Srdcerváči. Kniha 1

Srdcerváči. Kniha 1
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413599/bmid_srdcervaci-kniha-1-lj0-413599.png 4 1187 1187

Srdcerváči / Motýliky série

< 1. díl >

Grafický román o životě, lásce, a o všem, co se stane mezi tím. Charlie je nervák, přiznaný gay a přemýšlivý kluk, někdy možná až moc. Nick je zase veselý, měkkosrdcatý hráč ragby. Tihle dva se potkají na stejné škole a okamžitě se stanou přáteli, ale mohlo by z toho být i něco víc…? Minulý rok nebyl pro Charlieho Springa dvakrát dobrý, ale aspoň ho už nikdo nešikanuje a má tak trochu přítele, i když je to občas protiva a chce se scházet jen tajně. Nick Nelson o Charliem něco slyšel – o jeho coming outu minulý rok a o pár měsících šikany. Ale nikdy neměl příležitost si s ním promluvit. Až do začátku ledna, kdy se Nick a Charlie potkají na jedné společné hodině. Rychle se z nich stanou přátelé a Charlie se do Nicka brzo hodně zakouká, i když ani nepomyslí na to, že by u něj snad mohl mít šanci. Ale láska dovede překvapit a občas na vás ty dobré věci čekají přímo za rohem…... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Heartstopper. Volume One , 2018


více info...

Přidat komentář

Denča__02
06.06.2024 4 z 5

Milá oddechová série, která se opírá o těžší témata např. homosexualita, psychické problémy, šikana, atd....

kopeceli
02.06.2024 5 z 5

Nejdřív jsem byla nedůvěřivá, ilustrace se mi zdály hodně jednoduché. Jenže na další stránce jsem se začetla a najednou je konec. Ona je fakt tak povedená, jak kdekdo říká!
Moc se mi líbí to oťukávání, nejistota, zmatky, to hezky na duši. Doporučuji!


Ran
28.04.2024 5 z 5

Knížka je moc dobře napsaná a vytvořená. Příběh a hlavní postavy se mi hodně líbily.

E-liška2013
26.04.2024 5 z 5

Moc hezký příběh o lásce. NĚKDY prostě není kluk a holka...

marketa.ul
19.04.2024 2 z 5

Asi jsem jediná, ale za mě bohužel jedno velké klišé u kterého jsem opravdu čekala na konec. Nejsem asi cílovka. :-)

MeLeny
06.04.2024 5 z 5

Takže během 2 dnů jsem přečetla díly 1-4 a až někde narazím na poslední 5. díl rozhodně si ho nenechám ujít. Po přečtení prvního dílu jsem dala čtyři hvězdičky, ale zpětně jsem to opravila na pět, protože tahle série je opravdu až nečekaně skvělá. Určitě doporučuji číst postupně, protože díly na sebe dějově navazují. Každý další se mi líbil víc a víc. Hlavními postavami jsou dva sympatičtí kluci, kteří se do sebe zamilují, takže většina 1. - 3. dílu se točí hlavně kolem tématu homosexuality. 4. díl je trochu jiný - hlavním tématem je psychické zdraví, hlavně téma anorexie. Chvílemi jsem při čtení série měla pocit, že čtu spíše zábavnou formu letáčku, který má náctiletým předat základní informace o potenciálních problémech - něco jako školní preventivní beseda. A tento záměr knihy také rozhodně mají. ALE... to nemyslím jako výtku! Zpracované je to opravdu bravurní formou a rozhodně to stojí za přečtení, i když žádnou takovouto "pomoc" nepotřebujete. Je to hrozně milý příběh, pro všechny. A až budou moje děti trochu starší, myslím, že je na existenci těchto knih nějak nenápadně upozorním. A největší wow je pro mě objevení komiksové formy. Nikdy jsem žádný komiks nečetla, ale z tohoto jsem nadšená a ani si teď nedovedu představit, že by nějaká jiná literární forma pro takovéto téma byla lepší. Textu je podle mě i na komiks v knize dost málo, ale ty obrázky jsou geniální a řeknou víc než mnoho stran textu. Rozhodně mě to nalákalo pustit se do nějakého dalšího komiksu.

Kristulda
02.03.2024 5 z 5

Milý příběh, neměla jsem v plánu to číst, jelikož je to dcery, ale už jdu na třetí díl.

milovnice_knih_
02.03.2024 5 z 5

Po knížce jsem sáhla již po druhé a musím říct, že v mém hodnocení nastaly změny.
Když jsem četla knížku poprvé, tak jsem ji hodnotila jako průměrnou, s tím že jsem nechápala co na ní ostatní vidí. Tehdy jsem dala šanci druhém dílu a stala se s toho závislost.
Po tomto druhém přečtení jsem se zamilovala i do tohoto dílu. Přišlo mi, že jsem ho tentokrát více pochopila ten děj a prostě jsem se do tohoto dílu zamilovala stejně jako do ostatních.
Velmi doporučuji!!!

TynaBehuncikova
07.02.2024 4 z 5

Chtěla jsem si knihu nechat na pride month, ale chuť byla už teď... a řeknu k tomu jediné - nová obsese je na světě! Hned zítra běžím pro další díl!

Vikinka224
27.01.2024 5 z 5

Jako první jsem viděla seriál a byla jsem nadšená. Knihy jsem proto nemohla vynechat. Pro ty, co hledají miloučkou oddechovou, vřele doporučuju.

terezaterka2000
14.01.2024 5 z 5

Tohle je krásně ilustrovaný komiks a moc milý příběh.
Sympatické rozdílné postavy.
Těším se na další díl

DavidPvlt
12.12.2023 5 z 5

10 z 5
doporučené čtení pro všechny queer děti, knižní terapie, nevím co víc říct. tohle musí zahřát u srdíčka každého, kdo srdíčko má

PetrANovA3210
08.12.2023 5 z 5

Miluju je, jeden z mála příběhů, který jsem si užila jak v psané tak v hrané verzi.

PetrANovA3210
08.12.2023 5 z 5

Miluju je, jeden z mála příběhů, který jsem si užila jak v psané tak i v hrané podobě. :)

nakavusterezou
09.10.2023 5 z 5

Pohlazení po duši:)
Nic víc k tomu není třeba dodávat.

Těším se na další díl.

Knihomolka_176
05.10.2023 4 z 5

Páni, tak tohle bylo úžasné. V životě jsem žádný komiks nečetla a teď nechápu proč. Všechny ty ilustrace, jejich vzrůstající láska - bylo to naprosto úchvatné a dojemné.
Myslím, že o Srdcerváčích slyšeli snad všichni, minimálně z řádek čtenářů, takže tušíte, o čem příběh pojednává. A teď víte, že to je naprosto skvěle zpracovaný příběh pojednávající o první lásce a o tom, jak přijmout, že patříte do LGBTQ+ komunity.
Rozhodně stojí za to.

Shaxx
18.09.2023 4 z 5

Tak i já jsem se chytila do pasti zvané Heartstopper. Věděla jsem, že jsou komiksy, že se točí seriál, ale pořád to šlo kolem mě... Až jednoho dne mi Netflix nabídl seriál, který jsem zkusila...a o bože, už to šílenství kolem toho chápu. Seriál naprosto zbožňuju a teď po přečtení musím zpětně doznat, že herecké obsazení je naprosto skvělé, stejně tak oceňuji, že seriál je velmi věrný své komiksové předloze. Nedaří se mi hodnotit zrovna objektivně, protože mám před očima hlavně seriálové zpracování. U komiksu mi zrovna dvakrát nesedla kresba, proto ani nehodnotím plným počtem, ale jinak příběh je skvělý. A Nick a Charlie jsou prostě božáni.

Radzha
17.09.2023 5 z 5

Naprosto dokonalé.
Ke knížce jsem přišel bohužel až po seriálu na Netflixu, ale je to věrná kopie. Seriál obsáhl vše, co je v knížce, ale ovšem knížka o něco lepší. Jsou tam detaily, které v seriálu nejsou.
Ale je to taková jednohubka na hodinku čtení k odpolední kávičce.
Kresby jsou moc hezky udělané, veškeré pocity z nich člověk vyčte. A budování vztah Nicka a Charlieho je krásné vykreslené a i sebeobjevování Nicka.
Těším se na další díl.

Aquagirl
08.09.2023 4 z 5

O Srdcerváčích už jsem toho slyšela hodně, teď jsem měla konenčně možnost, podívat se na ně. Líbilo, bylo to roztomilé, jenom jsem se nějak pořád nemohla vcítit do toho vztahu mezi Nickem a Charliem. Jednu hvězdičku přidávám i za hezké obrázky, ty se mi líbily moc.

RozaD
01.09.2023

Existuje na světě snad něco sladsiho než tato série?