Srdcerváči. Kniha 3

Srdcerváči. Kniha 3 https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446669/bmid_srdcervaci-kniha-treti-CmZ-446669.jpg 4 723 91

Srdcerváči / Motýliky série

Charlie dřív ani ve snu nenapadlo, že by ho Nick mohl taky mít rád, ale teď spolu oficiálně chodí. Nick se dokonce odhodlal a pověděl o tom svojí mámě. Ale coming out není něco, co se stane jen jednou – ještě je tu Nickův starší bratr, ostatní kamarádi a rodina a blíží se školní výlet do Paříže… a život dovede být těžký, i když máte po boku někoho, kdo vás miluje. Čím jsou jejich city hlubší, tím víc Charlie a Nick potřebují jeden druhého.... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Heartstoppers. Volume Three , 2019

ElissBooks
26.09.2020 4 z 5

Již potřetí se vracíme k příběhu Nicka a Charlieho. Abych byla upřímná, na každý nový díl se hrozně moc těším, protože je to komiks, který je oddechový, příjemný, milý a jednoduchý. Je to taková ta jednohubka, kterou si přečtete po těžkém dni ve škole či v práci a zaručeně vám vykouzlí úsměv na rtech :-) Je to sladké a to hodně, takže to zlepší jakkoliv špatnou náladu. Na druhou stranu, není to nejkvalitnější literatura, to si přiiznejme rovnou. Nedostanete z toho nějakou velkou přidanou hodnotu a jsem si jistá, že kdyby to nebylo LGBT, tak by to tolik lidí nečetlo (i když já bych tuhle slaďárnu četla, i kdyby to bylo o klukovi a holce). Spoustu lidí dáva od této série po tomhle díle ruce pryč, zatímco druhá skupina, kam se řadím i já, se těšíme na další díl :-) Když od toho nebudete čekat něco převratného, budete to milovat. Navíc, autorka v tomhle díle lehce nadhodila trochu vážnější téma, které nejspíš pořádně rozjede v dalším díle a jsem si jistá, že to bude stát za to :-) A co se ilustrací týče, tak ty mě hodně baví a autorka nádherně nakreslila Paříž a její památky. Takže já jsem i po tomto díle velmi spojojená.

4⭐️/5⭐️ - Nic převratného, ale mě to stále hrozně moc baví :-) Na zlepšení nálady není nic lepšího než Sedcerváči

Za knihu děkuji Albatrosmedia

sgjoli
23.09.2020 5 z 5

Tenhle komiks mne prostě baví. Nevím, jak to autorka dělá, ale i přes jednoduchou kresbu (a krásnou) se jí daří skvěle do příběhu vmontovat veškeré emoce, které se tu dost dobře přenášejí i na čtenáře. Stačí pár tahů a najdete tu všechno od rozpaků, přes naštvání, úsměvy z radosti až po smutek. Je to hodně atmosferický a pocitový komiks. Zároveň musím vyseknout poklonu za to, jak skvěle tu autorka umí na jedné straně vypodobnit scény, které jsou vtipné, zároveň tu jsou scény, které jsou děsně roztomilé, ale také tu najdete scény, které jsou úzkostné a člověku je z nich smutno.
Nicméně i když ta dějová linka není zas tolik silná, tak tu autorka kupodivu dává prostor řadě témat (sebeuvědomění a hledání sebe sama, vztahy mezi přáteli či rodinou, škola, první lásky). Ta škála témat a emocí, které tu najdete, je celkem pestrá. A přesto to všecko do sebe zapadá a nepůsobí to silově. Vůbec jsem neměla dojem, že by šlo o nějaký nesmyslný mišmaš nebo že by autorka tlačila nějak na pilu ve snaze naroubovat sem úplně všechno. Ono to prostě tak nějak funguje.
A moc se těším na další díl, protože ten závěr slibuje dost zajímavé pokračování.

martinakraus
21.09.2020 3 z 5

Tahle série už mě začíná nudit. Tohle je pravděpodobně poslední knížka, kterou z téhle série čtu, protože i přesto, že je to "jenom komiks", nemám potřebu s tím ztrácet můj čas, který můžu věnovat jiným titulům.
Nelíbí se mi kresba, k postavám nemám žádný vztah, způsob vyprávění mi přijde dětinský a infantilní, stejně jako způsob chování postav a pořád si myslím, že kdyby se nejednalo o LGBT+ postavy, nebylo by to tak populární.
Ano, tento díl se snaží otevřít/ukázat několik vážných témat, ale mě už to nemůže být volnější, sorry..
Za mě teda 2,5* a když bych nad tím víc přemýšlela, tak možná ještě méně.

lusitta05
21.09.2020 3 z 5

Síce stále o tom istom, ale stále fajn.

Pitbullka
21.09.2020 3 z 5

První a druhý díl byl super, tenhle mě nebavil. Pořád to stejné dokola, zbytečně se tlačí na pilu. Další díly už asi číst nebudu. Škoda.

KatChiss
20.09.2020 5 z 5

Nedávno vyšel třetí díl komiksového LGBT románu Srdcerváči. Předtím, než jsem se do něj pustila, jsem si dala re-reading předchozích dvou dílů. Pamatuji si, že když jsem první díl četla poprvé, nebyla jsem z toho nadšená tolik jako ostatní. Měla jsem radši barevné a propracovanější komiksy. Tenhle na mě byl moc jednoduchý. A vlastně v něm nebylo nic, co bych v jiném LGBT příběhu nečetla. Teď jsem si ho přečetla podruhé a absolutně jsem mu propadla. Černobílé a jednoduché kresby mi nevadily, ba naopak. Líbily se mi detaily podzimních listů na okrajích stran a taky komiksové hlášky jako třeba *zjev*.
Třetí díl se odehrává v Paříži, kam hlavní protagonisti - Nick a Charlie - jedou na školní výlet s dalšími spolužáky. Líbilo se mi, že se více dozvídáme o vedlejších postavách, kde se také objevuje trans postava. Je pravda, že v tomto příběhu se moc hetero postav neukáže, ale whatever. Kromě homosexuality a coming outu se tu otevírá ještě další závažné téma, které vám ale nebudu prozrazovat.
Pokud máte rádi feel good příběhy, tenhle komiks si rozhodně nemůžete nechat ujít. Je ultra mega cute. Budete se culit a jestli jste taky taková cíťa jako já, možná vám ukápne i slza (dojetím).

JitulHa
10.09.2020 4 z 5

Třetí pokračování Srdcerváčů je za mnou, musím říct, že se příběh s každou další knihou zlepšuje! Když se mi dostala do ruky jednička, měla jsem pocit, že se jedná o poměrně stručnou insta - love, a to i na grafický román. Protože bylo jasné, že si Charlie něco prožil, ale zřejmě, kdo nečetl Solitaire podobně jako já, mohl si jen domýšlet. Dvojka byla sice bohatší o různé situace či vzájemné poznávání hlavních hrdinů, nicméně příliš velké světlo, co se týče Charlieho dramatu v minulosti, také nepřinesla. Proto jsem ráda, že tady teď mohu napsat, ano konečně jsme se dozvěděli víc! Vnitřní pocity, prožívání, důsledky atd. Doufám, že autorka bude v tomto pokračovat a půjde příště zase dál do hloubky, byla by škoda toho nevyužít. Snad ani nemusím psát, že ty kresby jsou hrozně miloučké a s těmi prostými popisky boží! Navíc, kluci vyrazí do Paříže, takže jsem si párkrát zopakovala i francouzštinu. Pěkný příběh.

anet8843
04.09.2020 3 z 5

Sérii mám ráda, je to milá, příjemná záležitost, která zahřeje u srdce. Ale tento díl je už trochu moc přehnaný. Autorka se snaží být tak moc otevřená a "v pohodě" - až to na mě místy působí jako karikatura. Téměř každý je v LGBT+ vztahu, všichni prozřeli ze své homofobii, máme tu sebepoškozování i poruchu příjmu potravy... to už je moc. Mám ráda otevřenost a liberálnost, ale tady je to spíše už na škodu, chce to ubrat - tím by to získalo na přirozenosti.

Babouš
22.08.2020 3 z 5

Charlieho a Nicka jsem si strašně oblíbil, ale v tomhle díle už je vidět, že autorka příliš přemýšlí o tom, co by "předala" mladým čtenářům, a tak se z nejroztomilejšího komiksu na světě stává psychologická poradna - o poruchách příjmů potravy, o nefunkčním vztahu s otcem atd. Pořád mě to bavilo, romantické momenty s Nickem a Charim v Paříži byly boží, ale po předchozích skvělých dílech je tohle sešup dolů. Plus body za super překlad - miluju, jak si překladatelka pohrává s citoslovci - chňáp, protáh, muchly... Geniální!

Prokrastinuji
16.08.2020 5 z 5

Lidičkové, tohle je ten druh komiksů, který mě nikdy neomrzí! Příběh Nicka a Charlieho pokračuje školním výletem do Paříže (miluju knihy, které se odehrávají v Paříži????!). Čeká na ně rozhodnutí, jak budou postupovat v odhalení jejich vztahu pro rodinu, přátelé a celkově “celý svět”. Autorka do toho nenásilné a skoro nenápadně otvírá velice lehce a opatrně další závažná témata - čímž mě velice příjemně překvapila a po tom konci bych se nejraději ihned vrhla na čtvrtý díl. Srdcerváči si stále drží svůj status feel good příběhu, při jehož čtení své usmíváte od ucha k uchu a v pohodě všechny se starosti vypustíte. Nemám tomu, co vytknout a všem moc doporučuju! Rozhodně mám v plánu někdy do budoucna sáhnout i po dalším autorčině příběhu❤️

oblakaknih
15.08.2020 4 z 5

4,5/5
Co k tomu napsat? Naprosto ten příběh miluji.
V tomto díle se mi hrozně líbila změna prostředí. Je neskutečné, kolik věcí se do knihy vleze, když ji nakonec přečtete na jeden zátah!
Nejde jinak, než si oblíbit každou postavu, která se v příběhu vyskytne.
Příběh se opět četl skvěle, kresba ho přesně doplňuje a autorka vše skvěle popsala.
Bohužel mi přišlo, že se do knihy snažila dát až moc vážných témat a problémů. To mi na knize trochu vadilo, takže se mi líbila o něco méně, než předchozí dva díly.
Přesto jsem si čtení užila, usmívala jsem se u něj a určitě se ke knize vrátím.