LucieT Online LucieT komentáře u knih

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Navzdory některým negativním komentářím jsem z knihy úplně nadšená - i když uznávám, že ne každému může takový styl psaní sednout. Minimum přímé řeči, zápletky na bázi bouřky a zmoklých bylinek (s nadsázkou řečeno) a sonda do myšlenek a pocitů osoby, která na svoje okolí působí jako podivínka. Kniha mě ale pohltila tak, že jsem se vůbec nemohla odtrhnout. A vůně bylin je popsaná tak podmanivě, že mě úplně šimrala v nose.

06.07.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Uf, tak to bylo hodně těžké čtení. A kolikrát jsem se opravdu do čtení musela nutit - nikoliv proto, že by mě to nebavilo, ale proto, že jsem se bála, co dalšího ještě přijde. Bylo mi Barušky hrozně líto a kdyby to šlo, tak ji obejmu. Je s podivem, kolik se autorce do tak útlé knihy podařilo dostat emocí... ještě teď je mi z toho smutno.

18.11.2023 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Na styl psaní jsem si musela chvíli zvykat, ale pak už to jelo… krásná kniha o nelehké době, po jejímž přečtení jsem si uvědomila, že se mám oproti Anně jako v bavlnce (a to nemyslím materiálně).

06.08.2021 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Prostě super. Žádné brutality ani zvrácené mordy, vše je takové normální a hlavně uvěřitelné. Začetla jsem se hned po prvních stranách a mrzelo mě, když příběh skončil. PS: pachatele jsem stejně jako v minulých knihách této série neodhadla, ale právě proto knihy od MK tolik miluju, že jím může být kdokoliv :D

18.04.2023 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Nemám slov, velmi poutavé čtení o nelehké době, kdy už byl konec války sice na dohled, ale doba přitom stále byla plná krutosti a bolesti. Hlavní postavy mi byly moc sympatické, vše jsem s nimi prožívala a tak není divu, že mě konec velmi zasáhl a jen těžko jsem ho potom dostávala z hlavy. Ihned pokračuji dalším dílem.

16.07.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Fajn čtení, děj rychle odsejpá a obě hlavní postavy vyšetřovatelů jsou sympaťáci. Konec byl celkem překvapivý, i když v něčem trošku nedotažený s přetrvávajícími pochybnostmi. Přesto dávám plný počet, opravdu se mi to líbilo!

27.06.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Z knihy jsem nadšená, už po prvních stranách jsem se vezla a nedokázala ji odložit - tak mě příběh pohltil. K německé rodině jsem navzdory událostem získala sympatie a sama jsem občas nevěděla, na čí straně vlastně stojím. Moc se těším na další díl a jsem zvědavá, kam hrdiny čas zavane!

05.03.2023 5 z 5

Perfektní, vůbec jsem nedokázala knihu odložit. Hlavní hrdince patří obdiv za to, jak všechny ty nelehké chvíle zvládala, ve vězení i potom. Uff.

20.06.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Tak tohle bylo něco, ještě teď se z konce a vlastně celé knihy vzpamatovávám. Dlouho jsem nečetla příběh, který by mě tolik rozhodil, kolikrát jsem během čtení musela vstát a jít svoje děti jen tak obejmout a strašně, opravdu strašně jsem toužila udělat totéž i Cácoře. Nemám slov, takhle psát umí snad jen paní Mornštajnová, klobouk dolů.

23.04.2023 5 z 5

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

To byla jízda, vůbec jsem nemohla knihu odložit a i ve chvílích, kdy jsem zrovna nečetla, jsem se v duchu k příběhu vracela. Opravdu nemám slov. Jen mě mrzí/děsí, že je to na základě skutečných událostí, že se to opravdu dělo..

17.03.2023 5 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Za mě úplně super, moje snad první severská detektivka bez brutalit (přitom by se klidně dějem mohla odehrávat i kdekoliv u nás). Trochu mi to připomínalo detektivky paní Klevisové, nedá se říct, že by se napětí dalo krájet, i tak ale knihu nemůžete odložit.

16.11.2023 5 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Přečteno hned v návaznosti na Kyselé třešně - ty se mi asi líbily o malinko více, i tak ale dávám Pátému jablku pět hvězd. Velmi čtivé, poutavé a konec je nečekaný. Hned pokračuji dalším dílem a těším se na další postavy a osudy z Předmostí.

29.07.2023 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Půjdu nejspíš proti většině, ale mě kniha bohužel tolik neoslovila. Ke Gertě ani jiným postavám jsem si za celou dobu moc nedokázala najít vztah a několikrát jsem se (zejména od druhé poloviny knihy) i ztrácela v čase/ději. Nic to však neubírá na hrůze, která se děla, jen mě to prostě nedokázalo narozdíl od jiných titulů z tohoto období tak strhnout.

11.04.2023 2 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Wow, to byla síla. Už po přečtení prvních pár stran jsem měla problém knihu odložit, tak mě příběh pohltil. Před hlavními hrdinkami smekám a jsem vděčná osudu, že mi takto nenaložil.

29.06.2022 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Další super kniha pana Moravce. Už jen jeden díl a mám sérii kompletní - docela by mě zajímalo, zda se chystá další díl a s kým případně rozhovor bude, ať se mám na co těšit!

20.01.2024 5 z 5

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Opět plný počet hvězd. Skvěle vykreslené postavy, charaktery, vesnice i doba 50.let. Konec překvapivý, po jeho dočtení do sebe zapadlo to, proč se věci děly tak, jak se děly. Nyní v sobě musím nechat tento příběh (ba celou trilogii) nějakou dobu doznít, jsem ze psaní autorky opravdu nadšená a potřebuji to v klidu strávit.

09.08.2023 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Neskutečná kniha. Člověk sice leccos o životě v KLDR tuší, ale to není ani zlomek toho, co se tam skutečně děje, jak těžký život lidé mají, co se všechno kontroluje a trestá, jak je jim život naplánován, volný čas, vojna, práce, že i partnera vybírá strana, žádná zdravotní péče, hlad... Mám z toho úplně husí kůži a nevycházím z údivu. Vedení rozhovorů se mi moc líbilo, dobře kladené otázky a autorka se často zeptala na to, co se mi zrovna honilo hlavou. Opravdu tleskám.

20.02.2023 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Moc nevím, co si o knize myslet, ani jak ji hodnotit. Prvních asi 200 stran mě skoro nebavilo a musela jsem se do čtení téměř nutit. Pasáže o patologickém vztahu Sophie, Nathana a vlastně i Stinga mě také moc neoslovily. Poslední třetina měla celkem spád, ale ani ta mě za srdce nechytla a to jsem přitom plačka. Na košatý jazyk jsem si taky musela zvykat, autor má schopnost popsat stránku a přitom se nic neděje… Přitom ale zase nemohu říct, že přečtení lituji, to rozhodně ne - akorát jsem se na knihu chystala dlouho v obavách, že mě “rozseká” a to se bohužel nestalo.

13.02.2023 3 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Nemůžu jinak, než dát plný počet a hned sahám po druhém dílu. Super čtení, měla jsem problém knihu odložit a dělat i něco jiného:-)

10.09.2022 5 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Knihu jsem už po pár stránkách nedokázala vůbec odložit, je psaná nádherným jazykem a doslova jsem si její čtení užívala, to jak je popsané fungování početné rodiny, každodenní život, starosti i radosti, to opravdu nemá chybu. Zejména za část, kdy je Emilka ještě malá a žije na vesnici, bych dala těch hvězdiček klidně deset, kdyby to šlo - potom už se mi příběh chvílemi táhl, je to takové letem světem, některá období jsou sice detailnější, ale i tak mi přišlo, že už tomu prostě něco chybí. Škoda, přesto jako celek hodnotím velmi pozitivně a bude-li autorka v psaní pokračovat, moc ráda si přečtu i další tituly.

06.09.2023 4 z 5