Srdcerváči. Kniha 3

Srdcerváči. Kniha 3 https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446669/bmid_srdcervaci-kniha-treti-CmZ-446669.jpg 4 724 91

Srdcerváči / Motýliky série

Charlie dřív ani ve snu nenapadlo, že by ho Nick mohl taky mít rád, ale teď spolu oficiálně chodí. Nick se dokonce odhodlal a pověděl o tom svojí mámě. Ale coming out není něco, co se stane jen jednou – ještě je tu Nickův starší bratr, ostatní kamarádi a rodina a blíží se školní výlet do Paříže… a život dovede být těžký, i když máte po boku někoho, kdo vás miluje. Čím jsou jejich city hlubší, tím víc Charlie a Nick potřebují jeden druhého.... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Heartstoppers. Volume Three , 2019

Ivka14
23.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Za mě třetí díl byl nejlepší. Už to nebylo jen klišé, ale začínají se zde řešit i další problémy. Charlie má nejspíš poruchu příjmu potravy a Nick se tomu snaží přijít na kloub. Hrozně se těším až vyjde další díl a zjistím, jak všechno dopadne.

Arkagas
21.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Další pokračování příběhu Nicka a Charlieho. Zatím co Charlie už má svůj coming out dávno za sebou, Nick se zatím svěřil jen mamce a není si ostatním tak jistý. Charliemu to ale nevadí a na Nicka netlačí. Společně se vydávají na školní výlet do Paříže, města lásky, kde se hodně věcí změní. Srdcerváči jsou grafickým románem, který je primárně určený mladším a teen čtenářům, ale za mě je to kniha, kterou by si měl přečíst každý, kdo se s tématem homosexuality, nebo bisexuality musí nějak vyrovnat. (Pro odmítavé rodiče bych tyto knihy dala jako povinnou četbu!) Knihy jsou decentní, jednoduché, plné laskavosti, lásky a především porozumění. Moc se mi líbilo, že 3.díl se lehce dotkl i tématu poruchy příjmu potravy, ale decentně a s upozorněním na to, že je to mezi lidmi častější, než by se mohlo zdát. Ano, svět není v reálu tak růžový a pravděpodobnost, že dohlížející učitelé v Paříži budou také gayové, stejně jako učitelka tělocviku lesba a nejlepší kamarádky též je velmi malá, ale o to v téhle knize nejde. Mladá autorka vytvořila dílo, které Vám vykouzlí úsměv na tváři, které není vulgární, obviňující, ani přesvědčující. Je to prostě takové, jaké to je. Stejně jako realita. Moje hodnocení: 9/10 a těším se na další díl :)

Arkagas
19.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Charlie dřív ani ve snu nenapadlo, že by ho Nick mohl taky mít rád, ale teď spolu oficiálně chodí. Nick se dokonce odhodlal a pověděl o tom svojí mámě. Ale coming out není něco, co se stane jen jednou – ještě je tu Nickův starší bratr, ostatní kamarádi a rodina a blíží se školní výlet do Paříže… a život dovede být těžký, i když máte po boku někoho, kdo vás miluje. Čím jsou jejich city hlubší, tím víc Charlie a Nick potřebují jeden druhého. Charlie dřív ani ve snu nenapadlo, že by ho Nick mohl taky mít rád, ale teď spolu oficiálně chodí. Nick se dokonce odhodlal a pověděl o tom svojí mámě. Ale coming out není něco, co se stane jen jednou – ještě je tu Nickův starší bratr, ostatní kamarádi a rodina a blíží se školní výlet do Paříže… a život dovede být těžký, i když máte po boku někoho, kdo vás miluje. Čím jsou jejich city hlubší, tím víc Charlie a Nick potřebují jeden druhého.

roman9276
16.02.2021 5 z 5

Oceňuju, že s každým dalším dílem je komiks tlustší a tlustší. Zase jsem otáčel stránky jak motorová myš, jak jsem byl napnutej. Chvílema jsem si říkal, zda tam není úplně přegeyováno, ale v závěru mi to vůbec nevadilo. Řešila se daleko vážnější témata a o to víc mě to bavilo. Krásný pokračování vztahu, takhle by to mělo vypadat.

FejKýý
12.02.2021 4 z 5

Opět roztomilé. Výhoda je že si opravdu u toho odpočinete a máte to za chvilinku přečtené.

LucySmile
06.02.2021 4 z 5

Další příjemná jednohubka během deštivého dne. Těším se na 4. díl.

Cress
02.02.2021 3 z 5

Zatím nejslabší díl, ale i tak jsem si ho užila. Opět jsem měla přečteno během hodiny a zahřál mě u srdce. Ke konci autorka naznačila téma, které se bude probírat v dalším díle a jsem opravdu zvědavá jak se toho chopí.

Petkona
30.12.2020 5 z 5

Tenhle dil byl zatím nejlepší. Hrozně se mi líbilo, že v takovém komiksu plném klišé se začaly řešit vážnější věci. Dodalo to tomu trošku realističtější vzhled. Takže za mě to bylo velmi pěkné a jsem moc zvědavá, jak to bude pokračovat.

dawson321
29.12.2020 5 z 5

Není tam těch LGBTQ postav už nějak hodně? :D Skoro jako by heterosexuálnové v tomto příběhu neexistovali... Nicméně komiks je jako předešlé dvě knihy krásně nakreslený a popsaný. Těším se na další díly a uvidíme, s čím autorka ještě v příběhu přijde.

Aprilek
29.12.2020 5 z 5

Třetí díl není o nic horší než dva předchozí!

Sabča92
24.11.2020 3 z 5

Srdcerváči 3 pokračují v osudech Nicka a Charlieho. Upřímně nevím, o čem chce autorka ještě další díly pokračovat, sérii mám opravdu ráda, jelikož je to opravdu roztomilá záležitost na jedno odpoledne, ale nevím, zda tu bude tolik prostoru pro děj, bohužel. Vztah Nicka a Charlieho je krásný, postupně roste a vyvíjí se. Autorka se pouští i do dalších problémů mládeže, což je jistě dobře, ale na druhou stranu se trošku obávám, bude-li takto pokračovat, potká její hrdiny snad všechno, co je potkat může.

BetyN.
07.11.2020 5 z 5

Série Srdcerváči je skvělá a podle mě má vzestupnou tendenci. Ve třetím díle autorka drnká na vážnější notu, řeší se v něm vážná témata (coming out, poruchy příjmu potravy, šikana). Ale zároveň je to stále balzám na duši, mnohokrát jsem se u knihy smála a zlepšila mi náladu. A mimochodem postavy učitelů jsou fantastické a nejednou mě pobavily. Těším se na pokračování!

Akléda_
01.11.2020 5 z 5

Srdcerváči je komiksová série, která se díl od dílu zlepšuje! V tomto díle je moje nejmilovanější Paříž, což knížce samozřejmě přidává hodně plusových bodíků, ale nepřišla mi skvělá jen kvůli tomu. V tomto díle se začínají řešit i další vážnější témata, za která jsem byla ráda, doufám že se jim v dalších dílech autorka bude věnovat víc. Navíc je knížka proložená spoustou vtipných scén, které mě moc bavily. Tohle je prostě boží roztomilost, kterou totálně miluju!

Damonka12
28.10.2020 4 z 5

Romantický oddechový příběh, který se dá v klidu číst i v angličtině.

Ajda300
26.10.2020 5 z 5

Třetí díl jedné z nejvíc rozkošných knížek. Úžasný. Po dočtení jsem si hned vyhledala web, na který autorka hází komiksové stránky srdcerváčů v angličtině a hned to přečetla. Další ňuňu

blackoutzuzi
26.10.2020 5 z 5

Třetí díl komiksového lgbt příběhu, který, stejně jako dva předešlé díly, je totální roztomilost a balzám na bolavou duši. Vážně, jestli hledáte knihu, která vám zlepší náladu, tak tato je jasná volba. Miluju na tom úplně všechno - obě hlavní postavy jsou neskuteční sympaťáci a skvělé osobnosti, ta kresba je úžasná (především miluju ty její detaily) a nejlepší na tom celém je ta pozitivní atmosféra příběhu :)

SknihouVrukách
09.10.2020 5 z 5

Včera som dočítala tretí diel tohto komiksu. Za mňa bol najlepší, pretože už nebol tak naivný a v knihe sa riešili aj vážnejšie témy ako napríklad porucha príjmu potravy. Musím povedať, že v tomto komikse som to nečakala a prekvapilo ma. Alice Oseman vie nádherné kresliť a strašné sa mi páčia ilustrácie v komikse. Nick a Charlie sú veľmi sympatický hlavný hrdinovia a konečne som si viac obľúbila Nicka. Za mňa môžem určite odporúčiť. 4,5⭐/5⭐

Adelína_čte
01.10.2020 5 z 5

Třetí díl Srdcerváčů byl pro mě, stejně jako ty předchozí, velkým pohlazením po duši. Nick s Charliem jedou na školní výlet do Paříže a přitom řeší, jak provést své comingouty okolí širšímu, než jsou jejich rodiny.
Zároveň pak začnou vyplouvat na povrch Nickovy problémy a jejich zmínění je jednou velkou přidanou hodnotou oproti jedničce a dvojce a vzhledem k otevřenějšímu konci předpokládám, že se jim autorka bude věnovat i v dílech následujících.
I když mi o nich, kvůli osobní zkušenosti, nebylo úplně příjemné číst, oceňuji především způsob, jakým byly podány, že se jich autorka nebála a přitom nepůsobily nepřirozeně nebo násilně.
A i přesto, že se někdy neubráním pocitu, že si to všechno Alice až moc stylizuje, že se každá nová postava, která se tu objeví, nutně musí nacházet v lgbtq spektru, Srdcerváči jsou jako skvělými a rychlými pomocníky proti špatné náladě nebo čtecí krizi a já je zkrátka můžu jen a jen doporučit!
Neskutečně roztomilé, oddechové grafické novely, které i přes černobílou kresbu hrají všemi barvami❤️

SakiG
28.09.2020 3 z 5

Příběh je krásný v tom jak je jednoduchý. Klasická zápletka typu "jsem gay a nevím zda to ostatním říct". Samozřejmě se spoustou zamilovaných slovíček, esemesek a pusinkování. Jsem ráda, že autorka se rozhodla víc rozvinout Charlieho depkoidní období, které bylo zmíněno v prvním dílu. Na druhou stranu mi vadilo zbytečné homo párování všech vedlejších postav. Jako by být hetero bylo něco špatného.
Na tento komix nejde říct nic jiného než je to sladké :3 Snad se příštího dílu dočkáme brzy.

michaella03
28.09.2020 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil zatím nejvíc - pořád krásné a roztomilé, ale už tam máme i vážnější témata. Za mě pecka!
Moc se těším na další díl :)