Srdcerváči. Kniha 3

kniha od:

Srdcerváči. Kniha 3 https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446669/bmid_srdcervaci-kniha-treti-CmZ-446669.jpg 4.4 634
Koupit Koupit eknihu Bazar

Charlie dřív ani ve snu nenapadlo, že by ho Nick mohl taky mít rád, ale teď spolu oficiálně chodí. Nick se dokonce odhodlal a pověděl o tom svojí mámě. Ale coming out není něco, co se stane jen jednou – ještě je tu Nickův starší bratr, ostatní kamarádi a rodina a blíží se školní výlet do Paříže… a život dovede být těžký, i když máte po boku někoho, kdo vás miluje. Čím jsou jejich city hlubší, tím víc Charlie a Nick potřebují jeden druhého.... celý text

Série:

Srdcerváči / Motýliky 3.


Žánr:
Literatura světová , Komiksy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Heartstoppers. Volume Three , 2019


více info...

Komentáře (84)

Komentáře 84 Recenze 4

Edona
Edona
11.08.2023 5 z 5

Čteno v angličtině. Tenhle komiks miluju! I přes úplně jednoduchou kresbu a poměrně jednoduchý text, dokáže autorka oslovit tolik čtenářů. Nick a Charlie jsou prostě lásky a já se těším na pokračování. Fandím i seriálu, líbí se mi, že se díky autorce - scenáristce, hodně drží předlohy a některé scény jsou ikonické - jak v komiksu, tak v seriálu.

pani_ari
pani_ari
29.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Rozkošné čtení, nádherné grafické zpracování. Za pár dní jsem vesele zhltla všechny Knihy. V celém příběhu je vidět obrovský přerod z roztomilé YA romantiky v temnou tematiku psychických onemocnění (mentální anorexie, obsedantně-kompulzivní porucha)
Netvrdím, že je to špatně, jen mě to překvapilo.


elisa9688
elisa9688
21.07.2023 5 z 5

Tento díl byl za mě asi nejleší.

eliska2106
eliska2106
14.07.2023 5 z 5

Nejvíc nemůžu z toho, jak jsou z tak jednoduchých kreseb krásné cítit výrazy tváří a emoce. Úplně to hřeje a mrazí.

Adele02
Adele02
11.07.2023 4 z 5

Třetí díl Srdcerváčů je ultra ťuťu ňuňu, v podstatě se nad nimi po celou dobu rozplýváte - přesto si nemůžu odpustit dojem, že se občas charakter Nicka a Charlieho vymění podle toho, kdo z kluků zrovna co potřebuje. Ale autorka konečně najíždí na to, co bylo řešeno v Solitaire, takže jsem zvědavá, kam se příběh vyvine v dalším dílu.

Karolína18
Karolína18
16.06.2023 4 z 5

Skrze komiks vnímám příběh jako v rychlíku, neumím se do toho vžít, ale oceňuji úroveň a hlavně vím od dětí v pubertě, že je toto čtení opravdu baví. Příběh zaujme především holky. Líbí se mi i deníkové zápisy, každý čtenář se může z hlediska literární formy mnohé naučit.

Linda007
Linda007
15.04.2023 5 z 5

Je to ňuňu. Jen zvláštní, že jsou úplně všichni gay.

Nuttelka
Nuttelka
31.03.2023 4 z 5

Na jedno prostředí se tu řeší moc vážných věcí a vztahů najednou, teda aspoň mně to tak přijde. Ale i tak moc povedený díl, zavzpomínala jsem si na svůj výlet do Paříže :-)

Knihotyna
Knihotyna
20.01.2023 5 z 5

Už 3. díl!
V tomto díle se Nick, Charlie a jejich kamarádi dostávají v rámci školního výletu do Francie!
Není to sice to samé, ale Nick s Charliem mi svými tajnými okamžiky připomněly náš školní výlet ve 4. ročníku do Prahy, když už jsem taky chodila s manželem :D a holky a kluci bydleli zvlášť, ale díky chápavému panu učiteli se náhodné páry objevovali v noci na chodbách :D.
Skvělé! Líbí se mi, kam směřuje vývoj vedlejších postav. Jak se s tím ostatní učí žít, sžívají se s tím. A začnou jejich lásku akceptovat! :) Více takových kamarádů! :)

Ivet_V
Ivet_V
06.01.2023 4 z 5

Tohle byl asi zatím nejlepší díl, nebo alespoň stejně dobrý jako ten první. Líbilo se mi, jak se tam rozvíjely i vztahy jejich přátel. A taky se mi líbilo, jak se tam začínají řešit vážnější témata.

Becca_books
Becca_books
31.12.2022

Milé pokračování, tentokrát se Nick a Charlie vydávají se školou do Paříže. Přečteno jedním dechem jako taková jednohubka. Už se těším na čtvrtý díl :)

Ronnie68
Ronnie68
20.12.2022 4 z 5

Další pokračování příběhu... tentokrát na výletě v Paříži ...

TomTomis
TomTomis
15.11.2022 3 z 5

Milé, něžné, ale i tak příliš zjednodušené. I v komiksu bych uvítal více textu, více obsahu. Knihu jsem si zakoupil jako e-knihy a měl je přečtené během chvíle. Jako papírové kusy mi to přijde skoro jako plýtvání papírem. Uznávám, že pro mládež je to přístupná forma, jak se seznamovat s některými věcmi... Hlavní postavy nejde nemilovat.

Pedruska01
Pedruska01
17.10.2022 5 z 5

Ani jsem nečekala, že další díl se mi do ruky dostane až tahle rychle, ale stalo se. Komiksy obecně dokážou zabavit a hezky vyplnit krátký čas (někdy až moc krátký). Není divu, že jsem se na konec knihy dostala zase tak rychle. A někdy je to vlastně škoda.
Krom krásných ilustrací si to drží takový svůj už standard. Je to velmi milé až roztomilé, oddechové a nevinné. Je však znát, že díl od dílu se hlavní téma - orientace - jaksi stupňuje. Ze začátku to bylo až na výjimku skoro tabu, pak pod pokličkou a nyní už to nechali kluci vyplout na povrch, aby se o nich dozvědělo okolí. Řekla bych, že je to velmi nenásilné, což je velmi dobře, až na to, kolik se tam "najednou" dalších podobných párů objevilo.
Oba kluky - Charlieho a Nicka jsem si oblíbila a mám je ráda. Vlastně jim i fandím. I když se na první pohled k sobě třebaže ani nemusí hodit. Holt i protiklady se do sebe mohou zabouchnout jako vrata. :) Celkem jim to sluší. Líbilo se mi, jak některé postavy se dokázali chytnout za nos a omluvit se, něco někomu říct nebo se odhalit. Samozřejmě budou tu vždy i tací, kteří to nebudou akceptovat a mít hloupé poznámky, které jsou přes čáru - ale i to je dobře. Každý nemůže být stejný. A nikdy nic nejde snadno.
Je taky hodně znát, že se to od začátku (první knihy) dost posunulo, a nejen ve vztahu k sobě jako hlavních hrdinů nebo od jednoho hlavního tématu. Přidali se tam další, další a celkem vážné problémy. Všechno nese na svým bedrech Charlie, což by mi vlastně odpovídalo, dle rysů, ale trochu mě to mrzí. Jasně, je to důležité mít v podvědomí a nebrat to na lehkou váhu a Nick ukázal, že to má v hlavě srovnané a srdce na správném místě, ale napadla mě myšlenka, zda kvůli tomu teď Charlie nevypadá jako obyčejný chudák - v tom hanlivém smyslu.
Příběh a výlet do Paříže se mi líbil, nemám výhrady. Naopak jsem potkala pár opravdu úsměvných/vtipných momentů. To, co je na tom papíře mě dost baví. Jedeme ve stejných kolejích jako u předchozích knih - doporučuji a hodnotím plným počtem. A neprodleně beru do ruky i díl poslední. :)

Štěpinambura
Štěpinambura
11.09.2022 5 z 5

Skvělá kniha! Já to prostě zbožňuju!!!

kimChristopher
kimChristopher
16.08.2022 5 z 5

[Četla jsem online vezi komiksu, takže nevím jaké kapitoly tento příběh zahrnuje, ale stejně mám stejný názor pro všechny díly...]

Perfektní, úžasné, nádherné. Je to opravdu milý příběh o lásce a je to hodně emocionální. Všichni bychom potřebovali Nickovu lásku a Charlieho roztomilost. Doporučuji!!

Lka
Lka
13.08.2022 4 z 5

Další příběh Nicka a Charlieho, tentokrát na výletě v Paříži. Opět milé, roztomilé. Krásné kresby.

petrarka72
petrarka72
07.08.2022 5 z 5

Paříž - město zamilovaných všech preferencí. :-)

pavla9879
pavla9879
03.08.2022 5 z 5

Opět naprosto dokonalé čtení. Miluju Nicka a Charlieho tak strašně moc. Těším se na příští rok, kdy snad vyjde druhá série seriálu, abych si všechny ty úžasné momenty z téhle knížky mohla užít i s těmi filmovými.

Kuxka
Kuxka
01.08.2022 5 z 5

Velmi povedené. Vzala jsem si knihu večer k filmu a nešla jsem spát, dokud jsem ji nedočetla, to už jsem únavou nemohla udržet ruce. Líbil se mi příběh v Paříži. Neměla jsem vůbec ráda Nickova bráchu, ale příjemně mě překvapil Harry. Jsem hrdá na Nicka a společně s Charliem je prostě zbožňuju stejně jako Darcy a Taru (spoiler: a Elle s Taem). Zkrátka super a doporučuji

Baru16
Baru16
20.07.2022 4 z 5

Stejně jako předchozí díly takové moc vysněné, ale milé - roztomilé.

Retketka
Retketka
22.06.2022 5 z 5

Já jsem tento komix četla anglicky, takže nevím jaké to je v češtině. Děj je ale naprosto skvělý a knihu vřele foporučuji i méně zdatným angličtinářům, protoře se dá děj dobře pochopit i pochopení kařdého slova.

Zmiu
Zmiu
13.06.2022 3 z 5

Série Srdcerváči je oblíbená mezi mládeží, a tak jsem byla hodně zvědavá, o co jde. Do ruky si mi dostal zrovna třetí díl, a musím říct, že vůbec nevadí, že jsem předchozí nečetla, v ději se dá snadno zorientovat. Ono se toho taky moc neděje. Je to takový sladký příběh, kde všichni říkají správné věci a konají tak, jak by doporučil výchovný poradce. Mladí odmítají alkohol, sex určitě až po delší době, a mohli bychom pokračovat. :-)) Chápu, že v díle určeném dětem se toho moc dít nemůže, ale postavy nepůsobí moc uvěřitelně. A jak už tu mnohokrát bylo řečeno, ta koncentrace LGBT postav v tak malém kolektivu je taky spíše nereálná. Pokud se mi dostanou do ruky další díly, určitě se kouknu, čtení je to tak na hodinku, ale aktivně sérii vyhledávat nebudu. Přece jen, svět, ve kterém komiksové postavy jen ťukají do telefonu a značná část panelů ukazuje, co si kdo píše, mi tak blízký není.

Davidin
Davidin
04.06.2022 5 z 5

Nejvtipnější z dosavadních dílů. Příběh se přesunul do Paříže na prázdninový pobyt. Celá parta přátel okolo Nicka a Charlieho blíže vystupuje do popředí, vznikají mezi nimi veselé momenty, hlášky a pevnější vazby. Bez rodiny, školy a povinností si užívají pohodu. Tíživých témat je zde několik, ale všechna jsou autorkou (zdánlivě) zakončena příjemně.
Výhrady mám jen k technickému provedení knihy: nepříjemné byly některé rozostřené stránky (toto padá s novým dotiskem, kde už je vše napraveno) a také rozevírání knihy. Zajímavě v ní praskalo, když protestovala proti přílišnému rozložení, snad vydrží...

PS: Kdo v tomto dílu není gay, je out (of scene)!

Makůvka
Makůvka
21.05.2022 5 z 5

Mě se to zase moc líbilo a troufám si říct, že zatím nejlepší díl. Sice na každém rohu nový gay, ale vůbec to ničemu nevadilo, protože se tentokrát řešily i vážnější témata.
Charlie a Nick je sympatická dvojice a já si je oblíbila a jsem zvědavá na další pokračování.

Miborrow
Miborrow
08.05.2022 4 z 5

Školní výlet do Paříže, jeden pokoj a spousta kamarádů? To je přeci skvělá možnost pro Charlieho a Nicka, aby vyšli s pravdou ven. Jenže jak? Co když se vše změní? Strach a obavy naše hrdiny staví do kouta, ze kterého vede jen jedna cesta... Příběh je opět čtivý, děj je pěkný a nad obrázky se člověk i rozplyne.

janyska13
janyska13
07.05.2022 5 z 5

Opět moc hezké počtení, Srdcerváči jsou roztomilost sama.

Erika017
Erika017
25.04.2022 4 z 5

Docela hezké, sice je zvláštní, jak je v knížce každý druhý gay nebo lesba, ale jinak se mi to docela líbilo.

Karin_Kim55
Karin_Kim55
01.02.2022 4 z 5

Druhé čtení:
Po druhém čtení mám mnohem větší námitky k layoutu knihy. Myslím, že tyhle "grafické novely" by se měly inspirovat mangou, pokud chtějí mít přes 200 stran. Používat papír menší gramáže, obrázky zasazovat více k ořízce (ne doprostřed! protože při té tloušťce se to nedá otvírat a bubliny a obrázky blíž ke středu prostě nejsou pořádně vidět!) a pořádně se hlídat rozlišení (aby se nestalo, že některý text na stránce bude rozpixelovaný, nebo dokonce celé dvoustrany).

Názory, že je to sladké, to nezměním. Možný spoiler? → A až na ten fakt, že "everyone is gay" mě stále štve a je to hrozně trapný... tak mě příběh stále baví.

ava.s
ava.s
29.01.2022 1 z 5

Jedno velké klišé, pořád dokola to samé.... Vyloženě iritující je používání slova "vyoutovat". Mělo to mít tak dva díly a nějaký smysluplný děj. Takhle to postrádá jakýkoliv význam...

Alethea_k
Alethea_k
29.01.2022 4 z 5

Bavilo mě méně než první dva díly, stojím si za tím, že nejlepší je ten první.

Berulidemknihy
Berulidemknihy
13.01.2022 4 z 5

Kniha Vám v podstatě od první stránky přiroste k srdci a už se nemůžete odtrhnout. Čtení bylo krásné a oddechové. Samozřejmě již nejsem cílová skupina, ale i tak mi předala to, co měla:)

Karoley
Karoley
04.01.2022 4 z 5

Srdcerváči vás zahřejí u srdce! Roztomilý LGBT komix. Příběh o dvou dospívajících chlapcích, Charliem a Nickovi, a jejich mladé lásce. Nic tak sladkého jsem asi ještě nečetla.. nikdy :))

Lenka2533
Lenka2533
01.01.2022 5 z 5

Naprosto jsem se do téhle série zamilovala. Je to hrozně roztomilé a přesně to miluju. Rozhodně si to přečtu ještě několikrát, protože na to stačí hoďka :D

lily_maleckova
lily_maleckova
26.11.2021 5 z 5

Co mám říct?️ Nick a Charlie jsou prostě sladký pár a čtení o nich člověka pohladí na duši a zlepší mu náladu️ moc se těším na další díl!:)

EvikU.
EvikU.
22.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Pořád je to dobré. Vyvíjení vztahu Nicka a Charliho je skvělý. Ale tady mi začalo vadit, že je v příběhu a ve škole skoro každý gay nebo lesba. Trenérka rugby, učitelé, kteří s nimi jedou do Paříže, holka, která se Nickovi dříve líbila. Přijde mi to, že těhle párů je málo, právě proto to mají tak těžké s přiznáním. Protože to není něco co je úplně běžné ve společnosti a jsou v menšině. A v tomhle díle už to vypadalo, že naopak hetero páry jsou nějak umenšeny. Čtvrtý díl nemám, tak třeba někdy...

Fortuna7
Fortuna7
03.11.2021 3 z 5

Já bohužel musím říct, že to je zatím nejslabší díl série.
Furt je to slaďoučké a člověk se u toho culí, ale to, že v té škole jsou snad všichni LGBT+ nedává úplně smysl... Vždyť to snad vážně není možný, aby se náhodně setkalo tolik LGBT+ osob. Jsem ale už moc zvědavá na 4. díl, protože je zde naznačené vážnější téma ;-)

Medasek
Medasek
20.10.2021 3 z 5

Není to špatná série, jenom mi vadí, že je to, že trochu moc vychází všem dobře.
Netvrdím, že se to nemůže stát i ve skutečném životě, ale oproti prvnímu dílu mi to přijde mnohem míň realistické.

s1ombrehimawari
s1ombrehimawari
19.09.2021 2 z 5

vodka time byl extrémní, schvaluju. akorát mě pěkně štve, že to vůbec není realistický, myslela jsem, že se to má přiblížit a zapůsobit na lidi stejně staré s hlavníma postavama, ale řekněte mi, kolik šestnáctníků by se nechtělo ztřískat, když k tomu mají šanci? kmon. a jakto, že oba dva mají tak hodný maminy? a zas ten stejný nešvar: furt melou o tom samým dokola a dokola.

ElikaS
ElikaS
13.09.2021 4 z 5

Obecně nejsem úplně příznivcem komiksů. Nějak jsem se je nikdy nenaučila číst, příjdou mi takové bez příběhu. Ale musím říct, že tento díl se mi celkem líbil. Autorka se snaží řešit i závažná témata a celkem se jí daří do komiksu dostat i smysluplný děj. Navíc její ilustrace se mi moc líbí. Jediné, co bych knížce vytkla je až přílišné tlačení na strunu LGBT. Vždyť tam skoro nikdo nebyl heterosexuální?! To zbytečně ubírá na uvěřitelnosti.