Imámova dcera

Hannah Shah se narodila v Londýně v rodině pákistánských přistěhovalců. Otec je imám a v muslimské komunitě požívá velkou vážnost, ale pod nátěrem svatého muže se skrývá násilník, který si svou krutost vybíjí nejprve na manželce a pak dceři. Holčičce je šest, když ji otec poprvé znasílní a udeří, a následujících deset let dívku s neuvěřitelnou vynalézavostí a krutostí týrá a sexuálně zneužívá. Když Hannah v šestnácti zjistí, že se ji proti její vůli chystají provdat do Pákistánu, kde by ji nejspíš čekala smrt, sebere odvahu a rozhodne se uprchnout z domu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/129323/imamova-dcera-129323.jpg 4.5281
Biografie a memoáry
Vydáno:, Ikar (ČR)

The Imam´s daughter (2011)

Kniha Imámova dcera

Martian

Silný příběh silné ženy. Jen ten románek na konci mě nebavil. A taky mi chybělo potrestání toho netvora. Jinak to bylo velmi čtivé.

miriam.w

Tento román potvrdzuje to, že islam ako náboženstvo sa "zasekol" niekde v stredoveku, ale hlavne - najhoršie zlo predstavujú tí "svätí" muži, imámovia, ktorí myšlienky koránu prekrúcajú a demagogicky vykladajú a tým vlastne fanatizujú tých nevedomých. A navyše sú vypočítaví, zneužívajú systém!
"Naše rodina žila z darů mešitě a štědrosti britských daňových poplatníku. Táta dostával podporu v nezaměstnanosti a podporu na bydlení.Každý aspekt života mého otce hradila britská vláda. A přesto to byla tatáž vláda, kterou tak nenáviděl a snažil se dosáhnout toho, aby ji stejně tak nenáviděly jeho děti."
(nepochopiteľné - otec drsne týra a znásilňuje vlastnú dcéru, to je v poriadku, ale keď sa dcéra po rokoch vzoprie, odstúpi od islámu, je prvoradá tzv. rodinná česť, celá komunita ju prenasleduje a neváha zabiť...)
"Četla jsem kapitolu o tom, jak by se měli muslimové chovat k ženám. Píše se zde, že příslušníci obojího pohlaví by se měli oblékat skromně, a že ženy by se měly opatrovat a ctít. Píše se zde síce, že muž má právo ženu fyzicky potrestat, pokud se špatně chová, ale zato jsem se nedočetla nic o tom, že by ženy měly chodit zahalené závojem od hlavy po paty nebo že by si měly zakrývat vlasy a obličej."

Papik.21

Chvílemi se mi nechtělo věřit, že je to skutečný příběh. Nedokázala jsem pochopit, jak někdo může být schopen něčeho tak hrozného.

Angelika92

Zajímavý příběh, který Vás přinutí se zamyslet.

monika8034

Veľmi zaujímavé čítanie
Môžem len odporučiť

Jarka1206

Velmi dramatický příběh k zamyšlení nad pokrytectvím některých rodin a komunit. Určitě to tak nefunguje obecně, ale mnohé nasvědčuje tomu,že takové chování je jistá forma této mentality.

zbožňuju_knihy

Mentalitu některých lidí prostě nepochopím nikdy.

Crozz

Otřesný příběh napsaný čtivou formou.