Srdcerváči. Kniha 3

Srdcerváči. Kniha 3 https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446669/bmid_srdcervaci-kniha-treti-CmZ-446669.jpg 4 723 91

Srdcerváči / Motýliky série

Charlie dřív ani ve snu nenapadlo, že by ho Nick mohl taky mít rád, ale teď spolu oficiálně chodí. Nick se dokonce odhodlal a pověděl o tom svojí mámě. Ale coming out není něco, co se stane jen jednou – ještě je tu Nickův starší bratr, ostatní kamarádi a rodina a blíží se školní výlet do Paříže… a život dovede být těžký, i když máte po boku někoho, kdo vás miluje. Čím jsou jejich city hlubší, tím víc Charlie a Nick potřebují jeden druhého.... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Heartstoppers. Volume Three , 2019

Pedruska01
17.10.2022 5 z 5

Ani jsem nečekala, že další díl se mi do ruky dostane až tahle rychle, ale stalo se. Komiksy obecně dokážou zabavit a hezky vyplnit krátký čas (někdy až moc krátký). Není divu, že jsem se na konec knihy dostala zase tak rychle. A někdy je to vlastně škoda.
Krom krásných ilustrací si to drží takový svůj už standard. Je to velmi milé až roztomilé, oddechové a nevinné. Je však znát, že díl od dílu se hlavní téma - orientace - jaksi stupňuje. Ze začátku to bylo až na výjimku skoro tabu, pak pod pokličkou a nyní už to nechali kluci vyplout na povrch, aby se o nich dozvědělo okolí. Řekla bych, že je to velmi nenásilné, což je velmi dobře, až na to, kolik se tam "najednou" dalších podobných párů objevilo.
Oba kluky - Charlieho a Nicka jsem si oblíbila a mám je ráda. Vlastně jim i fandím. I když se na první pohled k sobě třebaže ani nemusí hodit. Holt i protiklady se do sebe mohou zabouchnout jako vrata. :) Celkem jim to sluší. Líbilo se mi, jak některé postavy se dokázali chytnout za nos a omluvit se, něco někomu říct nebo se odhalit. Samozřejmě budou tu vždy i tací, kteří to nebudou akceptovat a mít hloupé poznámky, které jsou přes čáru - ale i to je dobře. Každý nemůže být stejný. A nikdy nic nejde snadno.
Je taky hodně znát, že se to od začátku (první knihy) dost posunulo, a nejen ve vztahu k sobě jako hlavních hrdinů nebo od jednoho hlavního tématu. Přidali se tam další, další a celkem vážné problémy. Všechno nese na svým bedrech Charlie, což by mi vlastně odpovídalo, dle rysů, ale trochu mě to mrzí. Jasně, je to důležité mít v podvědomí a nebrat to na lehkou váhu a Nick ukázal, že to má v hlavě srovnané a srdce na správném místě, ale napadla mě myšlenka, zda kvůli tomu teď Charlie nevypadá jako obyčejný chudák - v tom hanlivém smyslu.
Příběh a výlet do Paříže se mi líbil, nemám výhrady. Naopak jsem potkala pár opravdu úsměvných/vtipných momentů. To, co je na tom papíře mě dost baví. Jedeme ve stejných kolejích jako u předchozích knih - doporučuji a hodnotím plným počtem. A neprodleně beru do ruky i díl poslední. :)

Štěpinambura
11.09.2022 5 z 5

Skvělá kniha! Já to prostě zbožňuju!!!

kimChristopher
16.08.2022 5 z 5

[Četla jsem online vezi komiksu, takže nevím jaké kapitoly tento příběh zahrnuje, ale stejně mám stejný názor pro všechny díly...]

Perfektní, úžasné, nádherné. Je to opravdu milý příběh o lásce a je to hodně emocionální. Všichni bychom potřebovali Nickovu lásku a Charlieho roztomilost. Doporučuji!!

Lka
13.08.2022 4 z 5

Další příběh Nicka a Charlieho, tentokrát na výletě v Paříži. Opět milé, roztomilé. Krásné kresby.

petrarka72
07.08.2022 5 z 5

Paříž - město zamilovaných všech preferencí. :-)

pavla9879
03.08.2022 5 z 5

Opět naprosto dokonalé čtení. Miluju Nicka a Charlieho tak strašně moc. Těším se na příští rok, kdy snad vyjde druhá série seriálu, abych si všechny ty úžasné momenty z téhle knížky mohla užít i s těmi filmovými.

Kuxka
01.08.2022 5 z 5

Velmi povedené. Vzala jsem si knihu večer k filmu a nešla jsem spát, dokud jsem ji nedočetla, to už jsem únavou nemohla udržet ruce. Líbil se mi příběh v Paříži. Neměla jsem vůbec ráda Nickova bráchu, ale příjemně mě překvapil Harry. Jsem hrdá na Nicka a společně s Charliem je prostě zbožňuju stejně jako Darcy a Taru (spoiler: a Elle s Taem). Zkrátka super a doporučuji

Baru16
20.07.2022 4 z 5

Stejně jako předchozí díly takové moc vysněné, ale milé - roztomilé.

Retketka
22.06.2022 5 z 5

Já jsem tento komix četla anglicky, takže nevím jaké to je v češtině. Děj je ale naprosto skvělý a knihu vřele foporučuji i méně zdatným angličtinářům, protoře se dá děj dobře pochopit i pochopení kařdého slova.

Zmiu
13.06.2022 3 z 5

Série Srdcerváči je oblíbená mezi mládeží, a tak jsem byla hodně zvědavá, o co jde. Do ruky si mi dostal zrovna třetí díl, a musím říct, že vůbec nevadí, že jsem předchozí nečetla, v ději se dá snadno zorientovat. Ono se toho taky moc neděje. Je to takový sladký příběh, kde všichni říkají správné věci a konají tak, jak by doporučil výchovný poradce. Mladí odmítají alkohol, sex určitě až po delší době, a mohli bychom pokračovat. :-)) Chápu, že v díle určeném dětem se toho moc dít nemůže, ale postavy nepůsobí moc uvěřitelně. A jak už tu mnohokrát bylo řečeno, ta koncentrace LGBT postav v tak malém kolektivu je taky spíše nereálná. Pokud se mi dostanou do ruky další díly, určitě se kouknu, čtení je to tak na hodinku, ale aktivně sérii vyhledávat nebudu. Přece jen, svět, ve kterém komiksové postavy jen ťukají do telefonu a značná část panelů ukazuje, co si kdo píše, mi tak blízký není.

Davidin
04.06.2022 5 z 5

Nejvtipnější z dosavadních dílů. Příběh se přesunul do Paříže na prázdninový pobyt. Celá parta přátel okolo Nicka a Charlieho blíže vystupuje do popředí, vznikají mezi nimi veselé momenty, hlášky a pevnější vazby. Bez rodiny, školy a povinností si užívají pohodu. Tíživých témat je zde několik, ale všechna jsou autorkou (zdánlivě) zakončena příjemně.
Výhrady mám jen k technickému provedení knihy: nepříjemné byly některé rozostřené stránky (toto padá s novým dotiskem, kde už je vše napraveno) a také rozevírání knihy. Zajímavě v ní praskalo, když protestovala proti přílišnému rozložení, snad vydrží...

PS: Kdo v tomto dílu není gay, je out (of scene)!

Makůvka
21.05.2022 5 z 5

Mě se to zase moc líbilo a troufám si říct, že zatím nejlepší díl. Sice na každém rohu nový gay, ale vůbec to ničemu nevadilo, protože se tentokrát řešily i vážnější témata.
Charlie a Nick je sympatická dvojice a já si je oblíbila a jsem zvědavá na další pokračování.

Miborrow
08.05.2022 4 z 5

Školní výlet do Paříže, jeden pokoj a spousta kamarádů? To je přeci skvělá možnost pro Charlieho a Nicka, aby vyšli s pravdou ven. Jenže jak? Co když se vše změní? Strach a obavy naše hrdiny staví do kouta, ze kterého vede jen jedna cesta... Příběh je opět čtivý, děj je pěkný a nad obrázky se člověk i rozplyne.

janyska13
07.05.2022 5 z 5

Opět moc hezké počtení, Srdcerváči jsou roztomilost sama.

Erika017
25.04.2022 4 z 5

Docela hezké, sice je zvláštní, jak je v knížce každý druhý gay nebo lesba, ale jinak se mi to docela líbilo.

Karin_Kim55
01.02.2022 4 z 5

Druhé čtení:
Po druhém čtení mám mnohem větší námitky k layoutu knihy. Myslím, že tyhle "grafické novely" by se měly inspirovat mangou, pokud chtějí mít přes 200 stran. Používat papír menší gramáže, obrázky zasazovat více k ořízce (ne doprostřed! protože při té tloušťce se to nedá otvírat a bubliny a obrázky blíž ke středu prostě nejsou pořádně vidět!) a pořádně se hlídat rozlišení (aby se nestalo, že některý text na stránce bude rozpixelovaný, nebo dokonce celé dvoustrany).

Názory, že je to sladké, to nezměním. Možný spoiler? → A až na ten fakt, že "everyone is gay" mě stále štve a je to hrozně trapný... tak mě příběh stále baví.

ava.s
29.01.2022 1 z 5

Jedno velké klišé, pořád dokola to samé.... Vyloženě iritující je používání slova "vyoutovat". Mělo to mít tak dva díly a nějaký smysluplný děj. Takhle to postrádá jakýkoliv význam...

Alethea_k
29.01.2022 4 z 5

Bavilo mě méně než první dva díly, stojím si za tím, že nejlepší je ten první.

Berulidemknihy
13.01.2022 4 z 5

Kniha Vám v podstatě od první stránky přiroste k srdci a už se nemůžete odtrhnout. Čtení bylo krásné a oddechové. Samozřejmě již nejsem cílová skupina, ale i tak mi předala to, co měla:)

Karoley
04.01.2022 4 z 5

Srdcerváči vás zahřejí u srdce! Roztomilý LGBT komix. Příběh o dvou dospívajících chlapcích, Charliem a Nickovi, a jejich mladé lásce. Nic tak sladkého jsem asi ještě nečetla.. nikdy :))