Imámova dcera

Hannah Shah se narodila v Londýně v rodině pákistánských přistěhovalců. Otec je imám a v muslimské komunitě požívá velkou vážnost, ale pod nátěrem svatého muže se skrývá násilník, který si svou krutost vybíjí nejprve na manželce a pak dceři. Holčičce je šest, když ji otec poprvé znasílní a udeří, a následujících deset let dívku s neuvěřitelnou vynalézavostí a krutostí týrá a sexuálně zneužívá. Když Hannah v šestnácti zjistí, že se ji proti její vůli chystají provdat do Pákistánu, kde by ji nejspíš čekala smrt, sebere odvahu a rozhodne se uprchnout z domu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129323/big_imamova-dcera-TXJ-129323.jpg 4.4387
Literatura světová, Biografie a memoáry

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Imam´s daughter, 2011

Kniha Imámova dcera

terezarath

Realisticky vylíčené, opravdu smutné a děsivé. Napsáno poměrně pěkným, čtivým stylem.

daza.dt

Velmi čtivě napsaná knížka o velmi smutných, krutých a strašných věcech.
Autorka a pisatelka byla a je neuvěřitelně silná holčička (nyní teda už žena), že toto všechno vydržela a zvládla.
Knížku rozhodně doporučuji - četla se velmi rychle a skoro sama.

Karoley

Imámova dcera je autobiografií pakistánské muslimky narozené v Anglii rodině přistěhovalců. Otec je imám, svatý muž a vážená osoba v muslimské komunitě, ale to, co deset let provádí své dceři ve sklepě, není svaté ani trochu.. a okolí jen mlčky přihlíží. Drsný příběh o tom, jak mnohdy vypadá život mladé dívky v muslimské komunitě - dřina, hrozby, strach, izolace, násilí.. a jedinou útěchu poskytují "ptáci osamění" a "levandulová pole".

Han-nah
06.10.2021

Téma této knihy pro nás budou pořád kruté, smutné i nepochopitelné, protože se pořád odehrávají, i proto, že ač je již 21. století, migrace muslimů se rozrůstá do celého světa.
Každé dítě vzhlíží ke svým rodičům s láskou a nadějí krásného dětství. Je pro něj těžké pochopit, proč není milováno a ještě pod dohledem vlastní matky , rodiny a vlastně s podporou celé muslimské komunity zneužíváno a týráno.
Pro Hannah bylo asi opravdu těžké svěřit se a vydat tuhle knihu, najít svůj život a odvahu postavit se vlastní rodině.

Kniholapka
30.06.2021

Pravdivá kniha plna smutku a tryzneni. Obdivuji hrdinku, ze měla v sobě tolik odvahy utéct a začít žít opravdu svůj život. To co prožívala byla opravdu muka.
Jsem rada, ze příběh měl šťastný konec. Málokterá kniha me takto zasáhne, tehle se to povedlo a jistě nemusím vysvětlovat, jakou váhu má.

archivářka115
17.06.2021

Musím přiznat, že mě knížka zklamala. Připadala mi nevěrohodná. Pokud vím, musí být muslimské dívky panny. Copak by ženichovi nevadilo, že nevěsta není panna ? Potom mi připadalo velice nevěrohodné, že by svojí rodinu pozvala do kostela, když by konvertovala ke křesťanství. Copak by jí nedošlo, že s tím nebudou souhlasit. Jinak jsem obdivovala její odvahu.

LucySmile
14.06.2021

Smutný příběh, ale se šťastným koncem, kterého se bohužel nedosta každé muslimce. Obdivuju tu obrovskou odvahu, nevím, jestli bych to já na jejím místě dokázala.

Pavčule
23.05.2021

Hodně krutá knížka a zvláště její dětství. Nicméně měla velkou odvahu,všechno skončilo tak jak mělo a štěstí přece jen našla .