Srdcerváči. Kniha 1

Grafický román o životě, lásce, a o všem, co se stane mezi tím. Charlie je nervák, přiznaný gay a přemýšlivý kluk, někdy možná až moc. Nick je zase veselý, měkkosrdcatý hráč ragby. Tihle dva se potkají na stejné škole a okamžitě se stanou přáteli, ale mohlo by z toho být i něco víc…? Minulý rok nebyl pro Charlieho Springa dvakrát dobrý, ale aspoň ho už nikdo nešikanuje a má tak trochu přítele, i když je to občas protiva a chce se scházet jen tajně. Nick Nelson o Charliem něco slyšel – o jeho coming outu minulý rok a o pár měsících šikany. Ale nikdy neměl příležitost si s ním promluvit. Až do začátku ledna, kdy se Nick a Charlie potkají na jedné společné hodině. Rychle se z nich stanou přátelé a Charlie se do Nicka brzo hodně zakouká, i když ani nepomyslí na to, že by u něj snad mohl mít šanci. Ale láska dovede překvapit a občas na vás ty dobré věci čekají přímo za rohem…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413599/big_srdcervaci-qu6-413599.jpg 4.2549

Srdcerváči / Motýliky 1.

Literatura světová, Komiksy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Heartstopper. Volume One, 2018

Kniha Srdcerváči. Kniha 1

Karoley

Srdcerváči vás zahřejí u srdce! Roztomilý LGBT komix. Příběh o dvou dospívajících chlapcích, Charliem a Nickovi, a jejich mladé lásce. Nic tak sladkého jsem asi ještě nečetla.. nikdy :))

Josefie

O Charliem všichni ví že je gay, a o Nickovi se zas ví že je to typ po kterém letí každá holka. Tihle dva nemají spolu nic společného, až jednou si na hodině sednou do stejné lavice a stanou se z nich nejlepší kamarádi. Jenže Charliemu se Nick vážně líbí ikdyž ví že skončí se zlomeným srdcem, protože Nick je hetero - nebo snad?!

Od Srdcerváčů jsem neměla velké očekávání. Čekala jsem klišé příběh, ale byla jsem mile překvapena! Ano, příběh není zrovna originální ale to vynahrazuje nádherné grafické zpracování.
Můj problém s komiksy je, že jsou většinou nepřehledné je v nich hodně dynamiky, a ve stránkách se ztrácím. Jenže Srdcerváči jsou graficky poklidně a zábavně podaným příběhem. Skvěle se hodí jako oddechovka po náročném dni.

nela3812

Krásné ilustrace a milý příběh.

Lenka2533

Miluju gay knihy, takže když jsem objevila Srdcerváče, musela jsem si je hned koupit :D A bylo to boží! Kluky jsem si hned zamilovala. Rozhodně doporučuju!

Berulidemknihy
29.12.2021

Krásná a velmi chytlavě napsaná kniha. Určitě nějakým způsobem vyvrací stereotypy. Musím říct, že ač těmto ilustracím moc nefandím, v komiksu mi nevadily. Kniha nás krásně naladila na další díl, na který se moc těším.
Za mě moc fajn komiks:)

czeliza
28.11.2021

Drtivá většina knihy by se dala nazvat "Kterak Charliemu nefungoval gaydar".
Ale ne - bylo to strašně milé, příjemné, hezky napsané i nakreslené. Nic vás víceméně nepřekvapí, ale zároveň, kdo čte Srdcerváče pro překvapující zvraty? Je to feel-good a můžu potvrdit, that I'm feeling good. Jediné, co bych mohla vytknout je, že přeci jen je to vážně trochu "basic". Ale jsem zvědavá na pokračování.

EvikU.
21.11.2021

Tak k tomuhle komiksu jsem se dostala nějak omylem, ale musím říct, že se čte skvěle. Za půl hodiny je člověk na konci ani neví jak. Problematika zajímavá, tak nějak není život nalinkovaný a naše chování a orientace ovlivňují nejen dědičnost ale lidé okolo nás. Doporučuji.

Tilte
19.10.2021

presny format pro dulezite tema
verim, ze tohle je serie, ktera realne pomuze a zachrani zivot