních letech se vůbec nebráním menším, ne tak profláklým seriálům a rád si přečtu jejich knižní předlohy. S oblibou i naopak, nejdříve knihu, pak seriál, zkrátka jak to vyjde. Do téhle kategorie bych zařadil i horory, thrillery a celkově všechnu beletrii, ke které jsem se dostal. :)

2. Komiksy

Cca od konce roku 2017 jsem objevil (hlavně díky seriálům) skvělé komiksy a vůbec se nebudu stydět za to, že jsou pro mě prostě dokonalé a čtu je moc rád. Nemám sice několikaletou aktuální zásobu jak komiksů, tak vědomostí o nich, ale už jsem se docela zaběhl a dostal se do několika sérií. Razím názor, že Marvel má lepší filmy, ale DC lepší komiksy. :D
Kromě takových klasik se nebráním ani jiným komiksům jako Zaklínač od Darkhorse, grafické romány a nebo různé nakladatelsky nespecifikované komiksy. Nevadí mi ani anglické. :)

3. Odborná a školní četba

Tak jednak bych sem rád zařadil světovou a českou klasiku, která tedy není přímo školní, ale v mém oboru ano a doopravdy ji miluji, zároveň bych ale rád zapojil i skutečně odbornou a další.
Ze světové klasiky, i té české, mám rád snad úplně všechno, není co řešit.
Odborná četba se mi dostává do ruky trojího typu - o filosofii (nakladateství ΟΙΚΟΥΜΕΝΗ hlavně), češtinářskou odbornou a potom didaktiku, pedagogiku, psychologii, to není zase tak překvapivé. :D
Najde se u mě i minimum ezoterie, léčitelství, zahrádkaření a biografií... no a co k tomu, i to někdy pobaví. :D

Zatím tři knihovny, menší či větší, ale bude potřeba další. :D
Můj plán řazení vidět nechcete, vypadá to jako něco, co vyplodila umělá inteligence. :D

A ne! Netabletuji ani nečtečkuji! Jedině papír!

Edit - Už mám šest knihoven. Wow...