Srdcerváči. Kniha 3

Srdcerváči. Kniha 3 https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446669/bmid_srdcervaci-kniha-treti-CmZ-446669.jpg 4 724 91

Srdcerváči / Motýliky série

Charlie dřív ani ve snu nenapadlo, že by ho Nick mohl taky mít rád, ale teď spolu oficiálně chodí. Nick se dokonce odhodlal a pověděl o tom svojí mámě. Ale coming out není něco, co se stane jen jednou – ještě je tu Nickův starší bratr, ostatní kamarádi a rodina a blíží se školní výlet do Paříže… a život dovede být těžký, i když máte po boku někoho, kdo vás miluje. Čím jsou jejich city hlubší, tím víc Charlie a Nick potřebují jeden druhého.... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Heartstoppers. Volume Three , 2019

Lenka2533
01.01.2022 5 z 5

Naprosto jsem se do téhle série zamilovala. Je to hrozně roztomilé a přesně to miluju. Rozhodně si to přečtu ještě několikrát, protože na to stačí hoďka :D

lily_maleckova
26.11.2021 5 z 5

Co mám říct?️ Nick a Charlie jsou prostě sladký pár a čtení o nich člověka pohladí na duši a zlepší mu náladu️ moc se těším na další díl!:)

EvikU.
22.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Pořád je to dobré. Vyvíjení vztahu Nicka a Charliho je skvělý. Ale tady mi začalo vadit, že je v příběhu a ve škole skoro každý gay nebo lesba. Trenérka rugby, učitelé, kteří s nimi jedou do Paříže, holka, která se Nickovi dříve líbila. Přijde mi to, že těhle párů je málo, právě proto to mají tak těžké s přiznáním. Protože to není něco co je úplně běžné ve společnosti a jsou v menšině. A v tomhle díle už to vypadalo, že naopak hetero páry jsou nějak umenšeny. Čtvrtý díl nemám, tak třeba někdy...

Fortuna7
03.11.2021 3 z 5

Já bohužel musím říct, že to je zatím nejslabší díl série.
Furt je to slaďoučké a člověk se u toho culí, ale to, že v té škole jsou snad všichni LGBT+ nedává úplně smysl... Vždyť to snad vážně není možný, aby se náhodně setkalo tolik LGBT+ osob. Jsem ale už moc zvědavá na 4. díl, protože je zde naznačené vážnější téma ;-)

Medasek
20.10.2021 3 z 5

Není to špatná série, jenom mi vadí, že je to, že trochu moc vychází všem dobře.
Netvrdím, že se to nemůže stát i ve skutečném životě, ale oproti prvnímu dílu mi to přijde mnohem míň realistické.

s1ombrehimawari
19.09.2021 2 z 5

vodka time byl extrémní, schvaluju. akorát mě pěkně štve, že to vůbec není realistický, myslela jsem, že se to má přiblížit a zapůsobit na lidi stejně staré s hlavníma postavama, ale řekněte mi, kolik šestnáctníků by se nechtělo ztřískat, když k tomu mají šanci? kmon. a jakto, že oba dva mají tak hodný maminy? a zas ten stejný nešvar: furt melou o tom samým dokola a dokola.

ElikaS
13.09.2021 4 z 5

Obecně nejsem úplně příznivcem komiksů. Nějak jsem se je nikdy nenaučila číst, příjdou mi takové bez příběhu. Ale musím říct, že tento díl se mi celkem líbil. Autorka se snaží řešit i závažná témata a celkem se jí daří do komiksu dostat i smysluplný děj. Navíc její ilustrace se mi moc líbí. Jediné, co bych knížce vytkla je až přílišné tlačení na strunu LGBT. Vždyť tam skoro nikdo nebyl heterosexuální?! To zbytečně ubírá na uvěřitelnosti.

TeriLin1111
27.08.2021 4 z 5

Za mě zatím nejlepší díl série. Moc se mi líbí že se odehrává na školním výletě, v některých věcech mi to připomnělo mojí třídu :D Tohle je prostě slaďák a pro mě guilty pleasure, ale mám s tím strávené krásné chvilky. *SPOILER - v některých chvílích mi to přišlo trochu přitažené za vlasy, protože tam skoro nikdo nebyl hetero.... jako ti učitelé? :D Ne že by mi to nějak moc vadilo, jen mi to přišlo už trochu moc *KONEC SPOILERU. V tomhle díle ke mně rozhodně nejvíc přirostly všechny postavy. Nejvíc Tao a Darcy :) (zbožňuju je) Rozhodně jsem ráda že jsem se do toho pustila.

Zuzvil
14.08.2021 4 z 5

Mám za sebou třetí díl této úžasné roztomilosti. Moc se mi líbí ilustrace i gradující příběh mladé dvojice kluků, která zažívá radosti i strasti. Moc se už těším na díl čtvrtý, protože čtení je opravdu pohlazením a kdyby se mi takový komiks dostal do ruky, když jsem měla -náct, byla bych nadšená ještě víc. Poznávacím znamení když čtu Srdcerváče je, že se pořád usmívám a usmívám. K přečtení určitě doporučuji všem generacím.

Lea_41
10.08.2021 5 z 5

Nejlepší je si sednout s hrnkem kakaa a číst. Úžasné.

Saj Mon
29.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Pracuje na té škole nějaký hetero pedagog ? Jinak krásná, milá jednohubka na zpříjemnění dne. U které se čtenář culí od začátku až do konce (což zatím platí u celé série).

Grohlinka
27.05.2021 3 z 5

Tenhle komiks mě fakt chytl za srdce, je pravda, že mě třetí díl bavil asi zatím nejméně, ale ve vysoko nasazené laťce je to pořád velmi krásné čtení. Autorka zvládá v pár tazích perem vyjádřit tolik emocí až je to k nevíře. Dál se vezeme na vlně lásky, ale už jsou tady naťuknuta i vážná témata, vše se ale děje poměrně nenásilnou formou. Rozhodně doporučuji. Už se těším na další díl...

jsemknihomolka
11.05.2021 5 z 5

Miluju tudle serii , za mě rozhodně 6/6

lenkaabooks
14.04.2021 4 z 5

Třetí díl grafického románu o přátelství a zatím nevyslovené lásce dvou kluků.
Je to milé, laskavé a bude pokračování.

Karolin77
09.04.2021 4 z 5

Zatím nejlepší díl z celé série. Autorka už trochu zabředává i do vážnějších témat. Moc doporučuji.
Jestli se Vám jako mě nelíbil první díl dejte šanci těm dalším, protože každý další díl je lepší než ten předchozí.
Za mě 4,5/5*

knihomolkaMist
08.04.2021 4 z 5

Co k tomu říct. Srdcerváči jsou neskutečná slaďárna se spoustou vtipů, ale i problémů.
Tento díl za mě byl nejslabší. I přes to jsem si ho ale neskutečně užila a mohla bych ho všem doporučit.
Ideální jednoduché, rychlé a milé čtení, u kterého se nasmějete :)

milan.krimsky
30.03.2021 5 z 5

Opět dobrý komiks a spoustu coming outu

Karin_Kim55
06.03.2021 4 z 5

U druhého dílu jsem psala, že je to jeden VELKÝ KÝČ. Tak se opravuju - tenhle díl je jeden OBŘÍ KÝČ. Jako opravdu.
Stále je to sladké, to bezesporu, ale je tu náznak ohledně vážnějších témat (jako je ve dvojce sebepoškozování). Možná by bylo lepší, kdyby se jim Alice věnovala o malinko víc, možná to uvidíme příštím díle. (Ale ona sama píše v doslovu, že v Srdcerváčích se chce věnovat tomu hezkému, vážná témata rozebírá více ve svých ostatních knížkách.

Mé hlavní připomínky jsou ale k tisku a layoutu knihy. Jelikož je knížka tlustší než první dva, tak se hodně špatně otevírá, zvlášť když je text hodně u středu - jedna bublina opravdu ani nejde pořádně přečíst - ale to bude chyba už originálu. A další věc co jsem čuměla, jedna dvojstrana je v horší kvalitě než zbytek knihy. Nejdřív jsem si říkala, že se mi to zdá, ale ne. I v předchozích dílech jsem si všimla, že některý text v bublinách je rozpixelovaný (což se opakuje i v tomto díle), to se dalo ještě přehlédnout, ale celá dvojstrana... Zarazilo mě to.

+ Pokud nechcete utrácet, stačí si stáhnout aplikaci Tapas nebo Webtoon (tu doporučuji víc) a komiks si můžete přečíst tam. ;3 (+ tam jsou 2 barevné bonusové kapitoly, které v knize nenajdete.)

Ivet_V
04.03.2021 4 z 5

Tohle byl asi zatím nejlepší díl, nebo alespoň stejně dobrý jako ten první. Líbilo se mi, jak se tam rozvíjely i vztahy jejich přátel. A taky se mi líbilo, jak se tam začínají řešit vážnější témata.

Jass
23.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Zdá se, že zdejší názory jsou rozdělené na dva protilehlé tábory, osobně se klaním k tomu, že je tento díl nejslabší... to na druhou stranu neznamená, že jsem si ho neužila, a že neoceňuju, co autorka dělá. Otvírá se tu spoustu nových témat a tomu palec nahoru (porucha příjmu potravy, komplikovanost coming outu). Fakt, že jejich trenérka má manželku si mě neuvěřitelně získal, nicméně... nejsem si jistá, jestli bylo zrovna realistické, hodit tam pak ještě jeden učitelský homosexuální pár - na druhou stranu jsem je už od začátku shipovala, tak nemůžu říct, že by mě to zklamalo... Doufala jsem, že dostaneme trochu více Elle a Taa, ale ta trocha, co jsme dostali byla skvělá. Kresba je krásná, příběh je sladký a zdravý (občas až do nerealistické úrovně, ale kdo si ztěžuje?) a já jsem spokojená. Je to jednoduše pohlazení na duši...
edit: Pokud toužíte po další dávce Charlieho a Nicka, tak moc doporučuju kraťoučný AU komiks, který autorka napsala. (Dá se najít na jejím tapas účtu, v případě, že byste ho nemohli najít, se nestyďte mě kontaktovat.) Pro mě je to zatím můj neoblíbenější Heartstopper a... vůbec se za to nestydím.