Smrt číhá na jarmarku přehled

Smrt číhá na jarmarku
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510800/bmid_smrt-ciha-na-jarmarku-qvG-510800.jpeg 5 443 443

Vraždy v Österlenu série

< 2. díl

Na prosluněném, idylickém švédském venkově dojde k dalšímu zločinu: smrt v Österlenu tentokrát udeří na jarmarku starožitných a sběratelských věcí, který se každoročně koná v malém místním městečku. Věhlasný stockholmský inspektor Peter Vinston musí znovu přerušit dovolenou, aby se ujal vyšetřování vraždy neblaze proslulého překupníka. K ruce dostane opět Tove Espingovou, ctižádostivou policistku znalou místních poměrů. Oba překvapí, kolik zášti, starých křivd a neodhalených tajemství skrývá svět obchodu se starožitnostmi. Kdo by však byl kvůli nim ochoten sáhnout někomu na život?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Ett fynd att dö för , 2022

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Smrt číhá na jarmarku. Přihlašte se a napište ho.

TomTomis
12.06.2024 4 z 5

I tady tento díl se mi docela líbil. Takové klasické luštění, kdo to udělal. Žádný drasťák, pohodová detektivka s atmosférou... :)

adela2230
07.06.2024 4 z 5

Pohodová detektivka. Postupně se odhaluje kdo za vším stojí a člověk do poslední chvíle neví.

SBH
06.06.2024 5 z 5

(SPOILER) Po dočtení se mi motá v hlavě: to bylo skvělý! Chci další díl! Ehm, ale vždyť Peter se vrací do Stockholmu.
Ano, právě jsem prozradila konec detektivky. Na druhou stranu se jedná o tak pěknou knihu, že by se dala číst jako plnohodnotný román, i kdyby člověk znal pachatele. Vlastně myslím, že bych si to užila víc, všechny ty kličky, falešné stopy, bizarní náhody.
Dobrá, v té chvále mám i jednu připomínku – jak zloduch zjistil, kde se nachází vzácný předmět? Vždyť Peterovi to došlo souvislostmi z různých podnětů, které ale pachatel nemohl znát. Nicméně odpouštím.
Obálka je moc pěkná, výstižná, pohodová, letní. Příběh mě zaujal od první řádky, měla jsem potíže knihu odložit, takže čtivost za jedna. Po krátkém úvodu dojde k vraždě, navíc je zamordován ten nejprotivnější člověk široko daleko, to se mi taky líbí. Tentokrát Tove s Peterem spolupracuje poměrně ochotně z důvodu, který je důvěryhodně vysvětlen. Zároveň s vyšetřováním probíhají další peripetie Peterova života, k nimž řeknu jediné – jeho vkus na ženy je problematický.
V polovině dojde k překvapivému obratu. Ačkoli jsem přečetla spousty detektivek, tahle byla zvláštní a neotřelá, navíc se obešla bez hektolitrů krve a brachiálního násilí. Ano, v jednom místě se mi zastavilo srdce hrůzou, o to vtipnější bylo vysvětlení situace.
Perfektně vykreslené postavy, zábavný děj s nečekanými zvraty, inteligentní humor, přirozené, jiskrné dialogy. Malebné popisy mne vtáhly do letní krajiny jižního Švédska, octla jsem se v útulné chatce obležené vychytralými kočkami, na přeplněném jarmarku i v honosném zámku. Co víc si přát?
Jedna drobná výtka k překladu. Je možné, že Švédové trousí v běžném rozhovoru věty pronesené čistou angličtinou, ale v českém textu mi to skřípalo.
Ovšem celkově skvělá věc, doporučuji.

všechny komentáře

Související novinky (6)

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

01.09.2023

10 nejprodávanějších knih (15. týden)

19.04.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (1)

Komáří kousance jeho touhu po venkovštějším životě značně zchladily.

Kniha Smrt číhá na jarmarku v seznamech

ve Čtenářské výzvě121x